Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stare rasy świń:)

36 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Ikula

Ikula

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 21:51

Stare rasy świń:) Nawet nie wiem o co chodzi koledze NH8670 w tym poście, ciężko wyłapać treść między epitetami. Człowieku ja Ci niczego nie bronie hodować, wele mnie to możesz sobie nawet 2 te "knóry" jak powiadasz kupić i nawet 200 loszek nic mi do tego. Możesz nawet wziąć 100ha dzierżawy żeby marchwi nasiać i guzik mnie to obchodzi. I czy ja ci mówiłam że nie ma kto doglądać twoich kierd? Wedle mnie to możesz się nawet do nich przeprowadzić. Każdy ma swój sposób na życie. Chciałam po prostu otworzyć oczy hodowcą którzy myśleli o takiej hodowli, teraz być może mój post będzie do przemyślenia bo mówiłam o rzeczach o których się nie mówi. Wiem o czym mówię bo pracowałam na stadzie 200 loch złotnickiej. Przed oczami mam do dziś chłopa który płakał, bo mały gospodarz, zaciągnął kredyty żeby kasę zrobić, kupił 15 loszek, miało być pięknie, miała być super cena na super świnie. Potem okazało się że nikt nie chce tego kupować, znalazł się facet ale 200km dalej, chętnie by kupił ale ilość samochodową. Musiał sprzedawać w skupie jak byle jakie tuczniki. Dziś jest tak, że nie ma ani świń ani ciągnika bo bank ściągnął.
Co do zamknij.. itd nie będę tego komentować nie mój poziom. Pogratulować.
Moderator na tym forum jest tylko od usuwania cytowanych postów??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Stare rasy świń:) Dzisiaj, 21:45
  •  

#22 Share NH8670

NH8670

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 09:35

Stare rasy świń:) jak ktoś nie potrafi zaradzić to ma pecha !!

#23 Share semenpl2

semenpl2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:energia odnawialna, fundusze UE, warzywa

Napisany 07 grudzień 2010 - 11:05

Stare rasy świń:) Bylem na praktyce w BWI Lubelskiej ARiMR i z obserwacji wyciągam wniosek ze baaaardzo duża cześć rolników bierze się za coś tylko dlatego ze są do tego dopłaty... nie maja własnego pomysłu na opłacalny biznes tylko są zaślepieni dopłatami a one niestety potem giną w morzu potrzeb i jest płacz może jestem za młody by doradzać innym ale podzielę się wnioskiem do jakiego sam doszedłem wiec drodzy rolnicy napiszcie najpierw dobry biznes plan tego czym się chcecie zając (to nie strata czasu bo zajmie to max kilka dni a bierzecia się zwykle za coś czemu poświecicie lata naprawdę warto ps. jeśli nie potraficie napisać biznes planu a tylko bluzgać najpierw oduczcie się bluzgać potem nauczcie się pisać biznes plan)w planie tym wszelkie koszty proponuje pomnożyć razy 1,5 a nawet razy 2 a wyliczone zyski podzielić przez 2 i wtedy jeżeli wyjdzie wam ze osiągniecie zyski i macie wszystkie potrzebne środki a nie podejście ze jakoś to będzie można zaczynać :)a dopłaty pewnie ze się przydadzą.
Nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę jak jest wyliczana wysokość takich dopłat środowiskowych czy na podtrzymanie gatunku? Wiec obliczane jest o ile zmniejszy się dochód z jednostki produkcji np takiej maciory poprzez zastosowanie systemu chowu potrzebnego do otrzymania dopłaty a nadepnie wylicza się od 40 do 80 % tej kwoty i taka dopłatę otrzymujecie jest to rekompensata ale tylko części nigdy nie całości strat proszę zwróćcie na to szczególna uwagę!! Pozdrawiam i życzę sukcesów finansowych przy jak najmniejszych nakładach pracy :rolleyes: Ale pamiętajcie przemyślcie wszystko najpierw bo za każde jakość to będzie/coś się wykombinuje będziecie musieli zapłacić stresem i cholernie ciężką praca a w ekstremalnych przypadkach egzekucja bankowa i rozpacza (1 krok myślenie i biznes plan na papierze nie w głowię!) pozdr

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share bizonek56

bizonek56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 07 grudzień 2010 - 15:47

Stare rasy świń:) semenpl2 ja założyłem ten temat bo ja mam doczynienia z wieloma rolnikami którzy mają rasowe świnie takie z wystaw i mówią że to nie wypał że niby jest bez stresowa a to nie prawda ponieważ nie są zdrowo świrnięte tak jest w genach pomieszane że płakać się chce maciora się prosi i zdycha albo zjada prosiaki CHORE ja mam też rasowe porażka totalna. Ale ja teraz siedzę na różnych forach w necie i chyba nie będę brał tych świń nie wiem co wy na to ale ja chyba wejdę na rzepak albo kukurydze tą wysoko energetyczną.

#25 Share semenpl2

semenpl2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:energia odnawialna, fundusze UE, warzywa

Napisany 09 grudzień 2010 - 08:31

Stare rasy świń:) Kilku moich znajomych którzy maja rzepak bardzo go sobie chwała to chyba dobry kierunek i przyszłościowy bo w UE jest i będzie coraz większe parcie na energie odnawialna w tym bioestry a ta sprawa świń to mi tak trochę przypomina booom na strusie jaki byl kilka lat temu wszyscy chwalili ludzie się napalili a potem...nie każdemu wyszło to na zdrowie:/

#26 Share NH8670

NH8670

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 19:46

Stare rasy świń:) krolikNH proszę o zamknięcie tematu dzięki i pozdrawiam!!

#27 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 19:47

Stare rasy świń:) Czemu królikNH?? A ja nie mogę??

Temat zostaje bo może się komuś innemu przydać.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#28 Share jankes123

jankes123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 25 czerwiec 2012 - 17:12

Stare rasy świń:) mi sie wydaje po przeczytaniu tego wszystkiego ze mozna chowac loszki rasy białej złotnickiej i wtedy trzeba min 10 i mozna prosiaki sprzedawac na rynku i pojda prosiaki bo biale beda to pojda i wtedy sie bedzie bardziej oplacac

#29 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 26 czerwiec 2012 - 00:27

Stare rasy świń:) heh-dobry czas na odpowiedź-po dwóch latach od ostatniego posta:) ale skoro już odgrzałes kotleta to złotnickim rodzi się ok 7-8 sztuk przy 11-12 u przeciętnego pbz x wbp. Kiedyś chciałem się dogadać z właścicielem masarni z Wyszkowa który robi specjalne kiełbasy z złotnickiej i przy owczesnych cenach ok 4zł/kg żywca on oferował umowę na cenę zależną od skupu EUROP i wychodziloby wtedy ok 7 czy 8zl ale warunkiem bylo wystawienie certyfikatu na ekologicznośc mięsa- ergo karmienie eko paszą z eko gospodarstwa. Skórka za wyprawkę.
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share Kula07

Kula07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Motocykle

Napisany 02 styczeń 2015 - 17:37

Witam.

Kolejnie 2 lata minęły od ostatniego postu, więc znowu czas na odgrzanie kotleta. Wróć, to już prawie 3 lata :)

Czy są na forum ludzie którzy produkują/produkowali prosiaki/warchlaki/tuczniki od jednej z raz zachowawczych?

Jak jest teraz z dotacjami? Jak jest ze zbytem? Która rasa jest najbardziej opłacalna (chodzi o zdrowotność, plenność, czas tuczu)?

Szukam w internecie ale konkretów bardzo mało a i informacje są bardzo sprzeczne i z odległych już czasów.

Budynki do produkcji mam. Jeszcze 3 lata temu utrzymywaliśmy 75-80 loch, ale z powodów osobistych musieliśmy przerwać produkcję. Tuczarnie z głębokiej ściółki przydałoby się przerobić na pełen ruszt, ale do tego czasu, w chlewni gdzie utrzymywaliśmy lochy, spokojnie zmieszczę 35 macior i utuczę prosięta, bez wielkich kosztów na modernizację. Z racji, że zakup loch nawet przy obecnych cenach jest sporym wydatkiem, (nie mówiąc już o niecałym roku dokładaniu do interesu) zastanawiam się nad rasami zachowawczymi.

Fajnie jakby udzielali się Ci, którzy mieli własną produkcję, a nie Ci którzy gdzieś coś słyszeli.

Pozdrawiam.

Edytowany przez Kula07, 02 styczeń 2015 - 17:40.

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

#31 Share Kula07

Kula07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów

Napisany 19 luty 2015 - 18:53

tak dla informacji dodam, że pomału ruszam z hodowlą ;)

Zapraszam na mój Vlog ;)

#32 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 19 luty 2015 - 19:13

Stare rasy świń:) Jaką rasę wybrałeś?

#33 Share Kula07

Kula07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów

Napisany 19 luty 2015 - 19:49

Złotnicka Biała

Zapraszam na mój Vlog ;)

#34 Share maciejo360

maciejo360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 19 luty 2015 - 19:55

Stare rasy świń:) To na jakim etapie już jesteś?

#35 Share Kula07

Kula07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów

Napisany 19 luty 2015 - 20:29

Stare rasy świń:) Zakupiłem pierwsze loszki, za miesiąc chcę wziąć kolejne.

Zapraszam na mój Vlog ;)

#36 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 19 luty 2015 - 21:47

Stare rasy świń:) A jaka cena za loszki?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#37 Share Kula07

Kula07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów

Napisany 20 luty 2015 - 05:44

Stare rasy świń:) Loszki w wadze 95-100kg 600zł/szt. z transportem.

Zapraszam na mój Vlog ;)