Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pług śniezny

27 odpowiedzi na ten temat

#21 Share LukaszP

LukaszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 30 listopad 2010 - 21:25

Pług śniezny Pierwsza zasada to rozgarnąć jak najszerzej pierwszy opad. Wtedy mamy większe pole do popisu dalej. U mnie po 24h akcji jak na razie wszystko ok :D choć były chwile grozy.
@Albania czym odśnieżasz?
Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pług śniezny Dzisiaj, 04:06
  •  

#22 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 listopad 2010 - 21:58

Pług śniezny Tym co mam w galerii czyli Mf 6485 z odśnieżarką od ciężarówki po paru modyfikacjach :P jak narazie zestaw współpracuje ze sobą idealnie :D

#23 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 grudzień 2010 - 21:39

Pług śniezny Jak tam zima :) dużo roboty ? u nas masakra teraz ok 60 cm śniegu duży mróz i silny wiatr ;) na brak roboty nie narzekamy

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

A może seradela i gryka? zobacz »

•  

#24 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 22:47

Pług śniezny U mnie właśnie od 2-3 godzin sypie do tego wieje jeszcze. Ma niby napadać 20cm, od rana 6:00 robota jeśli się do firmy dostanę. Mam krajową drogę koło domu no ale z domu mogę nie wyjechać czasem jak duża zaspa się zrobi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share tombar123

tombar123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 24 październik 2013 - 22:23

Pług śniezny Cześć!
Jako, że mamy już powoli koniec października a w garażu posiadam od paru miesięcy w miarę duży ciągnik zacząłem się zastanawiać nad odśnieżaniem dróg gruntowych w gminie. U nas nie trzeba na to żadnych przetargów ani nic w tym stylu, wystarczy złożyć pisemną ofertę. W moim ciągniku (John Deere 6230) nie mam przedniego TUZa, jest tur. Czy pług na turze sprawdzi się?
Myślałem na przykład o czymś takim:
http://allegro.pl/sh...acf77d00be2ff62

Jakie są Wasze doświadczenia w tym temacie? Słyszałem opinię, że przy takiej konfiguracji pług jest trochę daleko od ciągnika i trzeba uważać na zakrętach ale "da się z tym żyć". Wiadomo, że konieczny jest obciążnik z tyłu.
Z góry dzięki za odpowiedź! :)

#26 Share Kuba1212

Kuba1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Motoryzacja, Informatyka, Rolnictwo

Napisany 25 październik 2013 - 00:03

Pług śniezny Nie polecam- tura łatwo pogiąć. Trafisz na nierówność to siła razy ramie i gotowe. Lepiej dorobić sobie tuza (dość prosto) i być pewniejszym, a może się jeszcze przy czymś innym przydać. Dodatkowo znajomy mi mówił że ściąga bardziej, i ciężej manewrować Lepiej chyba zainwestować i robić to na poważnie- taka moje zdanie. Podwórze to ok, można, ale drogi to co innego.
Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

#27 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 25 październik 2013 - 07:04

Pług śniezny Nic na drogach nie zrobisz pługiem na turze. Uszkodzisz go przy pierwszym dzwonie w krawężnik. Tura zostaw ale pług załóż tradycyjnie.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share bayu86

bayu86

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 25 październik 2013 - 08:25

Pług śniezny Znajomy od kilku lat odśnieża drogi gminne podobnym Johny'm i ma pług właśnie na turze i do tego piaskarkę chyba piasta czy coś takiego. Nie narzeka na ten zestaw, przez te kilka lat nic nie pogiął ani nie uszkodził.

Dodaj odpowiedź