Gucio12

Świece w C-330.

Polecane posty

Rokes    0

Panowie właśnie dostałem te świece za 5 zł. W najbliższych dniach je zamontuje i przetestuje. Podejrzewam, że mogą pochodzić z jakiś starych zapasów bo na pudełku każdej z nich pisze: "Cena detaliczna 1800". Co mnie zaciekawiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek    124
Myślałem o starterze od 60 :rolleyes: albo od klaksona jak myślisz da radę? :lol:

Spokojnie wytrzyma starter od 60 ja mam taki już parę lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym załóżyć dwa przekaźniki (np.elmont541) na świece żarowe, ale chcę zamontować wyłacznik czsowy chodzi mi o to że po wciśnięciu przyciska (reset taki jak przycisk od klaksona)zapala się kontrolka i włanczajął się świece żarowe po 30 sekundach świece wyłańczajął się. Chcę to zrobić na timer555.Jeżeli ktoś wie jak to zrobić to bardzo proszę o pomoc.

Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

a ja mam pytanie z innej beczki :) Jak mocno grzeją Wasze świece? bo u mnie jest tak że grzeje 30 sek i świeca jest ,,ciepła" ale tak że mogę ją chwycić za spiralę dłonią

Edytowano przez semos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

W ubiegłym roku u siebie wstawiałem nowe Iskry to sprawdzałem i po 30 sekundach spirala na obu świecach była czerwona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

a ja mam pytanie z innej beczki :) Jak mocno grzeją Wasze świece? bo u mnie jest tak że grzeje 30 sek i świeca jest ,,ciepła" ale tak że mogę ją chwycić za spiralę dłonią

Świece do wymiany. Maja być czerwone i parzące. Jak zapalniczka samochodowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Podejrzewam że może, ale nie musi być też wina instalacji doprowadzającej zasilanie do świec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Może i instalacja, ale spotkałem się już że winne były świece. Oczywiście warto sprawdzić masę na kolektorze.

 

A po co Ci samostart jak są świece?

Nieodpowiednie korzystanie z niego skraca życie silnikowi.

Ale niech każdy robi jak mu wygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A po co Ci samostart jak są świece?

Nieodpowiednie korzystanie z niego skraca życie silnikowi.

Każde korzystanie z samostartu skraca żywotność silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mortiis    0

Podobno niektóre ciapki palą nawet w zimie i bez świec. Ja mam w swoim zamontowane świece żarowe. A ostatnio udało mi się zdobyć przekaźnik od Lublinka i zamierzam go zamontować, bo teraz mam taki przycisk że palec boli jak go trzymam 30 sek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

wystarczy posłuchać jak zawory trzaskają wtedy żeby wiedzieć że nic dobrego


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Najgorsze jesli ktoś da tego za dużo. Silnik zimny jeszcze bez smarowania wkręca się na wysokie obroty, których to nie możemy wyregulować-ograniczyć bo spalane paliwo(samostart) wciągany jest bez ograniczeń z powietrzem.

W dieslu nie ma przepustnicy, a pompa nie ograniczy nam paliwa które to przez nie nie przechodzi.

 

Używać w ostateczności i umiejętnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

a co się dzieje z silnikiem gdy używam samostartu proszę o opinie

U mnie rozerwało filtr powietrza w MTZ gdy dałem za dużo samostartu,tak więc co musi odczuwać silnik w chwili zapłonu.

Ja jeszcze mam w kolektorze ssącym malutką dziurkę i można nalać paliwa do niego tak więc swieca podgrzewa jeszcze paliwo bezpośrednio przed wtryskiem i jeżeli tylko akumulator da radę przekrecić to musi odpalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsuserM    3

Coś słabe akumulatory macie skoro u was przy grzaniu świec wszystko przygasa u mnie grzeje a kontrolki się świecą jak powinny;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Witam, ostatnio wymieniajac w Belarusie swiece zarowa na 1 cylindrze bo miala przebicie i palila bezpiecznik wpadlem na pomysl aby taka swiece zamontowac do c330. Problem by polegal na tym ze przy okazji demontarzu glowicy trzeba by dac ja do warsztatu aby przewiercic dziurke w glowicy na wylot nad tlokiem i przegwintowac zeby wkrecic ta z Belarusa. Belarus pali w mrozy dobrze i dlatego pomyslalem o takim rozwiazaniu. Swieca zarowa Iskra kosztowala 55zl a wyglada tak http://archiwumallegro.pl/swieca_zarowa_podgrzewacz_euro_2_mtz_belarus-2033136898.html

Co sadzicie o tym, bylo by tam miejsce na taka swiece??


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukman2
      witam chciałem sie dowiedziec jak sie podkreca pompe w C-330???? <_<
    • Gość
      Przez Gość
      witam
      Problem jest praktycznie od dawna ale to olewałem
      Ogólnie to ciagnik ciezko pali chmura białego dymu jak juz złapie to dopuki sie troche nie zagrzeje to na jeden gar szczególnie na niskich obrotach jak sie przegazuje to ok a im zimniej tym gorzej
      Remont kapitalny ok 6lat temu rocznie ok 200mth ale nie widział orki ani ciężkiej roboty zawory ok pompa ok a przyczyny nie widac w sumie mozna tak robic bo mi to nie przeszkadza ale czy to nie wykonczy silnika jest dosc mocny nie pluje olejem i go tez nie bierze
       
      A jeszcze napisze w temacie kupiłem zetora z UK 7045 nie wiem jaki ma przebieg ale oleju nie bierze i wcale nie kopci co mnie martwi bo za to ciezko zapala wydaje mi sie dostaje za mało paliwa albo zapłon żle ustawiony
      A drugi problem to ze w zakresie od 1300-1700obr silnik dostaje sporych drgan ale nic w nim nie puka pracuje cicho co to moze byc????????
      pozdr
    • Przez PolandOnion
      Mam do wymiany chłodnice, nowa to koszt 500 zł a opinie mają takie że po roku czy dwóch i tak będzie dziurawa. Orginal Ursus niby lepsza ale tam już 1000 PLN. Montował ktoś chłodne z jakiegoś samochodu/busa ? Tam nie ma problemu że po roku padnie a i cena niższa. Z czego może pasować ?
    • Przez Deutz537
      Witam
      Co sądzicie o tej panewce z silnika c360?


    • Przez v11
      Ma ktoś doświadczenie w wymianie pompy CR -jak ustawić synchronizację pompy w stosunku do momentu  wtrysku  wtryskiwaczy  -pompa dwusekcyjna silnik sisu 6 cylindrów brak a raczej brak chęci zdejmowania pokrywy rozrządu bo to demontaż całego przodu nie ma dojścia do koła zamachowego   
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj