Skocz do zawartości

Zdjęcie

Warto zostać rolnikiem ??

699 odpowiedzi na ten temat

#441 Share leniwy27

leniwy27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 23 grudzień 2010 - 11:00

Warto zostać rolnikiem ?? Chciałbym ich poznać bp jak tak sie dorobili od zera to albo wygrali 6 w lotto albo za..bali gdzieś grubą kase gdyż tzreciego rozwiązania nie ma :lol: a i dobrze robią jak slowo kredyt znają z telewizji pewnie oglądali Mode na sukces he he. ps. i ten co mowi ze ma kase to tak naprawde jest prostakiem i cienki w uszach dlatego sie tłumaczyć musi he he

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Warto zostać rolnikiem ?? Dzisiaj, 16:57
  •  

#442 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 23 grudzień 2010 - 11:26

Warto zostać rolnikiem ?? ja właśnie buduje chlewnie a właściwie kończe i zaciągnałem na nią 25 tyś kredytu. czyli około 1/15 wartości inwestycji. I jakoś daję rade z oszczedności które uzbierałem wcześniej (tylko z rolnictwa)
Oczywiście mógłbym zaczać budować 2 lata temu kiedy nie miałem jeszcze kasy i zaciągnąć kredyt, ale wolałem poczekać, uzbierać i z robić to za własna gotówkę

#443 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:lubie to co robie a to jest najwazniejsze.

Napisany 23 grudzień 2010 - 11:32

Warto zostać rolnikiem ?? a no widzisz jakie rolnictwo dochodowe-1 milion na maszyny i drugi na obore z własnej kieszeni-wiesz co smiech na sali a twoje gospodarstwo tez chciał bym zobaczyć jak wygląda z tych 10 hek i bez kredytów chyba ze dla ciebie zadbany c 360 to juz szczyt wszystkiego. Tak naprawde to startując od zera i nie wziąż kredytu na start to człowiekowi braknie zycia zanim coś odłoży a co tu dopiero zeby sie dorobić-nie myślcie ze ja tylko kredyty potrafie brać bo też do tego podchodze ostrożnie ale wiem ze bez tego sie nie da niestety chyba ze chce sie do końca zycia z widłami latać i jeżdzić c 360.

#444 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna i zwierzęca nowinki techniczne i praca w gospodarstwie...

Napisany 23 grudzień 2010 - 12:04

Warto zostać rolnikiem ?? U mnie na kredyt była prasa brana i ciągnik też za kredyt bo tyle kasy nie jest się w stanie odłożyć w przeciągu roku czy dwóch żeby sprawić sobie odrazu nowy sprzęt...
KPK Kumurun Team...

#445 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 23 grudzień 2010 - 12:27

Warto zostać rolnikiem ?? Zapraszam Przemek do mnie. A gość wybudował oborę na 300 sztuk loch na początku tego wieku, a w tym roku kupił ten sprzęt. Dlaczego większość ludzi ocenia innych pod względem swoich możliwości? Jak ktoś nie potrafi się dorobić to znaczy że inni też nie mogą legalnie tylko kradną lub coś innego. On właśnie zrobił tak samo jak lukaczmarek. Oszczędzał parę lat aby wybudować chlewnię, później oszczędzał żeby kupić te maszyny. Chyba taka opcja jest lepsza niż płacenie prowizji i odsetek bankom. Gdyby tak wszyscy robili to komornik omijałby rolników z daleka.
I 360 nigdy nie miałem. Teraz mam MF 3085 kupionego za gotówkę.

#446 Share leniwy27

leniwy27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 23 grudzień 2010 - 12:58

Warto zostać rolnikiem ?? no dobra możliwe że trzepie kase a przewaznie na tych świniach ha ha ha :lol: A skoro masz takie zdanie o kredytach (prowizje, odsetki) to pewnie nie wiesz co to jest inflacja ale jak chcesz to ci wytłumacze to pierwszy byś sie ustawił po kredyt. Bo zaczym uzbierasz na ciągnik to cena idzie w góre a przez ten czas co ty zbierasz na niego to drugi juz nim jezdzi i sie śmieje z takich jak ty. :D ps. a może jeszcze powiesz że ten sąsiad uzbierał kasy na 100ha ziemi ?

#447 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:lubie to co robie a to jest najwazniejsze.

Napisany 23 grudzień 2010 - 13:28

Warto zostać rolnikiem ?? kredyt na ciągnik mozna dostać poniżej inflacij a ty zaczniesz teraz zbierać na nowy a tu sie okaze ze zamiast nowego starczy kasy na 20 letniego z niemiec z licznikiem 15 tys mtg-chłopie jak by wszyscy robili jak ty to by w polsce była bieda i nedza a fundusze europejskie ktore sie należą polsce by niemiec wykorzystał i by sie śmiał jaki to polak głupi jest.

#448 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 23 grudzień 2010 - 13:48

Warto zostać rolnikiem ?? każdy ma swoje zdanie. ja robie tak jak napisałem i myślę że dobrze na tym wychodzę. Jak ktoś nie wierzy zapraszam do obejrzenia gospodarstwa. pozatym pieniędzy nie trzymam w skarpetce w domu tylko na koncie na którym rosna procenty więc inflacja niebardzo mi przeszkadza.
A że jeden z drugim nie potrafią oszczędzac to tłumaczą jakie kredyty są wspaniałe...

#449 Share leniwy27

leniwy27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 23 grudzień 2010 - 13:56

Warto zostać rolnikiem ?? Tak masz rację z procentu można iść do przodu :lol: znam takich co nadal liczą na swoje mając 25ha to ci powiem że sie przeliczyli i szczyt ich możliwości opisał Przemek. I tak ludzie mysleli w latach 80 i 90 ale teraz chcąc coś osiągnąc to tak nie da rady.

#450 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 23 grudzień 2010 - 14:10

Warto zostać rolnikiem ?? Jak pewnie nie zauważyłeś napisałem że nie traci sie na inflacji a nie ze mozna "iść do przodu"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#451 Share zeberka363

zeberka363

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 23 grudzień 2010 - 14:21

Warto zostać rolnikiem ??

zeberka363 a może coś więcej opowiesz o Waszym gospodarstwie ?? powierzchnia /? maszyny ??

5 hektarów łąk + zboże + ziemniaki w sumie 19ha, 64 byki, 1 jałówka mięsna, ok50 świń, a maszyny...yyyy :D ...stary zetor 7211 i jeszcze starszy c 330, kombajn ziemniaczany do spółki, zbożowego brak B) no i to co wszędzie powinno być :lol:

#452 Share leniwy27

leniwy27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 23 grudzień 2010 - 14:27

Warto zostać rolnikiem ?? na lokacie masz 5 do 6% a maszyny co roku idą do góry o 10 do 15 % wiec nie wiem jak ty nie widzisz roznicy a chyba ze masz na myśli produkty RTV i AGD

#453 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 23 grudzień 2010 - 19:12

Warto zostać rolnikiem ?? Inflacja wynosi chyba obecnie ok. 2,5%. Biorąc kredyt spłacasz nie tylko odsetki ale prowizję banku i inne koszty. Wpłacając pieniądze na lokatę lub dobry fundusz możesz zarobić więcej niż wynosi inflacja czy podwyżka ceny maszyny. Więc wychodzi podobnie jakbym kupił wcześniej na kredyt. Kredyt jest dobry gdy zwrot poniesionych kosztów jest dość szybki i nie przekracza chyba do 5 lat. Po ilu latach zwróci się nowy ciągnik? Rolnictwo ma jedna z niższych stóp zwrotów nakładów inwestycyjnych i wynosi coś około 15%(jeśli się mylę to poprawcie). I Lukaczmarek nie musi się martwić o spłatę kredytu gdy nastąpi klęska żywiołowa czy inny pech który pozbawi go dochodów. Wiem że można ubezpieczyć kredyt ale to znowu podnosi koszty a ubezpieczenie nie jest tanie.

#454 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 26 grudzień 2010 - 23:41

Warto zostać rolnikiem ?? Widzę, że Ty co nowy temat to wcielasz się w kogo innego <_< . W sumie w święta cuda się zdarzają.....

#455 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 26 grudzień 2010 - 23:49

Warto zostać rolnikiem ?? Teraz w kogo? Powiedzmy że jestem jak Leonardo da Vinci. Ty mnie maniek śledzisz czy co?

#456 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 27 grudzień 2010 - 12:39

Warto zostać rolnikiem ?? Widocznie przeglądamy podobne tematy <_<

#457 Share peter83

peter83

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów
  • Zainteresowania:Elektryka,Rolnictwo i Wędkarstwo

Napisany 05 styczeń 2011 - 19:50

Warto zostać rolnikiem ?? Panowie warto utrzymywać gospodarstwo rolne 6 ha?Dodam jeszcze ze robię na państwówce 8 godzin i do domku.Wszystkie pola są blisko domu.Przewaga jest łąk jest ich około 4ha.

#458 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 08:58

Warto zostać rolnikiem ?? @peter83 wszystko zależy od tego czy dużo zarabiasz na państwowym i czy lubisz pracę w gospodarstwie. Musisz sobie na to odpowiedzieć. trudno jest inwestować w maszyny przy takim areale a ceny usług najemnych mogą zjeść cały zysk (łącznie z dopłatą) i zabić całą przyjemność z uprawy co rodzi zniechęcenie. Zalezy też jak to potraktujesz. Czy jako główny dochód czy jako hobby. Nie wiem też jaki jest Twój stan rodzinny i jak się na to będa zapatrywali. Także prostej odpowiedzi na to nie ma. :)

#459 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 09:34

Warto zostać rolnikiem ?? Czy warto to sam powinieneś wiedzieć, bo może być że będą tam warzywa i będzie OK ale z łąk może być ciężko, wszystko zależne czy masz sprzęt do uprawy. Traktował bym to jako dodatkowe zajęcie, trzymając się pracy państwowej.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#460 Share peter83

peter83

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów
  • Zainteresowania:Elektryka,Rolnictwo i Wędkarstwo

Napisany 06 styczeń 2011 - 12:20

Warto zostać rolnikiem ?? Otóż panowie sprzęt mam no może oprócz prasy.A tak to by było to co powinno być.Pracować na roli lubie.