Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tylny most 3512

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kaammil

kaammil

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 24 listopad 2010 - 18:30

Tylny most 3512 Witam chciałem się zapytać jaki olej jest w tylnym moście w U3512?
Gdzie się go dolewa?
I czy jest jeden olej na cały most czy na każde koło oddzielne?

heh zadałem wiele pytań na tym forum o tego ursusa bo niedawno zakupił tata; )
I narazie uzyskałem wiele info o nim i muszę powiedzieć że tu panuje miła atmosfera; ]
(rzadko spotykane to jest niestety)

proszę mi powiedzieć coś na temat tego mostu.. z góry wielkie dzięki ; )

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Tylny most 3512 Dzisiaj, 02:10
  •  

#2 Share matios34

matios34

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 24 listopad 2010 - 19:03

Tylny most 3512 No jaki jakiś przekładniowy zależy czy był zmieniany od nowości jak chcesz dolać a nie wiesz jaki to wymień cały na jakiś olej przekładniowy

Edytowany przez andrzej2110, 25 listopad 2010 - 17:12.
Cytowanie poprzedniego posta

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 listopad 2010 - 19:06

Tylny most 3512 Oryginalnie powinien być Agrol, a olej jest w całym tylnym moście skrzyni i zwolnicach razem.

#4 Share damian2132

damian2132

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 24 listopad 2010 - 19:39

Tylny most 3512 nieprawda ze w zwolnicach jest razem tak jak pisze zenekc330 bo jest osobno.ja mam ursusa 3512 to wiem.olej sie dolewa korkiem kolo dzwigni zmian biegow jest tam nakretka na klucz 27 i trzeba odkrecic i dolac.do skrzyni wchodzi 42 litry i to jest razem z mostem .oryginalnie jest agrol taki powinno sie dolac ale litr kosztuje 9 zł wiec niektorzy dolewaja hipol bo one sie miszaja.do zwolnic jest osobno i wchodzi do kazdej po 1.5 litra.wokol zwolnic sa nakretki i tymi z boku sie sprawdza poziom a tymi na gorze sie dolewa i agrol albo hipol. niektorzy mysla ze zwolnice sa razem i jak maja przeciek na zimering kolo kola i po 2 miesiacach przestaje leciec to mysla zse sie samo naprawilo a tam braklo oleju i kilkaset motogodzin i po zwolnicy i duze koszty.

#5 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 16:51

Tylny most 3512 Proponuję przeczytać: http://www.agrofoto....cy/page__st__20 to sporo wyjaśni, u mnie wszystko jest razem i dostrzegam tego zalety, bo trudno, żeby w zwolnicy było ponad 5 litrów (gdzieś tyle zlałem do pojemnika) wiem, bo już raz zdejmowałem zwolnicę. damian2132 gdzie masz te korki u góry w zwolnicy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 listopad 2010 - 17:08

Tylny most 3512 Te korki czy jak to się zwie są z tyłu pośrodku zwolnicy, u mnie w 3512 olej w zwolnicy jest razem z tylnym mostem.

#7 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 17:21

Tylny most 3512 Według instrukcji:
skrzynia + tylny most 42dm3
zwolnice 2x1,7dm3

Ostatnio rozbierałem zwolnice u siebie i murze przyznać ze nie ma uszczelnienia miedzy tylnym mostem i zwolnico. Jak ciągnik jest przechylony olej może je przelewać z jednego do drugiego.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#8 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 21:23

Tylny most 3512 Pytałem, gdzie tamten kolega ma korki u góry, wiem, że o środku jest jeden, u dołu drógi, ale u góry jeszcze nigdy nie widziałem. :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 18:24

Tylny most 3512 Ten po środku korek służy do wlewania i do mierzenia poziomu oleju [lejemy tak długo aż nie będzie się przelewać tym korkiem]. Musimy mieć do tego lejek z kolankiem elastycznym najlepiej :lol: