Skocz do zawartości

Zdjęcie

Warto zostać rolnikiem ??

699 odpowiedzi na ten temat

#561 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 13:58

Warto zostać rolnikiem ?? A za kilka lat się okaże że zostałeś bez szkoły, z kredytem z banku a 20 ha które miałeś zrobi się 10 bo wujowie i ciotki sobie przypomniały że ziemia jest w cenie. Ale próbuj. Adulescentia est tempus discendi, sed nulla aetas sera est ad discendum.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Warto zostać rolnikiem ?? Dzisiaj, 02:34
  •  

#562 Share marcin00794

marcin00794

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 14:05

Warto zostać rolnikiem ?? No tak, ale przecież nie tylko ja miałbym przepisane gospodarstwo.. przecież wielu tak zaczynało.

Aaa i nie przekreślam studiów. Można je pogodzić z rolnictwem, są różne alternatywy. Na naukę nigdy przecież nie jest za późno.

#563 Share michallewicki

michallewicki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów
  • Zainteresowania:piłka nożna,rolnictwo

Napisany 31 październik 2011 - 19:04

Warto zostać rolnikiem ?? Myślę ze możesz gospodażyć

#564 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 listopad 2011 - 15:01

Warto zostać rolnikiem ?? Młodzi koledzy. Tak sobie przeczytałem ten ciekawy temat i chciałbym też od siebie dodać kilka uwag.
Moim zdaniem żaden z nas (w tym i ja) nie są Wam w stanie dać dobrej rady. To Wasz wybór i zadecyduje on praktycznie o całym Waszym dalszym życiu. Nie obraźcie się, ale dziś nie macie doświadczenia i nie widzicie tego wszystkiego z czym się przyjdzie Wam zmierzyć. Tak miał każy z nas i to zupełnie niezależnie od tego, w jakich dziedzinach planował działać. W miarę upływu lat nabieraliśmy doświadczenia i dziś z kolei prawie każdy powie: gdybym ja miał dzisiejszy rozum i doświadczenie, a tamte lata, to byłoby inaczej. Ale to jest w tym życiu właśnie najpiękniejsze, bo życie jest (to cytat z pewnego pięknego filmu) "jak pudełko czekoladek". Nigdy nie wiesz na jaką czekoladkętrafisz i nie wiesz co jest w środku czekoladki, którą właśnie wybrałeś.
Sam zajrzałem kiedyś "we własną duszę", co wcale nie jest takie łatwe i oczywiste. Niemal każdy człowiek jest świetnym psychologiem i doradcą dla innych, ale sam siebie nie zna i często nie rozumie. Zacząłem kiedyś sam zadawać sobie pytania co właściwie mnie cieszy, jakie uczucie jest dla mnie w życiu ważne, czego i w zamian za co jestem się w stanie wyrzec lub chciałbym uzyskać. To oczywiście nie był proces trwający godzinę czy tydzień, lecz kilka lat i połączony był z obserwacją samego siebie. Z czegoś takiego dowiedziałem się czy lubię tłumy ludzi i zgiełk, czy raczej spokój i rodzinę wokół siebie. Czy wolę, by