Skocz do zawartości

Zdjęcie

pneumatyka seria 600 MASSEY FERGUSON

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wojtas007

wojtas007

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 24 listopad 2010 - 18:01

pneumatyka seria 600 MASSEY FERGUSON witam. czy ktos z was dorabiał hamulce powierrzne w ciagniku massey ferguson serii 600 do przyczepy? jesli ktos to robił to prosze napisac jak i co...jakies zdjecia...? z góry dziekuje za odpowiedzi bo mam zamiar to robic?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
pneumatyka seria 600 MASSEY FERGUSON Dzisiaj, 17:10
  •  

#2 Share replay14

replay14

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 17:20

pneumatyka seria 600 MASSEY FERGUSON cześć ja już mam założoną sprężarkę oraz zbiornik , jedynym problemem jest zawór sterujący pracą hamulca. Potrzeba zawór hydrauliczno-pneumatyczny. Kombinuję z czego by podeszedł taki zawór. może jakieś rady?? Podobno w niektórych zetorach są takie?? Sprężarkę mam nawet nie wiem z czego, ma smarowanie z własnego oleju który trzeba co jakiś czas kontrolować ,zamontowana jest po lewej stronie na te dziury co są z boku korpusu i poprowadzony pas klinowy na koło pasowe wentylatora, wszystko ok chodzi a zbiornik mam podajże z c-360 z prawej strony przed kabiną . Teraz tylko ten zawór z czegoś dopasować muszę i instalacja gotowa.

#3 Share snopek4

snopek4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 20:54

pneumatyka seria 600 MASSEY FERGUSON Ja mam zrobioną instalacje w swoim MF 690
Sprężarkę mam z lewej strony, założyłem koło z możliwością wyłączenia sprężarki bez zdejmowania paska.
Butle z 60 dałem z tyłu nad wyjściami hydrauliki.
Zawór sterujący również pochodzi od 60 zainstalowałem go pod spodem.

#4 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 23:43

pneumatyka seria 600 MASSEY FERGUSON W zetorach serii 5211-7211 hamulce są hydrauliczne i mają układ pneumatyczny. Nie mam w pobliżu ciągnika ani katalogu i nie mogę sprawdzić. Wydaje mi się, że zawór pneumatyki jest sterowany ciśnieniem płynu z układu hydraulicznego. W sobotę mogę rzucić okiem na instalację.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share replay14

replay14

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 19:48

pneumatyka seria 600 MASSEY FERGUSON Byłbym wdzięczny jakbyś to sprawdził!!

#6 Share luckywasak

luckywasak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 07 luty 2011 - 21:11

pneumatyka seria 600 MASSEY FERGUSON Zawory sobie wstaw od 255. Utnij stare, przyspawaj nowe. Reszta instalacji to pryszcz. Sprężarkę od jakiejś białoruśki dopasujesz, butlę pod drabinkę i załatwione.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share darko

darko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 08 luty 2011 - 00:41

pneumatyka seria 600 MASSEY FERGUSON ja sprężarkę wstawiłem od stara 200 a zasilanie oleju z czujnika, powód jest tam kilka zaślepek w bloku (brak wyłańczania)

zawór ciśnieniowy od c-330 tłoczek hydrauliczny od c-380 a rurkę połączyłem spawem (inne gwinty) z prawego tłoczka hamulcowego

proponuje lepiej oryginalny tłoczek bo są te same gwinty