Zaloguj się, aby obserwować  
kuba5997

Prasa do 20 tyś

Polecane posty

tomi382    99

Ale czy opłaca się brać używkę za te 20 tys zł ? Porobisz z 5 lat trochę bedziesz musiał w nią włożyć i Ci się nie wróci chyba że uznajesz zasadę "moje to moje" bo wiadomo bedziesz niezależny od kogoś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonp24    0

Przyłącze się pod temat

Też zamierzam kupić prasę do 3p (na razie do 3p) myślę nad metal fach nie chcę żadnych class ów lub innych zachodnich bo części drogie, a do sipmy i warfamy nie mam przekonania a metal fach przynajmniej ma te walce jak myślicie czy to dobry wybór??? chcę żeby była to prasa a nie zwijarka :rolleyes: no i prasa tylko do słomy do siana żal by mi było ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba5997    11

kup se pasówkę bo walce w słomie nie są za zbyt dobre a ja bym chciał sobie kupić bo jak moje to moje i troche na usługach robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miras258    0

polecam ci metal fach. z czesciami nie bedziesz mial problemu i wedlug mnie sa mniej awaryjne od sipmy i warfarmy ;)


nie ma opierdala... sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertus    0

C-330 da radę w słomie z kr125 kiedyś sam takim zestawem prasowałem. Co do części do zachodnich maszyn to nie są tak drogie, raczej porównywalne cenowo, a jakościowo to nie ma co porównywać. Z dostępem do części też nie ma problemu, jedyne co to czasami trzeba troszkę poczekać na kuriera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

mieliśmy starego claasa przez 6 lat i jakoś mi ceny części nie przeszkadzały a to z prostego powodu bo nie były potrzebne, więc argument cen części uważam za nie trafiony, bardziej bym patrzył pod kontem awaryjności a raczej jej brakiem (oczywiście wszystko może się popsuć)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonp24    0

wiadomo kto na jaką popadnie ;)

może ktoś sprzedaje metal facha z lubelskiego??

czy do 20tyś kupię w dobrym stanie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

czekać na kuriera to może nie będzie co prasować po tych 2 dniach

Chyba robisz przegląd przed sezonem? ;)

I wszelkie naprawy powinno sie robić na bierząco żeby sie nie obudzić z ręką w nocniku i nie czekać w sezonie na kuriera. Tak samo dostęp do części jest do krone jak i do polskiej, Krone obsługuje Rojęczyn a Sipmę Lublin ? Przecież nie będziesz jachać 400km bo jakąś część?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonp24    0

kolego u mnie części do sipmy warfamy lub metal facha mam w najbliższym mieście a np do welgera trzeba jechać ponad 200km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a wicie dlaczego tak jest? bo części które nie idą nikt nie zamawia i nie trzyma na półkach, od ręki są tylko części które często trzeba wymieniać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelwlosty    6

Wracając do tematu to polecam ci prasę firmy carraro sam taką mam i powiem ci że jest tekka na ciągnik 3p spokojnie będzie chodził ,z częściami też nie bedziesz miał problemu bo pasują od sipmy . Jedyną wadą jest niestety wąski podbieracz


Sprzedam oponę do beczkowozu !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

kolego u mnie części do sipmy warfamy lub metal facha mam w najbliższym mieście a np do welgera trzeba jechać ponad 200km

Zauważ że 30% rolników ma blisko do danej Agromy z częściami do pras a reszta zamawia kurierem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba5997    11

metal facha raczej nie bo szkoda 3p a która prasa jest lżejsza metal fach ten najmniejszy

czy sipma z 279/1 czerwona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba5997    11

metal facha raczej nie bo szkoda 3p a która prasa jest lżejsza metal facha najmniejszego

czy sipma z 279/1 czerwona

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj