ciapekc328

Jaka nowa talerzówka do farmtrac 690dt(88km) ?

Polecane posty

zetorek1607    1

po pierwsze nie w tym dziale, a po drugie nie kupuj talerzówki, bo będziesz miał dużo perzu na polu... sam mam talerzówkę i myślę nad zmianą jej na grubera, tobie powinien wystarczyć Unia Kos 2,6S na sprężynach, koszt takiego grubera to coś w okolicach 15 tys zł:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antek21    1

albo coś tańszego z bometu. ile chcesz przeznaczyc na to kaski bo ta unijna to nie jest chyba najtańsza...


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daras77    1

Gruber owszem,ale nie ta szerokość.Sam mam 2,2m z agrofactory na sprężynie,ciągam go ferdkiem 85km i ma co robić a przeciez chodzi o to że gruberem należy jeżdzić w miarę szybko więc jakiś zapas mocy musi być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek30    0

W mojej okolicy talerzówki z BOMETU maja dobre opinie. Ceny są o połowę tańsze niż UG. Ciekawym połączeniem jest talerzówka 6 X 4 + pojedynczy wał rurowy :( Ale również polecam jakiś agregat podorywkowy, moim zdaniem daje lepsze efekty no chyba że masz dużo roboty po kukurydzy.U znajomego w tym roku gdzie dziki zbuszowały mu kukurydze i leżało dużo łdyg to gruber sie pchał i nie mógł z tym nić zrobić aż w końcu pożyczał ode mnie talerzówkę :)


MTZ 80
URSUS C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszG100    0

Gruber owszem,ale nie ta szerokość.Sam mam 2,2m z agrofactory na sprężynie,ciągam go ferdkiem 85km i ma co robić a przeciez chodzi o to że gruberem należy jeżdzić w miarę szybko więc jakiś zapas mocy musi być

Witam koledzy a ja chciałem zapytać na jaką głębokość robicie gruberami i z z jaką średnią prędkością ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorki    30

u nas we wsi są 2 z bometu 3.15m i sobie chwalą i ciągają ciągnikami po 70KM.

polecam Ci firmę bomet


Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamjd6100    3

Witam główne zalety grubera to że lepiej zmniesza resztki pożniwne ale zato jest mniej wydajny od talerzówki ponieważ potrzebuje więcej mocy np. ciągnik ciągający talerzówke 3.15 nie jest w stanie pracować z gruberem tej samej wielkości.

POzdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

ale jak ma perz to talerzówka go potnie i będzie go jeszcze więcej a gruber go wyciągnie, wysuszy a na tym polega zwalczanie perzu... maszyny są po to aby ułatwiać sobie życie,a nie je komplikować:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daras77    1

Kolego "zetorki" teraz to pojechałeś po bandzie,ty chyba nie wiesz jak wygląda agregat ścierniskowy.70km pociągnie 3,15,do tego z prędkością min 10km/h? Tylko pogratulować fantazji.Co do głębokości to uważam że 8cm spokojnie wystarczy,ważne żeby ściąć wierzchnią warstwe gleby i dobrze wymieszać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

jesli ktos rzeczywiscie nie ma kasy to bomet czy inne podobne mu konstrukcje beda ok w klasie budzetowej.

Ale niestety jakosc idzie w parze z ceną, wiec nie occzekujcie cudów.

Mamy talerzowke 2,0m z wałem z bometu, tegoroczna, po 1 sezonie. zetor 7211 jesli chodzi o moc jest wystarczajacy (pracuje na 3 biegu), ale wał troszke go buja.

Co do samej talerzowki, meczylem sie kilka dni zanim dobrze jej nie ustawilem (kopce), a i teraz nie jest najlepiej.

Cena 5000zł z dowozem.

Teraz mocniej zastanowilbym sie nad wyborem czegos drozszego.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciapekc328    0

Ja mówicie ,że po talerzówce jest perz to wezmę grubera do 15 tyś bo mi bardzo na kasie nie zalerzy ale na jakości pracy pozdrawiam i dzięki za podpowiedzi


kupię przyczepę dwuosiową wywrotkę ładowność około 4t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Gruber też nie jest taki doskonały.Ma większe zapotrzebowanie na moc,lubi się zapychać przy większej ilości słomy lub po wyległym zbożu.Talerzówka jest bardziej uniwersalna,potrzebuje mniej mocy,przy podobnej szerokości. Nie straszcie perzem,bo jeśli pole jest czyste to skąd się weźmie??Talerzówka nie sieje perzu.Poza tym glifosat nie jest drogi 5l ok.70zł. Pieniądze zaoszczędzone na paliwie, można wydać na inne cele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

jak masz robić nim tylko po żniwach i siejesz poplony to bierz grubera, do tego ciągnika możesz spokojnie zaczepiać ok 2,6m i też szybko zrobisz, jak siejesz poplony to możesz sobie dokupić siewnik do poplonów i robić wszystko za jednym przejazdem... sam mam talerzówkę i jeśli teraz miałbym ją kupować to nie kupiłbym jej a wziął grubera, fakt że talerzówka od 8 lat robi na ponad na 11 ha u mnie i 12 ha u wujka to jeszcze nic przy niej nie było robione i jeszcze długo pochodzi, ale perzu na polu jest dużo więcej niż wcześniej i sami rozważamy kupno grubera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciapekc328    0

Gruber też nie jest taki doskonały.Ma większe zapotrzebowanie na moc,lubi się zapychać przy większej ilości słomy lub po wyległym zbożu.Talerzówka jest bardziej uniwersalna,potrzebuje mniej mocy,przy podobnej szerokości. Nie straszcie perzem,bo jeśli pole jest czyste to skąd się weźmie??Talerzówka nie sieje perzu.Poza tym glifosat nie jest drogi 5l ok.70zł. Pieniądze zaoszczędzone na paliwie, można wydać na inne cele.

A tak na marginesie co to jest "glifosat"?


kupię przyczepę dwuosiową wywrotkę ładowność około 4t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf255    0

Glifosat to substancja czynna m.in. Roundup`u. Niektórzy obu nazw używają zamiennie.


NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciapekc328    0

a jaka cena w porównaniu z "roundup" na hektar?pozd


kupię przyczepę dwuosiową wywrotkę ładowność około 4t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilW    3

Podorywkowy polecam z Mandamu, robi dużo lepszą robotę niż UG, a kosztuje troszkę mniej. Nasz 2,6 po zrobieniu ok 85 ha w zasadzie nie ma wielkich oznak zużycia, jeden ścięty kołek ale to dlatego, że "jajko" wyskoczyło z haka... Elementy robocze myślę że wytrzymają jeszcze 1,5 - 2 razy tyle ile przepracowały :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

nam też w Agroskładzie polecali, żeby grubera brać z Mandamu, bo jest do dobry agregat podorywkowy, a cenowo nie jest taki drogi :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

no to chyba dobrze, że cięższy, podnośnik wytrzyma taki ciężar, a lepiej będzie w ziemię wchodził, a nie jak sąsiad na talerzówce musi kamienie wozić, żeby dobrze talerzowało, u mnie talerzówka jest cięższa i wchodzi w ziemię, aż miło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciapekc328    0

A co według was lepsze:

- AGREGAT TALERZOWY firmy AGRO-MASZ jaskółka 3,0 m

-BRONA TALERZOWA UNIA GROUP 3,2 m

ja mieszkam koło przedborza a firma agro-masz jest w jaskółkach 15km ode mnie


kupię przyczepę dwuosiową wywrotkę ładowność około 4t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cyprian1219
      Witam!
      Od 2012 roku jestem posiadaczem agregatu ścierniskowego szer. 2.2m (5 łap) i nie jestem zadowolony z jego pracy, co więcej, gdybym wiedział że będzie tak "rył" pola to bym go za dopłatą nie wziął . Wszyscy sąsiedzi i ludzie na agrofoto zachwalali żeby kupić... Do rzeczy. Chodzi o to że ten agregat ani myśli wchodzić tylko rysa po polu obojętnie czy jest mokre po deszczu, suche, czy aż zbite, tylko włóczy sie po powierzchni ścierniska, dodam że mam ziemie 3/4 klasy, cięższe, a jeśli już wchodził to zawsze jedna łapa zostawała na powierzchni. W tym roku postanowiłem że założę mu 6 obciążników od c330 i tak zrobiłem jednak to pomogło tylko w pewnym stopniu bo bez nich wchodziły w ziemię tylko 2 pierwsze a z nimi jeszcze jedna lub dwie z tyłu... Sąsiadom to idzie bez problemu. Zapomniałbym, wymieniłem mu wszystkie te lemiesze czy jak to sie nazywa i próbowałem na rożnym ustawieniu podnośnika ale... Ta maszyna jest chyba przeklęta, a robi takie kopce że wygląda jak bym radłami przejechał. Zawsze starannie poziomuję podnośnik i samą maszynę aby było prosto ale pole zawsze przeryte przez dziki... Czy ktoś z posiadaczy też ma taki problem?
    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj