bartek11

NEW HOLLAND CSX7070 vs FENDT 6270L

Polecane posty

bartek11    0

Zastanawiam się nad zakupem nowego kombajnu do koszenia mam swojego 180 ha(pszenica i rzepak). To będzie mój pierwszy kombajn , a więc pomóżcie wybrać. Najbardziej myślę o New holland csx7070 lub Fendt 6270L.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMat    45

No ja bym wolał NH. Sami teraz kupujemy kombajn tej marki tylko, że z serii TC. No kombajny bardzo fajne, zgrabne no i już NH jest już kilkadziesiąt lat na rynku, a fendt no to taka nowość. A znasz ich ceny może??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek11    0

new holland 7070 cena 470000 heder 6m ze stołem , wózkiem, opony 900 dość dobrze wyposażony

fendt 6270L 500000 heder 6m ze stołem, wózek opony 800

cenny netto oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szeryff    0

Myślę,że troszkę za duże te kombajny jak na 180ha,chyba,że masz jeszcze jakieś uslugi.W tym roku łącznie z koszeniem na usługach Fendtem 5220E 310ha.Te 6 wytrząsaczy i sisu w 6270L to pożeracz hektarów :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMat    45

No może nie taka aż nowość. Na taki areał to myślę, że może csx7040 lub tc5080 lub 5070. Ale myślę, że csx7040 wyjdzie taniej a na taki areał powinien wystarczyć, chyba że jakieś usługi. Rocznie będzie kosił 180 ha czy więcej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek11    0

Jest duża szansa powiększenia gospodarstwa średnio co roku przybywa ok 15 ha (przeważnie dzierżawy)wolę kupić większą maszynę żebym nie musiał zmieniać za 5 lat.

A jak myślicie który będzie mniej awaryjny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

My mamy Csx 7040 i bez awarii a to jego drugi sezon u nas , w te żniwa wykosił 500 ha :) gdybyśmy wiedzieli że tyle będzie do koszenia to coś większego by się wzieło ;) ale i tak jesteśmy z niego zadowoleni , a co do kombajnów AGCO to słyszałem że mają cienkie blachy i słabe , tak przynajmniej mówił kolego który ma Laverde , a ile w tym prawdy to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateOoO    0

Kolego albania846 Prawdy w tym chyba mało , ja mam Fendta 6270L i blachy ma wytrzymałe. szeryff na 180ha ten kombajn jest odpowiedni teraz czas żniw jest coraz krótszy i trzeba szybko sprzątać bo pogoda goni, ja mam 6270L i robie nim około 2,3ha na godzine w rzepaku poyżej 3t jestem z niego zadowolony ;)

Edytowano przez MateOoO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj