rosolinnio

Pług śniezny

Polecane posty

rosolinnio    38

Witam wszystkich. Zwracam sie z zapytaniem oraz czekam na opinie i spostrzeżenia czy ten pług:

 

http://www.allegro.pl/plu-sniezny-szer-3-0-m-i1320913421.html

lub

http://www.allegro.pl/plu-do-sniegu-odsniezania-i1334756842.html

wytrzymał by w pracy z ciągnikiem New Holland t7030. Gdyż zamierzam w tym sezonie odśnieżać drogi publiczne no i tu pojawiają sie moje wątpliwości czy wytrzymał któryś z wyżej wymienionych pługów zmagania z zima i czy przypadkiem ciągnik nie był bym zbyt mocny i po prostu pługu nie połamał w większej zaspie. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Słowa ciągnik, pług są na tym forum niestety ale automatycznymi odnośnikami. Gdzie jak gdzie ale na forum rolniczym gdzie te słowa występują co post, i w każdym LINKU to trochę nie na miejscu.

 

rosolinnio to twoje linki:

 

http://allegro.pl/plu-sniezny-szer-3-0-m-i1320913421.html

>tam gdzie pisze 'plu' dopiszcie 'g' żeby było 'plug'< w ten sposób link działa!!

 

A tu drugi link:

http://allegro.pl/plu-do-sniegu-odsniezania-i1334756842.html

>tutaj też trzeba 'g' dopisać<

 

A co do tematu to niestety nie pomogę.

 

A linki to działają dobrze ale tylko w trybie pisania.

 

EDIT:

 

Dziwne zmieniona wartość linku działa, jak to możliwe!?


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31
http://allegro.pl/nowy-plug-do-sniegu-manitou-jcb-3cx-cat-i1334188846.html

ja o tym ostatnio myślę ale mam daleko by go zobaczyć na żywo. więc nie wiem wygląda na solidny ale trochę to ułożenie tłoków i obrót na tym sworzniu wygląda licho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rosolinnio    38

Pług chce zęby był jednostronny najlepiej chał bym zęby był to ten mocny pług samochodowy aczkolwiek nie chce wydawać dożo no i przy samochodowym muszę dorabiać zamocowanie na przedni tuz a w tych mam gotowe bo zrobią. Wracając do pługu dwustronnego to będzie możliwość dostania takiego pługu z drogówki gdy będzie potrzeba ale to wiąże sie z tym ze będę już mniej płacili za odśnieżanie. Ciągnik ma 160km wiec było by czym przepychać ten śnieg i zastanawiam sie czy wytrzymają te wyżej wymienione pługi bo konstrukcje maja niby solidna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszP    2

Ile masz tych kilometrów do odśnieżania? Wg. mnie skoro coś poodukują, to nastawiają sie na to że będzie to pracować i musi wytrzymać obciążenia z tym związane. Szczerze powiedziawszy to raczej późno sie tym zajmujesz. W tym czasie to pług powinien być juz zapięty do ciągnika.


Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W moim przekonaniu lepiej już jakiegoś używanego Schmidta kupić niż taki , na oj 20 cm śniegu będzie ok ale na większe zaspy może być lich . Zobacz sobie u mnie w galerii pług który chodzi z MF 155 km i jest to odśnieżarka od starej ciężarówki która przeszła kilka ulepszeń i modyfikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonek56    0

Spokojnie ja do C-385 A 2.3 M pług tylko że wiesz do ramy ciągnika ja mam tura i tur ma sanki i ta rama od pługa do do sanek.NH powinienen pójść.pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1100    3

Ja mam plug konstrukcji znajomego kowala i jak narazie 2 lata działa ok.

Jak będę miał czas to wrzuce jakąś fotke.

Co myślicie o tych lemieszach gumowych do pluga ?

http://www.sklep-grene.pl/product_info.php/products_id/12617

lub

http://farmexpert.pl/lemiesz_gumowy_pluga_snieznego_zbrojony_z_2838_51_5x25x5_produkt6127.aspx

 

Wcześniej miałem jakieś tanie ale się szybko starły.

 

Czy potrzebne są lemiesze ze zbrojeniem ? Czy wystarczy sama guma?

 

 

DO SZEFA I EKIPY:

Zarabianie na słowach typu (pług, traktor) przewijanych tysiące razy na forum wcale nie pomaga nam w korzystaniu z forum.

Wręcz odwrotnie :lol:


Nie ma sensu wchodzić w dyskusję z idiotą, ponieważ najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Takie same gumy zakupiliśmy do swego i po dzisiejszych testach , trochę za elastyczne ;) potem będzie zdj. z porannej roboty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

niestety innych na rynku nie ma, innych w sensie że mocniejszych

 

mój wujo ma firemkę komunalną i odśnieża w 2 gminach

 

stosuje te lemiesze zbrojone właśnie - i zasadniczo dają radę, wiadomo, że się ździerają bo tarcie a to tylko guma

 

 

ale są na rynku jeszcze nie zbrojone, które jeszcze szybciej się ździerają


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszP    2

Ta guma musi mieć atest. Wole zainwestować dwa razy w sezon w gumę, niż bujać się potem z jaimś inteligentem, który stwierdzi że zniszczyłem mu drogę.


Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

moim zdaniem powinny wytrzymać, przecież na ten cel są robione :(

jeśli chcesz wytrzymały to tylko żelazny, w razie czego to naprostujesz i jest, a z plastikiem już gorzej będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Narazie po 24 godzinnym odśnieżaniu guma sprawuje się dobrze ;) zobaczymy jak będzie dalej :D narazie roboty nie ma spadło 50 cm śniegu i bez problemu poszło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Na pierwszych zaspach to nie problem, zobaczymy na koniec jak to będzie wyglądało jak koryta będą wąskie (wtedy nawet i ciężki sprzęt typu kirowiec itp mają problemy).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszP    2

Pierwsza zasada to rozgarnąć jak najszerzej pierwszy opad. Wtedy mamy większe pole do popisu dalej. U mnie po 24h akcji jak na razie wszystko ok :D choć były chwile grozy.

@Albania czym odśnieżasz?


Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tym co mam w galerii czyli Mf 6485 z odśnieżarką od ciężarówki po paru modyfikacjach :P jak narazie zestaw współpracuje ze sobą idealnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak tam zima :) dużo roboty ? u nas masakra teraz ok 60 cm śniegu duży mróz i silny wiatr ;) na brak roboty nie narzekamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

U mnie właśnie od 2-3 godzin sypie do tego wieje jeszcze. Ma niby napadać 20cm, od rana 6:00 robota jeśli się do firmy dostanę. Mam krajową drogę koło domu no ale z domu mogę nie wyjechać czasem jak duża zaspa się zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tombar123    3

Cześć!

Jako, że mamy już powoli koniec października a w garażu posiadam od paru miesięcy w miarę duży ciągnik zacząłem się zastanawiać nad odśnieżaniem dróg gruntowych w gminie. U nas nie trzeba na to żadnych przetargów ani nic w tym stylu, wystarczy złożyć pisemną ofertę. W moim ciągniku (John Deere 6230) nie mam przedniego TUZa, jest tur. Czy pług na turze sprawdzi się?

Myślałem na przykład o czymś takim:

http://allegro.pl/show_item.php?item=3607292285&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

 

Jakie są Wasze doświadczenia w tym temacie? Słyszałem opinię, że przy takiej konfiguracji pług jest trochę daleko od ciągnika i trzeba uważać na zakrętach ale "da się z tym żyć". Wiadomo, że konieczny jest obciążnik z tyłu.

Z góry dzięki za odpowiedź! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj