bartus16

żyto ozime Jak uprawiać

Polecane posty

Cihu    151

co myślicie o takiej mieszance w fazie 31: 1 litr CCC + 0,2 modus + Topsin na choroby podstawy + oraz standardowo odzywki i siarczan magnezu

Plantacja jak na razie wygląda bardzo ładnie, odmiana Visello

 

Jaki środek polecacie na choroby podstawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

kolego Tomasz nowak@ Stężenie procentowe mocznika dopasowujesz do fazy rozwojowej roslin.Nie znam twojej.u siebie w chwili obecnej zastosowalbym max 12% tj 12kg w 100l wody,uwzględniając możliwe przymrozki,co do siarczanu magnezu zalezy jaki zakupiles 3 wodny lub 7 wodny.3 wodny 3% w 100l czyli 3 kg ,natomiast 7 wodny= 5% w 100l wody czyli 5kg.Kolejność mieszania mocznik,następnie siarczan magnezu,micro lub srodki ochrony.Pamiętaj forma azotu amidowa zawsze obniża temperature,po to podejamy siarczan magnezu puzniej aby ja troszkę podwyższyc co powoduje mniejszy stres dla rosliny.Lecz pamietaj iż to nawozenie jest uzupełniającym nie podstawowym.

 

Cichu wszystko ok .Tylko ta dawkę dalbym w fazie 29-31.Substancje tez potrzebuja chwile aby zadzialac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

dwa posty wyżej kolega Cihu napisał czym można opryskać w tej chwili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

ta sama forma azotu, tylko saletrzak potrzebuje więcej wilgoci do rozpuszczenia granul

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warzywkopl    21

Kolego Milaneral1

PiastOracz ma swoje zasady i te twoje 10% było niczym nie uzasadnione i przyznając je nie byłeś koleżeński w stosunku co do mojej osoby i niestety nie było to dla mnie motywujące. Najpierw ucz -> wymagaj -> a potem stosuj kary. Chcesz sam wiedzieć więcej i zadbać o ten temat - to wiesz co zrobić.

 

Kolego Milaneral1

PiastOracz ma swoje zasady i te twoje 10% było niczym nie uzasadnione i przyznając je nie byłeś koleżeński w stosunku co do mojej osoby i niestety nie było to dla mnie motywujące. Najpierw ucz -> wymagaj -> a potem stosuj kary. Chcesz sam wiedzieć więcej i zadbać o ten temat - to wiesz co zrobić.

No bez przesady po to w dziale Produkcja Roślinna na samej górze nad tematami są najważniejsze informacje aby z nich korzystać. Jest tam taka błahostka"

Coś dla nowych użytkowników AF

 

http://www.agrofoto....zytkownikow-af/

 

Można się tam wszystkiego dowiedzieć a nie obwiniać moda o to, że wypełnia swoje obowiązki.

 

 

Także Szukałem wskazówek techniczny do korzystania i niestety ich na forum nie znalazłem

Buło jakoś mało skuteczne albo wcale nie występowało

Edytowano przez warzywkopl
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiastOracz    136

Masz racje ten PiastOracz to dziwny i niekumaty gość, bo nie rozumie tak bardzo obrazowego tekstu napisanego i zamieszczonego specjalnie dla nowych użytkowników wraz z multimedialną prezentacją gdzie nacisnąć jak odpowiedzieć, gdy się chce cytować itd. Zresztą identyczna prezentacja multimedialna jest zamieszczona odnośnie umieszczania fotografii. Dla mnie jest to niezrozumiałe, jak można tego nie zrozumieć. Popieram kolegę. Ciekawe czy PiastOracz ma podstawówkę skończoną bo czytać ze zrozumieniem chyba nie potrafi? A to takie wszystko proste.

 

Czy dwa identyczne teksty w jednym poście to można zamieszczać / wklejać według regulaminu? Bo wydaje mi się, że w #215 ktoś to zrobił.

 

A jak żyto u ciebie dobrze przezimowało?

Edytowano przez PiastOracz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszNowak    6

Koledzy mam Pytanie. Jutro chcę zrobić oprysk na pszenżyto siarczanem magnezu + mocznik.

Czy mogę wykonać teraz taki oprysk ??

Czy temperatury nocą po niżej zera nie przeszkadzają??

Czy do takiej mieszanki muszę zastosować dysze do RSM czy standardowe rozpylacze mogą być??.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

Oprysk robisz na standardowych rozpylaczach, a co do przymrozków, to zaszkodzić nie zaszkodzą, ale skuteczność działania nawozów może być mniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
Czy dwa identyczne teksty w jednym poście to można zamieszczać / wklejać według regulaminu? Bo wydaje mi się, że w #215 ktoś to zrobił.

Nigdzie nie ma że nie można ;) po za tym zapewne to zwykły błąd i wklejenie tego samego dwa razy albo i nie tylko tak wywaliło

 

 

a co do przymrozków, to zaszkodzić nie zaszkodzą

zaszkodzą, oprysk zwalczający chwasty osłabia także roślinę plonotwórczą co powoduje, że przymrozek jest dla niej groźniejszy

Edytowano przez Lukasz1987

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Właśnie udowodniłeś, że nie czytasz postów, a odpowiadasz i pouczasz innych. Chyba, że czytasz, a ich nie rozumiesz. @TomaszNowak nigdzie nie napisał że to jest oprysk herbicydowy "na chwaty", a miał na myśli "oprysk na pszenżyto siarczanem magnezu + mocznik" - dokarmianie dolistne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

mocznik i siarka też osłabi bo nie umiejętnie zastosowana je podpali, odpowiedziałem na post redka ;) jakbyś nie zauważył... no chyba że tego nie rozumiesz


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@redek odpowiadał na post @TomaszNowak! I podkreślam nie było tam mowy, o opryskach na chwasty. Więc Ty czegoś nie rozumiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

ehh a niech ci będzie bo nie zaśniesz


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja nie mam z tym problemu, tylko nie lubię jak ktoś mi mówi, że się mylę, jak mam rację. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

Kolego Lukasz jak podpali nie będzie plantacji bo spłonie ,a jak popali to troszkę listeczki pożółkną. ;) .Panowie nie przekomażać się o detale bo pałą w łeb.Aha i szanować starszych na tym forum.u których wiedza z zakresu produkcji roślinnej nie musi iść w parze z tą odnośnie poruszania sie po tym np forum .Pozdrawiam wszystkich.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

u nas się mówi podpali ;) a znaczy to samo co popali

Aha i szanować starszych na tym forum.

