Skocz do zawartości

Zdjęcie

Warto zostać rolnikiem ??

699 odpowiedzi na ten temat

#541 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 12:04

Warto zostać rolnikiem ?? Do pasji trzeba dokładać często gęsto. A co do studiów poczekajcie trochę do wojska nie biorą to liczba studentów spadnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Warto zostać rolnikiem ?? Dzisiaj, 18:05
  •  

#542 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 12:05

Warto zostać rolnikiem ?? Studiować to ja akurat studiowałem...ale papierka nie mam bo przerwałem i na Zachód wyjechałem :D .

#543 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 13 marzec 2011 - 12:07

Warto zostać rolnikiem ?? Mało kiedy pasja, hobby, przynosi zyski ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#544 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 12:08

Warto zostać rolnikiem ?? Chyba że pasją jest pomnażanie pieniędzy.

#545 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 12:10

Warto zostać rolnikiem ?? Stasiek-chyba fora pomyliłeś :D .

#546 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 12:14

Warto zostać rolnikiem ?? Może ma na myśli ogrodnictwo, i uprawy "zielarskie" :D

#547 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 12:21

Warto zostać rolnikiem ?? No i już się czepiają. Czy trzeba mieć zawsze rolnictwo na myśli?

#548 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 12:28

Warto zostać rolnikiem ?? Na tym forum? Zawsze :D

Hmm a poważnie, grunt to robić w życiu to, z czym człowiek łatwo zasypia. Zaraz ktoś powie: "no tak, lepiej być rolnikiem niż grabarzem". :D

Edytowany przez Indiana, 13 marzec 2011 - 12:29.

#549 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 13 marzec 2011 - 12:55

Warto zostać rolnikiem ?? Powinno się kierować pasją jak ktoś zostanie rolnikiem z musu to zawsze będzie gorzej znosił załamania w swoim gospodarstwie z powodu mniejszego dochodu a ten co chciał tego od zawsze powie że jakoś to będzie, robić trzeba i sobie poradzi.
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

#550 Share marcin00794

marcin00794

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 13:02

Warto zostać rolnikiem ?? Wracając trochę do poprzedniej strony. @StasiekS nie będę znów pisał czemu piszę na tym forum w tym wieku, bo mówiłem o tym już kilka razy, w poprzednich postach.

Na temat studiów raczej się nie będę wypowiadał. Mi już chyba nauka trochę się znudziła po prostu.. Dlatego zastanawiam się w ogóle nad pójściem na studia. Ale będzie to także związane z tym co okaże się z przekazaniem gospodarstwa..

Pomóżcie mi jeszcze trochę, tzn. chodzi mi o to o czym pisałem: "Ja trochę się boję czy podołam... no i też reakcji innych, gdyby dziadkowie mi przepisali .. ;) Zakładając, że bym się zdecydował i wszystko by poszło ok. Dziadkowie by przepisali... i co dalej.? ;P Od czego miałbym zacząć.? Zastanawiałem się też nad tym. Owszem dziadkowie by pomagali jeszcze, ale nie przez wieczność."...?

I nie myślcie, że jestem jakimś egoistą, że ciągle piszę tylko o sobie. Chcę tylko uzyskać jak najwięcej rad ... aby dobrą decyzję podjąć.

Sam już teraz nie wiem w sumie czy w ogóle potrzebnie tu pisałem o swoich problemach..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#551 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 13 marzec 2011 - 13:13

Warto zostać rolnikiem ?? To trzeba po prostu lubić. Jeśli będziesz siał sano zboże to daj sobie od razu spokój bo ciężko ci będzie wyżyć z tych pieniędzy nie mówiąc o jakiś wakacjach czy nowych maszynach albo nowym aucie. Taka jest niestety prawda sam mam 10 ha i gdyby nie warzywa i zioła to nie wiem co by było, jeszcze tyle dobrze, że mieszkam z dziadkami i oni robią wszystkie opłaty, kupują węgiel itd. Jak ich nie daj Boże zabraknie( bo wiadomo nikt nie żyje wiecznie) to nie wiem co będzie.

#552 Share marcin00794

marcin00794

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 13:18

Warto zostać rolnikiem ?? Rozumiem.
Tak jak wspominałem.. niedługo się okażę jak to mi wszystko wyjdzie..
Poza tym to lubię to, naprawdę.
A i nie tylko uprawą zboża dziadkowie się zajmują... spokojnie... ;)

#553 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 13 marzec 2011 - 13:22

Warto zostać rolnikiem ?? Jak lubisz to się nie zastanawiaj... Mi wszyscy odradzali mówili, że będę biedę klepał ale ja stałem na swoim i zrobiłem jak chciałem :) Ogólnie nie lubie miasta, w bloku czuje się jak w klatce.

#554 Share marcin00794

marcin00794

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 13:28

Warto zostać rolnikiem ?? Ale wiesz, mimo wszystko to nie zależy tylko ode mnie. Poza tym jest kilka poważnych prawnych problemów tak jakby przy te darowiźnie.. No tak jak mówię, będzie niedługo poważna rozmowa w większym gronie i się okażę. Ja myślę, że chcę, ale jak wyjdzie..zobaczymy. Na pewno będę walczył. ;)

Tylko tak jak pisałem, zastanawiałem się nad tym co dalej. Gdybym przejął..

#555 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 13:30

Warto zostać rolnikiem ?? Marcin zostan ty lepiej w tej warszawie. Nie wiesz co chcesz robić nie wiesz jak chcesz to robić. Myslisz, że za rączke ktoś cię będzie prowadził. Przejmiesz od dziadków zaniedbane pod wzgledem inwestycyjnym gospodarstwo i co dalej myślisz, że karierę zrobisz. Masz kase na inwestycje, nie wiesz nawet co chcesz produkować. Jaki to ma sens. Za parę lat nastepny będzie strajkował, że dla rolnika źle. Jak bys miał do tego głowe to bys się nie pytał to, że lubisz jeździć ciągnikiem to nic nie znaczy.

#556 Share marcin00794

marcin00794

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 13:35

Warto zostać rolnikiem ?? Rozumiem Twoją krytykę. Tylko to naprawdę nie jest tak jak to najwyraźniej wygląda. Wbrew pozorom nie jest zielony. Poza tym wiem co chciałbym uprawiać, po drugie gospodarstwo jest w pełni zadbane pod względem inwestycyjnym. A i nie "mam kasy na inwestycje". I przede wszystkim nie chodzi o to, że nie wiem w zupełności co chce robić. Tutaj bardziej chodzi o różne zawiłości i sprawy rodzinne, o których nie pisałem.

I nie jestem żadnym mieszczuchem, tak jak pewnie o mnie myślisz.

#557 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 13:38

Warto zostać rolnikiem ?? Tak czy tak sam musisz podjąc decyzje. Jeśli podołasz i wiesz co chcesz robić. Co do nauki to mimoo wszystko radził bym chociaz technikum jakieś. Pogadaj z dziadkami co i jak. Może ci przepiszą Z drugiej strony jeśli dziadkowie mają jakieś dzieci oprócz twojej matki/ojca to zacznie się jazda. Ziemia droga jest.

#558 Share marcin00794

marcin00794

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 13:44

Warto zostać rolnikiem ?? Dzięki ;)

#559 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 13:45

Warto zostać rolnikiem ?? Tak jak hubertuss. Nie masz jeszcze pomysłu co robić w przyszłości i szukasz chyba najprostszej drogi. Liczysz że może jakoś się uda chociaż już sam masz obawy(chcesz bez szkoły i pieniędzy zaczynać żyć na swoim). Tego trzeba być pewnym. Po drugie ucząc się możesz śmiało prowadzić lub pomagać w gospodarstwie. Najwyżej zlikwidujesz hodowlę a jak 20ha będzie za dużo to oddasz trochę w dzierżawę. W ten sposób połączysz przyjemne z pożytecznym i być może nie zmarnujesz sobie życia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#560 Share marcin00794

marcin00794

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 13:50

Warto zostać rolnikiem ?? Może macie i rację. Ale jeśli tylko będzie decyzja na TAK (nie moje, bo moja już jest) to idę za ciosem. I jeśli będę w siebie wierzył i dawał z siebie wszystko, oczywiście przez jakiś czas z pomocą to myślę, że dam sobie radę..:) Może powiecie, a szybciej pomyślicie, że jestem głupi, ale ja chyba tak zrobię. A jedyne czego najbardziej się boję to m.in. tego o czym wspomniał hubertuss..bo mama ma rodzeństwo... poza tym są pewne powiązania prawne itd. To jedyny problem, ale trzeba "walczyć"