Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka nowa talerzówka do farmtrac 690dt(88km) ?

24 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ciapekc328

ciapekc328

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 11:12

Jaka nowa talerzówka do farmtrac 690dt(88km) ? Pozdrawiam i z góry dziekuje za propozycje.
kupię przyczepę dwuosiową wywrotkę ładowność około 4t.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaka nowa talerzówka do farmtrac 690dt(88km) ? Dzisiaj, 21:24
  •  

#2 Share sebau1212

sebau1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 28 listopad 2010 - 11:51

Jaka nowa talerzówka do farmtrac 690dt(88km) ? Do jakiej kwoty?? Myślę że unia cut 3.15. :(

#3 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 28 listopad 2010 - 12:02

Jaka nowa talerzówka do farmtrac 690dt(88km) ? po pierwsze nie w tym dziale, a po drugie nie kupuj talerzówki, bo będziesz miał dużo perzu na polu... sam mam talerzówkę i myślę nad zmianą jej na grubera, tobie powinien wystarczyć Unia Kos 2,6S na sprężynach, koszt takiego grubera to coś w okolicach 15 tys zł:(

#4 Share Antek21

Antek21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 12:03

Jaka nowa talerzówka do farmtrac 690dt(88km) ? albo coś tańszego z bometu. ile chcesz przeznaczyc na to kaski bo ta unijna to nie jest chyba najtańsza...
:)

#5 Share daras77

daras77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,sport

Napisany 28 listopad 2010 - 12:20

Jaka nowa talerzówka do farmtrac 690dt(88km) ? Gruber owszem,ale nie ta szerokość.Sam mam 2,2m z agrofactory na sprężynie,ciągam go ferdkiem 85km i ma co robić a przeciez chodzi o to że gruberem należy jeżdzić w miarę szybko więc jakiś zapas mocy musi być

#6 Share piotrek30

piotrek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Mechanika, OSP

Napisany 28 listopad 2010 - 12:25

Jaka nowa talerzówka do farmtrac 690dt(88km) ? W mojej okolicy talerzówki z BOMETU maja dobre opinie. Ceny są o połowę tańsze niż UG. Ciekawym połączeniem jest talerzówka 6 X 4 + pojedynczy wał rurowy :( Ale również polecam jakiś agregat podorywkowy, moim zdaniem daje lepsze efekty no chyba że masz dużo roboty po kukurydzy.U znajomego w tym roku gdzie dziki zbuszowały mu kukurydze i leżało dużo łdyg to gruber sie pchał i nie mógł z tym nić zrobić aż w końcu pożyczał ode mnie talerzówkę :)
MTZ 80
URSUS C-330

#7 Share MateuszG100

MateuszG100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 12:25

Gruber owszem,ale nie ta szerokość.Sam mam 2,2m z agrofactory na sprężynie,ciągam go ferdkiem 85km i ma co robić a przeciez chodzi o to że gruberem należy jeżdzić w miarę szybko więc jakiś zapas mocy musi być

Witam koledzy a ja chciałem zapytać na jaką głębokość robicie gruberami i z z jaką średnią prędkością ?

#8 Share zetorki

zetorki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo no i moja ulubiona pasja dziewczyny :D

Napisany 28 listopad 2010 - 12:39

Jaka nowa talerzówka do farmtrac 690dt(88km) ? u nas we wsi są 2 z bometu 3.15m i sobie chwalą i ciągają ciągnikami po 70KM.
polecam Ci firmę bomet
Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

#9 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 12:42

Jaka nowa talerzówka do farmtrac 690dt(88km) ? zalecana prędkość do grubera to 10-15km/h,a głębokość to chyba ok 10cm, ale nie jestem dobrze pewien :(

#10 Share adamjd6100

adamjd6100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo piłka nożna (Juventus Turyn)

Napisany 28 listopad 2010 - 13:14

Jaka nowa talerzówka do farmtrac 690dt(88km) ? Witam główne zalety grubera to że lepiej zmniesza resztki pożniwne ale zato jest mniej wydajny od talerzówki ponieważ potrzebuje więcej mocy np. ciągnik ciągający talerzówke 3.15 nie jest w stanie pracować z gruberem tej samej wielkości.
POzdro.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 13:26

Jaka nowa talerzówka do farmtrac 690dt(88km) ? ale jak ma perz to talerzówka go potnie i będzie go jeszcze więcej a gruber go wyciągnie, wysuszy a na tym polega zwalczanie perzu... maszyny są po to aby ułatwiać sobie życie,a nie je komplikować:(

#12 Share romanekdeutz

romanekdeutz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO,motoryzacja,sport

Napisany 28 listopad 2010 - 13:38

Jaka nowa talerzówka do farmtrac 690dt(88km) ? Ja polecam rolmako, sami takiego posiadamy i nigdy nie zawiódł...

