c-360iju

c-360 3p -> c-360 4p

Polecane posty

andrzej2110    535

może opłaca ale nie wiem czy skrzynia wytrzyma.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Chodzi o czwórke Perkinsa? Moim zdaniem sie nie opłaca, już lepiej kupić jakiegoś postlicencyjnego Ursusa 4cyl. niż grzebać sie w C360 z niepewnym efektem. Jak to mówią z g...a bata nie ukręcisz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcincho    106

Ursus wsadził do sześdziesiątki silnik 4P ukazał sie z nim aż jeden prototypowy model więc reszte historii dopowiedz sobie sam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Też bym nie kombinował. Z resztą po co zmieniać coś co jest dobre. W mojej okolicy jest kilka C 360 3p i wszyscy sobie je chwalą. Silnik perkinsa dobrze sie sprawdza. Ciągają nimi takie same sprzęty jak normalna C 360, chociaz 3p jest troche słabszy od normalnej 60tki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saymon    0

Ja bym nie kombinował. Według mnie z 360 3p jest jeden problem skrzynia jak jedzie to słychać go z daleka przynajmniej taki model jest w mojej wsi i ma tak od nowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Moim zdaniem się nie opłaca...nawet nie wiadomo czy to będzie chodzić na dłuższy okres czasu....lepiej kup sobie jakiś ciągnik 4 cyl.... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

gdyby była mocniejsza skrzynia to tak ale tym przypadku to rozwalisz skrzynie. Jak byś miał tył od 40 to tak.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

jak już ktoś ma 4p to tylko do mf 255/3512 zamiast 3p wstawic chodzi jak złoto ( nic się nie psuje), tylko szersze koła trzeba, słyszałem o c330 z silnikiem 3p ciągłe problemy, a koła w niej to dopiero fruwały ( nie powie mi nikt że ferguson lekki czy takie przełożenia skrzyni, to tylko silnik ma taką charakterystyke.

4p to bym załadwał do 5211/7211 to by był dopiero ciągnik!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

a czy zetor 5211 duzo sie rozni od 60 ??


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
nie powie mi nikt że ferguson lekki czy takie przełożenia skrzyni, to tylko silnik ma taką charakterystyke

Charakterystyka silnika jak najbardziej, ale przełożenia też robią swoje, porównaj MF 255 z C360-3P. W MF'ie skrzynia jest dużo lepiej zgrana z silnikiem, znajomi którzy mają 3P po przejażdżce moim Fergusonem byli zaskoczeni, petarda! :P

 

a czy zetor 5211 duzo sie rozni od 60 ??

Wyglądem bardzo :P Parametry silnika podobne ale Zetor 5211 ma 3 cylindry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

wiem ze wygladem, ale skrznia biegów ta sama?


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

zakładają silniki od zetora do 60 więc powinno pasować założyć silnik 4p do niego. zapewne będzie potrzebny łącznik od 360-3p


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keram7719    1
a czy zetor 5211 duzo sie rozni od 60 ??

Jak wyżej ilością cylindrów, a ja dodam jeszcze, że jakością wykonania i co najważniejsze MATERIAŁEM!

Jak bym miał wybierać o źródło przeniesienia napędu to wybrał bym skrzynię z zetora - niby takie same (różnią się w detalach synchronizowana IV i V, inne tryby w skrzyni - skośne w zetorze a w U-C360 proste, inne włanczanie pompy i WOMu), ale czy ktoś słyszał żeby w zetorze wyła skrzynia a w 60 prawie wszystkie, a szczególnie te z końcówki produkcji.

A na pewno nie wkładał bym silnika perkinsa do zetora nie widzę w tym celu, a skrzynia z 60 mogła by nie wytrzymać 4p.


No to się narobiło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

jesli chodzi o wyscigi c-360 3p i mf 255 to scigalem sie z sasiadem predkosc ta sama a byl taki pewny ze wygra hi hi


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
jesli chodzi o wyscigi c-360 3p i mf 255 to scigalem sie z sasiadem predkosc ta sama a byl taki pewny ze wygra hi hi

Ale przyspieszenie lepsze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragman    0

Czy wie ktoś może od jakiego konkretnego modelu Fergussona pasuje silnik perkinsa 4 cyl. do C-360, bo ja mam koparkę Fergussona z silnikiem 4 perkinsa i on by nie pasował. Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hvb3000    7

No ja też zgadazam sie z problmem trwałości skrzyni ursusa, bo jakby nie patrząc 3p ma niezłe kopyto i 2 biegi mi głośno chodzą (2 i 5). Myślę że w zetorze miało by to większy sens, bo są cięższe i znajomy użytkownik uważa że to ogromne pijusy, a silniki 4p to dobre śilniki - tanie i umiarkowanie oszczędne.

Najlepiej na zajechanym egzemplarzu, bo co później z dobrym silnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2
gdyby była mocniejsza skrzynia to tak ale tym przypadku to rozwalisz skrzynie. Jak byś miał tył od 40 to tak.

nie rozwalił by skrzyni jak juz bo zwykła 60-tka z silnikiem ursusowskim jej nie rozwala a ja w mojej 60-tce od 6 lat silnik od zetora 80 koni ;):) :) i co zatkało kakao! :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Skoro masz to pokaż fotki. U wieże jak zobaczę.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

JAJA sobie robisz z porzadnych ludzi z tym ursusem C-360 80 KONNYM!!! Jak sie myle to wyprowadz mnie z błedu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2227
nie rozwalił by skrzyni jak juz bo zwykła 60-tka z silnikiem ursusowskim jej nie rozwala a ja w mojej 60-tce od 6 lat silnik od zetora 80 koni :) :) :) i co zatkało kakao! :)

ta a ja mam w 330 silnik z lamborgini r4 i co zatkalo kakao? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomiorliko
      Dostałem od znajomego nagrzewnicę wodną taką jak na zdjęciu (model Tenere II).
      Wiecie może w jaki sposób podłączyć to do C360?? Przyznam szczerze, że nie znam się na tym kompletnie. 

    • Przez sidkoz
      Prosze o kontakt z tym Panem od ursusa C360 4x4
       
      Program do doboru kół zębatych:
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/172422-program-do-doboru-z%C4%99batek-w-przystawkach-nap%C4%99dowych/
    • Przez karolas123
      co sadzice o zało0żeniu turbosprężarki do 3p podobno to daje około 10 koni mocy wiecej jak sadzicie czy taka modyfikacja jest opłacalna???
      c60 3p

      :wacko:
    • Przez URSUS52
      Na samym wstępie chciałbym uprzedzić komentarze typu "kup zetora bądź inny zachodni ciągnik" darujcie sobie... 
      Mianowicie szykuje mi się grubszy remont c360 3p i przy okazji remontu zamierzam poprawić to i owo a z racji tego, że ciągnik będzie pracował z turem przydałby się szybszy wsteczny jak np w Zetorze 7211. Przerabiał już ktoś ten temat w c360? 
    • Przez jedrus2020
      Witam słyszałem kiedyś o przeróbce załączania wałka i pompy hydrauliki polegającej na tym, że na pierwszej pozycji chodziła pompa wraz z wałkiem a na 3 sama pompa. Było to zrobione kosztem obrotów zależnych (przez skrzynie). Jak to zrobić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj