Skocz do zawartości

Zdjęcie

Warto zostać rolnikiem ??

699 odpowiedzi na ten temat

#261 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 10 listopad 2010 - 17:46

Warto zostać rolnikiem ?? no i tak jak pisze kolega nie jest łatwo bez dodatkowego źródła dochodu, jednak ja mam 11ha i też chcę zostać na gospodarce i skończyć technikum rolnicze i SGGWi pracować w jakimś składzie z maszynami lub wypełniac jakieś wnioski typu PROW i inne, zawsze jakieś dodatkowe źródło dochodu a jak nie to można potem szkoły inne robić zaocznie...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Warto zostać rolnikiem ?? Dzisiaj, 20:05
  •  

#262 Share matyziak

matyziak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Maszyny leśne i rolnicze, wędkarstwo... etc.

Napisany 10 listopad 2010 - 18:28

Warto zostać rolnikiem ?? Ja nie liczyłem tego tak po ilu latach mi się to zwróci, tylko ze rocznie będzie mi zostawała okrągła suma w kieszeni(po spłacie kredytu za ziemie i maszyny), za coś co naprawdę lobię robić. Okres spłaty takiego kredytu to jakieś 20-25 lat, wszystko zależy od oprocentowania jakie uda się wynegocjować. Jedyna rzecz o która się boje to jest to ze pierwszego roku od razu dotknie mnie jakaś mega susza, albo jakieś zlewne deszcze, albo inne gradobicie, i moje plony będę na bardzo niskim poziomie... Dlatego mam do Was pytanie o te ubezpieczenia upraw...?

Kolego StasiekS chyba pomieszały Ci się dwa posty, i dwóch różnych użytkowników forum:)

#263 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 listopad 2010 - 18:52

Warto zostać rolnikiem ?? a gdzie daja kredyt na 25lat na zakup ziemi?>

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#264 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 10 listopad 2010 - 18:57

Warto zostać rolnikiem ?? Faktycznie, przepraszam. Tamten post był do Jacumi.

Matyziak W twoim regionie nie można kupić w ogóle ziemi czy napaliłeś się na tak duży obszar od razu?

#265 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 10 listopad 2010 - 19:17

Warto zostać rolnikiem ?? Na ubezpieczenia to raczej bym nie liczył. W prasie rolniczej sporo było o tym. Bardzo trudno wyrwać kasę od firm ubezpieczeniowych. Jeżeli ma to działać jak dotychczas to moim zdaniem jest to wyrzucanie kasy państwa i rolników na rzecz firm ubezpieczeniowych.
Do matyziak - na papierze to zawsze fajnie wychodzi. Mi kiedyś też tak kiedyś wychodziło :).
Jeszcze nie spotkałem rolnika milionera ;)

#266 Share matyziak

matyziak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 10 listopad 2010 - 20:37

Warto zostać rolnikiem ?? Mieszkam 60km od Warszawy i w moim regionie ziemie ziemia jest droga, a nawet bardzo droga. Jak mam zaczynać od zera to na małym areale na pewno nie dam rady. No wiem jak to jest na papierze to zawsze wychodzi co najmniej 20 procent więcej od rzeczywistego dochodu:)

#267 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 10 listopad 2010 - 20:58

Warto zostać rolnikiem ?? Jak mieszkasz tak blisko wawy to zamiast kilka milionów pakować w ziemię i sprzęt to możesz wpakować to w inny interes który przyniesie ci o wiele lepsze zyski i jest moim zdaniem bezpieczniejszy.

#268 Share matyziak

matyziak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 10 listopad 2010 - 22:08

Warto zostać rolnikiem ?? Zycie masz jedno i nie chciałbym przez całe życie robić coś czego nie lubię, bo według mnie to nie ma sensu.

Odnośnie kredytu to jest taki kredyty symbol nGR który ma okres kredytowania 20 lat
i według tej strony nie potrzeba wkładu własnego

#269 Share maks95

maks95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Zainteresowania:Fotografia

Napisany 11 listopad 2010 - 08:54

Warto zostać rolnikiem ?? Moi rodzice mają ubojnię trzody chlewnej i bydła ale aktualnie bijemy tylko bydło bo trzoda jest nieopłacalna ;)
Trwa ładowanie listy sprzętu |||||||||||| 82% |||||||

#270 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 08:58

Warto zostać rolnikiem ?? a można wiedzieć po ile skupujecie trzodę??? u nas teraz była po 3.6+Vat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 11 listopad 2010 - 10:35

Warto zostać rolnikiem ?? matyziak powiem Ci ze jestes odwazna osoba ale to w koncu do takich osob swiat nalezy wiec ja zycze powodzenia i trzemam kciuki:) tyle ze to sie tak fajnie pisze ale cy kupisz tyle pola w jednym miejscu w dobrej kulturze bo jesli przez pierwsze 3 lata bedziesz w to musial wlozyc kase zeby doprowadzic to jakiegos stanu w miare dobrego to ja Ci powiem ze tez start nie bedzie łatwy chyba ze uda sie zakupic ziemie w dobrej kulturz. no coz ja Ci zycze powodzenia:)
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

#272 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 listopad 2010 - 10:45

Warto zostać rolnikiem ??

Zycie masz jedno i nie chciałbym przez całe życie robić coś czego nie lubię, bo według mnie to nie ma sensu.

Odnośnie kredytu to jest taki kredyty symbol nGR który ma okres kredytowania 20 lat
i według tej strony nie potrzeba wkładu własnego

tu masz dokladniejszy opis tego kredytu http://www.arimr.gov...GR_22092010.pdf

#273 Share matyziak

matyziak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 11:11

Warto zostać rolnikiem ?? To jest właśnie najtrudniejsze-start, trzeba mieć spora ilość gotówki by taki obszar obsiać. Ziemie do kupienia jest sporo, największy kawałek jaki widziałem to był 450 hektarów. Ostatnio widziałem kawałek 214 hektarów który cały czas jest uprawiany przez dzierżawce i w tym roku rósł na nim rzepak, coś takiego by mnie interesowało... No właśnie na stronie agnacji jest napisane ze trzeba mieć 10% wkłady własnego
"13. Przewidywana forma, w jakiej zostanie wniesiony wkład własny :
1) środki pieniężne,
2) zgromadzone materiały,
3) inne:
"
Nigdzie nie mogę znaleźć opisu punktu 2 i 3, Jakby ktoś posiadał takie informacje, i podzieliłby się nimi zemną to byłbym wdzięczny.

#274 Share maks95

maks95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Zainteresowania:Fotografia

Napisany 11 listopad 2010 - 17:11

Warto zostać rolnikiem ?? Nie skupuję trzody już ponad rok tylko bydło
Trwa ładowanie listy sprzętu |||||||||||| 82% |||||||

#275 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 17:19

Warto zostać rolnikiem ?? aha...

#276 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 listopad 2010 - 17:41

Warto zostać rolnikiem ?? jesli posiadasz jakies materiały budowlane albo, np pokryjesz koszty zakupu nawozów czy sor to to jest wklad wlasny albo jesli bierzesz 1mln zł kredytu to musisz miec swoje 100 00zł zgromadzone na kacie i przedstawiasz odpowiedni dokument ze masz ta kase i to jest wtedy traktowane jako wklad wlasny

#277 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 12 listopad 2010 - 00:17

Warto zostać rolnikiem ?? Dlaczego nie opłaca się trzody? Za mało płacą odbiorcy czy ich po prostu nie ma? Ale macie chłodnie żeby zmagazynować i przetrzymać czy robicie tylko sam ubój dla klienta?

#278 Share matyziak

matyziak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 12 listopad 2010 - 02:10

Warto zostać rolnikiem ?? To ze kasę to rozumiem. Ten typ kredytu jest tylko na zakup ziemi, nie można przeznaczyć go na nic innego( no są szczególne przypadki, ale to już po przyznaniu kredytu) wiec wydaje mi się ze materiałów budowlanych to ja bym pod to raczej nie podciągnął... zastanawiam się czy maszyny dałoby rade wrzucić we wkład własny... chyba będę musiał się przejść do banku i wtedy będę pewien...

#279 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 listopad 2010 - 02:46

Warto zostać rolnikiem ?? no maszyny to tez jest wklad wlasny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 12 listopad 2010 - 09:12

Warto zostać rolnikiem ?? Z choinki się urwałes trzoda nie opłaca się juz od jakiegos czasu ceny są niskie zapotrzebowanie maleje. Generalnie przy małym areale nie opłacas się zostac rolnikiem jeśli gospodarstwo jest zaniedbane przez ileś lat teraz trzeba by ponieśc duże nakłady aby kupić minimum potrzebnego sprzętu nie mówie już o przystposowaniu obory itd. Inaczej przyszły rolnik z paroma h będzie zapier.... i g z tego mu zostanie no chyba że ręce do ziemi jak u szympansa taka jest brutalna prawda. Opłaca się jedynie w przypadku gdy dostajesz gosp na jakims tam poziomie nie wymagającym dużych nakładów. Jednak większość małych gospodarstw ciagnie na granicy bankructwa cały plon jest przejadany dokłada się jeszcze z ręty babci i dopłat. Z takim gospodarstwem życze powodzenia.