Skocz do zawartości

Zdjęcie

Warto zostać rolnikiem ??

699 odpowiedzi na ten temat

#681 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 798 postów

Napisany 23 listopad 2014 - 21:31

dokładnie, jest parę upraw które będą się opłacały na kilku h

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Warto zostać rolnikiem ?? Dzisiaj, 21:18
  •  

#682 Share lolkak

lolkak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:czarna muzyka, hiszpański, piłka kopana, Android, aktywny wypoczynek

Napisany 30 kwiecień 2015 - 07:58

Przepraszam,że tak tendencyjnie, ale w takim razie jakie uprawy będą się według Ciebie opłacać? No i jaki areał to "kilka hektarów" ? Mój ojciec ma 2h własne (no w zasadzie 3,ale to z domem i ogrodem) i 6h dzierżawy (na przysłowiową "gębę"-brak oficjalnej umowy) i jakoś nie bardzo dobrze na tym wychodzi ;-) Pewnie branża zła :-), bo warzywa ;-)

#683 Share startom

startom

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 30 kwiecień 2015 - 09:02

Wtrace swoje trzy grosze do tego tematu. Choc rolnikiem calkowicie jeszcze nie jestem to widze w tej dziedzienie potencjal. Postanowilem zostac rolnikiem gdyz jest to jedna z niewielu dzialnosci gdzie czlowiek rzeczywiscie ciezko pracujac pracuje na siebie i raczej nigdy glodny chodzic nie bedzie:).Przez kilka lat zastanawialem sie co robic w swoim zyciu i powoli w mojej glowie dorastala mysl o pozostaniu farmerem. Na poczatku chcialem zostac hodowca jelena szlachetnego ale po glebszym zrozumieniu tematu zmienialem plany i zaloze hodowle zarodowa czerwonego angusa. Na razie kupilem 12 ha lak i pastwisk, w jednym praktycznie kawalku, z wykonana meriolacja , wiekszosc w klasie 4, W tej chwili buduje ogrodzenie i w we wrzesniu pojawia sie pierwsze zwierzeta. Musze przyznac ze od poczatku daje mi to wiele radosci , choc temat nie jest latwy.Samo kupno ziemi(a skladalem ja z 12 roznych kawalkow od 7 wlascicieli) "podarowalo" mi kilka bezsannych nocy.

Potwierdze jadnak wielu moich przedmowcow - wazne jest porzadne wyksztalcenie. Mamy mozliwosc poszerzania horyznotow, uzyskania dobrego zawodu, zarobienia mnostwa pieniedzy:) i zainwestowania ich w np. rolnictwo.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#684 Share jaroWM

jaroWM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 30 kwiecień 2015 - 10:22

ważna jest wiedza teoretyczna i jeszcze bardziej praktyczna, zamiłowanie do ciężkiej pracy. dobrze, aby na start uzyskać jakąś pomoc po rodzinie w postaci gruntów lub pieniędzy na nie... jeśli nie mamy własnego sprzętu na początku, dobrze jest mieć go skąd pożyczyć, aby nie płacić za wszystko. w rolnictwie czasem nie wszystko się uda, co zaplanujemy i dobrze byłoby mieć także zabezpieczenie w postaci innego źródła dochodu (np. dobra pensja żony, inne źródło dochodu, czy oszczędności...)

#685 Share lolkak

lolkak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:czarna muzyka, hiszpański, piłka kopana, Android, aktywny wypoczynek

Napisany 30 kwiecień 2015 - 10:44

Ja mam tylko trochę praktyki, wiadomo w końcu pomaga się na co dzień w rodzinnym gospodarstwie,zawodowo to zajmuję się farmacją.Nie zamierzam na razie rzucać pracy i zajmować się tylko i wyłącznie rolnictwem właśnie z powodu stałego dochodu,który nie raz mnie pewnie na początku poratuje ;-)

#686 Share startom

startom

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 30 kwiecień 2015 - 10:53

No coz - ja to praktyki jak na razie nie mam w hodowli bydla. Wszystkiego bede sie uczyl od nowa.Mam na szczescie znajomych , ktorzy poratuja mnie doswiadczeniem oraz sprzetem. Patrze jednak na to z wielkim optymizmem, ale ma to takze  podloze finansowe. Mam w tej chwili bardzo dobrze platna prace, niestety nie w Polsce, a chcialbym juz wrocic stad pomysl na rolnictwo.Jak sie nie uda, bede mogl zawsze powrocic do emigracji.

#687 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów

Napisany 30 kwiecień 2015 - 12:58

Dobrze że są tacy zapaleńcy którzy chcą coś robić - powodzenia !

ZETOR TEAM

#688 Share rusto

rusto

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 02 maj 2015 - 08:50

A ja mam takie pytanie, czy w rolnictwie liczy się tak samo zdolność kredytową jak w przypadku osób pracujących np na etacie?

happy

#689 Share szymon91

szymon91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 02 maj 2015 - 21:34

ja bym chciał zostać rolnikiem tak jak tu piszą to trzeba lubić jeżeli robisz to na siłe bez pasji to nie ma sęsu po co się meczyć 

a jak to jest z krusem ? można płacić krus i pracować na etacie i płacić też zus?

#690 Share jaroWM

jaroWM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 02 maj 2015 - 21:55

albo Krus albo Zus. będąc na Krusie można co najwyżej dorobić oficjalnie połowę najniższej krajowej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#691 Share szymon91

szymon91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 02 maj 2015 - 22:17

a jak to wygląda jak by mnie wujek ubezpieczył jako domownika w krusie

#692 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3223 postów

Napisany 04 maj 2015 - 13:59

ja bym chciał zostać rolnikiem tak jak tu piszą to trzeba lubić jeżeli robisz to na siłe bez pasji to nie ma sęsu po co się meczyć 

a jak to jest z krusem ? można płacić krus i pracować na etacie i płacić też zus?

Jak to nie ma sensu? Nie ma kolorowo żeby robić wszystko z zamiłowania, robisz bo musisz-proste. 

#693 Share kamil8

kamil8

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 01 lipiec 2015 - 14:40

to jest  ciężka praca  ,trzeba mieć odpowiednie  maszyny ,być  rolnikiem nie jest tak prosto :-)

#694 Share rusto

rusto

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 10 sierpień 2015 - 10:29

No i mieć dużo ziemi. Gospodarstwo takie na minimum 100hektarów.

happy

#695 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1059 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 18 listopad 2015 - 18:47

i co warto byc rolnikiem??? swinie bezcennne mleko tez? bida....konca nie widac

#696 Share jaroWM

jaroWM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 19 listopad 2015 - 09:22

kto jest rolnikiem, to raczej musi być. nagle nikt nie zostanie maklerem giełdowym, czy prezesem Orlenu. pójście gdzieś do roboty za 2000 zł i dymanie na kogoś też nie każdego rajcuje.

może warto mieć ze 2 - 3 podstawowe gałęzie produkcji. np. w jednej będzie trochę gorzej, to może w drugiej do przodu będzie?

#697 Share Dasiekk

Dasiekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 19 listopad 2015 - 10:58

Chyba raczej warto jak startuje się z zapleczem w postaci chociażby gruntów. Znam smak emigracji zarobkowej, 2 lata temu wróciłem po 7 latach i powiem szczerze że nie ma powodów do narzekania. Jak ktoś już wspomniał potrzebna jest dywersyfikacja w produkcji no i trzeba uważać żeby nie "przeinwestować". Ze mnie to się trochę śmieją sąsiedzi i część rodziny że jestem tzw. miejski rolnik. Nie wiem jak to sobie wymyślili ale coś w tym jest. Nie mam żadnej hodowli (było 11 krówek ale uciekliśmy z tego jakiś czas temu) a jak skończę prace polne i wszystko jest ogarnięte to robię zupełne NIC. Powoli mój Tata też zaczyna doceniać moje podejście że późna jesień i zima to jest czas żeby zaplanować przyszły rok, kupić jak najtaniej środki i jak najdrożej sprzedać swoje produkty. Oczywiście rolnicy którzy hodują zwierzęta są w zupełnie innej sytuacji.

#698 Share szymon91

szymon91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 19 listopad 2015 - 14:28

właśnie a ja chciał bym już miedz swoją gospodarke pomagam wujkowi ale to nie to samo nie ma to jak być na swoim ostatnio myśle nawet o kupnie gospodarstwa rolnego  aby miedz już swoje i samemu je prowadzić 

#699 Share jaroWM

jaroWM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 19 listopad 2015 - 14:57

też jestem miejski rolnik (tylko produkcja roślinna) i nie uważam,  aby w tym było coś śmiesznego.  można mieszkać na wsi i pracować w mieście, to czemu odwrotnie nie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#700 Share modliszka

modliszka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 27 listopad 2016 - 12:49

Czy warto? Na pewno nie jest to taka fajna fucha jak polityk albo gwiazda kina :(