Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile pali ursus 3512

179 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 05 grudzień 2009 - 19:30

Ile pali ursus 3512 Nie uraziłeś mojej dumy, ale to co ma c 360 większe to ile 5% i jak to się przekłada na normalną pracę? każdą pracę wykonaną c 360 wykona mf i odwrotnie :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile pali ursus 3512 Dzisiaj, 19:30
  •  

#62 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 05 grudzień 2009 - 19:31

Ile pali ursus 3512

a mój najmniejszy ciągnik to c330 kumasz?? a focha nie strzelam tylko po prostu po co mam się wypowiadać... Skoro wg Ciebie sie po prostu na tym nie znam. Wiec przyznaję wam wszyscy posiadacze 3p wasze ciągniki są najbardziej oszczędnymi ciągnikami jakie kiedykolwiek powstały. i Przepraszam że śmiałem w to wątpic

Ps. Piszę się "po polsku" a nie "po polskiemu" a babą to sam siebie możesz nazywać a nie mnie

Wskaż prosze gdzie napisałem że mój MF jest najbardziej oszczędnym ciągnikiem jaki kiedykolwiek powstał?? No gdzie tak napisałem? Naprawde nie wiem w czym masz problem :lol: Co Ci nie pasuje w tym temacie czy w naszych wypowiedziach?

Gdzie ja Cie babą nazwałem? Napisałem że strzelasz focha jak baba :)

#63 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 05 grudzień 2009 - 19:32

Ile pali ursus 3512 Zetor 7711 :lol:

Po co sieje 60?? Ferdek do siewnika idealnie pasuje. Włączasz 2H i 1200 na silniku i pola ubywa.
Ja mam ciapka ale i tak siano przewracam i zwijam ferdkiem. Włączam 4H i nie zaduzo gazu i ciagnik szybko leci na małych obrotach. Ciapkem na 6 musiał bym dac wiecej gazu bo by sie po polu mulił. Do tego trzeba by tura odpić...
Nie bawię się w pomiary ale raz można powiedzieć ze zmierzyłem. Zaorałem 3,15 ha na całym zbiorniku paliwa. Orka dość ciężka - susza. Na YT jest film. Spalanie wyszło około 17 l/ha.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#64 Share DominikPocisk

DominikPocisk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 05 grudzień 2009 - 19:41

Ile pali ursus 3512 w 100% zgodzę się z tymi osobami, które napisały że spalanie w tych samych pracach... jest praktycznie jednakowe...

>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

#65 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 05 grudzień 2009 - 19:53

Ile pali ursus 3512 @Piterr-właśnie jak czytam takie posty jak Twoje to zaczynam w końcu pojmować skąd biorą się te mity o spalaniu (szczególnie Zetora)-szkoda tylko że w miejsce tego Zetora o mocy 72 KM (jedyne 25 KM różnicy) nie wstawiłeś jakiegoś stukonnego Dodany obrazek -dopiero Twój znajomy zacząłby Ferdka pod niebiosa wychwalać-ehh-słów szkoda...

#66 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2637 postów

Napisany 05 grudzień 2009 - 20:49

Ile pali ursus 3512

A ja wam powiem coś takiego mam sieczkarnie jednorzędową pottinger mexIIK i kosiłem nią razem z sąsiadem do spółki on ciągał ją C360 a ja U3512 i różnica w spalaniu na dzień pracy około 10 godzin wyszła 10-12l w zależności od wielkości kukurydzy.Kolega ma ten i ten ciągnik i wszystkie prace typu zwózka balotów prasowanie kostką,wywóz obornika, transport,uprawa pod siew wykonuje Ferdkiem a C360 tylko sieje i chodzi z drugim rozrzutnikiem oraz czasami w beczkowozie.I on sam mi powiedział że lepszego ciągnika w tej klasie mocy niema pod względem spalania a jeśli chodzi o dynamikę jazdy i chociażby o moc podnośnika to C360 musi się schować.I mam jeszcze jedno doświadczenie znajomy wywozi ode mnie obornik w zamian za słomę robi to ursusem 1224 i zetorem 77xx bez przedniego napędu ale oznaczenia nie pamiętam.I zdarzyło się tak iż raz przed akcją popsuł mu się ten zetor a że miał najętego człowieka to pożyczyłem mu Ferdka aby nie woził dwa dni jednym ciągnikiem.Ciągnik był zatankowany do pełna pod korek po skończeniu pracy znajomy przywiózł paliwo i zaczeliśmy tankować ferdka i wyszło nam iż na 8 godzin pracy w transporcie z 0,5 godziny przerwy spalił 25 litrów ropy.Znajomy jak to zobaczył to stwierdził że zetorem w życiu by się w tych litrach nie zmieścił.A dodam jeszcze że ciągnik jeździł z tą sama przyczepą co zetor i w tych samych warunkach terenowych, a kierowcami byli znajomy i jego pracownik.Tak więc nikt mnie nie przekona że zetor czy nawet C360 w lekkich pracach spalą tyle co ferdek a różnica według moich doświadczeń to około 1l/h.A co do tego że C360 zrobi więcej niż ferdek to nie uwierzę bo sąsiedzi mają i ciagają te same maszyny co ja ciągałem.

Tak tylko Zetor ma 72 km a ferdek 48 km, to zetor miał prawo więcej spalić... :) :lol:
I c-360 zrobi więcej od ferdka bo jest cięższa, ferdek nie nadaje się do tura bo jest za lekki, i ma za szybki wsteczny w porównaniu do c-360 Co jedyne ma lepsze to pompe, nic więcej... :)

#67 Share Piterr

Piterr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 05 grudzień 2009 - 20:58

Ile pali ursus 3512 jaro
Sorry Ferdek-ale z tym zużyciem paliwa przez C-360 i Zetora 7211 w lekkich pracach to Ty albo masz coś z lekka nierówno pod sufitem (myśl sobie co chcesz ale to już chyba Twój setny post o tym traktujący) albo już sam nie wiem co-po prostu przyjmij na wiarę że w tych tzw."lekkich pracach" nie ma jakiejś dużej różnicy między w/w a TWOIM Ferdżim.

Najpierw twierdzisz że niema kolosalnych różnic a jak ja napisałem czego doświadczyłem to ty piszesz że są tak więc weź się zastanów w końcu o co ci chodzi.Ja piszę to z autopsji a nie z tej przyczyny że jestem posiadaczem Ferdka. C-360 nigdy nie miałem i nie będę miał oraz zetora tak więc nie wiem ile one spalą w podobnych pracach.Bo powiem ci że ma on też swoje wady takie jak to że jest on krótki co wpływa na podskakiwanie podczas jazdy na nierównościach w transporcie i trzeba go dodatkowo dociążać(przód) podczas pracy z pługiem 3 skibowym(lub 7 podorywkowym) bo odorywanie od granicy nie należy do przyjemności.
Co do siewu to kumpel sieje C360 bo w tym czasie jego ojciec uprawia.
A i pro po tego rozstawu osi to tak się składa że ja z tyłu mam szerszy rostaw niż C360 ponieważ mój w rajki od ziemniaków się nie mieści a sąsiada 60-dziesiątka podczas radlenia jest okej na normalnym ogumieniu.

#68 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 05 grudzień 2009 - 21:16

Ile pali ursus 3512

ferdek nie nadaje się do tura bo jest za lekki, i ma za szybki wsteczny w porównaniu do c-360 Co jedyne ma lepsze to pompe, nic więcej... :lol:

Ma mocniejszą przednią oś i wcale nie jest lżejszy :) Szybki wsteczny to dla mnie zaleta w turze, przy zwózce bel na wiosce jestem bezkonkurencyjny :) a jak ktoś nie ogarnia tej nadświetlnej prędkości to jest zakres L, ja tam po oborze czy stodole bez trudu manewruje na H, szkoda czasu na zamulanie :) A tak wogóle do porównywania z C360 i innymi jest oddzielny temat...

#69 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 05 grudzień 2009 - 21:22

Ile pali ursus 3512 Proste-to żadna sprzeczność-w przypadku opisywanym przez Ciebie zapewne przyczepa była "super niedobrana" do Zetora (jeżeli Ferdek miał lekko -a musiał mieć jeżeli spalił 3 l/h)-no i w tym przypadku dała o sobie znać o wiele wyższa moc Zetora (a koniki potrzebują owsa)-

#70 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 05 grudzień 2009 - 21:28

Ile pali ursus 3512

c-360 zrobi więcej od ferdka bo jest cięższa, ferdek nie nadaje się do tura bo jest za lekki, i ma za szybki wsteczny w porównaniu do c-360 Co Jedyne ma lepsze to pompe, nic więcej... :)

Oto słowa Ursusowca :lol:
Znowu się zaczęło ,że ferdek za lekki ehhh :) Ja wyczytałem na AF ,żę porównując (oba ciągniki z kabiną i max. obciążinikami) to ferdek jest cięższy

Bo powiem ci że ma on też swoje wady takie jak to że jest on krótki co wpływa na podskakiwanie podczas jazdy na nierównościach w transporcie i trzeba go dodatkowo dociążać(przód) podczas pracy z pługiem 3 skibowym(lub 7 podorywkowym) bo odorywanie od granicy nie należy do przyjemności.

To ciekawe , bo ciągam ferdkiem 3 skibowy i przodku nie podnosi, czasami do wożenia bel na kolcu zakładam przednie obciążniki. Podczas wożenia bel gdy sąsiadowi przód bela podnosiła C-4011 to zostawiał ją , a ja ją ferdkiem bez problemów zawoziłem :) , a żeby podskakiwał to musi być dziurawa droga i zamykać licznik trzeba :)

każdą pracę wykonaną c 360 wykona mf i odwrotnie

Oj mylisz się , sąsiada C-4011 z 3skibowym w orce na 3 idzie ładnie , a ferdek na 1 w podobnej z orce zdycha.
Wiem bo tym roku walczyłem nim w polu i powiem ,że dla niego 2 skiby jak chcesz na głęboko orać :)

Ciekawe macie teorie :) Każdy będzie swoje chwalił :)

C-360 spali więcej bo ma o prawie 1/4 większą pojemność silnika ,a na powietrze ona nie jest :)
Wieczny kawaler ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Piterr

Piterr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 05 grudzień 2009 - 22:10

Ile pali ursus 3512 A pro po orki to ja ciągałem podwójną kolczatkę zawieszaną tak że ona już też swoje ważyła a podczas manewrowania na ziemi klasy 6 to nie mów mi że nie czuć tego że przód jest za lekki i ma zbyt małą przyczepność aby na takim terenie się sprawnie zawrócić na uwrociu.
jaro
Przyczepa to była zwykła 4,5 tonówka z podwójnymi burtami przy czym z jednej strony burta była ściągnięta ze względu na wywracanie.Ja cię chyba nie rozumiem najpierw piszesz że 7211 spali tyle samo co Ferdek a 7711 spali już więcej bo ten ma o wiele większą moć niż Ferdek tylko że różnica w koniach między tymi dwoma modelami zetora to około 6KM.A i jeszcze odnośnie tego to napisałeś że w lekkich pracach spalą tak samo a skoro ferdek miał lekko to zetor też chyba miał lekko a spalił według znajomego więcej.I tu nie da się tego oszukać że skoro ciągnik ma mniejsza moc to jak go nie przeciążasz to spali mniej niż ciągnik o większej mocy przy tej samej maszynie a o to tutaj chodziło bo z tego co zauważyłem to cały czas była mowa o pracach lekkich.Bo jasne jest jak słońce że jak dostanie konkretne obciążęnie to będzie na odwrót.

#72 Share kkk2006

kkk2006

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 05 grudzień 2009 - 23:23

Ile pali ursus 3512 Róznica wynosi ok 15km pomiedzy 3512 a 7211 i ok 20 pomiedzy 3512 a 7711.Koniec bo OT sie robi. :lol:

#73 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 06 grudzień 2009 - 08:53

Ile pali ursus 3512 5211 też więcej spalił by w ciaganiu tej przyczepy, czepiacie się że ursusowacy swoje, zetorowcy swoje, a znam kilku posiadaczy i perkinsa i zetora o tych samych mocach i na AF jest kilku szczęśliwych posaidaczy i 4514 i 7245, czy innych modeli tej samej mocy i nie ważne który "lepiej pujdzie w orce z 5x40 na pół metra głęboko bo do tego tylko sprowadzacie na siłę udowadniając dzielność zetora, ale w normalnej pracy z siewnikiem, kosiarką, prasą, turem itd, KAŻDY podaje że perkins pali mniej - przypadek? - może przypadek bo jeszcze nigdy nie słyszałem żeby jakiś posiadacz obu ciągników stwierdził chociażby że te ciągniki palą tyle samo!!!

#74 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 06 grudzień 2009 - 09:09

Ile pali ursus 3512 [url=http://www.dlg-test.de/pbdocs/traktoren/ursus-4514.pdf]http://www.dlg-test.de/pbdocs/traktoren/ursus-4514.pdf[/url] i [url=http://www.dlg-test.de/pbdocs/traktoren/zetor-5340.pdf]http://www.dlg-test.de/pbdocs/traktoren/zetor-5340.pdf[/url] miłej lektury Dodany obrazek .A wieczorkiem znów będę bronił Zetora i Ursusa przed podstępnym Perkinsem Dodany obrazek .Howgh.

#75 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 06 grudzień 2009 - 20:04

Ile pali ursus 3512 a więc ja wesprę ferdka jako użytkownik 3512. bobek_farmer 3512 lepiej radzi sobie z maszynami na wom niż 60 ale to tak nawiasem. o tuż mam 60 i 3512 i nikt mi nie wmówi że palą podobnie a 3512 zrobię mniej. już kiedyś pisałem że 60 to tylko siadać gaz w podłogę i jazda a żeby 3512 sprawnie pracować to trzeba trochę pomyślunku. nie podam żadnych konkretnych danych bo to bez sensu i tak nic one nam nie pokarzą

#76 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 06 grudzień 2009 - 20:11

Ile pali ursus 3512 Tak siadasz-gaz w podłogę i ... o kurde-pali dużo -z kolei w pracy z 3512 piszesz że trzeba pomyślunku-to pomyśl skąd te zużycie w C-360...

#77 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 08 grudzień 2009 - 16:47

Ile pali ursus 3512

Zetor 7711 :lol:

Po co sieje 60?? Ferdek do siewnika idealnie pasuje. Włączasz 2H i 1200 na silniku i pola ubywa.
Ja mam ciapka ale i tak siano przewracam i zwijam ferdkiem. Włączam 4H i nie zaduzo gazu i ciagnik szybko leci na małych obrotach. Ciapkem na 6 musiał bym dac wiecej gazu bo by sie po polu mulił. Do tego trzeba by tura odpić...
Nie bawię się w pomiary ale raz można powiedzieć ze zmierzyłem. Zaorałem 3,15 ha na całym zbiorniku paliwa. Orka dość ciężka - susza. Na YT jest film. Spalanie wyszło około 17 l/ha.

C-360 też do siewnika nie jest najgorszy, włączam 4 i też pola ubywa...
@samczyk1991 no nie znowu to samo. MF255 jest cięższy bez obciążników i kabiny o 40 lub 50 kg a z obciążnikami to już C-360 wypada ciężej. I nie gadajcie na C-360 czy zetora że to takie pijaki, bo jakoś potrafię zejść do spalania w granicach 3l/h w lekkich pracach.
@damian18 C-360 w podłogę? Życzę niskiego spalania...
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#78 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 08 grudzień 2009 - 18:50

Ile pali ursus 3512 pany ten gaz w podłogę nie był w dosłownym znaczeniu.... chodzi o to że 60 jest np łatwiej orać a 3512 to trzeba juz ostro podnośnikiem manewrować żeby zaorać w miarę 3 skibami. a teraz mam takie pytanie czysto teoretyczne (zastrzegam że nic nie sugeruje) jeżeli w 60 i w 3512 damy gaz w podłogę w orce to który spali więcej??

milanreal1 tylko ciebie brakowało mi w tej dyskusji;p

#79 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 08 grudzień 2009 - 19:40

Ile pali ursus 3512 Wg mnie C-360... U siebie zauważyłem że jak oszczędzam na obrotach to i spalanie nie jest wysokie, a jak mu docisnę np w kosiarce to już takie spalanie niskie nie wychodzi...

@damian18 stęskniłeś się :lol: Wiesz na studiach nie mam zawsze czas na af zajrzeć...
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 08 grudzień 2009 - 19:55

Ile pali ursus 3512

pany ten gaz w podłogę nie był w dosłownym znaczeniu.... chodzi o to że 60 jest np łatwiej orać a 3512 to trzeba juz ostro podnośnikiem manewrować żeby zaorać w miarę 3 skibami. a teraz mam takie pytanie czysto teoretyczne (zastrzegam że nic nie sugeruje) jeżeli w 60 i w 3512 damy gaz w podłogę w orce to który spali więcej??

W orce licząc na hektar 3512 spali więcej, zgadłem? :lol: