Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dozownik nazowu do sadzarki.

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 24 listopad 2010 - 19:33

Dozownik nazowu do sadzarki. Witam chciałbym się dowiedzieć czy da się zamontować dozownik nazowu do sadzarki polskiej nie znam dokładnie symbolu taka ze Strzelców Opolskich. Jeżeli tak to gdzie dostać takie cudo i czy to dobre rozwiązanie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dozownik nazowu do sadzarki. Dzisiaj, 13:49
  •  

#2 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 24 listopad 2010 - 23:01

Dozownik nazowu do sadzarki. Siewnik do nawozu ma też Akpil w swoich sadzarkach, cena takiego ok 550 zł. Na stronie firmowej masz cenę tego siewnika to być może można go dokupić. Myślę, że rozwiązanie dobre bo zawsze nawóz trafia tam gdzie ma dokładnie trafić.

#3 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 20:21

Dozownik nazowu do sadzarki. A wiesz może czy taki siewnik posiada jakaś regulacje?? I mógłbyś podać mi link gdzie jest napisane o tym dozowniku i cenie ? Nie mogę coś znaleźć ;/ jak sadzisz ciężko będzie to założyć?

#4 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 21:28

Dozownik nazowu do sadzarki. Tak ma regulacje cos na zasadzie jak w kosie zamykasz mocniej albo słabiej :D
Mój Wladimirec podbija świat

#5 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 22:20

Dozownik nazowu do sadzarki. To pewnie na początku ciężko wyliczyć odpowiednia dawkę :D czytałem ze można zmniejszyć dawkę nawozu o okolo 30% przez zastosowanie tego siewnika. Czyli dajmy na to 500 polifoski i 300 saletrzaku około 1100 zł to ponad 300 zł na ha zostaje. Ciekawe czy da się to zamontować u mnie i czy dużo przerabiania.

#6 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 12:15

Dozownik nazowu do sadzarki. http://www.akpil.pl/.../download/3.pdf http://www.akpil.pl/pl/produkt/138

#7 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 14:45

Dozownik nazowu do sadzarki. Dzieki. Jest ktos moze kto zakladal to do swojej sadzarki?!

#8 Share damian95

damian95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 17:37

Dozownik nazowu do sadzarki. Hej mam takie pytanie na jakiej zasadzie to działa czy ten nawóz to po prostu blacha i na dołek otworek do otwieraniem i rurką leci w tą redliczkę czy coś innego. Mam jeszcze pytanie gdzie ten nawóz leci przed tym rozgarniającą redlicą czy bezpośrednio na kartofle??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Matias89

Matias89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 27 listopad 2010 - 23:47

Dozownik nazowu do sadzarki. Jestem w posiadaniu takiego rozsiewacza przed sadzarką dokładniej nawet ten sam model Akpila do którego jest odnośniek 3 posty wyżej. Zacznę od pojemności tego zbiornika wchodzi do niego +/- 15 kg(saletra amonowa), jest regulacja wysiewu w formie zastwaki którą reguluje się śrubą, kolejnym etapem jest wysiew nawozu, który trafia przed płużek rozrarniający ziemie co sprawia że nawóz jest zmieszany z ziemią a nie jest wysypany bezpośrednio obok ziemniaka
Moje filmy na YouTube: http://pl.youtube.com/user/Godziu89 <----- zapraszam do oglądania i komentowania!!

#10 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 00:11

Dozownik nazowu do sadzarki. Ale jesteś zadowolony z jego pracy?

#11 Share Matias89

Matias89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 11:17

Dozownik nazowu do sadzarki. Oczywiście !!!
Moje filmy na YouTube: http://pl.youtube.com/user/Godziu89 <----- zapraszam do oglądania i komentowania!!

#12 Share damian95

damian95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 11:29

Dozownik nazowu do sadzarki. A można zrobić to sobie samemu czy nie za bardzo?? Bo to nie jest chyba skomplikowana konstrukcja?? Zrobił byś może zdjęcia??:(

#13 Share Matias89

Matias89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 11:56

Dozownik nazowu do sadzarki. Oczywiście że można zrobić samemu Konstrukcja niejest trudna, jednemy z forumowiczów wysyłałem zdjęcia bo sam robił taki siewnik, Jak znajde zdjęcia to podeśle podaj meila !!

#14 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 12:17

Dozownik nazowu do sadzarki. Ja sobie podpatrzę dokładniej jak to jest u nas w agromei wsadzarkach zamontowane fakt że zakładałem już tylko nie pamiętam dokładnie jak tam te szlauchy od nawozu szły czy przed dołownik czy w środek i do pyry nawóz szedł.
Mój Wladimirec podbija świat

#15 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 28 listopad 2010 - 21:46

Dozownik nazowu do sadzarki. Też mam taką sadzarkę z podsiewaczem nawozu tylko z Biedaszek. Jestem bardzo zadowolony bo jeden przejazd i dwa zabiegi. Po kilku próbach ustawiłem dawkę na poziomie 300kg Polifoski/ha i tak już jest kilka lat bez kręcenia. Nawóz nie ma styczności z ziemniakami tylko sypie się z boku przez dwa węże elastyczne. Fajna sprawa, Polecam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 21:53

Dozownik nazowu do sadzarki. A jaki doży masz zbiornik od nazowu to znaczy ile tam wchodzi :rolleyes:?