bartus16

żyto ozime Jak uprawiać

Polecane posty

mat22889    48

oprysk herbicydem na żyto hybrydowe do jakiej lub od jakiej fazy mogę zrobić lentipur500sc (chlorotoluron) + adiunkt500sc (diflufenikan)  1,5l+0,2l? i taka dawka jest ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adriangeo    17

Witam, mam zapasy Axialu pak, chcę wykonać odchwaszczanie wiosną. Czy stosował ktoś z was mieszaninę z mustang 360se w proporcji Axial 1l + mustang 0.5l. 

Będzie to bezpieczna mieszanina ? 

Zabieg na żyto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamberszol    26

wysłałem trochę wcześnie saletrę 34%. dokładnie 2marca. trochę się pospieszyłem bo w nocy ujemne temperatury u nas w lubuskim. Czy ten azot z saletry coś się ulotni jeżeli wegetacja nie ruszyła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JakubC360_yt    707
bamberszol napisał:

wysłałem trochę wcześnie saletrę 34%. dokładnie 2marca. trochę się pospieszyłem bo w nocy ujemne temperatury u nas w lubuskim. Czy ten azot z saletry coś się ulotni jeżeli wegetacja nie ruszyła?

Wegetacja ruszyła, bo żyto ma nowe białe korzonki wiosenne. Saletrę siałem 8 marca, fakt, teraz trochę mrozi ale jeszcze 2 dni i po przymrozkach i w dzień po 10 stopni. Żyto ruszy i będzie widać różnice kto podał azot a kto nie. A w powietrze azot nie pójdzie, gorzej będą mieli ci którzy w tym tygodniu będą siać różne saletrzaki a deszczu nie zapowiadają. Takie moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

A od 18 znów po -5, dopiero pod koniec marca ma być cieplej i wtedy zamierzam dopiero coś dać saletry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652
Dnia 21.10.2021 o 13:22, mat22889 napisał:

oprysk herbicydem na żyto hybrydowe do jakiej lub od jakiej fazy mogę zrobić lentipur500sc (chlorotoluron) + adiunkt500sc (diflufenikan)  1,5l+0,2l? i taka dawka jest ok?

Poszukaj tak zwanej etykiety. Tam masz wszystko opisane. 

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
logitech55    1

Wiem że saletry z mocznikiem się nie miesza ale teraz mocznik jest z inhibitorem  więc myślę czy by nie zmieszać.

Mam w planach dać 3 części saletry i 1 część mocznika i wysiać zaraz w ciągu ok 40 min.

Czy ktoś już tak próbował?

Ew. zrobię próbę np. w wiadrze i zobaczę co się będzie działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    266

Czym pryskacie żyto od jedno i dwulisciennych na wiosnę? Używam axiala komplett pak, jest skuteczny ale niektóre odmiany po nim żółkną czasowo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Puma Uniwersal 069EW muszę zastosować żeby wytępić samosiewy owsa zwyczajnego w życie. Na etykiecie nie ma słowem że można stosować w uprawach żyta ozimego. Sprzedawca ŚOR twierdzi, że można zastosować bez problemu i powinno sobie poradzić. Może ktoś potwierdzić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papkin    26

Czym zrobić budżetową gdzybowke w życie? Działki po owsie i życie, celuję w plus minus 5ton. Czy przy takim zakładanym plonie sobie darować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JakubC360_yt    707

Słyszałem, że CCC zastosowany w nieodpowiedniej fazie - najczęściej za późnej skraca kłos. U mnie żyto już trochę przerosło fazę pierwszego kolanka i idzie sam trineksapak, bo wiem że nie zaszkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavvek    66

Jethro druga woda po kisielu, siane w połowie września 100kg, IVb, N1 34kgN, N2 ~70kgN. Gąszcz. Minimalizacja kosztów. 100kg polifoski6, bez kizerytu. T1 Artemis. Następny wjazd kombajnem. Ciekawe co z tego będzie. W tamtym roku przy 200kg NPK, 100kg kizerytu, 125kgN,  T1/T2 i 0,3 moddusa stało, i sypało +8T.

 

IMG_20230423_jethro.jpg

Edytowano przez slavvek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rtt77    40
Dnia 6.03.2022 o 08:35, dzarjan8111 napisał:

Axial komplet pak (axial + winetou ) poraża żyto!!! Sam axial jest ok 

To chyba sam axial poraża, ta substancja pinoxaden 50g/l . Pryskałem samym axialem 50 EC to jest tylko na miotłę i też mi się zrobiło żyto tak jak na zdjęciach z twoich postów z 2021 r.  Spalone żyto - Żyto - Agrofoto.pl Forum Rolnicze i Galeria Rolnicza  . Swoją drogą to powinni informować w ulotce, że są okresowe przebarwienia rośliny uprawnej a tak to nie wiadomo czy to  wpływa na plon czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr19973    92

Siał ktoś z was odmianę żyta Dańkowskie dragon? Nada się ono na bardzo słabe stanowisko? VI klasa pewnie zakwaszona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

ŻytoDanowskie złote  w tamtym rokubrane z centrali kupiłem do siewu,  gościu mówił żeby max 150 kg siać nie będzie za mało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemo93pl
      cześć mam pytanie jestem zielony w uprawie hybryd a chce zasiać troche żyta hybrydowego jeśli ktoś sieje takie niech się podzieli doświadczeniem onim ziemie którą bym przeznaczył po tąm uprawe to 4 i 5 przedplon to łubin wąskolistny zeus ?
    • Przez dominikl95
      witam zastanawia mnie jedna kwestia,czy żyto siane pod koniec października może być lepsze niż siane we wrześniu.( starzy ludzie tak u mnie mówią że siane późno dało lepszy plon.od czego to jest uzależnione i chciałbym podkreślić że ziemię 6 klasy i teren niedługim okresem wegetacji ( chłodny obręb)
    • Przez AdamSygitowicz
      Co zasiać po życie na kiszonkę w maju? Nie chce siać kukurydzy bo dookola działki jest las, ziemia jeszcze nie jest dobrze przerobiona( był to ugór) więc trawa też odpada. Myślałem o życie jarym, co wy na to? 
    • Przez Sylwester1708
      Witam pierwszy raz uprawiam żyto na VI klasie i potrzebuje informacji jaki nawóz w jakiej dawce i kiedy zastosować aby uzyskać ok 5 ton z ha. Żyto pierwszy rok po centrali. Z góry dziękuję za informację 
    • Przez kingway
      Witam , ile wysiać kg na ha zyta populacyjnego Dragon - żyto dańkowskie - 2 odsiew - rok temu brane z centrali ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj