Skocz do zawartości

Zdjęcie

Regeneracja zawiasów drzwi MF 3080

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 20:34

Regeneracja zawiasów drzwi MF 3080 A wiec mam taki problem w moim MF 3080 ze zawiasy w dzwiach czy tam te tulejki plastikowe co tam sa juz sie wyrobiły i drzwi sie opusciły troche i zamykaja sie tylko na pierwszy zabek w zamku i to do tego z trudnoscia ale nie wiem jak wybic te swoznie które sa w zawiasach? Moze ktos juz to robił w swoim MF albo wie jak to zrobic bo ja probowałem i nie mam pojecia jak sie za to zabrac wogole ani w jedna ani w druga strone nie chce to wyjsc. A i jak potem to sie wybije to co z tym zrobic? Dotoczyc nowe swoznie i tulejki do nich zeby drzwi chodziły dobrze jak nowe? Bede wdzieczny za pomoc jakakolwiek. Moze problem wydaje sie smieszny ale w codziennym uzytkowaniu to przeszkadza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Regeneracja zawiasów drzwi MF 3080 Dzisiaj, 19:14
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 listopad 2010 - 20:38

Regeneracja zawiasów drzwi MF 3080 Nie lepiej ustawić zamek? Ja poprawiałem to w swoim MF, bo zamykały się tylko na 1 ząbek.

#3 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 21:09

Regeneracja zawiasów drzwi MF 3080 Ustawienie zamka nic nie pomoze bo drzwi ocieraja o ta dolna krawedz i to je blokuje bo sa opuszczone niestety.

#4 Share ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 27 listopad 2010 - 16:45

Regeneracja zawiasów drzwi MF 3080 Zawiasy są przykręcone srubami, i wystarczy je popuscic, drzwi leko uniesc i dokręcic, ja tak zrobiłem i zamykają się teraz dobrze.

#5 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 27 listopad 2010 - 22:43

Regeneracja zawiasów drzwi MF 3080 No to sprobuje jeszcze raz je na tych sróbach wyregulwac w nastepnym tygodniu i mam nadzieje ze sie da i to pomoze. Mam tez rozwalony przez to zamek troche ale moze go pospawam a jak nie to trzeba szukac jakiegos uzywanego bo cena nowego powala...

Mam jeszcze problem z jakims wyciekiem z tyłu cieknie spod pokrywy tylnego mostu czy jak to tam sie nazywa i nie wiem czy to rozkrecac i bedzie tam uszczelka jakas i czy da sie ja dokupic ile przy tym jest roboty i czy samemu za to sie brac czy nie bo jednak wciek jest i tak byc nie moze w tym ciagniku. Jesli ktos mogłby pomóc to prosze o wypowiedz.

#6 Share matis251

matis251

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 30 listopad 2010 - 07:18

Regeneracja zawiasów drzwi MF 3080 A jak by te tulejki obrócić o 180* i osadzić na dodatek na kleju ?? Ja o tym myślałem ale nie mam się za to jak zabrać. U mnie da się zamknąć na drugi ząbek ale trzeba trochę mocniej trzasnąć, jak uniosę drzwi trochę do góry to bez trzaskania się normalnie zamykają. Jak się zamknie tylko na pierwszy ząbek to nie dość że w kabinie jest znacznie głośniej to jeszcze wieje.

Pozdro.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 30 listopad 2010 - 09:33

Regeneracja zawiasów drzwi MF 3080 Myślę że regulacja na zawiasach pomoże a jak nie to są takie wałki tylko nie pamiętal ich nazwy i z nich można do toczyć takie tulejki
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

#8 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 04 grudzień 2010 - 23:48

Regeneracja zawiasów drzwi MF 3080 Dotoczyc te bolce i tulejki to nie jest problem problem to jest wyjac te stare stamtad bo one ani w ta ani w ta nie maja zamiaru wyjsc :(

#9 Share KABUL

KABUL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 22:35

Regeneracja zawiasów drzwi MF 3080 Dzwi mozna wyregulowac na zawiasach(luzojesz te sruby na imbus), ale jak masz wydarte te tulejki lub/i sworzen to zabardzo to nie pomorze(beda walic bo sa luzy). Ja wymienilem w komplecie, wyregulowalem i jest dobrze. Co do wymiany- uzyj szlifierki z cienka tarcza i je przetnij(sworznie), a zabezpieczenia po prostu przewierc. Dwa sworznie,4 tulejki-komplet na jedne dzwi to koszt ok 120zl, lub daj dotoczyc te tulejki z teflonu.

#10 Share jarilitmanen

jarilitmanen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 11 luty 2011 - 15:09

Regeneracja zawiasów drzwi MF 3080 Gdzie najbliżej mogę kupić zawiasy do MF 3080 w okolicach Tarnowa?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 11 luty 2011 - 17:15

Regeneracja zawiasów drzwi MF 3080 Poszukaj kabiny na części i może pocztą wyślą te zawiasy
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!