Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile pali ursus 3512

179 odpowiedzi na ten temat

#81 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 08 grudzień 2009 - 20:05

Ile pali ursus 3512

chodzi o to że 60 jest np łatwiej orać a 3512 to trzeba juz ostro podnośnikiem manewrować żeby zaorać w miarę 3 skibami.

Mając do wyboru te 2 ciągniki do orki nigdy nie wybrał bym 60
A co do odnośnika to trzeba umieć go obsługiwać i wtedy nie trzeba nim manewrować :lol:

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile pali ursus 3512 Dzisiaj, 09:23
  •  

#82 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 08 grudzień 2009 - 22:00

Ile pali ursus 3512 Co masz na myśli z tym manewrowaniem podnośnikiem, ja na 3 skiby w tym roku ja się męczyłem niby piaski i silnik zdrowiutki ,a szło słabo. Ja tam na pozycyjnej orałem. Aby poządnie zaorać to tylko 2 skiby :lol:
W 3 skibach , na 1H za słaby, 4L za wolny :)
Edit: Ile czasu wam zchodzi przy oraniu 1ha ?
Wieczny kawaler ;)

#83 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 08 grudzień 2009 - 22:23

Ile pali ursus 3512 ja Andrzej również ale twoje słowa potwierdzają moje trzeba znać obsługę podnośnika na której naukę trzeba poświęcić kilka hektarów;p zresztą post samczyka to potwierdza pierwszy raz orał sam piachy i mu nie szło z 3 a gdyby miał wprawę orał by jak szalony;p

milanreal1 a no się stęskniłem. też ostatnio rzadziej na af zaglądam w szkole katują (matura) jeszcze miałem egzamin na prawko i przy tym tydzień wyjęty z życiorysu wyjazdy do miasta odalonego o 85 km żeby pojeżdzić 2 godz i czekać 6 godzin na resztę;/

#84 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 09 grudzień 2009 - 00:31

Ile pali ursus 3512

A co do odnośnika to trzeba umieć go obsługiwać i wtedy nie trzeba nim manewrować :lol:

Czemu? C-360 nie orze się źle. Dobre ustawienie pługa to podstawa i jazda w pole.
@samczyk1991 chodzi ci o orkę w 2 czy 3 skibach?
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#85 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 09 grudzień 2009 - 08:36

Ile pali ursus 3512 Macie problem, czym się da a czym nie da orać, jak ktoś ma talent do gospodarzenia to i krowę do pługa założy i w ostrą skibę na 35cm wyorze, a pierdoła zawsze będzie pierdołą i jest takich beztalenci na wsiach pełno, gdy to szfagier, czy brat wrobi w ciągnik bo już nie może patrzeć jak się partoli i się taka pierdoła przesiądzie z konia, samodziełki, czy t 25 na jakiś większy ciągnik i pretensja do całego świata, że mu taki krzyż nałożyli, bo taki skomplikowany wielki ciągnik i ten podnośnik taki skomplikowany, 95% świeżo upieczonych posiadaczy mf/3512 ( takich co to już od nawet 5-7lat) nie mają zielonego pojęcia do czego służy ta 2ga dzwignia z okrągłą gałeczką od podnośnika!!!!

#86 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów

Napisany 09 grudzień 2009 - 12:30

Ile pali ursus 3512 @ferdek07 a co w tym takiego dziwnego? Większość posiadaczy C-360 też nie ma zielnego pojęcia o jej wyposażeniu... Ludzie sami nie wiedzą czym dysponują.
Zapraszam na swój profil

#87 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 grudzień 2009 - 12:35

Ile pali ursus 3512 @Ferdek07 to może napisz instrukcje obsługi 3512 i pochodnych. Przetłumacz z Polskiego na "nasze", wszak znasz się na MF255, jak nikt inny na tym forum.

#88 Share DominikPocisk

DominikPocisk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 09 grudzień 2009 - 13:58

Ile pali ursus 3512

Macie problem, czym się da a czym nie da orać, jak ktoś ma talent do gospodarzenia to i krowę do pługa założy i w ostrą skibę na 35cm wyorze, a pierdoła zawsze będzie pierdołą i jest takich beztalenci na wsiach pełno, gdy to szfagier, czy brat wrobi w ciągnik bo już nie może patrzeć jak się partoli i się taka pierdoła przesiądzie z konia, samodziełki, czy t 25 na jakiś większy ciągnik i pretensja do całego świata, że mu taki krzyż nałożyli, bo taki skomplikowany wielki ciągnik i ten podnośnik taki skomplikowany, 95% świeżo upieczonych posiadaczy mf/3512 ( takich co to już od nawet 5-7lat) nie mają zielonego pojęcia do czego służy ta 2ga dzwignia z okrągłą gałeczką od podnośnika!!!!

W tym zagadnieniu poprę Cię w 100% wystaczy spojrzeć ja inne tematy... jak to niektórzy nie mają zielonego pojęcia o niektórych funkcjch ciagnika. i to tak prostego jak C360 i pochodne...

Dodam jeszcze że wiele osób podczepiając maszyny, czy jeżdżąc robią to bardzo delikatnie, by nie przeciążać silnika jak sami mówią. Ale jeśli zapyta się ich kiedy ostatnio zmieniali filtry lub olej to sami nie wiedzą. U mnie ciągnik lekko nie ma, ale płyny eksploatacyjne i filtry ma wymienione na czas... i jak na razie nie narzekam by sie psuł itp...

>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

#89 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 09 grudzień 2009 - 17:21

Ile pali ursus 3512

@Ferdek07 to może napisz instrukcje obsługi 3512 i pochodnych. Przetłumacz z Polskiego na "nasze", wszak znasz się na MF255, jak nikt inny na tym forum.

Z polskiego na nasze nie będę tłumaczył, bo instrukcja obsługi ferdka jest prosta i w sposób jasny i zrozumiały napisane a "Nasi" tzn Agrofotowicze uważam że z obsługą ferdka nie mają najmniejszych problemów, pisałem tutaj o niereformowalnej grupie rolników, która to przesiadła się niedawno czy nawet dawno na t25 ( bez urazy władkowicze) czy c 330 i ma problemy z obsługą tych skomplikowanych maszyn ;)a w dodatku uparci jak osły nie dadzą sobie nic powiedzieć, np. ostatnio dalszy sąsiad co to odkrył że mf 235 to bardzo oszczędny ciągnik pod warunkiem że jeździ się na 4H na obr na biegu jałowym, bo wtedy pali mniej od t 25, gdy tylko zasugerowałem że urwie wał stwierdził że tyle lat jeździł tak t 25 i nic się nie stało :lol: że jest starszy i wiel lepiej

#90 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 09 grudzień 2009 - 17:46

Ile pali ursus 3512

A co do odnośnika to trzeba umieć go obsługiwać i wtedy nie trzeba nim manewrować Dodany obrazek

KAŻDY użytkownik MF 255 czy U 3512 którego znam twierdzi że to dobry ciągnik (ze wskazaniem na MF 255) ale ŻADEN jeszcze nie stwierdził że ten ciągnik jest w orce lepszy niż C-360-wręcz przeciwnie-czyżby nikt nie znał owej jakiejś tam magicznej 2-gałki ?-wątpię i to mocno.Generalnie u mnie w okolicy panuje takie przekonanie-prace z WOM-MF,prace pociągowe -C 360.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 09 grudzień 2009 - 20:13

Ile pali ursus 3512 ale jeżeli mamy do wyboru tylko jeden to musimy opanować tą magiczną gałkę dzięki której możemy sprawnie wykonać orkę 3512;p

#92 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 16:15

Ile pali ursus 3512 mam MF255 od 85r ma 14000mth w tamtym roku go litrażowałem z opryskiwaczem 2000 tyś litrów spalił mi 2,4l mth z prasą polską 3,4l mth jak MF pali więcej to znaczy że trzeba wymienić zawory albo wtryski

i zgadzam się z jaro

#93 Share pysa

pysa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 17:17

Ile pali ursus 3512 czytam z uwagą i Panowie mieszkam na rostoczu lubelskie durze pagurki i mam 3512 oram trujką i ciągnik sobie radzi , co do spalania to myśle że 60 i 3512 w orce jeśli chodzi o to ile spali na ha to raczej po równo , teść ma 60 i czasem pożyczam

#94 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów

Napisany 29 styczeń 2010 - 21:39

Ile pali ursus 3512 Zainwestuj kolega w słownik. I orzesz 3 ale pewnie polową bo wątpię aby na szosowej się dało...
Zapraszam na swój profil

#95 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 03:03

Ile pali ursus 3512 Na trójce to nie zdążyłbyś pługa dobrze zagłębić , a on by już się zadusił :D
Na 3 to podorywkę robię i ma ciężko , oczywiście 3 skibowy grudziącki pług :D
Wieczny kawaler ;)

#96 Share emtecc

emtecc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 31 styczeń 2010 - 00:30

Ile pali ursus 3512

KAŻDY użytkownik MF 255 czy U 3512 którego znam twierdzi że to dobry ciągnik (ze wskazaniem na MF 255) ale ŻADEN jeszcze nie stwierdził że ten ciągnik jest w orce lepszy niż C-360-wręcz przeciwnie-czyżby nikt nie znał owej jakiejś tam magicznej 2-gałki ?-wątpię i to mocno.Generalnie u mnie w okolicy panuje takie przekonanie-prace z WOM-MF,prace pociągowe -C 360.

Czy lepszy MF 255 czy Ursus 3512--- hmmm mit że MF o niebo lepszy. Po prostu jak się dba tak się ma!

Mam od ubiegłego sezonu U3512 i cała orka zrobiona była właśnie nim. Możecie sobie pisać co tam chcecie ale U3512 jest wygodniejszy (żeby nie było mam też c-360-3p)
Nie ma tam magicznych gałek :D tylko dwie "mechaniczne" :D jedna od regulacji pozycyjnej ( + regulacja ciśnieniowa) a druga od regulacji siłowej - jak właśnie umie się używać tej właśnie dźwigni to praca z pługiem ogranicza się do pilnowania kierownicy :D

A co do tajemniczego wyposażenia u 60 tki to zależny wałek od biegów (czasem do przetrząsacza używam)i pompa hydrauliczna zależna od biegów... zapominałbym o "sztuczce" z podnoszeniem bez WOM-u :) Każdy kto ma i używa, wie że te funkcje są trochę kłopotliwe w używaniu.
Jedyne co lubie w c-360-3p to uciąg

#97 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów

Napisany 31 styczeń 2010 - 00:53

Ile pali ursus 3512 O właśnie miałem już dawno się zapytać , do czego służy regulacja ciśnieniowa i czy każdy mf 255 był w nią wyposażony, bo chyba nie, coś o tym czytałem w książce ale nie jestem pewien :D
Wieczny kawaler ;)

#98 Share emilchaja

emilchaja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 31 styczeń 2010 - 10:17

Ile pali ursus 3512 Witam samczyk1991 nie wszystkie mf były wyposażone w regulację cisnieniową. W ciągnikach nie wyposażonych w tą regulację nie bedziesz miał napisu na tej naklejce z czarnym tłem "MIN-CIŚNIENIOWA-MAX" . A służy do : "rodzaj wykonywanych prac:holowanie przyczep, bron talerzowych, pras do formowanie bel,rozrzutników obornika, oraz innych maszyn zaczepianych na zaczep rolniczy.
PRACA: jeśli wystepuje poślizg kół tylnych ciagnika należy przesunąć dziwgnie wewnętrzną z dolnego skrajnego położenia do momentu zlikwidowania poślizgu kół." Cytat z instrukcji obsługi. Pzdrawiam

#99 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 styczeń 2010 - 10:41

Ile pali ursus 3512 Z tych maszyn co wymieniłeś to regulacja ciśnieniowa ma sens jedynie przy rozrzutniku dwuosiowym i talerzówce hydraulicznej. Regulacja ciśnieniowa polega na "przenoszeniu" ciężaru maszyny podnośnikiem, przez co obciążamy tylną oś ciągnika, docisk zwiększamy poprzez zwiększenie ciśnienia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share emilchaja

emilchaja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 31 styczeń 2010 - 10:56

Ile pali ursus 3512 Zgadzam się z Tobą Mariusz x w 100% bo sam taki ciągnik posiadam, a to co napisałem wcześniej to był cytat z instrukcji obsługi.