Skocz do zawartości

Zdjęcie

Warto zostać rolnikiem ??

699 odpowiedzi na ten temat

#181 Share Wito

Wito

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 21:40

Warto zostać rolnikiem ?? No właśnie dlatego tak na siłę szukam alternatywy i kombinuję ;) Żeby jednak te 10 ha uprawiać chociażby po pracy i do północy . ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Warto zostać rolnikiem ?? Dzisiaj, 17:04
  •  

#182 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 22:26

Warto zostać rolnikiem ?? jak bym mógł drugi raz nie wybrałbym zawodu rolnik chociaż jestem nim od zawsze w pewnym momencie handlowałam różnymi rzeczami z Niemiec to były pieniądze i się tak nie narobiłem a teraz myśl w co pieniądze włożyć a to się jeszcze pole trafi

#183 Share Adam21B

Adam21B

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 13:15

Warto zostać rolnikiem ?? Moim zdaniem jesli ktos ma smykałke do gospodarki i to lubi to potrafi rozwinac gospodarke zaczynajac od 10ha bo częsc z was badz tez waszych rodziców nie miał od razu 30,40 ... ha . Wiec jesli bedzie sie pracowało to napewno sie czegos dorobi( nie chodzi mi tu o garb na plecach :) ). Moze sie myle ale to jest moje zdanie .:)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#184 Share Bos

Bos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 10:07

Warto zostać rolnikiem ?? JA przychyle sie do tych ktorzy mowia ze rolnicstwo to studnia bez dna i nie radze nikomu zaczynac od zera..no jeszcze jak sie jest kawalerem to mozna ryzykowac ale jak juz bedzie do wyrzywienia to...wiem bo sam dorabiam do gospodarstwa a mam maszyny i 25 hektarow

#185 Share Jakub992

Jakub992

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, maszyny rolnicze , Motoryzacja i wiele z tym związanych

Napisany 17 styczeń 2010 - 16:33

Warto zostać rolnikiem ?? Po prostu musisz mieć dobrą pracę i wykształcenie które pozwoli Ci na znalezienie dobrze płatnej pracy i pieniądze zarobione inwestować w gospodarkę,szukać każdego możliwego źródła zarobku usługi itp.
P.S a tu podrzucę ci link do filmu o rolniku który dorobił się gospodarki

#186 Share super

super

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 17:31

Warto zostać rolnikiem ?? wiatm wszystkich nie wiem czy dobrze trafiłem jak żle to proszę nie zamykać tematu. mam takie pytanko do was wszystkich mam 6 ha pola i 22lata i mnie ciągnie do gospodarzenia tylko zaczyna mnie gnębić coraz bardziej to że wszystkie produkty jakie produkuje do są co roku coraz tańsze i nie wiem już co robić w polu mam przynajmniej że nikt na demną nie stoi i nie żądzi mną robie kiedy chce. ale ta opłacalność zaczyna dobijać czlowieka. proszę o jakieś porady pozdrawiam wszystkich na forum.

#187 Share juluska

juluska

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów
  • Zainteresowania:mlody rolnik...rolniczka?

Napisany 22 styczeń 2010 - 11:53

Warto zostać rolnikiem ?? Ja zaczelam 2 lata temu od 24 ha swojej ziemi i 10 dzierzawy,w tym roku doszlo mi kolejne 15 ha wiec roboty jest masa. Zawsze lubilam wies ale nigdy nie myslalam o tym ze na niej zostane ale tak toczy sie zycie ze nigdy nie mow nigdy...mialam w miare latwy start...obora...krowy...maszyny ktore jeszcze splacam po bracie. Niestety oplacalnosc gospodarzenia zmusila mnie do inwestycji,odmlodzenie i powiekszenie stada co za tym idzie modernizacja starej obory,zakup ciagnika o wiekszej mocy,dojarki przewodowej...czyli KREDYT!!!! Jest ciezko chwilami bardzo ciezko ale jak jestem w SWOJEJ oborze i patrze na SWOJE cielaki to az plakac sie chce ze szczescia. a zeby bylo jeszcze smieszniej moj maz jest z miasta wiec mozecie sobie wyobrazic jak wygladala nauka pracy z maszynami...ale jestem szczesliwa bo to moje. Tylko zeby rzady nas nie wykanczaly....i zeby ktos rozumial nas rolnikow...nie ma urlopow nie ma chorobowego nie ma dlugich i krotkich weekendow,nie ma wakcji.Jest tylko ciezka praca...kto co lubi;) Jakby ktos chcial zobaczyc moje gospodarstwo to zapraszam!!

#188 Share maalpik

maalpik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 29 styczeń 2010 - 22:16

Warto zostać rolnikiem ?? witam. mam takie pytanie mam 4,5 ha i zastanawiam sie nad wyborem szkoly. bardzo lubie pracowac na roli i chial bym zostac rolnikiem. zastanawiam sie czy lepiej bylo by pojsc do techikum rolniczego czy na hydraulika pracowac prywatnie i miec gospodarke? prosze pomuszcie?? pozdrawiam

#189 Share drzewis98

drzewis98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 29 styczeń 2010 - 23:22

Warto zostać rolnikiem ?? tak sobie czytam ten temat i podziwiam niektórych z Was że macie wielkie plany związane odnośnie zostania na gospodarce, moi rodzice mają ponad 40 ha i myśle poważnie nad tym czy wogóle przęjąć gospodarstwo.

#190 Share tobiel

tobiel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 23:51

Warto zostać rolnikiem ?? Czytam czytam i różne są opinie, różne macie plany. Jedni mówią tak drudzy inaczej. Według mnie gospodarstwo owszem jest to jakiś kaganiec a współczuję szczególnie "krowiarzom" bo mają naprawdę full pracy i za to dla nich SZACUNEK. Sam mam w bliskiej perspektywie przejęcie gospodarstwa ok 20 ha z produkcją trzody 20 loch w cyklu zamkniętym. Wiem jedno:ojciec zaczął od C-330 i dwóch świń i ziemi do spłacenia dla braci i rozwalających się chlewików... po ok 15 latach są wszystkie maszyny do żniw i uprawy są budynki jest hodowla jest obrót i są przychody. Starcza na życie starcza na inwestycje w miarę możliwości. Długów nie ma i tak to się kręci. Od dziecka za ojcem chodzę i pomagam. Uważam że dopóki przynosi to dochody i jakieś zyski warto jest to robić jeśli się to lubi i warto to rozwijać a jeśli teraz zaprzestać to już problem będzie wrócić. W mieście zawsze znajdzie się praca żeby przezyć. Jest to szansa nie koniecznie na uwiązanie na gospodarstwie ale na zfinansowanie pomysłu na dodatkowy interes, jako zabezpieczenie na przyszłość...Można przecież pracować w mieście i dorabiać, można robić na wsi a w przypadku krachu wesprzeć się pracą w mieście. W moim przypadku niewielki nakład finansowy(wystarczy MR) może doprowadzić do zmechanizowania w takim stopniu że będzie trzeba doglądać a nie nosić wiaderka z paszą. Będę dążył do tego aby to przejąć i kontynuować dopóki będzie to opłacalne. Przyszłą żonę wysłać do pracy żeby się nie smrodziła a w razie potrzeby pomocy można przecież kogoś zatrudnić na te 2 miesiące w roku.

Długi ten mój wywód ale i tak możnaby o tym pisać i pisać. Naprawdę istnieje wiele możliwości tylko trzeba być przedsiębiorczym i widzieć szanse. Sam studiuję i pracowałem te 8 godzin za biurkiem i człowiek myślał tylko kiedy wreszcie te 8 godzin minie. Nie każdy rodzi się rolnikiem i nie każdy dyrektorem. Za to każdy jest kowalem własnego losu!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 31 styczeń 2010 - 13:22

każdy jest kowalem własnego losu!

Mądrę słowa! Ale co będę robił za kilka lat nie jestem wstanie sobie wyobrazić , ludzie darzą zeby zarobić jak najwięcej, a potem żałują swoich decyzji , ze nie robili tego co na prawdę lubili(kochali) wiec trzeba poważnie sie zastanowić czy idziemy dobra droga!
AF - to Jest To:)

#192 Share michallm

michallm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 03 luty 2010 - 14:54

Warto zostać rolnikiem ?? witam
jestem w ostatniej klasie gimnazjum i nie wiem jaką szkołę wybrać.Lubie prace na roli.Czy polecacie mi ta pracę??
Ursus 3512 ,McCormick C-85MAX

#193 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,komunikacja miejska,komputery ;)

Napisany 03 luty 2010 - 16:03

Warto zostać rolnikiem ?? Może napisz czy twoi rodzice mają jakąś gospodarkę. Jaki areał? Ciągniki? Wtedy zobaczymy jakie masz perspektywy...

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

#194 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 03 luty 2010 - 20:39

Warto zostać rolnikiem ?? ja na twoim miejscu jeśli jesteś zdolny poszedł bym do LO i sobie głowy polem narazie nie zawracał jak będziesz miał 25 lat poznasz świat to sam zdecydujesz czy chcesz być rolnikiem

#195 Share toreg

toreg

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 03 luty 2010 - 21:57

ja na twoim miejscu jeśli jesteś zdolny poszedł bym do LO i sobie głowy polem narazie nie zawracał jak będziesz miał 25 lat poznasz świat to sam zdecydujesz czy chcesz być rolnikiem

Mądre słowa oj mądre słowa damian18 :)
Chłopcze skończ szkołę studia a potem pomyśl. Pamiętaj że w dzisiejszych czasach szkoła jest najważniejsza. Teraz trzeba mieć szkołę nawet na gospodarstwie żeby cie nikt nie mógł w kozi róg zagonić, a nawet jeśli ci na tej gospodarce nie wyjdzie to masz jakiś start. :)

#196 Share michallm

michallm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 04 luty 2010 - 19:10

Warto zostać rolnikiem ?? 20 ha ciągniki są owszem MC c 85 MAX i ursus 3512
dobra ,a jak zrobię studia, a nie będę miał szkoły rolniczej to mogę zostać rolnikiem ?

#197 Share ogrodnikPPL

ogrodnikPPL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 04 luty 2010 - 19:58

Warto zostać rolnikiem ?? Po pierwsze rolnikiem nie jest tak prosto zostać, dlatego że należy posiadać grunty i to, chociaż 1ha, no można mieć mniej znam i takich, co dobrze sobie żyją z mniejszej powierzchni, ale to z rolnictwem nie ma dużego znaczenia raczej ogrodnictwo wchodzi w grę, i proszę się nie śmiać, ponieważ jeśli ktoś wie o pewnych niszach wychodzi na swoje. A rolnictwo to temat rzeka są różne gosp. i na różnym poziomie np. gosp. 100 ha może mieć mniejsze dochody od 10 ha to zależy od profilu produkcji, (co produkuje, jak i jaką ma wiedzę na ten temat)
Sam prowadzę gosp. rolno ogrodnicze i powiem szczerze, że z typowych rolniczej produkcji jest nie wiele – praktycznie główne przychody z gałęzi ogrodniczej i choć u mnie ta gałąź jest polowa to i tak dochodowość nieporównywalna, (ale tu są zagrożenia takie jak – duże wahania w plonie i cenie, przypomnę w ogrodnictwie polowym plon liczy się od 0 do…..
Mogę tutaj niektórych zadziwić, ale są takie uprawy, których niektórzy nie znają a są szalenie opłacalne, lecz do ich uprawy należy mieć solidną wiedzę, której nawet na wyższych uczelniach trudno zdobyć a to, dlatego że tam uczą ogólnie o gatunkach raczej znanych -wiem to z własnego doświadczenia.
Jeżeli to kogoś to ciekawi to niech poczyta o uprawie żeń szenia albo czosnku
A jeśli ktoś ma parę hektarów to niech poczyta o borówce amerykańskiej – bardzo dobre dochody tylko trzeba parę lat czekać na pierwsze zbiory, ale jeśli ktoś w to wejdzie to nie pożałuje, warunek – ogromna wiedza w uprawie.
Na sianie zboża trzeba mieć ogromne połacie pola żeby wyjść na swoje, ale cokolwiek ktoś będzie robił bez zaangażowania w pracę nic nie osiągnie.
Wszystkim polecam naukę – dobrą szkołę, ciekawe studia i to takie, które was interesują a nie te, które są na topie, ponieważ będziecie się tam męczyć i jeszcze jedno, jeżeli studia to w dużym mieście a dlatego żeby poznać styl myślenia innych ludzi a niektórzy mają naprawdę ciekawe pomysły i doświadczenia.

#198 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 04 luty 2010 - 20:13

Warto zostać rolnikiem ?? Moim zdaniem powinieneś sam odpowiedzieć sobie na to pytanie ,jeśli lubisz tą robote,sprawia Ci przyjemność śmiało możesz wchodzić w to .Jeśli ktoś ciągnie Cie za uszy w pole to sobie to odpuść mam przykład sąsiada . :blink:

#199 Share michallm

michallm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 05 luty 2010 - 17:44

Warto zostać rolnikiem ?? tez mam takiego sąsiada.W pole to raczej sam chce chodzić -jeździć
Jeśli na przykład pójdę do technikum elektronicznego potem na politechnikę to pole mi mogą przepisać ?
pozdrawiam

Edytowany przez andrzej2110, 05 luty 2010 - 22:29.
Cytowanie poprzedniego posta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 05 luty 2010 - 23:38

Warto zostać rolnikiem ?? witam koncze w tym roku zawód sluzarza  w 99% przejmę po wuju przeszło 22ha i jeszcze do tego 10 ha dzierzaw tak jam ma wujek tylko ze to ja bede miał i teraz co bym musiał teraz zrobic zeby zostac tym rolnikiem?? robo a mnie kreci maszyny sam napraieam da sie zyc bo jeszcze w lesie robota jest ogólnie nie jest zle. kiedys było ze wystarczyło zaswiadczenie z gminy ze od jakiegoś tam czsasu jest się na gospodarstwie czy tam u wujka czy u rodziców i po przpisaniu gospodarstwa z takim zaswiadczeniem zostwaóo się rolnikiem a jak to by teraz wygladało co bym musiał zrobić??szkoła czy coś??