Zaloguj się, aby obserwować  
maverick1803

wody geotermalne w Polsce

Polecane posty

hej chciałbym poruszyć temat wód geotermalnych,szukałem na AF ale niestety nie mogłem znaleźć więc założyłem nowy nie wiem czy ok jeżeli nie to proszę o przeniesienie.

Mianowicie chodzi mi o to czy może u kogoś były już robione odwierty lub czy będą robione,wiem że w Polsce działa już kilka zakładów geotermalnych. Do największych należą geotermie w Bańskiej Niżnej, Pyrzycach, Stargardzie Szczecińskim, Uniejowie,troszkę już o tym czytałem,ale i tak mnie interesuje wasze zdanie;) kiedyś mojego dziadka brat poruszył temat iż słyszał że w Wlkp są ogromne możliwości usłyszał to w radiu,niedawno też usłyszałem że nasz powiat ma spore szanse na robienie próbnych odwiertów bo podobno gdzieniegdzie jest już ciepła woda na 130m głębokości.piszcie co wiecie na ten temat i co sądzicie o tym odnawialnym źródle energii :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo    36

na ogrzewanie blokow czy osiedli to sie sprawdza jednak do domowego uzytku chyba taniej wyjdzie montaz pompy ciepla lub solarow ktore nie sa taklie drogie :huh:


Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
davidos91    1

Niedaleko mnie gosciu kupil dzialke i robil na niej te odwierty troche mu zeszlo z tym kopanie po ponad 2 tyg coś takiego pewnie ta woda dom ogerzewa.Ja sam bylem zdziwiony ze w mojej okolicy sa te zródła.ale jaki koszt to ci juz nie powiem bo nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozin    0

Mój sąsiad robi ogrzewanie na pompy ciepła ale odwierty robią na około 100m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiesz te źródła tej wody są niemal wszędzie głównie chodzi na jakiej głębokości bo jak miałby kopać na 1000m i miałby tam temp 40*C to nawet własnego mieszkania by nie ogrzał a kopałby 2 lata:p a co innego jak ma na 130m i ma 100*C mojego kolegi brat pod poznaniem jadąc od strony kurnika również wybudował dom bardzo ładny i w ogóle i ma właśnie ogrzewany na tej zasadzie czy lato czy zima ma w całym domu 21*C dom ładny ale całość inwestycji kosztowała 600tys mam na myśli dom działkę ale też nie podpytałem się ile to ogrzewanie kosztowało wygoda jest na bank ale jak widziałem całą tą nazwijmy aparaturę wiązki kabli grubości 15 cm nie chciałbym aby to nawaliło pełno czujników,lecz ja mam na myśli bardziej czy w kogoś rejonach te wody geotermalne służą właśnie jako np spa? lub jako ciepłownia dla większej liczby mieszkańców?? tu jest link można też o tym poczytać jak kogoś interesuje :huh:

http://www.ian.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=26:energii-nigdy-nie-zabraknie&catid=8:energia-odnawialna-alternatywne-roda-energii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kool    0

witam tak się składa że mieszkam w gminie Uniejów wody geotermalne fajna sprawa dzięki nim bardzo rozwineła się nasza gmina co niektórzy o tym słyszeli wiem że wykożystują ją do ogrzewania mieszkań oraz do fajnych baseników wiem tyle że od odkrycia wód do prawdziwego rozwoju żeby to przynosiło kase sporo upłyneło czasy (o tych wodach w uniejowie słyszałem już z 15 lat temu o rozwineły się 2 lata temu ) i jest potrzebne dużo kasy na inwestycje w Uniejowie mieli ten fart że woda ma coś około 70 stopni C ale mi się wydaje że do własnego użytku domowego to nie ma szans za droga inwestycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj