Skocz do zawartości

Zdjęcie

Warto zostać rolnikiem ??

699 odpowiedzi na ten temat

#401 Share PaWeL1995

PaWeL1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 20 grudzień 2010 - 21:11

Warto zostać rolnikiem ?? Ja zapewne przejmę gospodarstwo po dziadku :unsure: Fakt faktem że nie jest ono duże bo tylko 15ha :) I nie mam zamiaru słuchać że się nie opłaca i innego tego typu marudzenia :) Ja poprostu kocham Ziemię i kocham pracować na gospodarstwie - poprostu moja pasja ;):rolleyes: Po zakończeniu gimnazjum czyli w tym roku :D Mam zamiar iść odrazu na rolnika lub podobnie jak UrsusCzesio na mechanika a dopiero później zaocznie zrobić rolnika :DWszystkie budynki są w ''100% sprawne'' podobnie jak maszyny , jedynie nie mamy swojego kombajnu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Warto zostać rolnikiem ?? Dzisiaj, 16:24
  •  

#402 Share jacumi

jacumi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów
  • Zainteresowania:dłubanie przy naprawach

Napisany 20 grudzień 2010 - 22:43

Warto zostać rolnikiem ?? pamiętaj że kiedyś będziesz musiał wykarmić dzieci i dać pieniądze żonie na zakupy. a jeśli tego nie zrealizujesz to nie będziesz szczęśliwy.

musisz patrzeć na pozytywy ale i negatywy. ja też po tacie dostane podobną ilość pola co ty. do tego maszyny <2 ciągniki, kombajn> i budynki. ale mimo wszystko obawiam się żeby utrzymać rodzinę z tego. dlatego planuje też warsztat samochodowy. myślę że połączenie powinno zadziałać i damy rade.
młody jeszcze jesteś, ja w twoim wieku też miałem plany myślałem że zostane inżynierem i będe miał górę pieniędzy itp itd. teraz skończyłem studia na jednym z najlepszych wydziałów technicznych w Polsce, niedługo mam dostać robotę jako sztygar w kopalni KGHM. a mimo wszystko chyba wole robić w polu. bo zostając w kopalni to czeka mnie kredyt na 30 lat. a na godpodarce możę i nie zarobie tyle co w kopalni <5 tys na ręke> ale za to mam dom i coś swojego.

decyzja podjęta. zrezygnowałem ze stażu. teraz tylko czekać na nowy nabór na "młodego rolnika" i przepisujemy pole :unsure:

Edytowany przez Matey, 21 grudzień 2010 - 18:49.
cytowanie poprzedniego posta

MF 255 + CASE MX110  + Claas Dominator 96
... wsi spokojna, wsi wesoła ... :)

#403 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 17:49

Warto zostać rolnikiem ?? początki zawsze są najtrudniejsze. Na początku na mechanizacji mej kochanej dostałem miotłe i jazda. Teraz praktycznie wszystko przy ciagnikach i maszynach juzsie zniecheciłem na początku :) Z handlem też sie zniecheciłem bo masyzn nakupowanych i ni schodzi ale jak juz się ruszyło to juz mi sprzetu zbrakło :o Nie nadążyłem malować. Nie można na początku sie zniechęcać
Mój Wladimirec podbija świat

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#404 Share PaWeL1995

PaWeL1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 18:08

Warto zostać rolnikiem ?? Mam zamiar jeszcze w jakiś sposób dorabiać, iść do jakiejś pracy czy coś w tym stylu :o Ale napewno zostaną na wiosce. Nie muszę mieć przecież super chiper wypasionego gospodarstwa ale poprostu mieszkać na wsi , pracować i po troszeczku gospodarzyć :)

#405 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna i zwierzęca nowinki techniczne i praca w gospodarstwie...

Napisany 21 grudzień 2010 - 18:11

Warto zostać rolnikiem ?? To wiadomo że początki są trudne rzadko kto ma od razu z górki w większości przypadków trzeba trochę potu żeby to wszystko ruszyło i się rozkręciło i zaczeło przynosić dochody i wtedy to już pójdzie i nie ma co się od razu poddawać tylko dążyć do tego co się chce...
KPK Kumurun Team...

#406 Share PaWeL1995

PaWeL1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 18:40

Warto zostać rolnikiem ?? @Stachux święte słowa :) Raz do mnie powiedziała pewna osoba w ten sposób ''Nie to że bycie rolnikiem się nie opłaca, tylko ludzie się do tego zniechęcają , ale jak się już rozkręcisz to się opłaca " i to tak mi utkwiło w pamięci i mam zamiar się tego trzymać :o

#407 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna i zwierzęca nowinki techniczne i praca w gospodarstwie...

Napisany 21 grudzień 2010 - 18:49

Warto zostać rolnikiem ?? @PaWeL1995 zgadzam się z tymi słowami i ja tego się też trzymam nie ważne co inni myślą o mnie i tym co robie najważniejsze że ja się w tym dobrze czuje i wiem do czego w życiu dążę mam jasno określony cel...
KPK Kumurun Team...

#408 Share PaWeL1995

PaWeL1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 19:03

Warto zostać rolnikiem ?? Podobnie jak i ja :o Dla mnie liczy się tylko to do czego dążę i nie obchodzi mnie to co inni o tym myślą i o tym mówią. Nikt nie da rady zniechęcić mnie do rolnictwa i do ziemi. Ja kocham ziemię nawet jeżeli się nie opłaca się jej uprawiać to i tak bym jej odłogiem nie zostawił bo nie mógł bym patrzeć jak się marnuje :) Cytat ze Złotych Łanów ''Ziemię to poprostu trzeba kochać" . Zawsze trzeba myśleć pozytywnie i być dobrze nastawionemu że wszystko się uda :(

#409 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 19:13

Warto zostać rolnikiem ?? Ziemia to dla mnie wszystko jeśli się ją szanuje i dba o nią to potrafi się odwdzięczyć i dać plon i zysk więc jest warto i za nic w świecie nie oddałbym ziemi to jest to co kocham i szanuje ta praca uczy szacunku dla natury...
KPK Kumurun Team...

#410 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 grudzień 2010 - 19:23

Warto zostać rolnikiem ?? Widze, ze młodzi przyszli rolnicy nakręcają się nawzajem :o Popytajcie starszych użytkowników forum, rolników w okolicy, czy same chęci i zapał wystarczą, aby godnie żyć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#411 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 19:51

Warto zostać rolnikiem ?? U mnie to jedyne źródło utrzymania i żyję się godnie z tego co mam starcza na opłaty na życie na to co chcę i żeby coś odłożyć...
KPK Kumurun Team...

#412 Share jacumi

jacumi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 19:58

Warto zostać rolnikiem ?? Stachux - a jakie masz gospodarstwo ?? opowiedz troszkę

#413 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 20:13

Warto zostać rolnikiem ?? około 70ha produkcja mleka i trochę opasów...
KPK Kumurun Team...

#414 Share jacumi

jacumi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 20:22

Warto zostać rolnikiem ?? to już masz na czym gospodarzyć :o gratuluje

ja będę miał 15 ha swojego i 15 dzierżawy.

#415 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 20:32

Warto zostać rolnikiem ?? dzięki... Trzymam kciuki za Ciebie żeby wszystko szło po twojej myśli beż problemów życzę powodzenia...
KPK Kumurun Team...

#416 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 21:45

Widze, ze młodzi przyszli rolnicy nakręcają się nawzajem :) Popytajcie starszych użytkowników forum, rolników w okolicy, czy same chęci i zapał wystarczą, aby godnie żyć.

No ale to własnie zapał i chęci są na początek potrzebne. Jeżeli ma to coś człowiek w sobie tan zapał tą żyłke do danego zawodu, to sobie poradzi na luzie. Bo co to za rolnik z przymusu :o
Mój Wladimirec podbija świat

#417 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 08:50

Warto zostać rolnikiem ?? Ale jeśli świnki będą po 3 zł a mleko po 90gr to z zapału ciężko wyżyć ;) Szczególnie jak się ma mało produkcję :)
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

#418 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 09:32

Warto zostać rolnikiem ?? @Arni zanim przeszliśmy do gostynia do mleczarni to Lubiń płacił nam po 60gr za litr było gorzej ale też się radę dało...
KPK Kumurun Team...

#419 Share pawlo694

pawlo694

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 10:33

Warto zostać rolnikiem ?? u nas za mleko płacą ok 1,20zł ale niestety ropa juz zaczyna drożeć(ostatnio widziałem ze kosztuje 4,70zł) i lipa ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#420 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 22 grudzień 2010 - 14:12

pamiętaj że kiedyś będziesz musiał wykarmić dzieci i dać pieniądze żonie na zakupy. a jeśli tego nie zrealizujesz to nie będziesz szczęśliwy.

musisz patrzeć na pozytywy ale i negatywy. ja też po tacie dostane podobną ilość pola co ty. do tego maszyny <2 ciągniki, kombajn> i budynki. ale mimo wszystko obawiam się żeby utrzymać rodzinę z tego. dlatego planuje też warsztat samochodowy. myślę że połączenie powinno zadziałać i damy rade.
młody jeszcze jesteś, ja w twoim wieku też miałem plany myślałem że zostane inżynierem i będe miał górę pieniędzy itp itd. teraz skończyłem studia na jednym z najlepszych wydziałów technicznych w Polsce, niedługo mam dostać robotę jako sztygar w kopalni KGHM. a mimo wszystko chyba wole robić w polu. bo zostając w kopalni to czeka mnie kredyt na 30 lat. a na godpodarce możę i nie zarobie tyle co w kopalni <5 tys na ręke> ale za to mam dom i coś swojego.

decyzja podjęta. zrezygnowałem ze stażu. teraz tylko czekać na nowy nabór na "młodego rolnika" i przepisujemy pole ;)

Moim zdaniem głupia decyzja. Masz skończone studia i możliwość pracy za całkiem niezłe pieniądze w dobrej firmie. Idąc na gospodarkę wszystko to przekreślasz, powrót po kilku latach będzie bardzo trudny, bo w tym czasie uczelnie wysypią wielu nowych absolwentów i twój dyplom będzie tylko świstkiem papieru bez praktyki. Według mnie powinieneś pójść do pracy i popracować kilka lat. Jak będziesz piął się po drabinie kariery (czyli lepsze stanowisko, większa kasa, ciekawsza praca) to wówczas zadecydujesz co chcesz naprawdę w życiu robić, czy dalsza kariera w firmie, czy praca na roli. A może przejmiesz gospodarkę i pracą w firmie zarobisz na doinwestowanie jej, powiększenie itp, równoległe prowadzenie gospodarki pozwoli Ci dokonać wyboru na podstawie faktów jakie naprawdę masz dochody z pracy a jakie z rolnictwa i czym tak naprawdę chcesz się zajmować. Osobiście swoją przygodę zacząłem po 10 latach pracy na etacie, na kierowniczych stanowiskach, co pozwoliło mi na zakup gospodarstwa zaczynając od 27 ha do dzisiejszych 135 ha oraz z dość dobrze wyposażonym parkiem maszynowym. Dziś pomimo, że mógłbym spokojnie żyć z samego gospodarstwa to i tak jeszcze pracuję na etacie. Na emeryturę też trzeba zarobić. :)