Skocz do zawartości

Zdjęcie

Lustrzanka czy Kompakt??

30 odpowiedzi na ten temat

#1 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 24 listopad 2010 - 19:50

Lustrzanka czy Kompakt?? Zastanawiam się nad kupnem aparatu fotograficznego. W gre wchodzi raczej tylko jedna firma, SONY.
Teraz tylko pytanie jest takie, kupić drogiego kompakta takiego jak SONY DSC-HX1 http://allegro.pl/so...1327247706.html czy może tańszą lustrzanke jaką jest Sony A390 http://allegro.pl/so...1322483986.html Jakie są Wasze za i przeciw, którego Wy byście wybrali?? Zaznaczam iż nie jestem jakimś super wybitnym fotografem ;P Aparat ma mi posłużyć ładnych pare lat :huh:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Lustrzanka czy Kompakt?? Dzisiaj, 14:48
  •  

#2 Share AdrianIH

AdrianIH

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 24 listopad 2010 - 20:29

Lustrzanka czy Kompakt?? Nie ma to jak zawalić dobrze błyskiem nie ?;p zdecydowanie Sony A390 tak się składa że ja mam takie coś http://allegro.pl/so...1322483977.html i jestem z niej bardzo zadowolony łatwy w użytku jakość zdjęć bardzo dobra i dłuuugo trzyma bateria
Case 1594 zawsze i wszędzie najlepszy będzie...;D

#3 Share fendtrisix

fendtrisix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 24 listopad 2010 - 20:50

Lustrzanka czy Kompakt?? Jeśli lubisz fotografię to śmiało możesz brać lustrzankę, a jeśli robisz zdjęcia sporadycznie to chyba lepszy był by kompakt. Ja osobiście polecił bym lustrzanke bo fotografia naprawdę wciąga.

#4 Share dannygumis

dannygumis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 24 listopad 2010 - 21:00

Lustrzanka czy Kompakt?? Jak tylko do zdjec to lustrzanke, a jak zechcesz jakis film nagrac to kompakt

#5 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 24 listopad 2010 - 21:03

Lustrzanka czy Kompakt?? Uwaga teraz zadam bardzo głupie pytanie ale kto pyta nie błądzi :huh: Otóż czy Lustrzankami można nagrywać filmy?? Czy mają funkcje robienia szarych fotek czy to trzeba już stosować jakieś filtry itp??

#6 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 24 listopad 2010 - 21:20

Lustrzanka czy Kompakt?? najczęściej można nagrywać. Zdjęcia czarno białe to ustawienia w aparacie, lub dalsza obróbka już komputerze

#7 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 24 listopad 2010 - 21:40

Lustrzanka czy Kompakt?? W lustrzance masz możliwość wymiany obiektywu, opcja którą wykorzystasz na pewno jak zasmakujesz w robieniu fotek. W zależności od modelu jest, albo nie ma możliwości filmowania /patrz na charakterystykę aparatu/.Z reguły po jakości zdjęcia widać czym były robione, na korzyść lustrzanki. Lustro ma większą matrycę czyli element światłoczuły gdzie obraz jest przetwarzany ,a nie tylko mega piksele. Jak chcesz robić dużo zdjęć i się nimi cieszyć, polecam lustro.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#8 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 24 listopad 2010 - 21:54

Lustrzanka czy Kompakt?? http://www.agrofoto....frowa-do-2ty-z/

ciekawy temat dylemat podobny :huh:

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#9 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 24 listopad 2010 - 23:52

Lustrzanka czy Kompakt?? No nie taki bardzo podobny. Bo tamten chce kupić lustrzanke do 2 tys. A ja chciałbym kupić lustrzanke lub kompakta. Hmm w sumie gdybym kupił lustrzanke z funkcją nagrywania i tym robieniem fotek na szaro to by było git. Ale pewnie nie da rady niczego takiego znaleźć w granicach plus minus 1,5 tys :/ Ale z drugiej strony jak na moje potrzeby wystarczył by pewnie kompakt. Lecz potem za pare lat zachciało by mi się lustrzanki bo jak wiadomo apetyt rośnie w miare jedzenia :huh: Więc szczerze powiedziawszy to nie wiem. Pewnie tania lustrzanka lepsza od najdroższego kompaktu.

