Skocz do zawartości

Zdjęcie

Warto zostać rolnikiem ??

699 odpowiedzi na ten temat

#421 Share jacumi

jacumi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów
  • Zainteresowania:dłubanie przy naprawach

Napisany 22 grudzień 2010 - 19:06

Warto zostać rolnikiem ?? mam możliwość pracy w dobrej firmie to wiem, tylko
po pierwsze jest ona 700 km od mojej rodzinnej miejscowości (więc nie ma szansy połączenia etat + gospodarka) a kupować tutaj gospodarke od początku to troche słabo
długo musiałbym pracować na tym etacie żeby dojść tutaj w nowym miejscu do takiego poziomu jak mam w domu.

po drugie praca na kopalni średnio mnie interesuje a dodatkowo jest bardzo szkodliwa (zdrowotnie) oraz niebezpieczna. miałem przyjemność być pod ziemią w czasie jednego z tąpnięć - nic fajnego

po trzecie równolegle z prowadzeniem gospodarki chcę otworzyć warsztat samochodowy, przeznaczę na to jeden z budynków gospodarczych. robiąc biznes plan wyszło mi przy opcji minimalnej że z warstatu <po kilku miesiacach działalnośći - bo potrzebny jest czas na zdobycie klientów> na czysto powinno mi sie zostać około 2 tys. ale zaznaczam że to jest opcja miminalna. z czasem myśle żę będzie dużo więcej.

dlatego warsztat uznaje jako - etat. bo dosknale wiem że z samej gospodarki możę być różnie. naprawa samochodów jak i praca na polu zawsze mi się podobała i to jest główny powód mojej decyzji. myślę ze w ciągu 2 lat łącząc dochody z warsztatu i gospodarki będe w stanie uzyskać uzyskać wysokość pensji jak na kopalni.
przeraza mnie fakt że pracując na kopalni będę musiał wziąć kredyt na mieszkanie(lub dom) który będe spłacał 30 lat. aby utrzymać podobny poziom życia pracując na kopalni będe musiał zarabiać minimum 2 tys więcej <spowodowane jest to tym że na gospodarce mam już super wykończony dom> a zanim w nowym miejscu się wybuduję minie troche lat i troche kasy będzie trzba w to włożyć.

MF 255 + CASE MX110  + Claas Dominator 96
... wsi spokojna, wsi wesoła ... :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Warto zostać rolnikiem ?? Dzisiaj, 09:12
  •  

#422 Share grooo

grooo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 22 grudzień 2010 - 19:28

Warto zostać rolnikiem ?? Ja mieszkam w gdańsku mój wujek pod piotrkowem do wójka jade na wakacje i od czasu kiedy pierwszy raz pojechałem na wieś to od tamtej pory chce zostać rolnikiem mój wój ma tylko 10 ha ale mi by to starczyło.Rolnictwo od tamtego czasu stało sie moją pasją.Jeśli ktoś chce zostać rolnikiem dlatego że odziedziczył po rodzinie a tego nie lubi to jest bez sensu.Rolnictwo trzeba Polubić :rolleyes: :rolleyes:

#423 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna i zwierzęca nowinki techniczne i praca w gospodarstwie...

Napisany 22 grudzień 2010 - 20:18

Warto zostać rolnikiem ?? Święte słowa to trzeba mieć we krwi bo jak ktoś zostaje z przymusu to nie jest za dobrze i może mieć ciężko...
KPK Kumurun Team...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#424 Share zeberka363

zeberka363

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 22:04

Warto zostać rolnikiem ?? a my z mężem zostaliśmy na gospodarce z przymusu...bo nie miał kto zostać a starych teściów samych zostawić? nie mówię że jest kolorowo ale wyżyć się da :-) i ta robota sprawia mi satysfakcję :lol:

#425 Share jacumi

jacumi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 22:28

Warto zostać rolnikiem ?? zeberka363 a może coś więcej opowiesz o Waszym gospodarstwie ?? powierzchnia /? maszyny ??

#426 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna i zwierzęca nowinki techniczne i praca w gospodarstwie...

Napisany 22 grudzień 2010 - 22:37

Warto zostać rolnikiem ?? W tym zawodzie to satysfakcja z tego co się robi jest naprawdę potrzebna i motywująca...
KPK Kumurun Team...

#427 Share jacumi

jacumi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 22:48

Warto zostać rolnikiem ?? ja myślę że motywację posiadam, pomagałem w gospodarstwie od małego, aż do wyjazdu na studia (wtedy to już tylko żniwa) i nigdy się nie zraziłem :lol:
jedyne czego nie lubię to zwierzęta :D dlatego nie planuje hodowli - zostawię to osobom które to kochają B)

#428 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 23:29

Warto zostać rolnikiem ?? @jacumi a czemu zwierząt nie lubisz jeśli można wiedzieć??
KPK Kumurun Team...

#429 Share jacumi

jacumi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 23:39

Warto zostać rolnikiem ?? może sformułowanie że "nie lubię" jest przesadzone.
bardziej odrzuca mnie to że jesteś uwiązany, w przypadku gdy nie masz nikogo do pomocy, to świątek piątek czy niedziele, trzeba pójść i zrobić sprawunki :lol:
w przypadku gdy inna robota może zaczekać godzinę czy dwie lub nawet dzień, tutaj nie masz takiej możliwości. a w przypadku choroby lub innych zdarzeń losowych masz problem bo samo się nie zrobi ani nie zaczeka
i uważam jeszcze że poświęcając tyle samo czasu innym zajęciom można lepiej zarobić <np można się wybrać po paliwo na Ukrainę> :D szczególnie że obora w gospodarstwie ma tylko 6 stanowisk na było oraz pojemność na świnki na około 15 sztuk, więc żeby coś z tego było trzeba by było doinwestować B)

mam nadzieje że dobrze to wytłumaczyłem ;) i nie wyjdę na jakiegoś lenia albo ignoranta ;)

#430 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 23:44

Warto zostać rolnikiem ?? do mnie to trafia i rozumiem Twoją wypowiedź... A powiększenie czy przerobienie to inwestycja i koszta więc Cię rozumiem...
KPK Kumurun Team...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#431 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 23 grudzień 2010 - 01:00

Warto zostać rolnikiem ?? Oho. Widzę wysyp młodych zapaleńców na 5 ha którzy chcą szybko skończyć swoją karierę. Jak za kilka lat będziecie potrzebowali pieniędzy na spłatę kredytu zaciągniętego na ciągnik to piszcie do mnie. Jakaś się robota u mnie znajdzie.

#432 Share jacumi

jacumi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 23 grudzień 2010 - 07:02

Warto zostać rolnikiem ?? z przykrością muszę Ci powiedzieć że ja do Ciebie się nie zgłoszę :lol: gdyż nie planuje brać kredytu. gdyż park maszynowy mam bardzo dobry <jedynie kombajn trzeba unowocześnić, ale na to mam kasę>

#433 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:lubie to co robie a to jest najwazniejsze.

Napisany 23 grudzień 2010 - 07:33

Warto zostać rolnikiem ?? panowie kredyty to trzeba brać na gospodarce bo inaczej to jeszcze szybciej zginiecie bo w rolnictwie nie da sie wegetować i chociaż powoli ale trzeba coś robić i iść do przodu-bo z czego pieniądze brać póżniej-jeśli ktoś to kocha tak jak ja to trzeba ryzykować oczywiście z głową ale nie myśleć ze komornik nas sprzeda bo to najgorsze-przekalkulować i do przodu.

#434 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów

Napisany 23 grudzień 2010 - 08:24

Warto zostać rolnikiem ?? Młodych zapaleńców to Twoje zdanie u niekoniecznie trafne i dość irytujące ja jestem realistą wiem co chce i do tego dążę a kredyty mam już prawie spłacony więc o to się nie bój bo ja se radę dam martw się prędzej sobą pesymistyczny kolego...
KPK Kumurun Team...

#435 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 23 grudzień 2010 - 08:43

Warto zostać rolnikiem ?? oczywiście że da się działać bez kredytów i to bardzo dobrze wystarczy odpowiednio gospodarować pieniędzmi

#436 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 23 grudzień 2010 - 09:05

Warto zostać rolnikiem ?? Ja też uważam że można sobie bardzo dobrze radzić bez kredytów. Jak ktoś tylko nimi się podpiera to jest to słaby gospodarz i nie wróżę mu dobrze. Dobry gospodarz zapracuje na wszystko bez kredytu.

#437 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:lubie to co robie a to jest najwazniejsze.

Napisany 23 grudzień 2010 - 09:15

Warto zostać rolnikiem ?? wy sie chyba dobrze nie czujecie-rolnictwo to biznes i nie da sie inwestować bez kredytów chyba ze masz na myśli zakupy typu c 360 i kultywator 2 metrowy-jest tak ze jak dobrze sie przemyśli to sie bierze kredyt i ta inwestycia ma zarabiać i na kredyt i na utrzymanie rodziny a jak tak nie jest to znaczy ze naprawde ciemny chłop inwestuje-na starych chlewikach i starch ursusach pieniedzy sie nie zrbi to pewne-oczywiście wszystko z głową bo kazdy sam sobie musi odpowiedziec zco umie i co chce robić i wtedy działać.

#438 Share jacumi

jacumi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 23 grudzień 2010 - 09:22

Warto zostać rolnikiem ?? kolego ja posiadam bardzo dobry park maszynowy <poza kombajnem> inwestować oczywiście będę ponieważ mam pieniądze. na chwile obecną posiadam 200 tys zł. oraz dodatkowo mam nadzieję dostać dotację do młodego rolnika i to chcę zainwestować w dokupienie rzeczy oraz kilka maszyn. u mnie w domu zawsze się inwestowało, i niekoniecznie kredyt tylko to co sie zarobiło.
więc nie mów że bez kredytu się nie da.

#439 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów

Napisany 23 grudzień 2010 - 09:27

Warto zostać rolnikiem ?? Ja mam kredyt na prase a mianowicie już ostatnią ratę... Jak ktoś jest słaby to nie spłaci tego kredytu. A kredyty i te dofinansowania są dla ludzi tylko trzeba z nich rozsądnie korzystać bo kredyt każdy potrafi wziąść a to nie jest wielkim wyczynem... A żeby nadażyć z rozwojem to trzeba z takiego czegoś korzystać...
KPK Kumurun Team...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#440 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 23 grudzień 2010 - 10:46

Warto zostać rolnikiem ??

wy sie chyba dobrze nie czujecie-rolnictwo to biznes i nie da sie inwestować bez kredytów chyba ze masz na myśli zakupy typu c 360 i kultywator 2 metrowy-jest tak ze jak dobrze sie przemyśli to sie bierze kredyt i ta inwestycia ma zarabiać i na kredyt i na utrzymanie rodziny a jak tak nie jest to znaczy ze naprawde ciemny chłop inwestuje-na starych chlewikach i starch ursusach pieniedzy sie nie zrbi to pewne-oczywiście wszystko z głową bo kazdy sam sobie musi odpowiedziec zco umie i co chce robić i wtedy działać.

Ale jesteś w błędzie. Ciekawe czy uwierzysz że znam takiego co nakupił sprzętu za 1 mln. złotych bez złotówki kredytu. Jak on to zrobił? Oborę także wybudował bez kredytu. A dzisiejsze swoje gospodarstwo zaczynał tworzyć od zera pod koniec ubiegłego systemu.
U mnie w rodzinie także słowo kredyt jest znane dzięki telewizji. Wszystko jest kupione za gotówkę. Z 10 ha i paru świń dorobiliśmy się lepiej niż niektórzy co mają nieźle prosperujące firmy.

Wiesz jacumi, ty masz jeszcze wykształcenie dobre więc bez problemu znajdziesz dobrą pracę jak coś, stachux ma jak wspominał dość duże gospodarstwo więc on ma już zapewniony bardzo dobry start. Ale reszta? 10 ha ziemi i 360 na podwórku. Naukę chcą skończyć jak najszybciej bo szkoda czasu marnować na głupoty. Zobaczymy za kilka lat. Jeśli będzie miał głowę to będzie kimś, ale jeśli nie to skończy marnie.