wojtas972

Koniec dopłat od UE

Polecane posty

wojtas972    11

Dziś znajomy mi mowił że dopłaty od grontów rolnych od UE mają być tylko do końca 2013 roku czy to prawda?? Słyszał ktoś już coś na ten temat??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

Ani mnie nie denerwuj.Nic nie słyszałem :D


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca94    168

To niemożliwe polska walczy o wyrównanie z starymi krajami członkowskimi to może o to chodziło ktoś głupot ci naopowiadał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

Kolego dopłaty tak na prawde sa dla UE ponieważ nakrecaja czesć gospodarki rolnik majac gotówke inwestuje przez co wiele fabryk zwiazanych i nie zwiazanych z rolnictwem rozwija dlatego tez nie sadze by zniesiono dopłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

W 2013 kończą dopłatę do owoców miękkich i czegoś jeszcze.Ale głównych nie zabiorą :D

Główne zabiorą :)

 

Po 2013 dopłaty naliczane bedą do dochodowości gospodarstwa, bedzie przeliczany współczynnik ESU, i właśnie tacy co produkują m.in owoce miękkie bedą wyższe dopłaty dostawać, kto produkuje w kierunku gdzie potrzebna jest pracochłonność tzn. warzywa itd. dostanie inne dopłaty aniżeli ten który zbożem obsieje :lol:


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli biedni rolnicy z marszałkowskiej beda mniej dostawac od innych? Eee nie wierze...


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

a ja słyszałem ze po 2013 mają zniesc dopłaty historyczne miedzy innymi cukrowe i dobrze bo to nie fer że ktos niesieje buraków a dopłate bierze


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

Kolego fer czy nie po prostu jeden traci drugi zyskuje trzeba sie cieszyc z tego co sie ma a nie zazdroscic heheh:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adas323    2

Zgodze się z tymi dopłatami cukrowymi to jest śmieszne żeby dawać ludziom którzy nie sieją buraków a nawet tym co sprzedali gospodarkę a pozostawili z 2 ha żeby tylko na dopłaty składać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860

Chłopcy wrzućcie troszkę na luz.

Po pierwsze zapewne doskonale wiecie ze polityka rolna całej UE jest zaplanowana na lata 2007-2013.

Teraz zaczeły sie negocjacje państw UE co zrobić z polityką rolną na kolejny okres czyli lata 2014-20.

pomysły są różne, jest kilka obozów, jedni chcą większych zmian inni mniejszych.

Oglądajcie telewizję, czytajcie AgroFoto.pl co kilka dni pojawiają się jakieś informacje z tzw frontu. Osttanio nawet nasz Minister Rolnictwa rozmawiał z Ministrem Finansów Wielkiej Brytanii na ten temat - były relacje tv z tego wydarzenia.

 

Spokojnie, musimy zapoznać się z projektami i czytać a nie powtarzać jakieś wyssane z palca plotki.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Temat do zamknięcia, Słyszałeś, że gdzieś dzwonią tylko nie wiesz w którym kościele. Proponuję poczytać prasę rolną i portale rolne i będziesz wiedział więcej. Dziś trwa dyskusja co i jak po roku 2013.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

oczywiście, temat do zamknięcia;D a dopłaty do zabrania wreszcie ziemia będzie do kupienia;D niech dadzą w zależności od produkcji do płodów rolnych,mleka, kg mięsa, czy kto tam co produkuje, albo w ogóle nie dają.


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomyśleć, że jeszcze nie tak dawno co niektórzy stali na drodze z bronami i blokady urządzali, byle tylko do unii nie wejść, a dziś? Od razu lament, jak jakaś plotka się pojawi, że dopłaty zabiorą :lol: Co do tego faktu to akurat ja nie mam wątpliwości, w końcu cykl musi się zamknąć w nieskończoność dotować rolnictwa nie będą, przecież te pieniądze z nieba się nie biorą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoodFarmer    27

Niech zabiorą wszystkim a utrze to nosa dzierżawca którzy już nie wiedzą ile wołać za dzierżawe (dopłata podatek i jeszce mruczą że mało) oraz firmą nawozowym i chemicznym. Bo drodzy farmerzy te wasze dopłaty to oni biorą po wejściu do UE. Ze 2 lata byłoby ciężej a potem by wróciło wszystko do normy. I tak szczerze to my Polacy byśmy sobie poradzili a ciekawe co na to ten wspaniały zachód...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Nie ma co panikować :lol: . Tak będzie co pięć lat - niepewność. Żywność jest już dzisiaj droga (w sklepach tylko niestety)i myślę, że nikt nie pozwoli by było jeszcze drożej. A dopłaty to lepiej traktować jako bonus niż źródło stałego dochodu. Szczególnie, gdy myślimy o kredytach długoterminowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

ale wy jesteście panikarze - czy wy naprawde wierzycie w to ze niemcy i francja dadza odebrać sobei dopłaty ??


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

Nikt nie panikuje ja sie skończą dopłaty to może troche szanse się wyrównają.


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoodFarmer    27

Nikt tu nie panikuje na pewno nie ja bo świat się dla mnie nie zawali. Pogadać sobie można:) Żadne państwo na pewno dobrowolnie nie chciałoby rezygnować z dopłat. Ale np tak jak z budżetem UE jak państwa które więcej dokładają niż biorą nie będą chciały dopłat to może nie dojść do porozumienia i albo zostaną zmniejszone albo zlikwidowane albo będą zupełnie inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale wy jesteście panikarze - czy wy naprawde wierzycie w to ze niemcy i francja dadza odebrać sobei dopłaty ??

Tak, ale tam z każdego wydanego euro jest 5 razy większy zysk niż w Polsce, bo póki co to u nas dotacje w większości idą na podratowanie mniejszych gospodarstw. I te dopłaty się wcześniej czy później skończą, nie można w nieskończoność dotować mało wydajnego i małorolnego rolnictwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Tak naprawde kształt budżetu i polityki rolnej po 2013 roku a więc w nowej perspektywie budżetowej nie jest jeszcze znany i niewiadomo kogo bedą wspierać. Faktem jest że bogate krajue ue coraz mniej chetnie łożą pieniądze na biedne rolnictow w biednych krajach. Wolą dotować rozwój nauki. Jak narazie nie mogą dogadać się co do budżetu 2011 więc kraje członkowskie beda realizować np wypłaty z programów ue a potem otrzymywać za nie pieniądze z brukseli. Według mie ten system ma trochę dziwnych patologii np tempi się palenie papierosów ale dotuje upraswe tytoniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PL01    1

Ja uwazam, ze jak zniosa doplaty to rolnicy w starej unii lepiej sobie poradza niz my. Mam tu na mysli lepsza organizacje, lepsze wykorzystanie maszyn, wspolne wykorzystywanie maszyn, partnerstwo a nie wyzysk przez firmy przetworstwa rolnego itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Prosta zasada bogatszy kraj to i rolnik ma lepiej. Myśle że my jesteśmy gdzies pośrodku w ue.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

Ja uwazam, ze jak zniosa doplaty to rolnicy w starej unii lepiej sobie poradza niz my. Mam tu na mysli lepsza organizacje, lepsze wykorzystanie maszyn, wspolne wykorzystywanie maszyn, partnerstwo a nie wyzysk przez firmy przetworstwa rolnego itp.

Ja jestem innego zdania. Niemcy mają średnio dwa razy więcej dopłat niż my, to oni dwa razy bardziej odczują brak dopłat, a po drugie polski rolnik nie przez takie kryzysy przechodził. Oczywiście nie każdy przetrwa, najmniejsi będą mieli najgorzej.

Dopłaty w mojej okolicy zahamowały rozwój gospodarstw i jeszcze te renty strukturalne. Takich gospodarzy, którzy przeszli na rente strukturalną, przepisali ziemie na syna, który najcześciej siedzi w mieście, a ziemie sami obrabia jest dużo na wsi. Blokują rozwój gospodarstw takich jak moje, a wszystko miedzy innymi przez dopłaty.


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez Bonex157
      Cześć, 
      Chciałbym zgłosić działki do doplat 1 raz.  Przeprowadzi mnie ktoś przez ten proces 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj