Skocz do zawartości

Zdjęcie

New Holland T5040 czy John Deere 5R 80KM

61 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Kruszek

Kruszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 20:15

New Holland T5040 czy John Deere 5R 80KM

Witam,

Stoję przed faktem zakupu ciągnika rolniczego. Będzie pracował na gospodarstwie:
- 20 hektarów (zboże)
- 10 hektarów ogród (nie jako maszyna główna)

maszyny które planuję zakupić do niego to na początek pług zagonowy 4-skibowy oraz agregat uprawowo-siewny 2,70m

Traktor chciałem wybrać pomiędzy New Hollandem T5040 oraz John Deerem 5R 80KM. No i tu rodzi się pytanie:
który byłby lepszy?
JD byłby droższy o jakieś 30tys zł (jako że będzie to maszyna zakupowana na PROW, to mógłbym brać pod uwagę połowę tej kwoty) Czy warto tyle dołożyć? Orientujecie się może jakie jest spalanie tych ciągników? Nie znalazłem nigdzie dobrego porównania.
Jeśli chodzi o przeglądy to JD znów byłby o około 2 razy droższy.

Witam!
@rockis John Deere z serii 5R (80KM) to bedzie Twój najlepszy wybór!
Masz małe gospodarstwo a ten ciagnik bez zadnych problemow sobie poradzi z 20'ma ha :rolleyes:
Widać też,że jesteś młodym przyszłościowym rolnikiem ale każdy ma te chwile zawahania i wybór może być trudny ale w tej sytuacji John Deere.
Jeleń oferuje doskonałe wyposażenie zapewniajace użytkownikom najwyższą jakość i komfort pracy,lepszą ergonomię i wysoki poziom wydajności.
I tak jest :rolleyes:
-solidna konstrukcja (masywny)
-Silniki 4,5 l PowerTechE (żywotny-mało awaryjny,małe spalanie)
-komfortowe wnetrze (przestronne,solidne wykonanie ,duzo bajerów i opcji)
-Elektrohydrauliczny rewerser (ułatwia zycie)
http://www.deere.pl/...t_overview.html (Tu podaje link do strony John Deera tego modelu... możesz wszystko w nim zobaczyć).
I możesz żałować,że nie będziesz nim pracował tylko Twój pracownik :rolleyes: Czysta przyjemność.
Kupujesz nowy ok może i jest jak pisałeś o 30tyś droższy ale opłaca się. Co do cen przegladów nie wiem,musisz obgadać to z dilerem. Jeśli będziesz o niego dbał i zachowasz go w bdb stanie to po 5latach nie będziesz miał problemów ze sprzedażą tego ciągnika. Na takie maszyny do 100KM jest duży popyt i sprzedaż to bez zadnych problemów za dobrą cenę... pod jednym warunkiem,jeśli będziesz dobrze go eksploatował.
Ten jeleń jest stworzony do cięższych prac i będzie radził sobie bardzo dobrze.
Wspominasz też o pługu. Moje zdanie to "nie warto inwestować w nowy pług". Kupisz nowy pług za 30kawałków i Twoja pierwsza orka będzie Cię dużo kosztować bo ten sprzęt spadnie dużo w cenie. Także używany. Pisałeś,że do Johna pług firmy Kunh 4 obracalny hmmm myślę,że dałby radę ale...
-jeśli 4'ka obrotowa to musiałbyś dokupić przednie obciążniki bo przód będzie Ci podskakiwał. Nie wiem ile kosztują to też z dilerem. :rolleyes:
-nie wiem jaką masz ziemię bo pierwsza i druga klasa z reguły są to gleby ciężkie i raczej byłoby troche cięzko. Ale jeśli trzecia klasa i wzwyż to powinien sobie poradzić. W razie problemów 4 skibe można odjąć i będzie dobrze.
-szerokość korpusu tez jest ważna wiec 30-max40cm (wyjdzie wtedy 120-160cm szerokości ornej). Nie bede już pisal o stosunku mocy na jedna skibe bo bedzie na styk. Ale w rzeczywistosci John Deere daje sobie z 4'ką obracaną rade ;) Jeśli będzie miał troche zapasu mocy to zmiejszy sie spalanie.. o tym tez trzeba pomyslec.

Kuhn to chyba dobra marka,zobaczyłem pare zdjęć i wydaje się solidny. Uzywany w bdb stanie mozna kupic do 15tys zł.

Jeśli jeszcze będziesz się wahał to weż też pod uwagę inne marki "kverneland,unia grudziadz" najlepiej 3+1 ;)

Każdą kwestię trzeba poruszyć :) Na tą porę życzę dobrego targowania :)

ps.jeśli mógłbyś udzielić jakichkolwiek informacji ile by Cię wyniósł ten ciągnik i z jakim wyposażeniem to fajnie by było gdybyś coś napisał :)
Pozdrawiam!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
New Holland T5040 czy John Deere 5R 80KM Dzisiaj, 02:27
  •  

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
New Holland T5040 czy John Deere 5R 80KM Dzisiaj, 02:27
  •  

#62 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 11 grudzień 2010 - 21:29

New Holland T5040 czy John Deere 5R 80KM a wracając do pługów to Staltech taki jak podałem kosztuje chyba 9300zł, więc mnie wydaje się, że nie jest taki drogi jak na swoją jakość;)

Dodaj odpowiedź