#10 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 08:21

Lustrzanka czy Kompakt?? dylemat podobny, bo właśnie jest tam trochę opisane czy lepsza tania lustrzanka czy porządny kompakt.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 11:38

Lustrzanka czy Kompakt?? "Ale z drugiej strony jak na moje potrzeby wystarczył by pewnie kompakt. Lecz potem za parę lat zachciało by mi się lustrzanki bo jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia"
NO i ja jestem w takiej sytuacji, był kompakt , a teraz padło na nową alfę, na razie z podstawowymi szkłami kitowymi, ale do wymiany w przyszłości. Kupuj lustro.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#12 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 14:22

Lustrzanka czy Kompakt?? jeśli ma to być aparat tylko do zabawy, to leszy kompakt, pomimo że robi zdecydowanie gorsze fotki ( aczkolwiek są kompakty, w cenie powyżej 2 tyś przewyższające tanie lustrzanki) ale z takim klamotem jak lustrzanka jest kłopot np na imprezie, weselu, na wakacjach. Kompakt ląduje w torebce, kieszeni i go nie widać, a taka lustrzanka kusi...
:) optymalne wyjście to 2 aparaty: kompakt i lustrzanka :D

#13 Share dannygumis

dannygumis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 17:29

Lustrzanka czy Kompakt?? Mam lustrzankę sony alfa efekty mozna robić rózne, zdjecia zawsze wychodzą, Lustrzanką filmów się nie nagrywa niestety

Mam lustrzankę sony alfa efekty mozna robić rózne, zdjecia zawsze wychodzą, Lustrzanką filmów się nie nagrywa niestety

#14 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 19:24

Lustrzanka czy Kompakt?? To zależy która alfa? Ja mówię o najnowszej, ta kręci, i to w ful HD.

#15 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 20:52

Lustrzanka czy Kompakt?? Która alfa kręci takie filmiki?? No właśnie z lustrzanką lekki kłopot na imprezie czy weselu na które zawsze aparacik się zabiera i jak najbardziej przydaje. Ale z drugiej strony to takiego SONY DSC-HX1 też przecież nie włoży do kieszeni, torebka już prędzej ale lepiej mieć na to specjalną torbe. No i właśnie po kupnie kompaktu za te 1,5 kupił bym za ten rok czy dwa lustro? Troche spory koszt by mi wyszedł a po co mi dwa aparaty??

#16 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 listopad 2010 - 21:01

Lustrzanka czy Kompakt?? Dla wadą alf jest wchodzenie na wysokie ISO i mimo najniższej wartości ISO, szumy i tak są znaczne. Dodany obrazek

#17 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 21:21

Lustrzanka czy Kompakt?? @Bobek_Farmer tzn jakie szumy??

#18 Share fendtrisix

fendtrisix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 13:10

Lustrzanka czy Kompakt?? Szumy to zakłucenia na zdjęciu, pojawiają się takie jak by plamki/ kropki a przez to jakość zdjęcia spada.

#19 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 19:55

Lustrzanka czy Kompakt?? A może by tak w ogóle zaszaleć i kupić Nikona D5000?? Co o tym sądzicie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4015 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 21:21

Lustrzanka czy Kompakt?? Myślę że to tylko niepotrzebny wydatek pieniędzy.
Kup lepiej kompaktową cyfrówkę a lustrzanki zostaw profesionalistą.
W 90% jakość zdjęcia zależy od umiejętnośći tego kto stoi po drugiej stronie obiektywu.
Za 600zł można kupić już nową porządną cyfrówkę,która zrobi takie same zdjęcia jak ten za 2,5k
no chyba że chcesz się pokazać przed rodziną i znajomymi.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv