Skocz do zawartości

Zdjęcie

Koniec dopłat od UE

72 odpowiedzi na ten temat

#61 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 17:43

Koniec dopłat od UE No tak. A co w takim razie z dopłatami rolnośrodowiskowymi? Np. w rolnictwie ekologicznym. Unia płaci za ochronę środowiska (głównie). Ktoś kto ma więcej ha chyba chroni je bardziej. Czy nie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Koniec dopłat od UE Dzisiaj, 15:50
  •  

#62 Share adamlupus

adamlupus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 17:45

Koniec dopłat od UE Dopłaty rolnośrodowiskowe to inna sprawa. :)

#63 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 19:36

Koniec dopłat od UE Ciekawy tekst ostatnio też słyszałem od profesorka. I bardzo mi sie spodobał.
Że ludzie wybierają do polityki swoich reprezentantów (radnych itp.) to dlaczego Ci reprezentanci nie głosują tak jak im mówią ludzie których reprezentują tylko tak jak im każe partia. Co powiecie o tym?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share PiotrKujPom

PiotrKujPom

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 20:01

Koniec dopłat od UE Powinni zlikwidować dopłaty obszarowe i do jakiejkolwiek produkcji!!! To blokuje powiększanie gospodarstw(trzymają ziemię na dopłaty albo żądają niewyobrażalnych czynszów dzierżawnych)
Powinni podnieść też próg ilości ha od którego jest się już rolnikiem albo sprawdzać czy ten ktoś realnie zajmuje się rolnictwem(KRUS i te sprawy). Program rolnośrodowiskowy powinien być obowiązkiem.
Na rzecz tych zmian powinni zwiększyć dotacje na inne programy jak dofinansowywanie kupna maszyn, budowy itp. oraz większe renty strukturalne.

#65 Share JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 20:14

Koniec dopłat od UE Z tym sprawdzaniem kto tak naprawdę jest rolnikiem, było by podobnie jak ze sprawdzeniem czy aby firmy prywatne wykazują rzeczywiste dochody - walka z wiatrakami.

#66 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 06 grudzień 2010 - 20:43

Koniec dopłat od UE Powinni też zlkiwidować renty strukturalne,u nas dostali ci co całe życie mieli w d*pie gospodarke i sobie bimbali.Teraz nie dosyć że ziemię dali w dzierżawę to jeszcze 2,5tyś dostają.

#67 Share radzikus

radzikus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Honda Civic "UFO" :)

Napisany 06 grudzień 2010 - 20:50

Koniec dopłat od UE Też chciałem ziemie kupić tylko nie ma od kogo, ale wydzierżawić to juz nie ma problemu z tym, że tylko na gębę. Dopłaty chcą brać ludziska dlatego tak ojcowizny sie trzymaja, jak tylko tym mniejszym dopłaty zabiorą to nie ma wątpliwości, ze z zakupem będzie łatwiej.

Są i tacy którzy od kilku lat ani nawozu ani obornika nie dali ziemi-klepią tą gospodarke tylko na dopłaty.
A jak kupiłem ładowarke teleskopową 9nomen omen pierwszą w okolicy to strasznie dziwili sie po co komu taka maszyna bo oni to nawet złotówki nie dołążą do swojego rancza :)
C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#68 Share PiotrKujPom

PiotrKujPom

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 21:18

Koniec dopłat od UE Fakt, ciężko rozgraniczyć prawdziwych rolników od takich co w d**** maja gospodarkę, robią bo robię bo przecież dostali od rodziców(bo nic innego nie umieli jak tylko krowy paść) i odbijali się tylko z roku na rok narzekając tyko a teraz by chcieli wielkie kokosy za nic(taa wziąć rolnośrodowiskowy wydzierżawić i żądać dopłaty+200zł za leżenie bokiem-SKANDAL!!!)
Rolnik: min.5ha(3jużby załatwiło sprawę pewnie z krus-owcami), ciągnik+sprzęt, okazywać się fakturami zakupu środków do produkcji, dokumentacja przeprowadzonych zabiegów zmianowanie(a nie k**** przez 20 lat zboża i dopiero rzepak jak po 1400 zasieję, ale jak, co, kiedy bo ja nie wiem bo blacharz dekarz jestem)

#69 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Zainteresowania:WINO KOBIETY I ŚPIEW

Napisany 06 grudzień 2010 - 22:14

Koniec dopłat od UE Ja mam następujące pytanie otóż. Oglądałem dzisiaj agrobiznes i powiedziano w nim że rusza ostatni nabór na PROW w styczniu i otóż wyłania się tu moje pytanie czy w 2012 będzie jeszcze cos takiego czy nie bo teraz w lutym częsc gospodarstwa zostanie przepisane na mnie a żeby z korzystać z dotacji unijnych trzeba być posiadać gospodarstwo co najmniej rok ;/ Są może jeszcze jakieś inne korzystne programy na zakup ciągnika
??

#70 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 22:34

Koniec dopłat od UE Ziemia do kupienia jest wszędzie. Tylko trzeba zaoferować odpowiednią cenę... .

#71 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 07 grudzień 2010 - 09:16

Koniec dopłat od UE Co do dzierżaw to rolnicy sami są sobie winni, jak by nikt się nie godził na dzierżawę bez dopłat to by ziemia na sprzedaż się znalazła. Dziś to wasza głupota utrzymuje tych nierobów i taki a nie inny stan rozdrobnienia. Osobiści nigdy nie wydzierżawię ziemi na gębę oraz bez dopłat. Dzierżawa powinna być określona konkretną stawką za ha i tyle płacę co roku i na określony okres minimum 6 lat tak by móc korzystać z PROW. Dzierżawienie na gębę i bez dopłat to głupota, bo inwestuje się w czyjąś ziemię, sypiąc nawozy i utrzymując w dobrej kulturze a nie można nawet skorzystać z dobrodziejstw typu programy PROW (rolnośrodowiskowe, modernizacja itp.) za to właściciel ziemi na tym korzysta pełną gębą, mimo że ziemi nie uprawia, to ma możliwość korzystania z tych programów i pewnie jeszcze bierze dopłatę do paliwa. A wszystko przez pazernych i głupich rolników dzierżawców.

#72 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 07 grudzień 2010 - 09:33

Koniec dopłat od UE Zgadzam się. Ceny ziemi są przez to sztucznie napompowane. Podobnie jest z maszynami i środkami do produkcji. Ceny wzrosły dokładnie o wysokość dotacji lub dopłat. A rolnikom się wmawia, że te dopłaty są dla nich :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#73 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 07 grudzień 2010 - 18:52

Koniec dopłat od UE W Polsce rolnicy więcej konkurują niż się wspierają i to jest m.in. przez głód ziemi. Ale jak mu zaradzić? A co myślicie o dzierżawcach byłych PGR? Należy im się coś z tego tytułu oprócz prawa pierwokupu?