Skocz do zawartości

Zdjęcie

Blokada przedniego mostu

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share cinek246

cinek246

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, szeroko pojęta motoryzacja,rajdy samochodowe, wędkarstwo, mechanizacja rolnictwa

Napisany 26 listopad 2010 - 17:23

Blokada przedniego mostu Witam , zastanawia mnie jak to wszystko jest zrobione tzn , chodzi mi o blokadę przedniego mechanizmu różnicowego w jakiś nowszych traktorach, jak to się odbywa jak załącza, czy po włączeniu przedniego napędu , jest już blokada mechanizmu różnicowego , czy załącza sie jakoś osobno ??Czy może to mechanizmy ze zwiększonym tarciem??i czy np Zetory fortera czy proxima maja takie blokady??Bo z tego co czytałem to nie wszystkie marki maja blokady przedniego mostu , ale watpie bo skoro jest przedni naped to i musi byc blokada albo nie??Z góry dziekuję za odpowiedz, pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Blokada przedniego mostu Dzisiaj, 07:09
  •  

#2 Share bartek1992

bartek1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Zainteresowania:ciągniki rolnicze

Napisany 26 listopad 2010 - 17:29

Blokada przedniego mostu blokadę przedniego mechanizmu różnicowego załącza się razem z tylnym mostem jak włączasz na tyle to i se automatycznie włączy na przodzie
Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

#3 Share jendrek

jendrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 19:17

Blokada przedniego mostu bartek1992 - bzdury totalne wypisujesz !!
cinek246 - z tego co wiem to mosty Carraro mają coś takiego jak blokady samoczynne, nie wiem jak to działa ale jest na pewno, zauważyłem u siebie przy orce jak niekiedy się koła ślizgają to zawsze oba razem kiedy tylne jedno bardziej.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share cichy84

cichy84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 19:19

Blokada przedniego mostu blokada może być w opcjionalnej wersji więc płacisz i masz;) ja nawet miałem 1614 z blokadą :lol: a możesz tym samym przyciskiem co tylnia włączać albo sama tylnia albo dwie razem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share focus07

focus07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 20:39

Blokada przedniego mostu bartek1992 dobrze napisał, że po włączeniu blokady na tył włącza sie na przodzie -przy włączonym przednim moście oczywiście. Zresztą nie każdy ciągnik tak samo reaguje:) Tak jest np w Lamborghini R3. A w zetorze włączając porzedni most załączana jest automatycznie blokada tego mostu.

#6 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 26 listopad 2010 - 20:52

Blokada przedniego mostu w starszych zetorach i ursusach było tak
klasyczna blokada sterowana hydraulicznie, jak wcisnąłeś tylną to i przód działał
w niektórych zetorach był mechanizm różnicowy o zwiększonym tarciu wewnętrznym, włącza się samoczynnie, budowa jest już tutaj opisana, w jakimś temacie to opisywałem, przypomina to nieco sprzęgło kłowe ja mam taki most zetor 12245 94 rok
w nowszych to tak dokładnie nie wiem ale raczej mechanizm o zwiększonym tarciu, zetory tak mają
wpisz w wyszukiwarkę blokada przedniego mostu to znajdziesz
i tak na przyszłość to najpierw szukaj czy nie ma takiego tematu bo jak będzie to możesz dostać ostrzeżenie jak ja :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 19:51

Blokada przedniego mostu Z tymi blokadami to różnie bywa bo znani producenci tacy jak zf i carraro mają w ofercie mosty z blokadami jak i z dyfrem o zwiększonym tarciu.

Dodaj odpowiedź