Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasa Rivierre Casalis rc 125

106 odpowiedzi na ten temat

#21 Share PatrykGY

PatrykGY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Zainteresowania:Fantastyka

Napisany 28 listopad 2010 - 16:18

Prasa Rivierre Casalis rc 125 Panie @Goldech
My mieliśmy robioną sianokichę pasową prasą,oraz słomę walcową i pasową to nigdy w życiu więcej nie chcemy walcowej ponieważ bela słomy jest tak słąbo zbita że stóg po 2 tyg usiadł a zimą ze słomy zostało ok 50% suchej i nie zgrzybiałej a po pasowej to może leżeć i nie ważne czy pada czy nie mokre warstwa max 10cm ;)I nigdy w życiu stało-komorowa walcową nie zrobisz tego co zmienno-komorową pasówką i tak jak kolega slawny pisze zrób bele 150 cm ważącą 300 kg to pogadamy :(
Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasa Rivierre Casalis rc 125 Dzisiaj, 00:26
  •  

#22 Share Godlech912

Godlech912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 30 listopad 2010 - 19:01

Prasa Rivierre Casalis rc 125 To prowadzimy rozmowę o prasach czy o wynalazkach typu sokółka i metal fach? Nie powiedziałem, że prasy pasowe nie nadają się do sianokiszonki to raz, a dwa nie zrobię belki słomy moją Welgerką 150 cm bo mam możliwość tylko 120 cm bele robić. Gdybym potrzebował większych zdecydowałbym się na prasę pasową.

Nie jestem także przeciwnikiem pras pasowych i do ciągnika 60 km też bym na pewno pasówkę wybrał, gdyż będzie można pracować z nią wydajniej ciągnikiem o mniejszej mocy, ze względu na brak dobijania beli. Tylko wkurza mnie jak ktoś krytykuje prasy takich firm jak Krone czy Welger a nawet nie miał z nimi styczności! Jeśli walcówka nie nadaje się do sianokiszonki to tym bardziej do słomy ani do siana więc po co według Was w ogóle stworzono te prasy? Na złom?

Moją prasą walcową robię baloty sianokiszonki i jestem z niej bardzo zadowolony. Trochę się obawiałem robienia belek ze słomy, ale prasa także spisała się na medal, baloty się nie przestawały kręcić tak jak co niektórzy straszyli. Dzięki możliwości dobijania można było zrobić na prawdę twardą, dobrze zbitą i ciężką belę. Sąsiad ma Krone taką nowszą i uważam, że baloty są jeszcze lepszej jakości tyle, że on robi ciągnikiem 160 koni a ta prasa kosztuje tyle co 3 moje.

Także moje zdanie jest takie, że oba rodzaje pras sobie poradzą, we wszystkich zadaniach a wybór prasy to już kwestia gustu i indywidualnych preferencji. Chcesz to bierz tą Rivierre skoro koledzy Ci ją polecają, to Twój wybór i sam musisz zdecydować.

Moim zamiarem nie było wywołanie kłotni, tylko chęć dyskusji, a że charakter polaka jest taki, że wszytko to co on ma jest najlepsze to już nie moja wina.

A oto belki z mojej prasy:

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Pozdrawiam!

#23 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 30 listopad 2010 - 20:50

Prasa Rivierre Casalis rc 125 @goldlech powiedz mi jak wygląda środek Twojej belki a ten http://www.agrofoto....-6160-i-mf-828/ chodzi o to że jesteś tak zaparty i nie umiesz racjonalnie obliczyć ile materiału jaka metodą prasowania wejdzie więcej czy ciągłym zbijaniem jak w pasówce czy tylko koniec jak w walcówce
Sprzedam pług zagonowy 2-skibowy UG
Sprzedam dojarkę na ciągnik

informacje na priv lub gg polecam

#24 Share slawny

slawny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 01:09

Prasa Rivierre Casalis rc 125 Goldech masz welgera wiec latwo Ci sie zblizyc osiagami do pasówek. Nikt sie tu z Toba nie ma zamiaru klucic bo nie o to chodzi, chodzi o to zebys nie wprowadzał innch w blad piszac ze walcowa jest lepsza od pasowej. Nie zauwazylem zeby ktos tu krytykowal krone albo Jd jak twierdzisz. Welger ma modele ktore robia belki w rozmiarze 150cm. Napisalem ten rozmiar bo znam jego wage a nie dlatego ze tak mi sie wydaje, nie wazylem 120 wiec sie nie wypowiadam. Idiotyzmem jest pisanie tego co sie komus wydaje, bo jak to ma pomoc osobie ktora szuka konkretow? Wydawac sie moze i to bardzo duzo kazdemu bez wchodzenia na forum. Stworzono roznego rodzaju prasy bo ktos mial rozne pomysly, a prasy nadal sa produkowane zeby kazdego zadowolic, np cena zakupu. Jak przeczytasz moje posty to sie dowiesz ze choc mam prase kuhna tak dzisiaj kupilbym tylko welgera oczywiscie pasówke, wiec nie chodzi mi zupelnie o chwalenie swojego.Za bardzo szukasz zlosliwosci wsrod nas, a tutaj nikt nie przejawial agresji( no moze ja:)), za co przepraszam. Chodziło tylko o wyprowadzenie Cie z bledu i przedewszystkim o to zebys innych w niego nie wprowadzal.

#25 Share Grzesiu95

Grzesiu95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 08 grudzień 2010 - 20:04

Prasa Rivierre Casalis rc 125 Na co szczególnie zwracać uwage przy kupnie, o co pytać??

#26 Share slawny

slawny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 08 grudzień 2010 - 22:44

Prasa Rivierre Casalis rc 125 owijanie siatka, stan pasow a szczegolnieich laczenia, podbierak.

#27 Share Grzesiu95

Grzesiu95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 16:38

Prasa Rivierre Casalis rc 125 I ona ma docisk olejowy. I właśnie nie wiem an jakiej zasadzie on działa, czy tam sie nabije ciśnienie i ono zostaje, czy trzeba pompować co jakiś czas.
Więc jeśli sie nabije i zostaje, to mógłbym podłączyć je np pod trójnik, razem z podbieraczem. i wtedy jakbym nabił ciśnienie do docisku i ustawił sobie podbieracz to mógłbym zamknąc zawór i zostałaby mi tylko klapa.
Bo w proxie jest tak że jak dam na swobodne opuszczanie to odpanie mi wszystko. więc opadł by mi podbieracz i klapa, a jeśli zamkne zawór to będe sterował tylko klapą. Nie wiem czy dobrze myśle czy nie. Może wypowie sie ktoś kto użytkuje coś takiego??

#28 Share goscmen goscmen

goscmen
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 grudzień 2010 - 21:21

Prasa Rivierre Casalis rc 125 Dobrze kombinójesz wiesz jak ja robie jade na pole opuszczam podbieracz i podpinam klape prawdą jest to że jak nabijesz to zostanie ale nie odczepisz przewodu ale jak załorzysz trójnik to da rade.Niewiem Rivierre niby taka sama co Vicon ale radził bym ci poszukać Vicon kverneland no i oczywiście zadbaną chodzi szczegulnie pasy i spinki, podbieracz to musi być ok. jak niejest to niezawracaj sobie głowy POWODZENIA.

#29 Share Grzesiu95

Grzesiu95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 12 grudzień 2010 - 13:11

Prasa Rivierre Casalis rc 125 A jakie jest zapotrzebowanie mocy do tej prasy??

#30 Share goscmen goscmen

goscmen
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 grudzień 2010 - 15:12

Prasa Rivierre Casalis rc 125 Ja napieram 3512 i żadnej belki się nie powstydze ale 70-80 to max nawet lepiej 70 zaoszczedzisz na wache.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share goscmen goscmen

goscmen
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 grudzień 2010 - 15:21

Prasa Rivierre Casalis rc 125

Wypowiedzieć się może każdy, więc twoje krzyczenie tutaj jest żałosne... A co do zbicia bel przez prasę pasową to wiesz co? Pozostawię to bez komentarza... Dziwne, że u mnie w okolicy są sami hodowcy bydła i każdy podkreślam KAŻDY z nich ma prasę walcową lub łańcuchową. Wszyscy Ci co mieli prędzej pasówki wyprzedali je i kupili sobie albo Welgera albo Krone. Prasa pasowa może i lepiej zwija bele ale na pewno nie jest taka zbita jak po walcowej! W walcówce można tak dobić, że ciągnik 100 konny w prasie zdechnie! A w pasowej to możesz sobie jedynie pasy pourywać. Jak nie miałem własnej prasy i mi gość robił pasową sianokiszonkę to bym na takie coś już nigdy więcej nie poszedł i bez powodu raczej też walcowej nie brałem. Poza tym w starych prasach pasowych bardzo ciężko trafić na bajer w postaci np. noży tnących.

@mercedes250d

Można kupić wszytko fakt. Kwestia tylko za ile i jak długo będziesz musiał na to czekać a nie w tym chyba sztuka, a na bawienie się papierem toaletowym jestem już trochę za duży, choć wydaje mi się, że jakby się z powrotem nawinęło i zgniotło maksymalnie powierzchnia byłaby mniejsza, dzięki czemu mogłoby się zmieścić więcej objętości w tej samej średnicy/ obwodzie.

Poprostu nierozumiesz zasady działania pasówki , ale itak widać awoje wiesz.

#32 Share Grzesiu95

Grzesiu95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 15:29

Prasa Rivierre Casalis rc 125 Czy ten sterownik jest jakis dorobiony czy mozliwe że wychodziły takie oryginalnie??

http://www.agrofoto....re-casalis-125/

#33 Share slawny

slawny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 16:07

Prasa Rivierre Casalis rc 125 oo ja mialem cos takiego w viconie i tez myslalem ze dorabiany:) dorobiony jest tutaj ten migacz, sam tez gdzies wlasnie taki sam podlaczylem bo klaksonu na prasie czesto nie slyszalem;/ myslalem ze tylko ja mam takie oryginalne pomysly no ale jak widac sie mylilem. teraz moj sterownik wyglada tak :P http://www.agrofoto....us-varimastera/ tylko nie wiem czy serownik to dobre slowo, bo to tylko wyswietlacz i klawiatura, komputer czyli mozg prasy jest zamontowany na prasie.

#34 Share Grzesiu95

Grzesiu95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 16:20

Prasa Rivierre Casalis rc 125 A właśnie jak miałeś taki sterownik jak ja to na prasie miałeś taką skrzynke z przełącznikiem?? Wiesz może do czego on słuzy, bo zapomniałem zapytać tego kolesia co od niego kupowałem..

I do czego służy ten przycisk co jest wyżej osobno??

A da sie na tym sterowniku zamontowac jeszcze jakieś sygnalizatory?? zamkniętej klapy itd??

#35 Share slawny

slawny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 19:18

Prasa Rivierre Casalis rc 125 nie pamietam gdzie byl ten przelacznik czy na prasie czy na sterowniku ale byl np do regulacji ilosci sznurka, czyli do szybkosci dzialania silnikcza napedzajacego uklad podawania sznurka ale ja przelaczalem i nie widzialem za bardzo roznicy. ten przycisk osobny jest do elektromagnesu ktory trzyma sznurek przed samorozwinieciem, naciskasz przycisk i elektromagnes luzuje sznurek a klakson wyje:) jakie chcesz jeszcze sygnalizatory zamontowac? czy klapa zamknieta czy nie to widzisz na zegarze od cisnienia, jak nabijesz cisnienie to znaczy ze klapa zamknieta co prawda 100% pewnosci nie masz bo np moze cos wpasc albo za krotko nabijales cisnienie i haki nie naszly na rygiel ale zawsze cos, qrde mialem pisac ze mozesz jakies sensory pomontowac ale przypomnialo mi sie ze tam byly czujniki od zamkniecia klapy i jak ktorys nie laczyl to sznurek nie owijal z automatu, nie zastanawialem sie nad takim pomyslem a wydaje sie dobry, musialbys popatrzec w schemat tej instalacji i poglowkowac, albo zaprosic jeszcze kogos kto w czyms takim siedzi, mysle ze daloby sie bez wiekszego problemu podlaczyc jakas lampke pod te czujniki ale moim zdaniem gdzies na prasie a nie w sterowniku, ale kabelek jeden dolozyc to nie problem.

#36 Share Grzesiu95

Grzesiu95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 20 grudzień 2010 - 07:47

Prasa Rivierre Casalis rc 125 Ale jaki elektromagnes?? Mógłbyś mi to bardziej wytłumaczyć?? :)

I jak masz jakieś spostrzeżenia dotyczące prasy to czy mógłbys napisać?? Bo widze że miałeś do czynienia z taką prasą, Interesuje mnie wszystko :D

#37 Share slawny

slawny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 20 grudzień 2010 - 15:44

Prasa Rivierre Casalis rc 125 podczep zasilanie nacisnij przycisk i sie dowiesz od czego jest, jak nie to zrob zdjecie przodu jakies wyrazne to ci zaznacze jakos, w mojej galerii jest jedno zdjecie vicona to zobacz czy taka sama masz.

#38 Share Grzesiu95

Grzesiu95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 20 grudzień 2010 - 16:18

Prasa Rivierre Casalis rc 125 Okej, już wiem od czego, po kablach dojechałem do tego :D:)

Mam taką samą

#39 Share slawny

slawny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 20 grudzień 2010 - 17:44

Prasa Rivierre Casalis rc 125 to w takim razie dobrze sobie wyreguluj te rurki podajace sznurek popatrzysz bedziesz wiedzial jak,i pilnuj sparowania kalamitki w tamtym miejscu i dokrecaj srubki zeby luzow nie bylo, i polecam cienki sznurek chemitex do niej. to do podawania sznurka jest troche problematyczne w tej prasie, ale jak pilnujesz to nie jest zle.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Grzesiu95

Grzesiu95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 20 grudzień 2010 - 18:58

Prasa Rivierre Casalis rc 125 nasmarowac moge, a regulował narazie nie będe bo poprzedni właściciel twierdził że do końca nią prasował tak jak jest. więc spróbuje tak jak jest, a jak nie to będe póxniej korygował :D

Na co jeszcze tam zwracać uwage??