Skocz do zawartości

Zdjęcie

Warto zostać rolnikiem ??

699 odpowiedzi na ten temat

#361 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 20:27

Warto zostać rolnikiem ?? bo kredyty sa dla madrych ludzi i bierze sie w razie koniecznosci nowy traktor czy cos innego a nie po to bo sasiad ma jd to ja tez musze miec takiego ja kupilem pronara ponad 2 razy tanszy a w polu robote robi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Warto zostać rolnikiem ?? Dzisiaj, 00:25
  •  

#362 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 20:29

Warto zostać rolnikiem ?? a jeżeli ktoś lubi nosić worki? Sprawia mu to przyjemność? Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak żałuje że poszedłem do klasy budowlanej a ni rolniczej. Ile wytrzymacie w pracy której nie lubicie? 5 lat? 8? Nie chce wstawać rano i jak 20% polaków mówić ,,Ja pierd***, znów ta zakichana praca"

#363 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 listopad 2010 - 20:33

Warto zostać rolnikiem ?? Wolisz wstawać przez 365 dni w roku o 5:30 i z uśmiechem na twarzy zasuwać do obory wydoić krowy??

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#364 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 20:34

Warto zostać rolnikiem ?? a i jeszcze jedno w rolnictwie jest to fajne ze sezonowo robi sie co innego a nie monotonnie co dzien jedno i to samo miejsce i ta sama praca ja bym pol roku w pracy nie wytrzymal i w dodatku to wstawanie co dziennie rano o tej samej porze . wiadomo jak jest pilna praca to trzeba . no i sam sobie jestem szefem

#365 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 20:42

Warto zostać rolnikiem ?? całe wakacje, wszystkie wolne dni wstaje o 6 i ide doić krowy. Do tej pory nie narzekam.

#366 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 20:44

Warto zostać rolnikiem ?? Ale nie chodzi o to żebyś w ogóle rezygnował z tego co się lubi. Rolnictwo jest dość ryzykownym interesem i jak ktoś chce wszystko rzucić i poświęcić się temu to dla mnie jest idiotą(oczywiście jeśli nie ma żadnego sensownego planu). Autor chce sprzedać 1/4 swojej ziemi żeby jak to mówi "powiększyć i unowocześnić" swoje gospodarstwo. Tylko ciekawe czy w jego regionie jest tak łatwo i za rozsądną cenę kupić ziemię. Ciekawe także czy wie to znaczy praca na roli? Bo mi się zdaję że pomagał tylko wujkowi w weekendy i trochę w wakacje, głownie podjeżdżając traktorem. Autor jest chyba leniem i głąbem który szuka jakiejś alternatywy aby tylko się nie uczyć i dużo nie robić.

#367 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 20:50

Warto zostać rolnikiem ?? a to ja niedoczytalem tematu dokladnie jak mozna na samym poczatku gospodarowania zaczynac od sprzedazy pola to jest tak samo wedlug mnie glupie posuniecie przeciez o to chodzi aby pola dobrac bo jak jest zysk z 1 ha powiedzmy 1000 zł to jak ma sie mniej pola to jest logicznie mniejszy zysk i mniej kasy na inwestycje i poziom zycia spada co mija sie z celem

#368 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 20:50

Warto zostać rolnikiem ?? Dla mnie nie mają przyszłości gospodarstwa które nie prowadzą jakiejkolwiek hodowli. No oczywiście chyba że ma koło 70 ha i uprawia rzepak, kukurydze na ziarno pszenice i buraki. Nasze gospodarstwo jest małe, ale wierze że coś da się z niego wyciągnąć. Oczywiście że nie ma sensu sprzedawać ziemi tylko po to żeby kupić traktor. No chyba że jest duże zapotrzebowanie na jakąś usługe, np mój wujo w ostatnią zimę zarobił koło 35 tys na odśnieżaniu. Na pewno lekko niz w rolnictwie nie przyjdzie, ale praca w mieście:jesli nie masz znajomości wezmą cię na kasę do supermarketu zarobisz 1200 zł miesięcznie z czego 600 to czynsz za mieszkanie.

#369 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 20:52

Warto zostać rolnikiem ?? Dlatego się kończy najpierw dobre studia a później robisz co chcesz. Napisz nam po ile jest u was hektar ziemi? I czy można go będzie bez problemu kupić w najbliższej przyszłości?

#370 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 20:55

Warto zostać rolnikiem ?? hektar ziemi to wydatek rzędu 20-30 tys. Aktualnie na sprzedaż w okolicy jest koło 25 ha. Dużo ludzi chce też wydzierżawić swoje ziemię.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#371 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 20:56

Warto zostać rolnikiem ?? Jaka klasa?

#372 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 listopad 2010 - 20:56

Dla mnie nie mają przyszłości gospodarstwa które nie prowadzą jakiejkolwiek hodowli. No oczywiście chyba że ma koło 70 ha i uprawia rzepak, kukurydze na ziarno pszenice i buraki. Nasze gospodarstwo jest małe, ale wierze że coś da się z niego wyciągnąć. Oczywiście że nie ma sensu sprzedawać ziemi tylko po to żeby kupić traktor. No chyba że jest duże zapotrzebowanie na jakąś usługe, np mój wujo w ostatnią zimę zarobił koło 35 tys na odśnieżaniu. Na pewno lekko niz w rolnictwie nie przyjdzie, ale praca w mieście:jesli nie masz znajomości wezmą cię na kasę do supermarketu zarobisz 1200 zł miesięcznie z czego 600 to czynsz za mieszkanie.

Jak skończysz dobre studia, np ETI na Politechnice to dostaniesz w pierwszym miesiącu 3 tyś na rękę, po paru latach może to być 5 tysięcy. Ile trzeba mieć ha żeby tyle zarabiać?

#373 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 listopad 2010 - 20:57

Nie wbijajcie młodym takich głupot do głowy bo to jeszcze na serio wezmą. Co im z miłości do rolnictwa skoro rolnictwo im tej miłości nie odwzajemni. Zapał to każdy jak był gówniarzem miał. Po pierwsze to skończcie szkoły. I to dobre. Zamiast za widły weźcie się za naukę. Chyba że jesteście głąbami ale to już wasz problem. Jak skończycie dobre studia(i tylko nie rolnicze) wtedy możecie już brać się za te 5 ha po ojcu. Bo jak coś wam nie wyjdzie to bez problemu znajdziecie pracę gdzie indziej.

Całkowicie się z kolegą zgadzam, skończyłem studia ( tylko niech Mi nikt tego nie wypomina na forum w przyszłości że podaje swoje wykształcenie jako argument) w tematyce nie rolniczej, pracuję w zawodzie w którym się uczyłem i jestem z tego zadowolony, do tego prowadzę gospodarstwo rolne. Mam dwie rzeczy, jestem zabezpieczony finansowo (praca) i robię co lubię ( rolnictwo)

Dla mnie nie mają przyszłości gospodarstwa które nie prowadzą jakiejkolwiek hodowli. No oczywiście chyba że ma koło 70 ha i uprawia rzepak, kukurydze na ziarno pszenice i buraki

Bez 70 ha też da się wyżyć na poziomie przeciętnego Kowalskiego. Płodozmian mam taki jak napisałeś i odpowiednia pielęgnacja powoduje, że produkuje się dobrej jakosci towar który ma wzięcie na rynku.

Kolego proponuję Ci idź do jakiejś szkoły nie związanej z rolnictwem, bedziesz miał zawód w razie co idzie dorobić, a tak po rolniczaku co jeśli sprzedaż 5ha pola i nikt nie sprzeda pola tobie?
Będziesz siedział i żałował swojej decyzji :lol:

#374 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 20:58

Warto zostać rolnikiem ?? a dlaczego niby gospodarstwa bez hodowli nie maja przyszlosci ???
ja nie mam hodowli i radze sobie dobrze jak potrzebuje kasy na bierzace wydatki to sypie pszenice i sprzedaje za 2 tygodnie kasa jest .no ale ja mam 50 ha i dodatkowo staram sie na uslugach dorabiac ile sie tylko da

#375 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 21:00

Warto zostać rolnikiem ?? klasa ziemi to III-IV. oczywiście wszystko zależy od ceny.
Co do tych 70 ha chodziło mi o tylko ziemie, bez dodatkowych dochodów.
A i ja posiadam (będę posiadał) 2x więcej niż 5 ha, dodatkowo produkujemy mleczko :lol:

#376 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 21:02

Warto zostać rolnikiem ?? To jeszcze z ziemią nie najgorzej masz ale i tak trochę za drogo.

#377 Share buhaj1975

buhaj1975

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 21:02

Warto zostać rolnikiem ?? Przepraszam bardzo ale ... jak czytacie to czytajcie do końca, bo ta ziemia którą mam zamiar sprzedać ma iść na działki budowlane, a za to moge sobie kupić więcej ziemi moze troche dalej od domu ale zawsze bedzie jej więcej... a co to praca na roli to ja wiem, bo jak wujek leżął w szpitalu to w ostatnie żniwa sam zapier.....em tyle że dziadek ciągnikiem przez miasto przejechał żeby problemów nie było - i to ja wstawałem o 6 żeby pooprzątać byki i świnie, jechać rowerem do bydła na łąki zobaczyć czy starczy im wody itp. prawie wszystko zboże sam z przyczepy zgarniałem, sam gnoje wszystkie wyrzucałem, sam śrutowałem tyle co brat niekiedy po praktykach przyszedł i mi pomógł, ale to żadko... więc prosze mi nie pisać że ja jakiś leń i nie wiem co to praca na roli... Bo wiem więcej niż niektórym się wydaje ... :lol: :angry:

#378 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 listopad 2010 - 21:03

Warto zostać rolnikiem ?? bez dodatkowych dochodów też idzie wyżyć w standardzie Kowalskiego ^^ wiem bo pracuję od lipca a wcześniej tylko pole i nie narzekałem na brak płynności finansowej ;) z 10 ha to ile krów utrzymasz? 10 :lol:

Co do cen to może się okazać że za 1ha na działki weźmiesz 140 tyś a 10 km od miasta kupisz ha za 40-50 tyś więc przybędzie tylko 15-20 ha a to nie dużo ;)

#379 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 21:04

Warto zostać rolnikiem ?? Z tego ci się orientuje jest parę przystępnych kredytów. Duży plus jest że jestem młody, banki też inaczej na to patrzą. Poza tym kredyty brane przez rolników po 40 roku życia są zupełnie inaczej oprocentowane.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#380 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 21:06

Warto zostać rolnikiem ?? Napisz buhaj jak jest z ziemią w twoim regionie? A za pieniądze możesz kupić mieszkanie np. w Warszawie i mieć co miesiąc 2,5tys do rączki. A twoim zadaniem będzie jedynie raz w miesiącu przyjechać i zabrać kasę.