#13 Share daras77

daras77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,sport

Napisany 28 listopad 2010 - 17:06

Jaka nowa talerzówka do farmtrac 690dt(88km) ? Kolego "zetorki" teraz to pojechałeś po bandzie,ty chyba nie wiesz jak wygląda agregat ścierniskowy.70km pociągnie 3,15,do tego z prędkością min 10km/h? Tylko pogratulować fantazji.Co do głębokości to uważam że 8cm spokojnie wystarczy,ważne żeby ściąć wierzchnią warstwe gleby i dobrze wymieszać

#14 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1680 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 11:06

Jaka nowa talerzówka do farmtrac 690dt(88km) ? jesli ktos rzeczywiscie nie ma kasy to bomet czy inne podobne mu konstrukcje beda ok w klasie budzetowej.
Ale niestety jakosc idzie w parze z ceną, wiec nie occzekujcie cudów.
Mamy talerzowke 2,0m z wałem z bometu, tegoroczna, po 1 sezonie. zetor 7211 jesli chodzi o moc jest wystarczajacy (pracuje na 3 biegu), ale wał troszke go buja.
Co do samej talerzowki, meczylem sie kilka dni zanim dobrze jej nie ustawilem (kopce), a i teraz nie jest najlepiej.
Cena 5000zł z dowozem.
Teraz mocniej zastanowilbym sie nad wyborem czegos drozszego.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#15 Share ciapekc328

ciapekc328

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 30 listopad 2010 - 19:41

Jaka nowa talerzówka do farmtrac 690dt(88km) ? Ja mówicie ,że po talerzówce jest perz to wezmę grubera do 15 tyś bo mi bardzo na kasie nie zalerzy ale na jakości pracy pozdrawiam i dzięki za podpowiedzi

#16 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 30 listopad 2010 - 22:38

Jaka nowa talerzówka do farmtrac 690dt(88km) ? Gruber też nie jest taki doskonały.Ma większe zapotrzebowanie na moc,lubi się zapychać przy większej ilości słomy lub po wyległym zbożu.Talerzówka jest bardziej uniwersalna,potrzebuje mniej mocy,przy podobnej szerokości. Nie straszcie perzem,bo jeśli pole jest czyste to skąd się weźmie??Talerzówka nie sieje perzu.Poza tym glifosat nie jest drogi 5l ok.70zł. Pieniądze zaoszczędzone na paliwie, można wydać na inne cele.

#17 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 17:30

Jaka nowa talerzówka do farmtrac 690dt(88km) ? jak masz robić nim tylko po żniwach i siejesz poplony to bierz grubera, do tego ciągnika możesz spokojnie zaczepiać ok 2,6m i też szybko zrobisz, jak siejesz poplony to możesz sobie dokupić siewnik do poplonów i robić wszystko za jednym przejazdem... sam mam talerzówkę i jeśli teraz miałbym ją kupować to nie kupiłbym jej a wziął grubera, fakt że talerzówka od 8 lat robi na ponad na 11 ha u mnie i 12 ha u wujka to jeszcze nic przy niej nie było robione i jeszcze długo pochodzi, ale perzu na polu jest dużo więcej niż wcześniej i sami rozważamy kupno grubera...

#18 Share ciapekc328

ciapekc328

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 20:54

Gruber też nie jest taki doskonały.Ma większe zapotrzebowanie na moc,lubi się zapychać przy większej ilości słomy lub po wyległym zbożu.Talerzówka jest bardziej uniwersalna,potrzebuje mniej mocy,przy podobnej szerokości. Nie straszcie perzem,bo jeśli pole jest czyste to skąd się weźmie??Talerzówka nie sieje perzu.Poza tym glifosat nie jest drogi 5l ok.70zł. Pieniądze zaoszczędzone na paliwie, można wydać na inne cele.

A tak na marginesie co to jest "glifosat"?

#19 Share mf255

mf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 03 grudzień 2010 - 09:59

Jaka nowa talerzówka do farmtrac 690dt(88km) ? Glifosat to substancja czynna m.in. Roundup`u. Niektórzy obu nazw używają zamiennie.
NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share ciapekc328

ciapekc328

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 21:15

Jaka nowa talerzówka do farmtrac 690dt(88km) ? a jaka cena w porównaniu z "roundup" na hektar?pozd