bartus16

żyto ozime Jak uprawiać

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
KlimekPL    792

Czytałem, że azot do efektywnego działania potrzebuje siarki dlatego zastanawiałem się nad saletrosanem. Ciekawi mnie tylko, czemu cena za saletrosan jest sporo niższa niż za saletrę amonową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

a przeliczyłeś cenę nawozu na cenę czystego składnik w nawozie? ile kosztuje czysty składnik w jednym i drugim nawozie? zobaczysz że niższa cena o której mówisz jest pozorna

co do siarki masz racje wspomaga pobieranie azotu i dlatego daję kizeryt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

No właśnie saletrosan posiada 26% azotu i 13% siarki a saletra amonowa ma "jedynie" 32% azotu. Tak więc dziwne wydaje mi się to, że saletrosan jako nawóz azotowy z siarką jest tańszy od saletry która posiada sam azot, mimo, że w większej ilości. No ale nie ma co narzekać.

 

Na pierwszą dawkę planowałem dać saletrosan, na drugą normalną saletrę amonową. Zima widać lada dzień skończy się definitywnie, za chwilę ruszy wegetacja a ja jeszcze nawozów nie kupiłem, bo rozmyślam, jaki dobór będzie najlepszy. :)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Jest saletrosan 30 tylko jakoś ciężko go namierzyć, szukam ale problem jest. dziś dzwoniłem do kilku dystrybutorów to nie bardzo wiedzieli o czym mówię. A moim zdaniem sprzedawca powinien być zawsze jeden krok przed klientem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A to grupa azoty go produkuje? Z tego co słyszałem jest w trakcie testów i do masowej produkcji ma wejść w tym roku jak wszystko dobrze wyjdzie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Właśnie znalazłem trochę info o tym saletrosanie 30. Ma go robić Grupa Azoty, będzie zawierać 30% azotu ale tylko 6% siarki więc nie wiem, który nawóz byłby lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ;) chciałbym sie Was poradzić a mianowicie czy taki "koktajl" będzie odpowiedni dolistnie na żyto: siarczan magnezu 7% + mocznik ok 15-18% + insol3 1l/300l + tytanit ok 0,3l/300l.Oczywiście najpierw pójdzie ok 150kg saletry... Z góry dzięki za odpowiedź,pozdrawiam :)


Doradzi ktoś?

Edytowano przez kacperbaldyga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Panowie kiedy opryskac zyto Herbicydem, pierwsza dawka N poszla juz, jesienia nie pryskane. Zyto posiane po 2 letnim ugorze wczesniej zrandapowanym. Jakim srodkiem pryskac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Witam. 

 

Jeśli mówimy o walce z chwastami w życie, to jest kilka możliwych herbicydów do zastosowania. Natomiast bardziej szczegółowe ustalenie jest możliwe jeśli wiadomo z jakimi gatunkami chwastów musi sobie radzić Pańska uprawa. Termin stosowania jest różny w zależności (m.in.) od rodzaju środka, fazy wzrostu rośliny uprawianej, fazy wzrostu chwastów itp.

 

 

Ponadto zachęcam do odwiedzenia naszej strony (kliknij tutaj) na której jest poręczna wyszukiwarka środków ochrony roślin uwzględniająca rodzaj ŚOR oraz samą uprawę.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Witam, panowie czym pryskac to zytko ? Jakie zauwazyliscie chwasty na zdjęciu, w szczególności chodzi mi o te takie co są na lewej fotce nie wiem co to jest wyczytałem ze może to być kocanka piaskowa ale nie wiem. Prosiłbym o rade czym opryskac to zyto i kiedy przedewszystkim, czy już czy czekac jak tak to jak długo. Dzieki za rady

post-56677-0-76775600-1426279273_thumb.jpg

post-56677-0-44354400-1426279298_thumb.jpg

Edytowano przez zdzichu124

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Kocanki piaskowej na zdjęciach nie widzę. Nie mogę odnaleźć co to jest ten duży chwast na lewym zdjęciu, ale czy te drobne chwasty o grubych okrągłych liściach to nie jest bodziszek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Ten duzy na lewym zdjęciu to jest to samo co te małe rozetki na prawym zdjęciu, tylko rozrośnięte. Czy ta faza rozwojowa tych chwastów i żyta to juz czas na oprysk czy jeszcze czekac zeby powschodziła reszta chwastów? Co prawda trochę zimno jeszcze na oprysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Panowie a mi się wydaje że jest to bniec biały lub lepnica biała. Jak pogrzebałem trochę w necie to wychodzi na to że jest to właśnie ten chwast ale pewności nie mam. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

To duże to kąkol polny reszta to przetacznik fiołek i gwiazdnica i chaber. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A lancet w jakiej temperaturze można stosować?

