rockis

New Holland T5040 czy John Deere 5R 80KM

Polecane posty

zetorek1607    1

jak dobrze się ogłosi to i na NH szybko znajdzie kupca... my Zetora sprzedaliśmy w 3 tyg, a jak ktoś chce nabrać nie wiadomo ile kasy to sprzedaje 3 miesiące i jeszcze nie za taką cenę jaką sobie życzył;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

teraz po sezonie nie jest trudno sprzedać dobry, nierozwalony i zadbany ciągnik, a jak będziesz o niego dbał to sprzedasz go szybko, a możesz wziąć nawet więcej niż za JD ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rockis    0

ale to już wybieganie w przyszłość, biorę pod uwagę sprzedaż, ale tak naprawdę nie wiem jak za 5 lat się rozwinie gospodarstwo... jakby nie było to ważne jest żeby sprzęt za 5 lat był nadal w dobrym stanie ;)

 

jeśli chodzi o sprzedaż to mój 2812 szykuje się do zmiany właściciela...

Edytowano przez robertbara
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

o to żeby był w dobrym stanie to chyba większość ludzi chce i bierz pod uwage że możesz go sprzedać, bo będzie za mały, a możesz go zostawić bo będzie wystarczający i nigdy nie wiadomo co może stać się za rok czy dwa, więc można pomyśleć trochę przyszłościowo przy zakupie takiej maszyny, bo nie są to małe pieniądze, które po roku się zwrócą, tylko ten ciągnik będzie pracował na siebie parę lat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rockis    0

Jak do tej pory moim ciągnikom krzywda się nie działa ;)

paliwko piją takie jak potrzeba, przeglądy mają również w czasie.

Zdaje sobie sprawę z tego, że trzeba zerknąć w przyszłość, żeby za parę lat nie żałować decyzji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

właśnie o to chodzi, ale jak dbasz o maszyny to niezależnie jaki ciągnik kupisz to powinien ci służyć na długie lata :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

TD jest bardziej zwrotny miniej spali i jako ciągnik nie główny to do tura jak kiedyś lub coś to jak znalażł i musisz więcej zapłacic a seria T jest słabsza

 

 

Modele TD5040 i TD5050 maja ten sam silnik co modele T5000. :( Także, nie wiem, na jakiej podstawie piszesz, że spali mniej. Seria T5000 jest lepiej wykonana, ma cichszą kabinę, ogólny wyższy komfort pracy. Dodatkowo ma mocniejszy podnośnik i całkowicie inny most, bo zwolnice są planetarne. wink.gif

 

T jest o wiele lepszą serią od TD

>jest to produkt włoski a nie jak w przypadku TD skrzynia i mosty z Turcji

 

Ja tam nie wiem czy w Turcji, ale u mnie na tabliczce napisane jak byk "Made in Italy". Widać albo mam wersje Limited Edition albo czytać po angielsku nie umiem. biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

TD i T powinny palić tak samo, bo mają silniki Iveco, tylko ciągnik TD jest mocniejszy o kilka km od ciągnika T o tej samej numeracju np. TD5040 ma km 88 a T5040 na 86km i to chyba tylko takie różnice :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Ja tam nie wiem czy w Turcji, ale u mnie na tabliczce napisane jak byk "Made in Italy". Widać albo mam wersje Limited Edition albo czytać po angielsku nie umiem. biggrin.gif

Nie mówię że cały ciągnik w Turcji, ale podzespoły, tak jak z "polskim" farmtrakiem: silnik angielski, mosty włoskie, podnośnik indyjski ale złożony do kupy w polsce i made in poland :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

może i tak być, ale czy ważne co pisze na tabliczce??? jak się nie psuje i jesteśmy z niego zadowoleni to wtedy powinniśmy się cieszyć, bo nie każdemu ciągnik chodzi bez zarzutów i cały czas w niego tylko inwestuje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

może i też, jak robotnik miał dzień wcześniej imprezę w rodzinie lub nawet nie to nie miał głowy do składania i byle było :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

no to nie wiem jaki dzień miał robotnik w metaltechu że do nakrętki koronkowej która trzyma całą piastę nie założył zabezpieczenia i koło odpadło po miesiącu jazdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rockis    0

Niestety ze wzgledu na podłe warunki atmosferyczne nie dojechałem wczoraj do dilera, jednak po wielu przemyśleniach chyba będę się skłaniał w stronę JD ... no i jeszcze prawdopodobnie pług zagonowy zamienię na obrotową czwórkę Kuhn, myślę że sobie z nią poradzi.

 

Jest jednak kolejny pozytyw, który można przypisać NH, mianowicie gdybym w tym momencie zamówił to JD dostanę z roku 2010, a NH z 2011.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a ten pług to do tego ciagnika 80kM? jak tak to cienko taki zestaw widzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rockis    0

no dokładnie do tego, na pokazie identyczny zestaw dawał radę, z resztą 4-tą skibę przy głębszej orce można ująć

Edytowano przez robertbara
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Niestety ze wzgledu na podłe warunki atmosferyczne nie dojechałem wczoraj do dilera, jednak po wielu przemyśleniach chyba będę się skłaniał w stronę JD ... no i jeszcze prawdopodobnie pług zagonowy zamienię na obrotową czwórkę Kuhn, myślę że sobie z nią poradzi.

 

Jest jednak kolejny pozytyw, który można przypisać NH, mianowicie gdybym w tym momencie zamówił to JD dostanę z roku 2010, a NH z 2011.

Jeżeli byś go brał z placu to z 2010, ale jak byś zamówił pod siebie (specjalne wyposażenie) to byś na pewno dostał z 2011


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

a co do tego pługa to nie lepiej byłoby wziąć 3 na szerokich odkładnicach??? np. 3x45 lub 3x50, pojedziesz kila razy więcej, ale za to mniej spali i ciągnik będzie miał lżej :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzikus    0

Dokładnie, na wystawie to ora jeden po drugim dlatego ciagnik ma lżej.

Sam prawdopodobnie wezmę 5080R ale z zagonówka Unia Grudziadz "Tur" przestawialny od 35do 50 cm.

 

Nie wiem ile masz orania, ale ja na swoje kilkanaście hektarów bulić 30 tys na sam pług raczej nie będę.


C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rockis    0

a co do tego pługa to nie lepiej byłoby wziąć 3 na szerokich odkładnicach??? np. 3x45 lub 3x50, pojedziesz kila razy więcej, ale za to mniej spali i ciągnik będzie miał lżej :D

 

 

właściwie to byłem przekonany, że z czwórką da radę bez oporów.

 

Dokładnie, na wystawie to ora jeden po drugim dlatego ciagnik ma lżej.

Sam prawdopodobnie wezmę 5080R ale z zagonówka Unia Grudziadz "Tur" przestawialny od 35do 50 cm.

 

Nie wiem ile masz orania, ale ja na swoje kilkanaście hektarów bulić 30 tys na sam pług raczej nie będę.

 

 

pierwsza wersja to była właśnie czwórka Unii, orania mam do 20 hektarów. Prawda jest taka, że zagonówkę kupi się 3 razy taniej. Kiedy będziesz kupował jelonka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

@radzikus nigdy nie kupuj Uni, bo unia ma źle wyprofilowane odkładnice i ciągnik ma ciężej przez co i więcej spali, sam miałem brać do NH TD5050 Unię Tur 3+1x40 ale mi odradzili i wezmę pług Staltech http://www.staltech.biz/product.php?id=8 taki jak ten z regulowaną szerokością orki, pług oczywiście będzie zagonowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rockis    0

Szczerze mówiąc z polskich myślałem o Unii, właściwie nawet znajomy polecał. Jaka cena tego staltecha?

Edytowano przez robertbara
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj