Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasa do 20 tyś

42 odpowiedzi na ten temat

#21 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 08 grudzień 2010 - 10:12

Prasa do 20 tyś @tomi nie szerz zabobonów i plotek. Każdą prasą można prasować w południe niezależnie od rodzaju budowy, to zależy tylko od stanu technicznego prasy,czy nie jest zużyta. Jak masz Krone to nie znaczy że każdy musi taką kupić. Robiłeś porównania swojej Krone np. z pasówką lub walcową na tym samym polu że tak mówisz?Zdziwił byś się jak byś zobaczył jak pasówka potrafi łykać i ubić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasa do 20 tyś Dzisiaj, 15:41
  •  

#22 Share kuba5997

kuba5997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 08 grudzień 2010 - 17:35

Prasa do 20 tyś

@tomi nie szerz zabobonów i plotek. Każdą prasą można prasować w południe niezależnie od rodzaju budowy, to zależy tylko od stanu technicznego prasy,czy nie jest zużyta. Jak masz Krone to nie znaczy że każdy musi taką kupić. Robiłeś porównania swojej Krone np. z pasówką lub walcową na tym samym polu że tak mówisz?Zdziwił byś się jak byś zobaczył jak pasówka potrafi łykać i ubić.

koledzy wiem że pasówka najlepsza do słomy i tomi dzięki że jesteś zainteresowany tematem bo pewnie bedę brał jak już coś to krone

#23 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 08 grudzień 2010 - 20:23

Prasa do 20 tyś

@tomi nie szerz zabobonów i plotek. Każdą prasą można prasować w południe niezależnie od rodzaju budowy, to zależy tylko od stanu technicznego prasy,czy nie jest zużyta. Jak masz Krone to nie znaczy że każdy musi taką kupić. Robiłeś porównania swojej Krone np. z pasówką lub walcową na tym samym polu że tak mówisz?Zdziwił byś się jak byś zobaczył jak pasówka potrafi łykać i ubić.

;) Kolego fanatyku wszystkiego co NIE krone, owszem pasowe dają radę i walcowe ale pasy muszą mieć karby a walce muszą być też szorstkie w pewien sposób ale walce są chyba najdelikatniejsze jeżeli chodzi o słomę. Proponuję przejrzeć AF na temat pras i wypisać mi plusu i minusy poszczególnych pras na przykładzie problemów posiadaczy

#24 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 08 grudzień 2010 - 22:43

Prasa do 20 tyś Nie jestem fanatykiem Dodany obrazek Chcę tylko żeby swoje wypowiedzi popierać jakimś dowodem, np. artykułem z gazety lub badaniami np.DLG. Dobry pomysł z tymi + i - pras,tylko powiedz jak to ma wyglądać?Pisać w tym temacie czy zakładać nowy?

#25 Share kuba5997

kuba5997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 08:30

Prasa do 20 tyś Koledzy a czy krone kr 125 lub 130 da radę chodzić z c330 ba znam kolesia który tą prasę władkiem ciągał ale c 330 to tylko w słomie gdy mój 3p będzie w kombajnie zaczepiony zo20 i czy ołaca dać odrazu te 2 tysie więcej i mieć siatkę? moim zdaniem się opłaca bo 3 siana są różne i zależy co ludzie sobie zażyczą na zarobkach też by robiła jakieś 500 bel rocznie

#26 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 17:14

Prasa do 20 tyś Ale czy opłaca się brać używkę za te 20 tys zł ? Porobisz z 5 lat trochę bedziesz musiał w nią włożyć i Ci się nie wróci chyba że uznajesz zasadę "moje to moje" bo wiadomo bedziesz niezależny od kogoś

#27 Share szymonp24

szymonp24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 09:45

Prasa do 20 tyś Przyłącze się pod temat
Też zamierzam kupić prasę do 3p (na razie do 3p) myślę nad metal fach nie chcę żadnych class ów lub innych zachodnich bo części drogie, a do sipmy i warfamy nie mam przekonania a metal fach przynajmniej ma te walce jak myślicie czy to dobry wybór??? chcę żeby była to prasa a nie zwijarka :rolleyes: no i prasa tylko do słomy do siana żal by mi było ciągnika

#28 Share kuba5997

kuba5997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 13:49

Prasa do 20 tyś kup se pasówkę bo walce w słomie nie są za zbyt dobre a ja bym chciał sobie kupić bo jak moje to moje i troche na usługach robić

#29 Share Miras258

Miras258

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów
  • Zainteresowania:Chodowla bydła

Napisany 11 grudzień 2010 - 15:07

Prasa do 20 tyś polecam ci metal fach. z czesciami nie bedziesz mial problemu i wedlug mnie sa mniej awaryjne od sipmy i warfarmy ;)
nie ma opierdala... sie :)

#30 Share wertus

wertus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    i budowlane

Napisany 11 grudzień 2010 - 18:16

Prasa do 20 tyś C-330 da radę w słomie z kr125 kiedyś sam takim zestawem prasowałem. Co do części do zachodnich maszyn to nie są tak drogie, raczej porównywalne cenowo, a jakościowo to nie ma co porównywać. Z dostępem do części też nie ma problemu, jedyne co to czasami trzeba troszkę poczekać na kuriera.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share szymonp24

szymonp24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 18:54

Prasa do 20 tyś czekać na kuriera to może nie będzie co prasować po tych 2 dniach

#32 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 18:59

Prasa do 20 tyś mieliśmy starego claasa przez 6 lat i jakoś mi ceny części nie przeszkadzały a to z prostego powodu bo nie były potrzebne, więc argument cen części uważam za nie trafiony, bardziej bym patrzył pod kontem awaryjności a raczej jej brakiem (oczywiście wszystko może się popsuć)

#33 Share szymonp24

szymonp24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 19:12

Prasa do 20 tyś wiadomo kto na jaką popadnie ;)
może ktoś sprzedaje metal facha z lubelskiego??
czy do 20tyś kupię w dobrym stanie??

#34 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 19:14

Prasa do 20 tyś

czekać na kuriera to może nie będzie co prasować po tych 2 dniach

Chyba robisz przegląd przed sezonem? ;)
I wszelkie naprawy powinno sie robić na bierząco żeby sie nie obudzić z ręką w nocniku i nie czekać w sezonie na kuriera. Tak samo dostęp do części jest do krone jak i do polskiej, Krone obsługuje Rojęczyn a Sipmę Lublin ? Przecież nie będziesz jachać 400km bo jakąś część?

#35 Share szymonp24

szymonp24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 19:25

Prasa do 20 tyś kolego u mnie części do sipmy warfamy lub metal facha mam w najbliższym mieście a np do welgera trzeba jechać ponad 200km

#36 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 19:29

Prasa do 20 tyś a wicie dlaczego tak jest? bo części które nie idą nikt nie zamawia i nie trzyma na półkach, od ręki są tylko części które często trzeba wymieniać

#37 Share pawelwlosty

pawelwlosty

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 23:08

Prasa do 20 tyś Wracając do tematu to polecam ci prasę firmy carraro sam taką mam i powiem ci że jest tekka na ciągnik 3p spokojnie będzie chodził ,z częściami też nie bedziesz miał problemu bo pasują od sipmy . Jedyną wadą jest niestety wąski podbieracz
Sprzedam oponę do beczkowozu !!!

#38 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 12 grudzień 2010 - 17:51

Prasa do 20 tyś

kolego u mnie części do sipmy warfamy lub metal facha mam w najbliższym mieście a np do welgera trzeba jechać ponad 200km

Zauważ że 30% rolników ma blisko do danej Agromy z częściami do pras a reszta zamawia kurierem

#39 Share kuba5997

kuba5997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 17:20

Prasa do 20 tyś metal facha raczej nie bo szkoda 3p a która prasa jest lżejsza metal fach ten najmniejszy
czy sipma z 279/1 czerwona

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share kuba5997

kuba5997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 08:34

Prasa do 20 tyś

metal facha raczej nie bo szkoda 3p a która prasa jest lżejsza metal facha najmniejszego
czy sipma z 279/1 czerwona