 

Wszystkie kluczowe informacje znajdzie Pan bezpośrednio tutaj: etykieta Lancet

 

Jako taką komputerową ciekawostkę dodam, że wystarczy nacisnąć przyciski "Ctrl + F" i wpisać "temp", a od razu wyświetlą się Panu informacje odnośnie temperatury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Liczyłem raczej na info w temacie a nie edukację z zakresu obsługi komputera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Panowie w takim razie jaki srodek zalecacie zastosowac na to żyto ? Prysnąc tylko na dwuliscienne czy na miotłę też ? Jest to zasiane zyto po 2 letnim nieużytku, ziemia zaniedbana wiec staram się maxymalnie ciąc koszty bo wiadomo czgo mozna sie po takiej glebie spodziewac. Nie mogę znalesc roslin miotly zbożowej, bo albo nie wiem jak wyglada dokladnie albo jej tam nie ma. Zauwazyliscie moze miotłę na zdjęciu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Na 1 zdjęciu nie widzę miotły na 2 zdjęciu zauważenie miotły jest trudne. Jeżeli nie chcesz się pchać w koszty to daj Granstar Ultra, za 60zł będziesz miał czysto. Ewentualną miotłę możesz zwalczyć Rubinem lub np. IPU z dodatkiem np. Starane. Ewentualnie możesz dać Lintur w najwyższej dawce i wtedy osłabisz/przydławisz ewentualną miotłę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Jaką polifoskę dokładnie?

Jak wegetacja już ruszyła to powinieneś z azotem jak najszybciej ruszyć. O ile jest trochę wilgoci w glebie, a jak sucho to trzeba poczekać do deszczu, ewentualnie wysiać nawóz tuż przed deszczem. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bioDiesel    0

Witam kolegów. Potrzebuje porady. Czym spryskać ziele w życie ozimym? Jesienią nie było pryskane. Na pewno będzie sporo miotły. Zabieg należy wykonać jak najszybciej czy jest jeszcze trochę czasu? Kolejne pytanie mam o nawozy. Myślałem o rozsianiu mocznika i saletry w dawce łącznie ok 200kg/ha. Zda to egzamin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Na chwast chisel wtedy jak temperatura pozwoli. Nawóz saletra 1500-200kg/ha na wczoraj, druga dawka mocznik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bioDiesel    0

Dzięki :) Przez jaki czas musi utrzymywać się dodatnia temperatura, żeby środek zadziałał? W najbliższych dniach szykują się przymrozki. Widzę, że często Chisel występuje w zestawie z Dicopur. Taki zestaw sprawdza się, czy sam Chisel wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemo93pl
      cześć mam pytanie jestem zielony w uprawie hybryd a chce zasiać troche żyta hybrydowego jeśli ktoś sieje takie niech się podzieli doświadczeniem onim ziemie którą bym przeznaczył po tąm uprawe to 4 i 5 przedplon to łubin wąskolistny zeus ?
    • Przez jarek87
      Czesc ma ktoś na sprzedaż zyto jarePotrzebuje 1t.Powiat goleniów Lub wysylka kurierem. 
    • Przez dominikl95
      witam zastanawia mnie jedna kwestia,czy żyto siane pod koniec października może być lepsze niż siane we wrześniu.( starzy ludzie tak u mnie mówią że siane późno dało lepszy plon.od czego to jest uzależnione i chciałbym podkreślić że ziemię 6 klasy i teren niedługim okresem wegetacji ( chłodny obręb)
    • Przez AdamSygitowicz
      Co zasiać po życie na kiszonkę w maju? Nie chce siać kukurydzy bo dookola działki jest las, ziemia jeszcze nie jest dobrze przerobiona( był to ugór) więc trawa też odpada. Myślałem o życie jarym, co wy na to? 
    • Przez Sylwester1708
      Witam pierwszy raz uprawiam żyto na VI klasie i potrzebuje informacji jaki nawóz w jakiej dawce i kiedy zastosować aby uzyskać ok 5 ton z ha. Żyto pierwszy rok po centrali. Z góry dziękuję za informację 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj