Skocz do zawartości

Zdjęcie

Warto zostać rolnikiem ??

699 odpowiedzi na ten temat

#301 Share maks95

maks95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Zainteresowania:Fotografia

Napisany 13 listopad 2010 - 15:10

Warto zostać rolnikiem ?? Najważniejsze aby nie wierzyć pani mini ratce bo to się może źle skończyć. wielu rolników zakredytowało się i teraz ledwo wiążą koniec z końcem
Trwa ładowanie listy sprzętu |||||||||||| 82% |||||||

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Warto zostać rolnikiem ?? Dzisiaj, 09:22
  •  

#302 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 14 listopad 2010 - 16:26

Warto zostać rolnikiem ?? Z tym się zgodzę. Że jeśli się nie rozwijałeś i nie rozwijasz to możesz o tym zapomnieć. I fakt bo zaczęli trochę wcześniej się rozwijać więc teraz tylko zbierają z tego profity. Ale teraz jest może trochę łatwiej bo masz pomoce unijne, lepsze kredyty itd. ale i tak trzeba to robić z głową.

#303 Share jacumi

jacumi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów
  • Zainteresowania:dłubanie przy naprawach

Napisany 26 listopad 2010 - 13:37

Warto zostać rolnikiem ??

Masz matyziak bardzo dobry pomysł. Tylko musisz go teraz wprowadzić życie. Masz już start zapewniony, głupi nie jesteś więc powinieneś sobie poradzić. Jeśli będziesz wszystko dobrze robił, na czas itd. to nie powinieneś być na tym stratny a trochę pieniędzy zarobisz. I 30ha powinieneś obrobić sam bez problemów tylko czasami przyda ci się pomoc np. w żniwa żeby podjechać traktorem lub na wiosnę. Ale jak jeszcze twojemu ojcu pozwala na to zdrowie to śmiało ci pomoże. Co do warsztatu. Zrobiłeś rozeznanie rynku? Potrzebny jest taki kolejny warsztat w okolicy czy założyłeś że jeśli masz ukończone studia w tym kierunku to założysz sobie warsztat? I to ma być warsztat samochodowy czy i dla sprzętu rolniczego?

hej. sorka że dopiero odpowaidam, ale byłem strasznie zarobiony a w dodatku chory. ehhh straszne przeciągi są w kopalni :lol:

Ojciec oczywiście pomoże, podobnie reszta rodziny <mama oraz 2 siostry>.
Jeśli chodzi o warsztat to w moich okolicach nie ma warsztatu, najbliższy znajduje się w zamościu <ale gdzie sie nie pojedzie to wszędzie kolejki i żeby cokolwiek zrobić to trzeba umawiać się 2 dni wcześniej> dlatego uważam że klienci będą, może nie na początku. z czasem klientów się zdobywa i będzie się to rozrastać.planuje zajmować samochodami, a także sprzętem rolniczym. w warsztacie na początek planuje pracować sam więc koszty nie duże <ehhh jedynie państwo będzie kasę ściągać - podatki, zus>. gdy interes się rozkręci i jeśli sam nie będe dawał rady to mam kolegę z technikum który chętnie będzie u mnie pracował
problemem jest to żę jeśli chce dostać dopłatę na młodego rolnika to nie mogę prowoadzić działalności gospodarczej bo musze być ubezpieczony 3 lata w krusie. ale myśle żę warsztat da sie zarejestrować na rodziców <emeryci>.
wiem że na początku będzie trudno i ciężko. ale warunki są i myśle żę pomysł też całkiem dobry.
obecnie szukam jeszcze informacji o możliwych dofinansowaniach z uni. i już praktycznie jestem zdecydowany tylko teraz musze jakoś rozwiązać staż z urzędem pracy <a mam go do 13 marca 2011r. :(>

to jak ?? uważacie że lepiej iść na gospodarkę ??

pozdro
Jacek

MF 255 + CASE MX110  + Claas Dominator 96
... wsi spokojna, wsi wesoła ... :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#304 Share DeXet121

DeXet121

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 27 listopad 2010 - 09:05

Warto zostać rolnikiem ?? Pierd****** bez sensu..
Chociaż ze mam 15 ha to uważacie ze się nie rozwinę??
Grubo się mylicie;))
Jeśli zrobię to z głową to dam rade.;))
A co nie którym to gały wyjdą...
Pozdrawiam:))

#305 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 27 listopad 2010 - 19:13

Warto zostać rolnikiem ?? a ja mogę przejąć 9 ha swojej ziemi +9,5 dzierżaw, z czego 5 to łąka torfowa, na którą można wjechaćw maju przy dobrych wiatrach a 4,5 to sam piasek. Gospodarstwo jest nastawione na produkcję mleka. Miesięcznie oddajemy około 6 tys litrów mleka. Zamierzam to przejąć i zacząć sie rozwijać, jak myślicie jest szansa?

#306 Share buhaj1975

buhaj1975

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 10:00

Warto zostać rolnikiem ?? Czy warto jest zostać rolnikiem?? Gospodarstwo odziedziczyłbym po wujku, ponad 20 ha, ma tam te 7 krówek miesnych i te 40 świnek. Ale jest ten problem że to gospodarstwo ma na małym podwórku ( 60 - siątką da się ledwo obrócić ... ) i teraz jeszcze jedno pytanie czy jesli miałbym być rolnikiem to iść do technikum rolniczego??
I czy opłacało by się w moim przypadku budować oborę poza miastem??

PS : chodzę teraz do 3 gim. i cały czas mnie dręczy za kogo dalej się uczyć ...

#307 Share Vhalior2

Vhalior2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 429 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 10:05

Warto zostać rolnikiem ?? no ja bym napewno poszedl za rolnika albo w tym kierunku zebys mogl przejac... co z tego ze male podworko jak za darmo tyle ha to bym sie nawet nie zastanawial:)

#308 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 28 listopad 2010 - 10:06

Warto zostać rolnikiem ?? jeżeli cię to interesuje to jak najbardziej, ale pomyśl też że może być ciężko wyżyć i trzeba będzie dorabiać w innym zawodzie :(

#309 Share buhaj1975

buhaj1975

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 10:10

Warto zostać rolnikiem ?? Dodam jeszcze że jedno ( 5 ha pole) mojego wujka bedzie na 90 % oprzerobione na działki budowlane bo wszystkie pola bliższe miasta już są w działki... więc mogłbym się odbić na tym i dokupić ha, pozatym ta dotacja młody rolnik też wszystko w hektary ewentualnie jakis ciągnik...

A tak wgl to rolnictwo mnie interesuje od dziecka zawsze wolałem jechac pomóc wujkowi nić siedzieć w domu przed komputerem...

#310 Share pat26

pat26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,motoryzacja,wętkarstwo

Napisany 28 listopad 2010 - 10:18

Warto zostać rolnikiem ?? Ja jak bym taką okazje to bym został rolnikiem :( .A za te działki budowlane to niezło kase możesz dostać.A reszte pola przeznacz na :
-coś zasiej i sprzedaj zbiory
-może jakaś mała chodowla opasów
-itp. :)
To ja bym zrobił ,ale to twoje to jak chcesz :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#311 Share buhaj1975

buhaj1975

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 10:22

Warto zostać rolnikiem ?? Ja bardziej myslałem zeby dokupic łąk i hodować bydło miesne :(

Aaaa i jeszcze jedno ... jak mam wytłumaczyc to mojej dziewczynie ... ?? Ona twierdzi że źle robie ze chce isc za rolnika bo wtedy bede miał zapierdol cały czas i marne pieniądze... PS : jej ojciec też jest rolnikiem...

#312 Share pat26

pat26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 10:28

Warto zostać rolnikiem ?? Ale byś hodował mamki czy byki.Bo przy tym mało roboty dobry pomysł.

pomyliłem się .Bo przy tym mało roboty

Roboty

ROBOTY :(

#313 Share buhaj1975

buhaj1975

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 10:29

Warto zostać rolnikiem ?? oczywiście że mamki :(

#314 Share pat26

pat26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 10:33

Warto zostać rolnikiem ?? bo przy tym mało pracy jest

Ja tak też bym zrobił odsatki można sprzedać za dobre pieniądze :(

#315 Share buhaj1975

buhaj1975

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 10:35

Warto zostać rolnikiem ?? No i jeszcze myśle ze chyba zlikwidowałbym świnie i chlewnie przerobił na obore dla bydła ... najlepiej kojce co nie ?? ;D

#316 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 28 listopad 2010 - 10:37

Warto zostać rolnikiem ?? jak możesz zrobić taką kasę na tych działkach to bez zastanowienia ja poszedłbym na ten układ, niedalkeo mnie sprzedawali działki ok 15 arów za 50tys zł, sprzedali cały hektar to policz sobie ile kasy mozna na tym zyskać i ile ha dobrej klasy ziemi kupić i jeszcze na maszyny się zostałoby :(

#317 Share buhaj1975

buhaj1975

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 10:39

Warto zostać rolnikiem ?? No a maszyny by sie przydały ... ma tylko Ursusa c - 360 i ruska który ledwo trzyma sie kupy ... ;]
siewnik tez przydałby sie nowy, pług tak samo , o przyczepach nie wspomne... rozrzutnik też ledwo zipie... a prasa to już nie wytrzymała ... :( ;(

#318 Share JEDREK

JEDREK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo wkoncu młody farmer:)
    A pasja i hobby maszyny rolnicze.

Napisany 28 listopad 2010 - 10:44

Warto zostać rolnikiem ?? chlopie co sie martwisz dziewczyna powinna to zrozumiec i cie wspierac jesli to jest ta na cale zycie!!!! ja mialem podobna sytuacje i jakos jej to co robie przestalo przeszkadzac. wiec jak lubisz to niepatrz na nic bierz gospodarstwo i rob to co lubisz powodzenia :(
ursus 360 ursus 385 i Fortschritt 323A górą!!!!!!!!!!:-)

#319 Share pat26

pat26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 10:46

Warto zostać rolnikiem ?? zetorek1607 masz racje jak mu sie uda to na tych działkach dorobi się dobrej kasy i kupi maszyny ,ziemię itp.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#320 Share buhaj1975

buhaj1975

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 11:42

Warto zostać rolnikiem ?? Dzięki panowie ... Przekonaliście mnie :()

Nawet co do dziewczyny ;DD

Aha i jeszcze jedno możecie mi nie wiem opisac albo przesłać zdjęcia Ci którzy chodują mamki z cielakami w oborze uwięziowej ??;D Adres e-mail mój to - adamsik14@gg.pl