Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tandem z osią skrętną

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Marek46ha

Marek46ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Zainteresowania:Ekonomia, Rolnictwo, GPW, Motoryzacja

Napisany 24 listopad 2010 - 19:02

Tandem z osią skrętną Większośc dużych maszyn zielonkowych ma w standardzie szerokie opony i oś typu tandem. Ale tandem z osią skrętną nie jest już taki popularny - chyba we wszystkich maszynach jest to za dopłatą. Sporo ludzi bardzo sobie chwali taki skrętny tandem i poleca go szczególnie na bardziej miękkie łąki. Nie wiem dokładnie ile kosztuję dopłata do skrętnej osi ale chyba dosc dużo. Jakie macie doświadczenia z taką osią - ona podobno się blokuje przy cofaniu i przy szybkiej jeździe... To chyba jest już bardziej skomplikowana.
Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Tandem z osią skrętną Dzisiaj, 15:22
  •  

#2 Share elemer

elemer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 24 listopad 2010 - 19:19

Tandem z osią skrętną Co do blokowania osi można to robić np w przyczepach zbierających z panela kontrolnego. Ja polecam oś skrętną. Przyczepa jest dużo zwrotniejsza, na łąkach podczas ostrych nawroci nie zrywa ziemi.

Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

#3 Share korks

korks

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 24 listopad 2010 - 20:14

Tandem z osią skrętną W przyczepie oś blokuje na panelu, a w starym beczkowozie oś blokuje hydraulicznie przy wiekszych predkościach. Na polu wykazuje sie lepszym zwrotem, nie zrywa darni.

#4 Share TheCinek

TheCinek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 24 listopad 2010 - 21:28

Tandem z osią skrętną beczkowozie oś skrętna dopłata np. w Meprozet 6tyś :huh: nie tak dużo i warto

#5 Share Marek46ha

Marek46ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 16:23

Tandem z osią skrętną Też sobie tak kalkuluje że na dłuższą metę i przy intensywnym wykorzystywaniu maszyny taka oś się będzie zwracać. Konkretnie chodzi mi o przyczepę pottinger europrofi 5000. Dokładnie nie wiem ale u pottingera taka dopłata nie będzie wynosić 6 tys. Zna ktoś dokładną cenę takiej osi w przypadku europrofi?
Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

#6 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 25 listopad 2010 - 16:41

Tandem z osią skrętną na łąki to by się przydała ci ze skrętną osią, darni nie zniszczy :D
a na podwórku przy zawracaniu nie będzie ci śladów pozostawiać.

#7 Share elemer

elemer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 19:18

Tandem z osią skrętną Ja właśnie jeździłem Europrofi 50 i aż tak strasznie nie zrywała darni, a nie miała skrętnej osi. Gorzej było z manewrowaniem. Każde pole robiło się wąskie, wjeżdżając na podwórko też trzeba było uważać i brać zakręty dużym łukiem. W takiej przyczepie powinno to być w standardzie. Jeśli ją kupisz czym planujesz ją ciągać?

Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

#8 Share Marek46ha

Marek46ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 20:18

Tandem z osią skrętną 140 KM powinno dac radę. Jeździłeś na zwykłej osi i mówisz że ta oś niezbędna?

#9 Share elemer

elemer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 21:39

Tandem z osią skrętną Ja jeździłem 120 km i to niezbędne minimum. Jeśli ja bym kupował to wziąłbym ją. Tak jak pisałem bardzo mało skrętna jest. Z resztą jest filmik na necie takiej przyczepy bez osi skrętnej
Zwróć uwagę ile potrzeba miejsca na szybkie wykręcenia bez zabawy rewersem.

#10 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 26 listopad 2010 - 16:17

Tandem z osią skrętną ta oś się przyda jak będziesz miał mało miejsca do zawracania :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Marek46ha

Marek46ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 18:51

Tandem z osią skrętną Rozumiem, zauważyłem na tym filmiku jakie trzeba robic finisze żeby zawrócic o 180 stopni. Tylko że wszystko rozchodzi się o pieniądze - niedługo bede się kontaktował z gościem od pottingera i dokładnie się dowiem ile trzeba dopłacic do skrętnej osi w tandemie. Bo jak bedzie kosztowac z 5 tys. euro lub wiecej to moge przykładowo kupic hektar dobrej łaki i będe miał z tego większy pożytek.
Wydaje mi się że nie powinna byc aż tak droga, jak się dowiem to napisze dokładną cenę.

#12 Share elemer

elemer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 19:01

Tandem z osią skrętną Ja będę w poniedziałek u dealera Pottingera w mazowieckim więc też się spytam o przyczepę z i bez osi skrętnej. Uważam że te 10 tyś zł na pewno będziesz musiał dołożyć ale tyle to jeszcze rozsądna cena.

#13 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 19:42

Tandem z osią skrętną ja miałem okazję pojeździć Faro 4000 i spokojnie można żyć bez skrętnej osi, przy ostrym zakręcie, aż tak mocno nie rwie darni, a zestaw zwrotny odpowiednio do wielkości :lol:

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#14 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 19:52

Tandem z osią skrętną nie wiem jak jest w pottingerze ale w beczkach joskina 10tys dopłaty

#15 Share Marek46ha

Marek46ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 20:16

Tandem z osią skrętną @ pioter zgadzam sie z toba bez tej osi skretnej da się życ ale jeżeli faktycznie nie kosztowała by wiecej niż 10tysPLN to skłonny jestem dopłacic. Po za tym faro 4000 i europrofi 5000 to spora róznica wagi i gabarytowo trochę też.
Tak na marginesie który zestaw opon w takiej przyczepie na zwykłym tandemie gorzej bedzie zrywac na zakrętach 620/55-22,5 czy standardowe węższe i niższe opony?

#16 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 20:41

Tandem z osią skrętną koła 620/55-22,5 to są maksymalne do europrofi???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#17 Share Marek46ha

Marek46ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 21:54

Tandem z osią skrętną Dokładnie to 620/40 R 22,5 - to jest za mały rozmiar? :lol:

#18 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 27 listopad 2010 - 07:50

Tandem z osią skrętną nie, pytam z ciekawości, bo do Faro to też max rozmiar.

#19 Share Marek46ha

Marek46ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 27 listopad 2010 - 09:54

Tandem z osią skrętną Wprawdzie faro jest lżejsza , ale ma opcję pojemnosci nawet 80m3 (6300, 8000). Tak wiec jest to uzasadnione. Najbardziej podobają mi się opony w przyczepach o rozmiarze 26.5 i szerokosci 710 - te to dopiero robia wrażenie. Oglądałem z bliska w czasie pracy - to była przyczepa Lely tigo. U pottingera Torro tez juz ma w opcji duże opony do 50m3. No ale to już wyższa półka i spora różnica w cenie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 06 marzec 2011 - 20:47

Tandem z osią skrętną a jak z oponami 500 R17 z faro???oś standard. Dają radę???bo jak bym chciał większe zamówić to muszę całą oś wymienić a to koszt 12tys zł netto co mi się nie uśmiecha ;)