ktoś dyktował mi co mam robić, czy raczej wolę sam decydować. Interesuje mnie siedzenie przed telewizorem i bieganie po centrach handlowych, czy wolę doglądać jak mi coś rośnie i dojrzewa? I było jeszcze setki takich dylematów do rozwiązania. Oczywiście znacznie spłycam to, co się w takich chwilach dzieje w naszym wnętrzu, sądzę jednak, że już mieliście takie myśli, choć były one być może nieco powierzchowne i szybko uleciały. Ale one są niezwykle ważne zanim podejmiecie decyzje kim zostać. Jeśli wybór zostanie przeprowadzony bez uwzględnienia Waszych osobistych cech, to może się okazać, że najdrobniejsze rzeczy (właśnie typu: zbyt wczesne wstawanie, brak czasu na urlop albo jakiś zapach) zabiorą Wam całą radość z tego, kim jesteście i co robicie. A nie ma nic gorszego niż bycie nieszczęśliwym.
Jeszcze jeden element jest moim zdaniem ważny. Wszędzie wokół wszystko jest podporządkowane wzrostowi. Gospodarka musi rosnąć minimum 3% rocznie. Zarobki też i obszar uprawy, pogłowie, plony, zarobki, stan posiadania, liczba ubrań w szafie, telewizorów w domu i wszystko inne. Oprócz cen. To szaleństwo i utopia, bo zasoby, z których korzystamy są wyczerpywalne. Kiedy ma się 1 krowę i dokupi drugą, to wzrost jest 100%. Jeśli jednak ma się ich 100 i dokupi jedną, to zwrost jest 1% choć przecież w obu przypadkach, nominalnie, jest on taki sam. Ekonomiści zrobili nam wodę z mózgu wpychając nas w kolumny i wiersze tabel, na wykresy i rankingi zapominając, że człowiek do życia potrzebuje około 2500 kcal pożywienia dziennie i trochę wody.
Przepraszam za tę refleksję, ale moim zdaniem posiadanie choćby kawałka ziemi czyni nas niezależnymi od kryzysów i rewolucji w świecie tak zwanych (tfu!) finansów. Gdy cała ta misterna konstrukcja świata się zawali, zawsze będziecie mieli swoje miejsce. Możecie mieć trochę drobiu, wyhodujecie sobie świnkę, możecie mieć krowę, ogródek warzywny i kilka innych, zapomnianych już wynalazków (masielnicę, piec do chleba, beczki drewniane na kiszoną kapustę i ogórki, kilka rurek i kawałek baniaka wiadomo do czego - choć to trochę mniej zapomniane) i wyżyjecie. A czy musicie mieć wiąż więcej pieniędzy i wszystkiego innego? A czy nie wystarczy mieć tyle samo? Jesteśmy całkowicie uzależnieni tylko od jednego elementu - energii. Ja staram się inwestować we wszelkiego rodzaju systemy pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych i jej oszczędzania, bo energia będzie coraz droższa. Geotermalne, wiatrowe, słoneczne, piece na słomę, wody opadowe itd. Wszystko to o możliwie maksymalnej wydajności, możliwie prostej budowie i trwałości. Te inwestycje pracują na siebie (zarabiają).
No cóż, ja trzymam za Was kciuki. Cokolwiek wybierzecie.

Edytowany przez djp, 03 listopad 2011 - 15:16.

#565 Share marcin00794

marcin00794

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 10:11

Warto zostać rolnikiem ?? Niezmiernie cenne uwagi, które dały mi wiele do myślenia. Myślę, że innym również.
Takie refleksje nad własnym życiem, może wbrew pozorom, są bardzo ważne; zwłaszcza przed takimi ważnymi wyborami życiowymi.

Brawo @djp !

#566 Share MarekUA

MarekUA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 18:19

Warto zostać rolnikiem ?? Z zawodem rolnika jest tak że trzeba to Lubiec! i jak do każdego zawodu mieć "powołanie'', bo inaczej "dobrej mąki" z tego chleba nie będzie.
Jeśli zależy komuś tylko i wyłącznie na pieniądzach a nie interesuje to co robi i jak robi "nie czuje tego" to nie ma szans na sukces... oczywiście zdrowia, i szczęścia potrzeba w tym zawodzie jak najwięcej... A narzekać można w każdym zawodzie... Z tego co wiem najmniej narzekają ci którzy pracuje na czyjejś łasce.. Wiecie o co mi chodzi... Pozdrawiam ja już wybrałem :)
"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

#567 Share WielkiBrat

WielkiBrat

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 13 kwiecień 2012 - 17:21

Warto zostać rolnikiem ?? Witam. Jestem tu nowy na forum, ale przeglądam je już od dłuższego czasu. Mam trudną sytuację, otóż za rok kończę szkołę średnią o profilu który wymaga bardzo dobrego słuchu, ogólnie mówiąc cały czas trzeba byś na sile i zdrowym. Ja właśnie mam słaby słuch i na badaniach wstępnych do pracy odpadłbym na audiologii, na początku tego nie wykryto ale teraz zrobiłem badania i niestety mam zanik słuchu niskich częstotliwości typu bass itp.. Zmiana szkoły nie wchodzi w grę bo nie jest opłacalne tuż przed zakończeniem szkoły. I mam pytanie czy opłaca mi się coś kombinować z rolnictwem.? To że poszedłem do takiej szkoły to tylko był chyba mój i tylko wyłącznie mój wybryk, bo jakoś za nim nie przepadam i nie interesuje mnie on, na początku był fajny, ciekawy ale jak już się go poznało to już zaczną się nudzić. Wiedzę i doświadczenie o rolnictwie posiadam, gdyż pracowałem w gospodarstwie jeszcze za czasów gimnazjum i do tej pory bardzo lubię rolnictwo. Teraz pomagam rodzinom w rolnictwie i ich hodowlach jak potrzebują pomocy. Powierzchni rolnej mam nie całe 5ha i trochę łąk. Jestem położony w takiej wsi gdzie żyją przeważnie już "starzy" ludzie, którzy już nie dają rady robić na roli i oddają wszystkie swoje działki w dzierżawę lub jak poproszą to je im obrobię. Sprzęt rolniczy na ten stan posiadałbym ale nie zbyt dobrze żyjemy z wujkiem i nie lubię jego gadania jak coś się zepsuje i bracia przez to nie obrabiają pól tylko ja sam tylko mogę liczyć na małą pomoc z ich strony. Ciągnik jest zarejestrowany na ojca ale ja bym go nie chciał. Ale jak o moim planie powiedziałem bratu i spytałem czy mógłbym liczyć na jego pomoc, odpowiedział że z wielką chęcią by mi pomagał, tylko żebym nie miał nic wspólnego z wujkiem. Na pewno mógłbym liczyć na pomoc rodzin, które mają swoje rolnictwa. Jak wspomniałem teraz posiadam tylko ziemie i ten nieszczęsny ciągnik. Jak wcześniej wspomniałem bardzo lubię to robić i mam bardzo wielkie ambicje do tego chociaż praktycznie nic nie posiadam tylko ten jeden 1% sukcesu. Przepraszam za błędy, które na pewno popełniłem pisząc ten mój przypadek i proszę o konkretne wypowiedzi.

Pozdrawiam Michał.

No niestety kolego błędy ortograficzne +10%

Edytowany przez MAT912, 13 kwiecień 2012 - 17:44.

#568 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 kwiecień 2012 - 17:41

Warto zostać rolnikiem ?? Ziemi trochę mało.Parku maszynowego też brak,ale jestem zdania,że z niczego można osiągnąć bardzo wiele.Jeżeli masz chęci,ambicje i pomysł na swoje gospodarstwo to jak najbardziej zachęcam.

#569 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 14 kwiecień 2012 - 03:37

Warto zostać rolnikiem ?? No niestety kolego błędy ortograficzne +10%
Ten post był edytowany przez MAT912 dnia: Wczoraj, 18:44

Kolego @MAT912 nie przesadzasz czasami? wiesz, że jest takie coś jak dysleksja? jeśli tak to po co dopieprzasz koledze ostrzeżenie za błędy! Nie każdy piszę w 100% poprawnie,zapewne Ty też.
Jesteś moderatorem to poprawiaj i nauczaj a nie od razu chamsko karaj, tym bardziej że z tego co widzę to Kolega zrobił tylko 5 błędów .

#570 Share redek

redek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 14 kwiecień 2012 - 09:36

Warto zostać rolnikiem ?? Dobre, tylko 5 błędów w jednym poście :lol:

Moja córka w trzeciej klasie dostałaby jedynkę.
Są programy, które poprawiają błędy i pisanie z błędami jest oznaką braku szacunku dla czytelników i dla własnego języka

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#571 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 14 kwiecień 2012 - 10:06

Warto zostać rolnikiem ?? Wez pod uwagę jak długi jest ten post i podług tego, te 5 błędów to jest nic.

#572 Share WielkiBrat

WielkiBrat

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 14 kwiecień 2012 - 10:15

Warto zostać rolnikiem ?? Dobra, panowie nie kłóćmy się za te błędy, zawsze każdy jakieś zrobi. Ja je robię jak chcę coś szybko napisać i do tego jeszcze długiego. Prosiłbym już o konkretne wypowiedzi w mojej sprawie a nie błędów..

#573 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 14 kwiecień 2012 - 11:20

Warto zostać rolnikiem ??

Kolego @MAT912 nie przesadzasz czasami? wiesz, że jest takie coś jak dysleksja? jeśli tak to po co dopieprzasz koledze ostrzeżenie za błędy! Nie każdy piszę w 100% poprawnie,zapewne Ty też.
Jesteś moderatorem to poprawiaj i nauczaj a nie od razu chamsko karaj, tym bardziej że z tego co widzę to Kolega zrobił tylko 5 błędów .

każda przeglądarka ma funkcję sprawdzania błędów więc zrzucanie winy na dysleksje jest co najmniej śmieszne i radzę ci poczytać regulamin od ilu błędów są %%.

KONIEC OT

WielkiBrat podsumowując twoją wypowiedz chcesz zacząć od zera. Dla mnie nierealne w dzisiejszych czasach. Jakbyś miał chociaż ze 200 tyś na start to podstawowe maszyny byś kupił, ze 20,30 ha wziął w dzierżawę to można by było coś pomyśleć.

#574 Share Przemas15

Przemas15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa , samochody

Napisany 03 maj 2012 - 19:27

Warto zostać rolnikiem ?? A jak to jest jak masz żonę i gospodarstwo. Żona nie chce słyszeć o pracy na hektarach jak to pogodzić jak przekonać do swoich racji ?
SKR Smutny Koniec Rolnictwa

#575 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 04 maj 2012 - 14:05

Warto zostać rolnikiem ?? Niech zona idzie do swojej pracy :)
A Ty rób na ha ")

#576 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 04 maj 2012 - 14:26

Warto zostać rolnikiem ?? @madziu i to powinien być model rodziny rolniczej na najbliższe klikadziesiąt lat-rolnik mąż spełnia marzenia z dzieciństwa prowadząc rentowne gospodarstwo-przedsiębiorstwo, a jeśłi żonki nie kręcą nawet najbardziej gustowne gumiaczki o ile ich zadaniem jest ochrona przed ubabraniem się we wszędobylskim gównie, to niech pracuje na etacie, spełniając sie zawodowo. W takim układzie i dziadkowie będą szczęśliwi bo do tych 67 pracować gdzieś trzeba-najwygodniej im będzie jako opiekunowie do dzieci/wnuczków :)
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#577 Share tomik1992

tomik1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 08 maj 2012 - 23:17

Warto zostać rolnikiem ?? Ludzie!! z co poniektorych tutaj to nie wiem smiac sie czy plakac? ogolnie nie lubie swojego zdania wyrarzac na takie tematy bo jest to temat moim zdaniem ''dno''jesli jeden z drugim nie lubi byc rolnikiem to po kiego juz nie powiem co brnal w ten zawod? ja tez jeszcze do nie dawna pracowalem u rolnika w polsce za dyche na godzine robilem w lesie cos tam majsterkowalem u siebie dzialalem ogolnie teraz stoje w miejscu nic nie robie jestem w angli za miecha 1500 funtow zgarniam i wk***ia mnie ta robota nie milosiernie a polowe ludzi z ktorymi musze pracowac w ogole nie powinno sie urodzic!! cymbaly idioci i debile robia z siebie wielke cos a tak naprawde gorszym gownem od zula spod sklepu sa! (oczywiscie nie obrazam tych ludzi bo wielu z nich zycie wykoleilo i niema sie co smiac z tego ze komus sie nie powidlo!.)pokonczyl jeden baran z drugim studia i mysli ze jest pan i wladca w polsce roboty znalezc nie umial cymbal taki, w polsce mamusia z tatusiem uprali ugotowali na szkole dali i wyszlo takie nie wiem do czego to porownac bo do czlowieka to raczej nie. chlopie jeden z drugim odziedziczyles po rodzicach gospodarstwo masz cos dzialasz a jeszcze glupi durny polaczku marudzisz ze ci zle? gdybym ja dzisiaj dostal od starych kawalek ziemi ciagnik na wlasnosc to bym ich pod niebiosa chwalil.. wiem co to znaczy narobic sie jak wol i czasem nic z tego nie miec doswiadczylem tego nie raz nie dwa. (mam niecale 20 lat! zapierdalam. odkad pamietam robie cos w zyciu bo chce sie czegos dorobic mam jakis cel a wy oprocz szkoly nie macie nic pustke w glowie.. jak ja nienawidze z polakami pracowac ani sluchac opowiesci ze jak zle jak ciezko i niedobrze mi na tym swiecie. banda skonczonych debili!

A teraz pytanie do moderatora tego forum jak i AF. jak usunac konto na tym cudownym profilu?. poniewaz stwierdzam iz zakladanie tutaj konta bylo jedna wielka porazka. chcialem nabywac tutaj info na rozne tematy a poki co to czytam ze rolnictwo jest najgorszym zawodem tego swiata a rolnik jest niewolnikiem. moze jeszcze cos tepe paly napiszecie na ten temat? moze sie dowiem tutaj jeszcze ze prostytutka to mlodszy zawod od rolnika na tym swiecie jest. ? chlopie jeden z drugim jak sie nie chciales uczyc (praktyki oczywiscie nie durnoty ruchania cpania na studiach) i zycie cie niczego nie nauczylo to po co sie pchales nie tam gdzie ci trzeba? ja osobiscie znam wielu ludzi ktorzy zadnej szkoly nie skonczyli nawet zawodowki i palcami byli wytykani przez bardzo dlugi czas. dzisiaj ci ludzie prowadza powazne firmy sa uznawani za konkretnych gosci a z takimi cymbalami po studiach ja sie musze mordowac i roboty uczyc bo ciagle marudza nic nie potrafia a jesli ktorys ma juz chcec i zapal i wie po co przyjechal do angli to itak takie zamulence jak polowa z was wmawia im ze nie warto robic zarabiac i pracowac bo itak z tego nic nie bedzie.! Lepiej benefity ciagnac. (najwiekszy ubaw to mialem jak w fabryce kontrakty rozdawali i ja po 4 miesiacach dostalem a tepe paly po prawie i administracji po 4 lata juz tu siedza i nawet benefitow im nie chca przyznac( ja zebrakiem nie jestem nawet jak mi debet z banku zaproponowali to tez odmowilem malo tego kontrakt tez. Come Back to Poland) wole ciagnikiem jezdzic za dyche na godzine i drzewo scinac za 40 zlotych od zbiornika jak z wyksztalconymi i ciagle marudzacymi debialmi pracowac ktorzy itak w gruncie rzeczy sa totalnym zerem bo jak inaczej takiego czlowieka nazwac? hehehe glupie durne polaczki!!!
tak jesli nie bedzie miec lba tam gdzie trzeba to studia wam debile nie pomoga i glupie marudzenie i wypisywanie na forum tym bardziej. ..

Ps. Moje marzenie Wrocic do polski. mam dosc debili i tepych zakutych pal w angli. Zostac Pilarzem przejac gospodare Dzialac brnac w temat ktory jest dla mnie najwazniejszy.. a wy tepi kretyni? nie wiem.... debatujcie.... o tym jak wam zle niedobrze i co wy byscie nie zrobili zeby wrocic sie do wieku kiedy mieliscie 20 lat.!

Pozdro tyle ode mnie i ludzi ktorzy tutaj cos pisza i chca cos osiagnac i prosza o info nie zamulacie bo stana sie kolejnymi jak 1/2 z was...

Pozdro Tyle ode mnie. !

#578 Share tomik1992

tomik1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 09 maj 2012 - 00:54

Warto zostać rolnikiem ?? i po przeczytaniu kolejnych kilku stron to juz padam.....
dla was studia i nauka w szkole to co? ja tez sie uczylem i do niedawna pchalem sie drzwiami i oknami zeby wrocic do szkoly. ale pajacem i debilem nie jestem. swoje w glowie mam nikt mnie rozumu nie uczyl nawet rodzice. po co wy sobie tutaj cos dziwnego probojecie udowodnic? co matka z ojcem na sile pchali zebys studia konczyl czy jaka kolwiek szkole bo uznali ze inaczej tepy bedziesz? jesli sobie jeden z drugim taka akcje wkreciles to do tej pory jestes wrecz ulomny! ja zadnej szkoly nie skonczylem a mnie zycie bardzo wiele nauczylo malo tego sam potrafie sobie w wielu trudnych sytuacjach poradzic i sobie radze!. pisze to dlatego bo wiem jak tacy ludzie sie zachowuja.. z co poniektorymi da sie normalnie porozmawiac i pracowac jak z ludzmi normalnymi i naprawde na poziomie reszta to ludzie dla ktorych moim zdaniem hitler sie dwa razy pomylil.! wiekszosc jest nie wiem banda skonczonych debili zyciowych. mnie naprawde wk***ia taka gadka. bo ja majac niespela 20 lat! 20 skoncze w tym roku. musze sie wrecz mordowac z cymbalami ludzmi nic nie potrafiacymi tylko gadajacych ile d*p nie przeruchali w akademiku i jak im jest zle i jak to zycie ich nie wykoleilo... wk***ia mnie bo wiele osob nawet durnej butelki z jakims kosmetykiem nie potrafi zakrecic a uwaza sie za wielkie cos i opowiada nie raz czego to w polsce niema i jakiego to stanowiska nie sprawowalo.. nawet osly angielskiego nie znaja i jak ktos rozwali butelke z kosmetykiem za ponad 400 zlotych to sie nawet wytlumaczyc nie potrafi.. czym te studia sa dla was bo do tej pory to ja sobie wmawialem ze jestem cymbalem bez szkoly ale wychodzi na to ze polowa z was to kretyni? idioto ucz sie zycia i jak sobie w nim radzic a nie dziadostwa i k**estwa. ja juz u pakistancow musze pracowac bo polakow to kaze odrazu wy***rdalac na zbity nie moge wsrod takich ludzi normalnie pracowac bo 3.4 maja pytania jak k**wa korek nasadzic na butelke.. zreszta nie chce mi sie juz tego rozkminiac dalej...

barany uczyc sie zycia... zycia , zycia jeszcze raz zycia... radzic sobie a nie tepe zakute paly wmawiac i udowadniac sobie...

chcesz do czegos dojsc? pierwsza zasada jezeli nie bedziesz mial w okol siebie porzadku a rzeczy takie jak sprzatanie czy zmywanie beda Ci sprawialy trudnosc. Jestes ZEREM TOTALNYM. i nic nigdy nie osiagniesz.!

#579 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 09 maj 2012 - 09:40

Warto zostać rolnikiem ?? Wywód zdesperowanego "polaczka" zza granicy. Sam sobie nie poradził skoro tak narzeka. Kolega nie ma pojęcia o rolnictwie jak widać. Teraz już wszystkim po równo się dostaje: producentom mleka, żywca wieprzowego, wołowego, drobiu, jaj, sadownikom, producentom warzyw - m. in. ziemniaków, producentom zbóż również, ze względu choćby na wymarznięcia.

Edytowany przez pawelol111, 09 maj 2012 - 09:46.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#580 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 09 maj 2012 - 10:44

Warto zostać rolnikiem ?? @tomik1992:
1500Ł (domyślam się, że miesięcznie) w Anglii nie starczy na wynajęcie mieszkania, opłaty i życie w pojedynkę na normalnym poziomie. Gdybyś skończył jakąś sensowną szkołę, polibudę, medyczną, techniczną, nawet nie wyższą, to 1500Ł dostawałbyś tygodniówki, a nie miesięcznej wypłaty, żałosny frustracie, że "wyrarze" swoją opinię :) Trafiłeś na idiotów równych sobie, skoro od dłuższego czasu siedzisz z nimi w jednym bagnie i tylko narzekasz, dokładnie jak te "polaczki" co ich tak krytykujesz.
ps. stawka minimalna w UK 5,72Ł. Ty zgarniasz 1500Ł, przez około 24dni robocze, jeśli robisz w soboty, przez 8godzin = 7,8funta za godzinę. Gratulacje :)
Bierz kredyt na 15 albo 20 lat, kup ziemię z agencji, maszyny i rób co tak chcesz robić (zostac Pilarzem przejac gospodarke), a nie truj innym przysłowiowej D.
ps2. w sobotę wpadam do Bristolu na parę dni, jak mieszkasz w tamtych okolicach, ew. w Salisbury to napisz na PW, chętnie wytłumaczę Ci parę spraw :)

A co do tematu- nie powinno się przy zakładaniu rodziny stosować kryterium czy przyszła żona/mąż pomoże w gospodarstwie. Może bycie rolnikiem, to nie praca jak każda inna, lepsza albo gorsza, ale nie każdemu musi się ona podobać. Może się też zdarzyć, że współmałżonek chce przy tym pracować, ale np. ma uczulenie na zwierzęta, albo wybitny antytalent do prowadzenia traktora.
Jeśli ktoś tego nie chce zauważyć, to najlepiej, żeby się ożenił ze swoim gospodarstwem i na nie zarabia, a nie na rodzinę ;)

Edytowany przez GRGOJ, 09 maj 2012 - 10:58.