Muszę powiedzieć Ojcu że jak siedzi na forum to może robić co chce bo ma wiedzę na temat hodowli :blink: Także nikt na niewygodne jego pytania odpowiadać nie będzie mógł

Edytowano przez Lukasz1987

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warzywkopl    21
Masz racje ten PiastOracz to dziwny i niekumaty gość, bo nie rozumie tak bardzo obrazowego tekstu napisanego i zamieszczonego specjalnie dla nowych użytkowników wraz z multimedialną prezentacją gdzie nacisnąć jak odpowiedzieć, gdy się chce cytować itd. Zresztą identyczna prezentacja multimedialna jest zamieszczona odnośnie umieszczania fotografii. Dla mnie jest to niezrozumiałe, jak można tego nie zrozumieć. Popieram kolegę. Ciekawe czy PiastOracz ma podstawówkę skończoną bo czytać ze zrozumieniem chyba nie potrafi? A to takie wszystko proste.

Nie wiem w jakim celu taką wypowiedzią robisz z siebie błazna ale to już twoja sprawa. Tym bardziej nie rozumiem po co starasz się usilnie przedstawić ludziom że specjalnie dla ciebie powinni zrobić obrazkowy tekst mający przedstawiać zasady panujące na forum? Tym bardziej że jakoś jesteś w stanie zacytować post. Fotografia nie mają przyklejonego tekstu jak je wstawić to zrobili prezentację. No chyba że dla ciebie trzeba zrobić taką w której będzie obrazek pokazujący przekreślone cytowanie poprzedzającego postu. Tyle że zaraz 99,99% userów poczuje się urażonych, iż robi się z nich idiotów takimi prezentacjami. Użalasz się nad sobą jakby się nie wiadomo co stało. Ludzie złamałem regulamin bo mi się nie chciało przeczytać tego co jest przygotowane dla nowych użytkowników forum a zły moderator mnie ukarał. Nie wiem czy śmiać się czy płakać. Co ma do tego twoje wykształcenie to już całkiem nie mam zielonego pojęcia.Typowo sarkastyczny oraz ironiczny teks mający pokazać jaki to ja jestem naj i musicie się do mnie dostosować.

Zastanawiające jest to, że anonimowe logowanie sobie ustawiłeś i żadna prezentacja specjalnie dla ciebie nie była potrzebna

 

Aha i szanować starszych na tym forum.u których wiedza z zakresu produkcji roślinnej nie musi iść w parze z tą odnośnie poruszania sie po tym np forum .Pozdrawiam wszystkich.

 

To znaczy że jak już mam wnuki i jeden poszedł już do 1 komunii to znaczy że nikt nie może zwrócić mi uwagi? Czy takie prawo daje mi prowadzenie u siebie szkoleń z zakresu nowoczesnych upraw szklarniowych?

Edytowano przez warzywkopl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiastOracz    136

Ja dałbym mocznik (uwzględniając korekty na jego specyficzne wymagania odnośnie temperatury tzn- inne niż saletra), ale to zależy jak łan wygląda i kiedy była zastosowana I dawka N na wiosnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiastOracz    136

To lepiej zastosować saletrę (bo musisz szybko zareagować) i zasilić rośliny dodatkowo opryskiem (azot + mikro).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już i tak szybko nie zareaguje bo przecież drugą dawkę daje się dopiero w fazie strzelania w źdźbło. Nie mam możliwości zastosowania oprysków. pozostają mi tylko nawozy w postaci granul.

ps dzięki za opinie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemo93pl
      cześć mam pytanie jestem zielony w uprawie hybryd a chce zasiać troche żyta hybrydowego jeśli ktoś sieje takie niech się podzieli doświadczeniem onim ziemie którą bym przeznaczył po tąm uprawe to 4 i 5 przedplon to łubin wąskolistny zeus ?
    • Przez jarek87
      Czesc ma ktoś na sprzedaż zyto jarePotrzebuje 1t.Powiat goleniów Lub wysylka kurierem. 
    • Przez dominikl95
      witam zastanawia mnie jedna kwestia,czy żyto siane pod koniec października może być lepsze niż siane we wrześniu.( starzy ludzie tak u mnie mówią że siane późno dało lepszy plon.od czego to jest uzależnione i chciałbym podkreślić że ziemię 6 klasy i teren niedługim okresem wegetacji ( chłodny obręb)
    • Przez AdamSygitowicz
      Co zasiać po życie na kiszonkę w maju? Nie chce siać kukurydzy bo dookola działki jest las, ziemia jeszcze nie jest dobrze przerobiona( był to ugór) więc trawa też odpada. Myślałem o życie jarym, co wy na to? 
    • Przez Sylwester1708
      Witam pierwszy raz uprawiam żyto na VI klasie i potrzebuje informacji jaki nawóz w jakiej dawce i kiedy zastosować aby uzyskać ok 5 ton z ha. Żyto pierwszy rok po centrali. Z góry dziękuję za informację 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj