Skocz do zawartości

Zdjęcie

Warto zostać rolnikiem ??

699 odpowiedzi na ten temat

#321 Share pat26

pat26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,motoryzacja,wętkarstwo

Napisany 28 listopad 2010 - 11:48

Warto zostać rolnikiem ?? Nie widziałem jak sie trzyma mamki z cielakami ale ja myślałem nad tym że takie zagrótki ok. 3 na 2 metry i tam chodzą luzem. Ale niewiem czy to dobre to muj wymysł :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Warto zostać rolnikiem ?? Dzisiaj, 16:19
  •  

#322 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1685 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 28 listopad 2010 - 12:09

Warto zostać rolnikiem ?? Pewnie, że warto jak się ma głowę na karku to na wszystkim da się zarobić...

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#323 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 28 listopad 2010 - 12:15

Warto zostać rolnikiem ?? i wtedy jak sprzedasz 5ha ziemi na działki a możesz kupić 50ha ziemi ornej dobrej klasy :(

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#324 Share renifer

renifer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 12:47

Warto zostać rolnikiem ?? Hej, jak na 3 gimnazjum to jakoś tak obcykany jesteś w tematach "mamek", przyczep, działek budowlanych, przeróbek obory itp.... w takim wieku dzieci myślą trochę inaczej...

#325 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 12:55

Warto zostać rolnikiem ?? jak się chłopak interesuje to niby czepy ma nie wiedzieć??? ja chodzę do 2 gimnazjum i mieszkam na wsi, mamy gospodarstwo to tez się interesuję:(

#326 Share Tandam

Tandam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 13:09

Warto zostać rolnikiem ?? Jeśli jest tak jak piszesz, to ja na twoim miejscu dłużej bym się nie zastanawiał tym bardziej jeśli cię to interesuje od małego! Na początku może być ciężko, ale jeśli masz głowę nie od parady, nie boisz się zakasać rękawy i wziąć za robotę w gospodarstwie to na pewno sobie poradzisz :) Bo pamiętaj na swoim to na swoim!!! Nikt nie będzie stał nad tobą i cię "batem" poganiał!
Co do technikum rolniczego to na pewno by nie zaszkodziło! Nawet jakieś wieczorowe czy zaoczne.
Eh! Szkoda, że ja takiej okazji nie miałem! :(

#327 Share renifer

renifer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 13:13

Warto zostać rolnikiem ?? też mieszkam na wsi i mam dwa razy więcej lat i jeszcze trochę od Ciebie i nie widzę przyszłości dobrze że pracuję....chyba że waszą pasją jest "dokładanie" do wywożenia "gnoju"....

to jest takie łajno że każda ilość kasy wsiąknie....

#328 Share adamjd6100

adamjd6100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo piłka nożna (Juventus Turyn)

Napisany 28 listopad 2010 - 13:18

Warto zostać rolnikiem ?? @renifer wszystko zależy od produkcji lecz z twoim zapałem to zapewniam wszyscy byśmy skończyli przy monopolowym z mamrotem w ręku.
Buchaj nie martw sie innymi opiniami ja na twoim miejscu bym tak rozegrał prace że bym miał z 4o opasów i 20 mamek ale to dego to musisz mieć czasu i pola aby dojść a więc powodzenia i aby ci nie zabrakło siły w pracy a napewno sobie poradzisz.
POZdro.

#329 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 13:23

Warto zostać rolnikiem ?? też życzę powodzenia i jak najlepszego wyboru :(

#330 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 13:24

Warto zostać rolnikiem ?? a ja nie narzekam 2 lata temu przejelem gosp 30 ha i teraz mam 50 ha zmienilem caly parka maszynowy w tym roku zmienic musze auto i biore sie za remont domu . od 14 pazdziernika jestem po robociue bo chodowli nie posiadam i jezdzilem na uslugi i kilka tysi wpadlo dodatkowo .
.
ja wole inwestowac w sprzet i dorabiac na uslugach bo to jest teraz dobry interes kupilem w tym roku drugi kombajn na uslugi i bede wynajmowal pracownika
wszystko sie da zrobic i zarobic ale trzeba madrze gospodarowac i madrze dobierac inwestycje aby szybko sie zwrocily i zaczely przynosic zysk

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 13:38

Warto zostać rolnikiem ?? zgadzam się z kolega wyżej, znajomy kilka tygodni robił u ludzi i brał po 250 zł/h ciągnikiem, więc myślę że dobrze na tym wyszedł, a jeszcze jakby miał dobry kombajn i sieczkarnie do QQ to bez problemu można się utrzymać i nadal też prowadzić hodowlę:(

#332 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 13:42

Warto zostać rolnikiem ?? ja chodowli nie chcem bo bardzo nie lubie fizycznej pracy i nie chce mi sie poprostu wole traktorem pojedzic lub kombajnem no i mechanika i remonty maszyn .a do rozladunku zboza i zaladunku zawsze wynajmuje ludzi

#333 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 13:44

Warto zostać rolnikiem ?? ty nie lubisz, ale on może lubić i dla niego może to też być jakiś dochód, a jak nie będzie się opłacać to moze krowy posprzedawać i zajmować się usługami...

#334 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 13:50

Warto zostać rolnikiem ?? ja nikomu nie bronie tylko muwie ze ja nie lubie . wedlug mnie powinno byc tak jeden uprawia zboza drugi choduje swinie trzeci krowy mleczne inny bydlo miesne a nie wszystko naraz

#335 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 listopad 2010 - 14:06

Warto zostać rolnikiem ?? Lukaszjarm, zrób mam wszystkim przysługę i kup Sobie słownik ortograficzny :(
Co do tematu:
jeśli mieszkasz blisko miasta to za 5 ha na działki nie kupisz 50 ha tylko 20 góra 30 bo cena hektara zapewne też jest wysoka :)
jeśli masz zamiar hodować bydlo to potrzeba sporo sprzętu do zielonek oraz jakieś pastwiska aby ograniczyć koszty produkcji

#336 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 14:17

Warto zostać rolnikiem ?? [quote name='Profil usunięty' timestamp='1290949615' post='590478']
Lukaszjarm, zrób mam wszystkim przysługę i kup Sobie słownik ortograficzny :)

slownik mam tylko jak pisze na klawiaturze to robie takie glupie bledy
ale przepraszam za nie :(

#337 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 listopad 2010 - 14:24

Warto zostać rolnikiem ?? Trzeba lubić to co się robi i żaden zawód nie straszny. Dodany obrazek

#338 Share kukiteam

kukiteam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 14:27

Warto zostać rolnikiem ?? Na wsi też są pieniądze tylko trzeba się trochę natrudzić żeby je zdobyć ale przecież niema nic za darmo.

#339 Share buhaj1975

buhaj1975

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 19:42

Warto zostać rolnikiem ?? @renifer - ja się tym po prostu interesuje. Nie interesuje mnie jak wiekszość chłopaków z klasy quady czy crossy - to nie moja bajka. Dużo o tym wszystkim czytam w internecie, dlatego jak to pan powiedział "jestem obcykany".

Tylko intryguje mnie jedno - mianowicie mój dziadek jak słyszy o tym że chce być rolnikiem to zaraz że mam sie uczyć, że na gospodarke zawsze moge iść ... Ja mu mówie że jak bede miał wykształcenie rolnicze to mi łatwiej będzie ale on swoje. Niektórzy wstawią się za mną i mówią jak mnie to interesuje to mam robić to co lubie, ale on myśli, że gospodarka teraz wygląda tak jak 40 lat temu ... To gospodarstwo jest jego syna.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 20:14

Warto zostać rolnikiem ?? Twój dziadek jest mądrym człowiekiem. Wiem, że teraz krytykuje się starsze pokolenie, że jest staroświeckie, teraz jest postęp itp. Ale istnieje coś takiego jak "mądrość życiowa", doświadczenie. Najlepiej uczyć się na błędach innych, niekoniecznie na swoich. Twój dziadek pewnie tak samo jak mój ciężko pracował przez całe życie i chce Cię przed tym przestrzec. Co Ci przeszkadza się uczyć? Poznasz innych ludzi, inny sposób na życie. A później sam zdecydujesz co chcesz robić. Jak będziesz chciał to wrócisz na wieś. Jak to mówią, "będziesz kuty na cztery łapy" i byle cwaniakowi się nie dasz. Dzisiaj niestety dużo takich....