Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dzierżawa a zwrot akcyzy

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share czarny87

czarny87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 24 listopad 2010 - 18:32

Dzierżawa a zwrot akcyzy Witam
Porozumiałem się z rolnikiem i będę od Niego dzierżawił ziemie. Dopłaty będzie brał właściciel ja będę płacił podatek rolny. Co muszę zrobić aby otrzymać zwrot akcyzy za paliwo?? Napisać umowę?? Czy jest możliwość, że ja będę mógł otrzymać ten zwrot a właściciel będzie brał dopłaty bezpośrednie. Macie jakieś proste rozwiązanie? Może Ktoś miał podobną sytuację.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dzierżawa a zwrot akcyzy Dzisiaj, 23:22
  •  

#2 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 24 listopad 2010 - 18:54

Dzierżawa a zwrot akcyzy ja mam podobnie daje ksero umowy dzierzawy i ja mam zwrot akcyzy .

#3 Share matios34

matios34

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 24 listopad 2010 - 19:00

Dzierżawa a zwrot akcyzy tak jak kolega mowi ze dajesz ksero umowy dzierżawy i masz zwrot akcyzy tylko jak podpiszesz umowe to ty musisz składać papiery na tą ziemie na dopłaty bezpośrednie a on nie może najwyżej musicie sie dogadać i ty bedziesz składał i kase bedziesz mu oddawał

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 24 listopad 2010 - 19:04

Dzierżawa a zwrot akcyzy a ja mam tak ze on bierze doplaty i placi podatek a ja tylko sieje i zbieram z tego pola . w takim wypadku nie mozna skladac wniosku o zwrot akcyzy ??

#5 Share dannygumis

dannygumis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 24 listopad 2010 - 19:23

Dzierżawa a zwrot akcyzy Można napisać umowe notarialną. Taka umowa to tylko gwarancja tego ze nikt nas nie wykiwa. Umowe niesiesz do gminy i masz zwrot. Jak nie zaniesiesz nigdzie indziej to koles bedzie dalej brac dopłaty, a ty jak by co bedziesz miał go w garsci jak zechce ci jakis numer wykrecic.
.

#6 Share Mateush

Mateush

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 24 listopad 2010 - 20:01

Dzierżawa a zwrot akcyzy zalezy gdzie musi być ta umowa notarialna.. w niektórych urzędach starczy zwykła umowa zawarta pomiędzy dzierżawcą a właścicielem ze zwykłymi podpisami bez konieczności potwierdzenia notarialnego... skutkuje ona tym, że nie bierzesz dopłat a składasz wniosek tylko o zwrot akcyzy... trzeba ja tez przedstawić przed naliczeniem limitu akcyzy dla danego podmiotu... innym rozwiązaniem jest to, że Ty zbierasz faktury na nazwisko wlascicela on składa papiery i później sie rozliczacie... a tak z ciekawości ile i jakiej klasy ziemi wziałeś na takich zasadach?

Edytowany przez krolikNH, 16 grudzień 2010 - 21:59.

sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

#7 Share czarny87

czarny87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 24 listopad 2010 - 20:12

Dzierżawa a zwrot akcyzy No właśnie, tak myślałem, że podpisując umowę to ja muszę składać wniosek o dopłatę, a na to raczej się nie zgodzi :/... Wiele osób z którymi rozmawiałem na temat dzierżawy, nie chcą słyszeć żadnych pisemnych umowach. Raz jak z chłopem chciałem podpisać umowę to mnie wyzywał i gadał że chce mu ziemie zabrać - :huh: szok!!! Strasznie mi było głupio, bo rolnik nie chciał słuchać żadnych wyjaśnień. Od tamtej pory jak rozmawiam z kimś o dzierżawie to nie używam słowa "umowa" i patrze żeby tylko nie trafić na jakiegoś cwaniaka.

Ziemi jest sporo, właścicielem jest facet, który głównie z przyczyn zdrowotnych nie prowadzi już od jakiegoś czasu gospodarstwa. Ziemia w wysokiej kulturze 3a,3b i trochę 4, teren pagórkowaty. Faktury na Niego to nie bardzo, bo ja bym odliczył sobie jeszcze Vat.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 24 listopad 2010 - 20:17

Dzierżawa a zwrot akcyzy Ja tak mam że właściciel bierze dopłaty i płaci podatek, a ja mam zwrot akcyzy i robimy to tak że biorę paliwo na niego zwrot przychodzi na jego konto i on mi oddaje pieniądze, bo umowę dzierżawy mamy tylko ustną.
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

#9 Share dannygumis

dannygumis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 24 listopad 2010 - 20:24

Dzierżawa a zwrot akcyzy Notarialna też niczym nie skutkuje tylko masz gwarancje w razie komplikacji z kolesiem. Notariusz i tak nie zostawia kopi sobie, a koszt to 20 zeta od osoby miedzy którymi została zawarta.
Ja sie przejechalem na dzierzawie bez umowy, wiec teraz inaczej ziemi nie biore.
trzeba jeszcze sie zastanowic czy to sie oplaca,ty podatek, koleś dopłaty-czysty pieniadz bez kosztów.policz teraz nawozy ropę materiał siewny opryski, czy to taki interes?

#10 Share roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 24 listopad 2010 - 20:29

Dzierżawa a zwrot akcyzy @Czarny87. W mojej okolicy najwięksi rolnicy nie wchodzą w takie dzierżawy. Zdażają się ryzykanci ale dzierżawa trwa góra 2 lata. Potem na polu kilka lat rosną chwasty aż sie pojawi kolejny odważny.

#11 Share Edziu

Edziu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 24 listopad 2010 - 20:33

Dzierżawa a zwrot akcyzy Żadnej umowy nie musisz mieć,na gminie dostępne są druki na których właściciel podpisuje zgodę na zwrot akcyzy i to ty zanosisz swoje faktury i zwrot jest na twoim koncie,mam tak od kilku lat na dzierżawę 60ha nikt się nie będzie czepiał.

#12 Share czarny87

czarny87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 24 listopad 2010 - 20:48

Dzierżawa a zwrot akcyzy Edziu
Co gmina to inni ludzie, jedni pomagają drudzy przeszkadzają, możliwe, że takie coś by przeszło.

Ciągle się zastanawiam nad tą dzierżawą, no i faktycznie jest ryzyko ale trzeba próbować. U mnie w okolicy ziemi do dzierżawy praktycznie nie ma, a jak chce kupić to za zapuszczoną 4,5,6 klasę chcą 20k.

#13 Share aadam

aadam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 24 listopad 2010 - 23:20

Dzierżawa a zwrot akcyzy czarny87 dokładnie tak jak napisała Edzia można wypisać to na takim druku bądź jeśli to Ty masz opłacać podatek to piszesz sam oświadczenie że obrabiasz to ziemię (druk dostępny w każdej gminie) kwit z opłat dajesz jako załącznik i bierzesz zwrot. a co do dopłat to dużo ryzykujesz tym co napisałeś jak się dopatrzą spora kara dla Ciebie i dla drugiej osoby.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 16 grudzień 2010 - 21:53

Dzierżawa a zwrot akcyzy u mnie jeden zaśpiewał 1700 zł\ ha plus podatek i łaskawie godzi się na umowę więc i zwrot akcyzy by był ale to raczej się nie opłaci ale mówi, że chętnych ma i urządzi przetarg, kto da więcej, liczy na to, że jeszcze ktoś do ceny wyjściowej coś dołoży
może się jakiś głupiec znajdzie :D