Skocz do zawartości

Zdjęcie

Warto zostać rolnikiem ??

699 odpowiedzi na ten temat

#241 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 12:23

Warto zostać rolnikiem ?? Z takim sprzętem raczej świetlana przyszłość cię nie czeka gospodarstwo wymaga sporych inwestycji. Jeśli z tej ziemi sa jakies zyski to bedziesz miał na inwestycje jeśli przez rok przejecie to co wyprodukujecie i wychodzi na zero to lipa nic z tego nie będzie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Warto zostać rolnikiem ?? Dzisiaj, 05:14
  •  

#242 Share DeXet121

DeXet121

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 17:28

Warto zostać rolnikiem ?? ale na start dostanie 75 tyć i to wszystko mam zamiar w ziemie zainwestować.

#243 Share erni0402

erni0402

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,maszyny:)

Napisany 07 listopad 2010 - 22:05

Warto zostać rolnikiem ?? kupisz 6,7 hektarów i bedziesz to 60 uprawiał??
a po ile u was ha??
heh też tak myśle jak ty tylko że ja mam więcej na start:)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#244 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 22:11

Warto zostać rolnikiem ?? Jak jesteś w regionie gdzie nie szans na rozwój to życzę powodzenia. Może produkcja specjalna jak inni tu wspominali ale tutaj musisz już trochę kombinować. Jesteś młody więc i zapał masz duży. Skończ szkołę średnią i idź na studia ale nie rolnicze lub do jakiś tam Uczelni lansu i bansu tylko dobry kierunek i dobrą uczelnię wtedy znajdziesz dobrą pracę a gospodarkę możesz zostawić sobie na popołudnia lub weekendy żeby się nie nudzić.

#245 Share maks95

maks95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Zainteresowania:Fotografia

Napisany 09 listopad 2010 - 18:09

Warto zostać rolnikiem ?? Moim zdaniem sporo zależy od tego jakie masz ziemię bo jeśli ma ktoś 10ha piachów to bardziej opłaca się iść do pracy a gospodarstwo mieć jako dodatkowy dochód
Trwa ładowanie listy sprzętu |||||||||||| 82% |||||||

#246 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 09 listopad 2010 - 19:43

Warto zostać rolnikiem ?? a nawet na I klasie ciężko będzie wyżyć bez dodatkowego źródła dochodu...

#247 Share DeXet121

DeXet121

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 09 listopad 2010 - 20:35

Warto zostać rolnikiem ?? Wiem, wiem nie jeden mi to mówił ze niedam rady.
Ale wiecie mi na niej zależy i chcę pokazać tym jeba... Hektarowcom ze dam rade.

#248 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 09 listopad 2010 - 21:02

Warto zostać rolnikiem ?? Wszyscy narzekają więc czemu ja jeszcze żyje i mam się dobrze? Nikt nie pracuje, 17 ha. Być moze dlatego ze mam hodowle 12 sztuk bydlątek i 100 sztuk świń na stanie aktualnie troche się przeżedziło. Ale wekońcu te chore czasy muszą się skończyc bo wszystko się rozdupcy i nie będzie niczego!
Mój Wladimirec podbija świat

#249 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 09 listopad 2010 - 21:02

Warto zostać rolnikiem ?? Wszyscy narzekają więc czemu ja jeszcze żyje i mam się dobrze? Nikt nie pracuje, 17 ha. Być moze dlatego ze mam hodowle 12 sztuk bydlątek i 100 sztuk świń na stanie aktualnie troche się przeżedziło. Ale wekońcu te chore czasy muszą się skończyc bo wszystko się rozdupcy i nie będzie niczego!
Mój Wladimirec podbija świat

#250 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 09 listopad 2010 - 21:48

Warto zostać rolnikiem ?? Ale jak żyjesz? Na jakim poziomie? Kupisz teraz sobie dobry samochód za gotówkę a nie na kredyt? Stać Cię na życie na dobrym poziomie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 09 listopad 2010 - 22:07

Warto zostać rolnikiem ?? Po co Ci od razu setki ha? Zasiej sobie po 1 hektarze (rzepak, pszenica, itp). Wszystko rzetelnie policz (praca, koszty, zyski itp). Będziesz miał doskonały obraz- nazwijmy to - sytuacji. Wtedy można podejmować decyzję. Spróbuj, będziesz wiedział o czym mówię.

#252 Share matyziak

matyziak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Maszyny leśne i rolnicze, wędkarstwo... etc.

Napisany 10 listopad 2010 - 11:31

Warto zostać rolnikiem ?? To to ja już robiłem, i w moim gospodarstwie wychodzi mi właśnie dochód około tysiąca złotych z hektara, przy średnim nawożeniu. Obecnie zasiałem hektar pszenicy na najlepszej ziemi jaka mam i zamierza uprawiać ja w wysokiej kulturze, i zobaczyć jaki mi wygeneruje dochód. po co mi obrazu setki h? Na 15 hektarach nie idzie się utrzymać, na 100 bez chodowi zakupionych na kredyt tez raczej nie. dopiero na takiej ilości jest to opłacalne( a przynajmniej tak mi się wydaje z moich rachunków).

#253 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 listopad 2010 - 11:38

Warto zostać rolnikiem ?? z moich obserwacji wynika ze najbardziej oplacalna jest chodowla krów mlecznych i jak juz to w cos takiego sie bawic,

#254 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 10 listopad 2010 - 13:28

Warto zostać rolnikiem ?? Krowy mleczne? To bardzo ciekawe. Akurat w tej chwili mleczarze złapali oddech. Przypomnijcie sobie co się działo przez ostatnie dwa lata. Co niektórzy próbują to wykorzystać co widać po ożywionej dyskusji w temacie "ceny robotów udojowych". Ciekawe jak długo to potrwa.
Co do ilości ha to moim zdaniem optymalna ilość to ok 50 ha na osobę. Ryzyko strat w przypadku nieurodzaju czy innych czynników jest wtedy do przełknięcia (mówimy o produkcji roślinnej).
Do Matyziak - pewny jesteś, że wszystko policzyłeś? Sam takiej ilości nie obrobisz(pracownicy), potrzebne wydajne maszyny (raty kredytu). No i oczywiście kredyt na zakup ziemi.

#255 Share matyziak

matyziak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Maszyny leśne i rolnicze, wędkarstwo... etc.

Napisany 10 listopad 2010 - 13:49

Warto zostać rolnikiem ?? Sam nie, ale według mnie we dwóch okresowo we 3 da się taka ilość obrobić, tyle ze trzeba mieć odpowiednie maszyny, a nie traktor główny 150 ps. Wydaje mi się ze policzyłem wszystko... a interesuje mnie jeszcze jedna kwestia. Jak jest z ubezpieczeniem upraw, nigdy tego nie stosowałem, a w przypadku takiej ilości, warto by ubezpieczyć chociaż część. jakie są tego koszty, i od czego dokładnie to są ubezpieczenia? czy np jak jest mokry rok i bym miał plony na poziomie 1/3, to mógłbym się wtedy starać o jakieś pieniądze od ubezpieczyciele?

#256 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 10 listopad 2010 - 14:29

Warto zostać rolnikiem ?? Masz matyziak bardzo dobry pomysł. Tylko musisz go teraz wprowadzić życie. Masz już start zapewniony, głupi nie jesteś więc powinieneś sobie poradzić. Jeśli będziesz wszystko dobrze robił, na czas itd. to nie powinieneś być na tym stratny a trochę pieniędzy zarobisz. I 30ha powinieneś obrobić sam bez problemów tylko czasami przyda ci się pomoc np. w żniwa żeby podjechać traktorem lub na wiosnę. Ale jak jeszcze twojemu ojcu pozwala na to zdrowie to śmiało ci pomoże. Co do warsztatu. Zrobiłeś rozeznanie rynku? Potrzebny jest taki kolejny warsztat w okolicy czy założyłeś że jeśli masz ukończone studia w tym kierunku to założysz sobie warsztat? I to ma być warsztat samochodowy czy i dla sprzętu rolniczego?

#257 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 10 listopad 2010 - 16:18

Warto zostać rolnikiem ?? właśnie ja znam rodzinę co nikt nie pracuje, maja 10ha i żyją ale co tu się oszukiwać klepią biedę i nie mogą sobie pozwolić na zakup maszyn, samochodu nie mają a hodowli też nie mają dużej bo 7 krów... wyżyć się da ale nie godnie żyć, bo to jest niemożliwe...

#258 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 10 listopad 2010 - 16:38

Warto zostać rolnikiem ?? Wegetować to nie jest problem a szczególnie jak jesteś rolnikiem.

#259 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 10 listopad 2010 - 16:44

Warto zostać rolnikiem ?? no wlasnie ja sie powaznie zastanawialem czy zostac na wsi ale zdecydowalem ze zostane bo ppodoba mi sie ta praca a zbierami ponad 40ha i mam nie cale 40loch w cyklu zamknietym wiec srednie gospodarstwo ale lekko nie jest wiec ja gdybym mial 10czy 15 ha to napewno bym sobie glowy gospodarstwem nie zawracal a w dodatku gdybym nie mial jako takiego parku maszynowego:)
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 10 listopad 2010 - 17:07

Warto zostać rolnikiem ?? Matyziak- tak z ciekawości - w którym roku Ci się to zwróci?