Skocz do zawartości

Zdjęcie

Warto zostać rolnikiem ??

699 odpowiedzi na ten temat

#621 Share Sambochi

Sambochi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 21:08

Warto zostać rolnikiem ?? Czemu wy dalej myslicie ze ja chce uprawiac ziemie na 2ha ? Ja tutaj mysle o kupnie ziemii.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Warto zostać rolnikiem ?? Dzisiaj, 05:42
  •  

#622 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 21:29

Warto zostać rolnikiem ?? to i tak musisz mieć kilkaset tysięcy. masz?

#623 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 21:44

Warto zostać rolnikiem ?? panowie ale o co kłótnie? chłopak pożyje zobaczy że nie jest to takie proste jak w marzeniach, życie samo to zferyfikuje ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#624 Share rolnikursus

rolnikursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne Rolnictwo

Napisany 23 listopad 2012 - 17:24

panowie ale o co kłótnie? chłopak pożyje zobaczy że nie jest to takie proste jak w marzeniach, życie samo to zferyfikuje ;)

no właśnie chcemy mu powiedzieć że ot tak sobie nie kupi 20 ha czy nie wiem ile

#625 Share macias611

macias611

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 23 listopad 2012 - 18:20

Warto zostać rolnikiem ?? ale też nie dołujcie go na starcie, podrzućcie lepiej pomysł.
kolega spróbuje i najwyżej się nieuda... w końcu człowiek uczy się na błędach :)
Sambochi musisz wiedzieć że jeśli chciałbyś jakoś prosperować musiałbyś mieć przynajmniej 30 ha czyli musiałbyś kupe forsy wpakować. na twoim miejscu ja bym poczekał bo na razie ona jest za droga.... my sami na razie wstrzymaliśmy się z kupnem mimo że jesteśmy dzierżawcami od wielu lat. do cholery ile ta ziemia może drożeć???
może na początek zrób coś z tymi dwoma ha, może jakieś uprawy EKO? :) ziemie póżniej dokupisz :)

#626 Share Sambochi

Sambochi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 23 listopad 2012 - 19:17

Warto zostać rolnikiem ?? Przynajmniej jedna miła, ciepła odpowiedź :)
Tak jak mówisz, narazie chodze do szkoly wiec nie zamiaru kupowac ziemi na dniach :)
Narazie zajmuje sie tymi 2 ha i czekam az ziemia stanieje :)

#627 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 23 listopad 2012 - 19:56

Warto zostać rolnikiem ?? na to nie licz, zmienia moze tylko i wyłącznie zdrożec ;) ale powodzenia

#628 Share rolnikursus

rolnikursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów

Napisany 24 listopad 2012 - 12:22

ale też nie dołujcie go na starcie, podrzućcie lepiej pomysł.
kolega spróbuje i najwyżej się nieuda... w końcu człowiek uczy się na błędach :)
Sambochi musisz wiedzieć że jeśli chciałbyś jakoś prosperować musiałbyś mieć przynajmniej 30 ha czyli musiałbyś kupe forsy wpakować. na twoim miejscu ja bym poczekał bo na razie ona jest za droga.... my sami na razie wstrzymaliśmy się z kupnem mimo że jesteśmy dzierżawcami od wielu lat. do cholery ile ta ziemia może drożeć???
może na początek zrób coś z tymi dwoma ha, może jakieś uprawy EKO? :) ziemie póżniej dokupisz :)

Przynajmniej jedna miła, ciepła odpowiedź :)
Tak jak mówisz, narazie chodze do szkoly wiec nie zamiaru kupowac ziemi na dniach :)
Narazie zajmuje sie tymi 2 ha i czekam az ziemia stanieje :)

HAhaha śmieszni jestecie jak dzieci... a może wy to dzieci... ziema ztanieje już chyba kompletnie się nie znacie, inwestycja w ziemię to jest jedna z najlepszych sposobów na zarabianie kasy

#629 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 24 listopad 2012 - 16:43

Warto zostać rolnikiem ?? Żebyś sie kolego nie ździwił że będzie tanieć. Będzie i to już nie długo.

#630 Share Sambochi

Sambochi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 24 listopad 2012 - 17:09

Warto zostać rolnikiem ?? nie ma co dyskutowac z rolnikursus, bo ON WIE LEPIEJ ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#631 Share rolnikursus

rolnikursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów

Napisany 24 listopad 2012 - 17:23

Żebyś sie kolego nie ździwił że będzie tanieć. Będzie i to już nie długo.

Póki sa dopłaty nic nie będzie tanieć a czy i kiedy sie skończą jeszcz nie wiadomo
Aj dobra już nic nie będę mówił

#632 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 24 listopad 2012 - 17:30

Warto zostać rolnikiem ?? Wszystko zależy od regionu. tam gdzie jest silnie rozwinięta produkcja zwierzęca nawet bez dopłat ziemia nie będzie taniała.

#633 Share macias611

macias611

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 25 listopad 2012 - 18:00

Warto zostać rolnikiem ?? zgadzam się że zależy to od regionu i rozwinięcia produkcji, ale chyba nie ma na AF człowieka który 5-7 lat temu by przewidział że ziemia będzie chodzić po 100 tyś za hektar...

rolnikursus jak cię tak kasa pali to kupuj. pogadamy za parę lat jak ja za twój dziś kupiony 1 ha kupię 10 :)

#634 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 25 listopad 2012 - 18:16

Warto zostać rolnikiem ?? żeby cena spadła musiały by nastąpić jakieś klęski albo silne załamanie gospodarcze. Tylko wtedy skąd brać kasę na ta tania ziemię jak ci nic nie urośnie albo to co urośnie będzie mniej warte niż koszt wyprodukowania tego.

#635 Share eco-e

eco-e

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 26 listopad 2012 - 12:26

ale chyba nie ma na AF człowieka który 5-7 lat temu by przewidział że ziemia będzie chodzić po 100 tyś za hektar...

Nie jestem rolnikiem ale temat mnie zaciekawił. Dla mnie cena za 1 hektar 100 tyś zł to kosmos. Powiedzmy że ktoś ma gospodarstwo 100 hektarów i prowadzi intensywną uprawę lub hodowlę. Sama ziemia jest warta 10 milionów zł (!!!); budynki, wyposażenia, zwierzęta itp. kolejne 10 milionów zł. czy możesz podać przykład gospodarstwa w Polsce o pow. 100 hektarów które jest oferowane na sprzedaż za 20 milionów zł?

Za 20 milionów zł (5 milionów EUR) jesteś w stanie kupić super posiadłość w każdym zakątku świata. Np winnicę we Francji z zameczkiem. Dlaczego Polska w cenie 100 tyś zł za hektar ziemi uprawnej?

#636 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 26 listopad 2012 - 13:08

Warto zostać rolnikiem ?? bez przesady ile jest miejsc w Polsce gdzie ziemia chodzi po 100 tys zł za hektar?
Mysle ze nie wiele wiec @eco-e bez przesady-u mnie w okolicy kupi spokojnie hektar ziemi za 10 tys.

#637 Share rolnikursus

rolnikursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów

Napisany 26 listopad 2012 - 18:17

zgadzam się że zależy to od regionu i rozwinięcia produkcji, ale chyba nie ma na AF człowieka który 5-7 lat temu by przewidział że ziemia będzie chodzić po 100 tyś za hektar...

rolnikursus jak cię tak kasa pali to kupuj. pogadamy za parę lat jak ja za twój dziś kupiony 1 ha kupię 10 :)

heh czekaj czekaj ;D ja będę teraz dokupwał ha a ty za x lat i zobaczymy kto na tym lepiej wyjdzie za x lat znowu o tym porozmawiamy ok? ;P

bez przesady ile jest miejsc w Polsce gdzie ziemia chodzi po 100 tys zł za hektar?
Mysle ze nie wiele wiec @eco-e bez przesady-u mnie w okolicy kupi spokojnie hektar ziemi za 10 tys.

za te 10 tyś to pewnie 5 i 6 klasa u mnie ziemia jest po 15tyś/zł/ha klasa 4/5 ceny moga dochodzić do 100tyś/zł ale to jest 1 klasa ziemi i to kupuje taki bizmesmen co ma dużo mamony

#638 Share EppS

EppS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 26 listopad 2012 - 18:43

Warto zostać rolnikiem ?? W okolicach z intensywną uprawa warzyw i możliwoscia nawadniania cena 70-100 tyś. to norma. Cenę dyktuje lokalny rynek, a wiec popyt i podaż.
NAPIS ćWICZEBNY

#639 Share macias611

macias611

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 26 listopad 2012 - 19:46

Warto zostać rolnikiem ?? rolnikursus dobra ale przy piwku, ok? :)

wiecie słuchm różnych opini i to wszystko posrane jest... gadałem ostatnio ze znajomym i opowiadał jak był na jakimś wyjeżdzie na wschodzie polski i tam poruszyli temat ziemi... w niektórych rejonach ceny ziemii windują faktycznie panowie pod krawatem i z walizkami gotówki - nie będę wymieniał nazwisk ale jeden pan ma młyny, a pozostałych dwóch sprzedaje sprzęt rolniczy i żeby za dużo skarbóweczka nie dostała biorą każdą ziemie w kraju, a potem rolnikom wydzierżawiają oczywiście za freee... masakra co się dzieje....

ale wróćmy do tematu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#640 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 26 listopad 2012 - 20:44

heh czekaj czekaj ;D ja będę teraz dokupwał ha a ty za x lat i zobaczymy kto na tym lepiej wyjdzie za x lat znowu o tym porozmawiamy ok? ;P

za te 10 tyś to pewnie 5 i 6 klasa u mnie ziemia jest po 15tyś/zł/ha klasa 4/5 ceny moga dochodzić do 100tyś/zł ale to jest 1 klasa ziemi i to kupuje taki bizmesmen co ma dużo mamony

ziema to 3-4 klasa. a dokładniej od 3a do 4a