Skocz do zawartości

Zdjęcie

Warto zostać rolnikiem ??

699 odpowiedzi na ten temat

#341 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 28 listopad 2010 - 20:49

Warto zostać rolnikiem ?? wykształcenie rolnicze zawsze się przyda, możesz pracować jako dealer, wypełniać jakieś wnioski a może kto wie rośniesz na Ministra Rolnictwa :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Warto zostać rolnikiem ?? Dzisiaj, 17:09
  •  

#342 Share adamjd6100

adamjd6100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo piłka nożna (Juventus Turyn)

Napisany 28 listopad 2010 - 20:49

Warto zostać rolnikiem ?? @buchaj1975 wez nie słuchaj dziadka bo on myśli że dzisiaj też wezniesz sobie grabki i bedziesz zapiepszał cały dzien z grabiami w ręce a na końcu i w d*p.. w dzisiejszych czasach rolnik nie jest NIEWOLNIKIEM jest postęp i nie słuchaj pierdoł dzisiaj liczy się wykształcenie to prawda ale co mi po wykształceniu zarządzanie i marketing jak większość społ. to studiuje a kto będzie pracował?? Rolnik tym bardziej musi być obryty w tych wszystkich finansach i papierkach czy to PROW czy wypisać wnioski o dopłaty to już są lata 60-te.
Pozdro.

#343 Share renifer

renifer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 20:55

Warto zostać rolnikiem ?? No właśnie słuchaj dziadka swoje przeżył i wie co mówi!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#344 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 20:59

Warto zostać rolnikiem ?? wykształcenie bardzo sie przydaje nawet jesli chce sie wziasc kredyt preferencyjny na zakup pola czy maszyn .
tak wiec pole ok ale szkole tez trzeba miec

#345 Share renifer

renifer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 21:03

Warto zostać rolnikiem ?? Kolego moim zdaniem jest jeszcze gorzej niż 40 lat temu. Podam Ci prosty własny przykład. W 1991 roku obrobiliśmy grykę na kaszę, następnie sprzedaliśmy tą kaszę około 4,5 tony po 1,65 pln./kg. Za te pieniądze kupiliśmy kombajn ziemniaczany Anna nówka nie śmigany. Kup sobie teraz za taką ilość nowy kombajn nawet jak teraz cena kaszy jest ok 4 pln/kg. Na takich rolnikach to interes mają ale dealerzy ci wszyscy!

#346 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 21:04

Warto zostać rolnikiem ?? Adamjd6100. Ha. Pewnie chcesz uratować świat. Ok. Trzeba produkować żywność dla innych... . Takie hasła były w PRL, aby pracować za darmo, dla idei... . Nie mam nic do Ciebie, ale niewolnikiem to ja nie będę. Chcę pieniądze za swoją ciężką pracę. Nie mówię, że rolnictwo to coś złego, bo sam jestem rolnikiem. Tylko szlag mnie trafia jak widzę jak się robi rolników w h...

#347 Share renifer

renifer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 21:06

Warto zostać rolnikiem ?? Więc bez ściemy że to takie kokosy. A ja wcale przed monopolowym z mamrotem nie siedzę! Szkoda życia!Szybko zapier....

#348 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 21:15

Warto zostać rolnikiem ?? a czy ktoś pisze, ze z rolnictwa są takie kokosy??? ważne żeby się dało na tym coś zarobić, a żeby zarobić, to trzeba się trochę narobić, bo nic łatwo nie przychodzi :rolleyes:

#349 Share renifer

renifer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 21:26

Warto zostać rolnikiem ?? ktoś mówi że dziadek staroświecki gó..no prawda wszystkie przysłowia lub innego rodzaju maksymy życiowe nie zostały wymyślone teraz a dlaczego mają jak najbardziej aktualne wymowy... bo napisał to ktoś, kto doświadczył różnego rodzaju sytuacje i na podstawie tego napisał różnego rodzaju stwierdzenia.

rób i pracuj a GARB sam Ci urośnie, tyle w temacie. Powodzenia!

#350 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 28 listopad 2010 - 21:41

Warto zostać rolnikiem ?? rób rób a będzie twoje/dostaniesz g...o w grób  :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share maverick1803

maverick1803

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Lokalizacja:Wielkopolska-->powiat Jarociński-->moja miejscowość wieś Kadziak

Napisany 28 listopad 2010 - 21:51

Warto zostać rolnikiem ?? gospodarstwo zwłaszcza niewielkie to taki wóz którego sam możesz nie uciągnąć,ale jeżeli masz głowe pojęcie i naprawdę kochasz ta prace to nie ma co się dalej zastanawiać a dziewczyną to się tak nie przejmuj z własnego doświadczenia wiem że nie pierwsza i nie ostatnia jak cie zostawi to idziesz dalej do przodu "rzucasz wędkę" i czekasz a robisz dalej swoje bo jak na chwilę stracisz głowę dla ów dziewczyny to i to gosp. po wujku możesz stracić... co do poprzednika praca ciężka ale tego garba to prędzej w budowlance byś złapał i popadł w alkoholizm znam takich ludzi,a jak jesteś naprawdę bystry i chcesz koniecznie to gosp to do technikum rolniczego potem ewentualnie studia bądź studium rolnicze w gosp nie wystarczą potężne mięśnie jak to kiedyś zakładali musisz też mieć odpowiednią wiedzę nic więcej nie powiem jak powodzenia a droga przed tobą długa pełna zakrętów i nie zawsze będzie z górki ale i też nie zawsze pod górkę jeszcze raz powodzenia Maverick.

#352 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 28 listopad 2010 - 22:26

Warto zostać rolnikiem ?? jeśli kochasz tą robote masz wiedze to się ucz w tym kierunku(ale licz sie z tym ze nie bedzie zawsze wesoło szczególnie jak stuknie ci ileś tam lat) wiem po sobie zapał miałem niesamowity troche lat juz jest jak robie prawie wszstko sam ciagne wuja za soba ze to, to to trzeba zrobić do pomocy dochodzi jeszcze jeden wujek brat tego pierwszego, sam mysle co i jak by zmienic jak zarobić kombinuje ale zeby pracować na tym to troche zmian potrzeba i to co najwazniejsze NA PAPIERKU MUSI BYC NAPISANE WŁASNOŚC ***(MOJA)ale troche przezyłem narobiłem się przyszedł pewien wiek robic się chce ale gdzie troche wolnosci gdzie dziewczyny?? jesli miabys chodowle i chyłbyś sam to prawie ze sie nie ruszysz a napewno nie na poczatku ja 98% ze przejme po wujku 3,58ha ziemi tu gdzie miszkamy do tego jeszcze około 20ha dzierżawy i 15ha ornego w wiosce połozonej 11 km od nas wiec troche bym miał sprzet tez jest ale powiedzialem nie. mam dziewczyne jej na gosp nie bardzo i się z tym licze bo wiem ile warta jest. takie gadanie nie ta to inna, a ilu znacie starych kawalerów? zapytajcie sie z jakiego powodu sa kawalerami...jak sie kocha to się nie szuka innej... kiedyś moze bede uprawiał tą ziemie ale zero chodowli zetro meczenia... wole isc spokojnie do zakładu i coś zarobić ( w moim zakładzie majster to jak zwykły pracownik za zarabia?/ ost wypłata 2830zł ( blady byłem)a mi do tego nie daleko zawód mam ukonczony z wysokim rezultatem więc tylko kursy itd. ja sobie gosp odpusciłem i mysle ze dobrze zrobiłem dopuki tu mieszkam to pewnie gosp bedzie ale robimy we dwóch gosp to niepewny dochód chociaz nie powiem bo kumpel robi ze mna a jego ojciec w domu troche opasu troche mleka i na mleku praiwe 3 koła miesiecznie ale kumpel jak przychhodzi z pracy to robi zawsze coś, jeszcze chyba wszystkiego nie pooral ale juz zone ma gosp tez bedzie jego, gosp zarobkuje to moze sie w to bawić ja u siebie zbytnio nie widziałem powodzenia. ale jeśli myslisz ze warto to trzeba próbować :)zawsze idzie sie douczyć na nauke nigdy nie jest za puzno jedynie mozesz być troche $$$ do tyłu :rolleyes:

#353 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 10:24

Warto zostać rolnikiem ?? a ja mogę przejąć 9 ha swojej ziemi +9,5 dzierżaw, z czego 5 to łąka torfowa, na którą można wjechaćw maju przy dobrych wiatrach a 4,5 to sam piasek. Gospodarstwo jest nastawione na produkcję mleka. Miesięcznie oddajemy około 6 tys litrów mleka. Zamierzam to przejąć i zacząć sie rozwijać, jak myślicie jest szansa?

#354 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 18:32

Warto zostać rolnikiem ?? zawsze jakaś szansa jest, jak będziesz mądrze gospodarzył z głową to możesz się utrzymać, a jak nie będziesz miał pojęcia o gospodarzeniu to gospodarka będzie skarbonką bez dna i jeszcze będziesz musiał pracować dorywczo żeby jakoś godnie żyć:rolleyes:

#355 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 19:21

Warto zostać rolnikiem ?? Nie wbijajcie młodym takich głupot do głowy bo to jeszcze na serio wezmą. Co im z miłości do rolnictwa skoro rolnictwo im tej miłości nie odwzajemni. Zapał to każdy jak był gówniarzem miał. Po pierwsze to skończcie szkoły. I to dobre. Zamiast za widły weźcie się za naukę. Chyba że jesteście głąbami ale to już wasz problem. Jak skończycie dobre studia(i tylko nie rolnicze) wtedy możecie już brać się za te 5 ha po ojcu. Bo jak coś wam nie wyjdzie to bez problemu znajdziecie pracę gdzie indziej.
I nie słuchajcie się gadek że jak macie głowę na karku to z 5 ha zrobicie 100. To jest bzdura. Jest jeszcze kilka innych czynników jak np. ceny i dostępność ziemi w regionie, klasa ziemi, kapitał początkowy, posiadany sprzęt czy rynki zbytu. Przeinwestować gospodarstwo to każdy idiota potrafi tylko już nie każdy potrafi spłacać z tego kredyty i żyć na poziomie.

#356 Share buhaj1975

buhaj1975

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 20:04

Warto zostać rolnikiem ?? No ale po co uczyć się czegoś co nas nie interesuje??... Nie rozumiem... jak można nie wiem studiować np. psychologie gdy interesuje się rolnictwem ...?? I jeśli każdy by myślał w sposób "na gospodarke nie bo nie ma pieniędzy" to za kilkadziesiąt lat nie bedzie co na stół położyć, ale nie dlatego, że nie bedzie pieniędzy, tylko dlatego, że nie bedzie surówców bądź jedzenia ... :blink: Ja tam już wybrałem, pujdę do technikum rolniczego, spróbuje z gospodarstwem, a jak sie nie uda to znajdę jakąś pracę, ostatecznie zrobie zaocznie jakąś szkołe mechanika czy coś ... Bo sam widze po moim wujku leży bez przerwy na tapczanie i narzeka jak to mu źle jest i wgl, że nie ma pieniędzy, a wystarczyłoby jechać na jakieś usługi czy nie wiem, powiększyć hodowle, i już sprawa wygląda inaczej ... W mojej miejscowości jeden wzioł kredyt, wybudował oborę poza miastem na 100 sztuk bydła mlecznego, i sobie dobrze żyje, i ja też mam zamiar tak podejść do sprawy. Jak się nie uda to bedziemy myśleć co dalej... Bo jak to mówią mądrzy tego świata - świat należy do odważnych ... :rolleyes:

#357 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 20:05

Warto zostać rolnikiem ?? na szczęście agrofoto ma w szeregach użytkowników usera o loginie StasiekS On nie pozwoli by ktoś z zapałem objął ,,5 ha po ojcu". Wszystkich rzetelnie gonił będzie do nauki. Moment i każdy zostanie profesorem :rolleyes:

#358 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 20:14

Warto zostać rolnikiem ?? Wiesz, lepiej być profesorem i mieć 8 tys. w kieszeni miesięcznie niż być głąbem i mieć 8 tys. raty w banku miesięcznie. Mi rodzina wbiła to że najpierw zabezpiecz sobie przyszłość a później rób to co lubisz. Wtedy będzie Cię na to stać. Przynajmniej nie będę narzekał w przyszłości tak jak niektórzy. Już widzę te posty za 5 lat "Mam 1 mln. kredytu i 40ha. Co robić? Komornik już puka." Ale proszę bardzo i dalej wbijajcie im że niech robią to co lubią, bez względu na konsekwencje jakie mogą później wyniknąć.

#359 Share buhaj1975

buhaj1975

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 20:18

Warto zostać rolnikiem ?? @luki15146 : Masz racje :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share pysa

pysa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 20:19

Warto zostać rolnikiem ?? nie chciało nosić się teczki to nosi się woreczki ,prawda ponad czasowa,