Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile pali ursus 3512

179 odpowiedzi na ten temat

#141 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 03 maj 2012 - 12:35

Ile pali ursus 3512 Jeżeli jest , to sobie znajdź :) Ja tylko zaproponowałem że zrobię fotkę (może filmik) , a że musisz czekać - trudno , w najbliższym czasie nie przewiduje żadnej orki .

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile pali ursus 3512 Dzisiaj, 20:18
  •  

#142 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 03 maj 2012 - 12:39

Ile pali ursus 3512 @kaammil nie napierdzielaj się bo t25 daje radę kolega razor275 wcale się nie chwali.Ja t25 na glinie tak orałem i dawał radę choć co 6 lat kapitalka skrzyni a dokładnie rewers i koła 2 biegu do wymiany teraz z 10 lat ursusem c 360 orzę więc Władek do lekkich robót idzie ale kultywator z wałkiem 2,5 metra targał ino gwizd na jesiennych siewach jak mi tarcza na sprzęgle padła w ursusie i nocą robiłem :) pozdrawiam

#143 Share kaammil

kaammil

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 03 maj 2012 - 12:40

Ile pali ursus 3512 No właśnie ja nie jestem w stanie sb takiej orki wyobrazić i nigdy nie widziałem takiej . Wiec nie dziwo ze nei ma takich zdjeć oczywiscie z całym szacunkiem

#144 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • Lokalizacja:Sieradzice, gmina Kazimierza Wielka, woj Swietokrzyskie
  • Zainteresowania:rolnictwo, off-road, motoryzacja, motocross

Napisany 03 maj 2012 - 12:50

Ile pali ursus 3512 na yt pełno filmików jak t25 3 skiby ciągnie :) udało mi się znaleść jak t25 w 3 obrotowej chodzi(na pewno po jakichś przeróbkach ale jest) :D nizej podaje link zeby kamil wreszcie uwierzył ze cos z jego ciagnikiem nie tak :)

Edytowany przez HondaMtx, 03 maj 2012 - 12:50.

Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

#145 Share bocecek087

bocecek087

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 487 postów

Napisany 03 maj 2012 - 13:13

Ile pali ursus 3512

No ale wtryski juz by siadły? przeciez on ma ledwo powyzej 1100 mtg.. to jest ledwo dotarty.. z tym ze on jest juz nie najmłodszy. Były czasy ze był nieużywany tylko przepalany. DOpiero od kad go mam czyli od półtora roku parcuej po 100mth rocznie.

100 mtg rocznie to tak jak by nic

#146 Share Marl

Marl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 03 maj 2012 - 13:13

Ile pali ursus 3512

Skoro tak porpsze o link do fotki z takim zestawem i z miarką która to udowadnia.. bo serio. Nie ma człowieka w mojej okolicy który orałby na az taka głbokosc bo po prostu sie nie da..

Ale o co chodzi z tą głębokością orki??
Ciągniki w waszej okolicy nie dają rady głębiej bo im brakuje mocy czy po prostu warstwa orna jest płytka a chcąc głębiej to wyrzuca sie na wierzch np: glinę lub kamień czy piach??

Przeczytaj sobie wątek od początku, masz tu masę rad co robić z tym ciągnikiem, co sprawdzić itp.
Zastosuj się do nich jeśli chcesz, a jeśli nie chcesz to nie używaj forum jako nabijarki postów i do spierania się z innymi użytkownikami co moim zdaniem dobrze Ci radzą..
Wykonaj czynności zalecone przez innych użytkowników a jeśli to nie pomoże to będziemy szukać dalej rozwiązania.
Polecam też zakupy paliwa na renomowanych stacjach. Na kiepskim ON też spalanie jest wyższe.
Filtr paliwa wymienić też można, a wyczyścić filtr powietrza również nie zaszkodzi. :)

#147 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 03 maj 2012 - 13:15

Ile pali ursus 3512 Zapnij do 3512 pług 3ka, ustaw dzignię regulacji pozycyjnej w położenie transport, a drugą dzwignię tą od błotnika przesuń do przodu w zależności od wymaganej głębokości i 1H 1600 obr i idzie jak rakieta, nawet dymka nie puści i kołami nie grzebnie.

#148 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 03 maj 2012 - 13:25

Ile pali ursus 3512 Dokładnie kolego wyżej , zdjęcie z takiej orki za chwilę w galerii "ursus -> 2802-8034"

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#149 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 03 maj 2012 - 13:33

Ile pali ursus 3512 to jest film o którym wcześniej wspominałem. Orka na 30cm w zbitej ziemi. Od 1:48 masz pokazane ustawienie o którym wspomina Rolnik1973
Tu właśnie wyszło jakieś 55 litrów na 3,15ha czyli około 17 l/ha przy czym dwa razy jechałem na pole a to jest 1km w jedna stronę.

Edytowany przez andrzej2110, 03 maj 2012 - 13:37.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#150 Share Marcin94

Marcin94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 03 maj 2012 - 15:37

Ile pali ursus 3512 Jak ten ursus 2 skib na 20 cm nie uciągnie to jest z nim naprawde źle. Ja swoim w słobszej ziemi nawet 3 ciągałem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 03 maj 2012 - 15:43

Ile pali ursus 3512 Andrzeju , parafrazując twoją nie jedną wypowiedz ...

masz za mały pług :) nie myślałeś o 3 skibie ?

#152 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 03 maj 2012 - 15:46

Ile pali ursus 3512 Myślałem ale mi się marzy obrotówka a nie zagonowy.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#153 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 03 maj 2012 - 16:36

Ile pali ursus 3512 Rozumiem :)

#154 Share kaammil

kaammil

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 03 maj 2012 - 19:09

Ile pali ursus 3512 Haha ale wy mnie tu lubicie.. ja założyłem temacik poniewaz cos mnei zaniepokoiło i powiedziałem jak jest..a wy odrazu ze maszyna do remontu, ze kierowca też nie bardzo.. a z tego co wiem to to forum jest nei po to zeby sie wyzywać i prowokować tylko żeby pomóc tym którzy tego potrzebuja i podzielic sie swoja wiedzą..

No ok ja te filmiki oglądąłem nei raz. i na tym filmiku andrzeju nei ma pokazane dokłądnie na jaką głębokośc orasz..

Mam ziemie klasy II i III. Rozumeim ze jak oracie na glębokosć tych 20 cm .. to ta srzałak co idzie za skiba (ona ma jakieś 10 cm) to jest na 10 cm w ziemi?

#155 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 03 maj 2012 - 19:18

Ile pali ursus 3512 Ale Kolego nikt tutaj Cię nie obraża ani nie wyśmiewa , po prostu chcemy Ci uświadomić że jeżeli twój ursus ma kłopoty z uciągnięciem pługa 2-skibowego na głębokości 20cm to coś z nim jest nie tak .

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

#156 Share kaammil

kaammil

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 03 maj 2012 - 19:33

Ile pali ursus 3512 Mam inne wrazenie ale ok.

W najbliższym czasie wstawie tu linka do filmiku jak pracuje moja maszyna.. i co niektórzy zobaczą.. czy to takie dziadostwo. w sumie temat można zamknąć.. myślałem że tu coś mi pomozecie ale chyba sie myliłem.. chcociaż niktórzy byli bardzo mili i dali kilka wskazówek napewno to sprawdze. Pozdrawiam.

#157 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • Lokalizacja:Sieradzice, gmina Kazimierza Wielka, woj Swietokrzyskie
  • Zainteresowania:rolnictwo, off-road, motoryzacja, motocross

Napisany 03 maj 2012 - 19:59

Ile pali ursus 3512 @kaaammil mam wrażenie że nie chcesz dopuścić myśli że cos moze być nie tak z Twoim ciągnikiem :) przecież to nic złego ze sie cos dzieje z maszynami. Takie uroki ich uzytkowania :) powiem Ci ze nie dawno zakupiłem mf 3090 i musiałem go z pola ściagać drugim ciągnikiem bo pękł węzyk od paliwa i sie zapowietrzyl a pozniej juz nie dał rady odpalić bo akumulator zdechł. Kazdy na forum chce Ci pomóc żebyś mógł normalnie pracować w polu a nie denerwowac sie jak cos sie stanie i trzeba bedzie robic :) lepiej zrobic to w domu nic potem mieć problemy w polu :)
Trzymaj się i oby udało Ci sie znaleść przyczyne dużego zyżycia paliwa :)

Pozdrawiam Adrian
Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

#158 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 03 maj 2012 - 20:50

Ile pali ursus 3512 Kolego andrzej2110 naprawdę spalasz 17 litrów na hektar?? To znaczy że te opowiada że 3p mało pali tylko między bajki włożyć. Według mnie to bardzo dużo. A pyzatym zajmuje to super dużo czasu.

#159 Share kaammil

kaammil

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 03 maj 2012 - 21:21

Ile pali ursus 3512 O jeden co mnie zrozumiał drogi leszku ; )

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share Marl

Marl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 03 maj 2012 - 21:22

Ile pali ursus 3512

Mam inne wrazenie ale ok.
i co niektórzy zobaczą.. czy to takie dziadostwo. w sumie temat można zamknąć.. myślałem że tu coś mi pomozecie ale chyba sie myliłem.. chcociaż niktórzy byli bardzo mili i dali kilka wskazówek napewno to sprawdze. Pozdrawiam.

Sam nie wiesz czego chcesz...
Masa porad poleciała i jeszcze źle??
Zastosowałeś się do nich??
napisałeś na forum " zrobiłem to i to ale nadal mam te same objawy"??
Wtedy my na to: "problem jest nadal, to szukamy dalej... :)"
Jeśli nie sprawdziłeś w ciągniku tych rzecz o których inni piszą to nie mów, ze nikt nie chce Ci pomóc.
Wyluzuj trochę :D.
Usterki są w każdych ciągnikach, nawet tych nowych i za kilkaset tyś euro, każdy sprawdza i naprawia. Innej drogi nie ma.