Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile pali ursus 3512

179 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Piterr

Piterr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 04 grudzień 2009 - 19:16

Ile pali ursus 3512 Popieram kolegę Ferdka mój 3512 w rozrzutniku 3,5t, zgrabiarka,opryskiwacz to pali 2,5-3l/h w prasie rolującej 4,5l/h, w kostce 3,5l/h a w transporcie nie sprawdzałem.Są to naprawdę ekonomiczne ciągniki według mnie pod tym względem zaraz po poczciwej 30- dziestce.A tak wogóle to ile on miałby palić skoro NHTD5020 pali mi w lekkich pracach 3-3,5l/h a w ciężkich max 7l/h.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile pali ursus 3512 Dzisiaj, 14:39
  •  

#42 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 04 grudzień 2009 - 22:31

Ile pali ursus 3512

no to średnie powiedział bym koło 4-4,5 litra na godzinę.. ale nie 2 jak niektórzy tutaj piszą.. :blink:

Masz taki ciągnik? Pracowałeś nim?

2,5 l/h to raczej minimalne spalanie w lekkiej pracy, a nie średnie.

#43 Share DominikPocisk

DominikPocisk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 04 grudzień 2009 - 23:22

Ile pali ursus 3512 nie i nie mam zamiaru go w ogóle kupić, ale sąsiad ma... ja nie wiem ile wy jeździcie ze zgrabiarkami do siana itp... że ciągle chwalicie się tym niskim spalaniem przy lekkich pracach... Z tego co rozmawiałem z sąsiadem to spalanie w pracach w polu niczym od c360 się nie różni...

U mnie bynajmniej każdy ciągnik ma swoje zadania i każdy chodzi przy tym co powinien... :blink:

Ps. tak w ogóle to chyba pozostawię ten post bez komentarza... Bo bynajmniej moje ciągniki spalają około połowy tego co podaje producent przy pełnym obciążeniu, czasami udaje się zejść trochę poniżej połowy, czasami też to przekroczyć. tak więc c360 ma spalanie ok 260g/kWh a spala około 5.5-7 litrów; MTZ ma 224 g/kWh a spala mi około 7-10 litrów i mówie w tym przypadku o spalani na mth a nie na zagarkową, a wasze ciągniki spalają 1/5 z tego co podaje producent... więc nie wiem jak jest to możliwe no ale trudno... widocznie mam jakieś paliwożerne sprzęty...

>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

#44 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 05 grudzień 2009 - 08:08

Ile pali ursus 3512

2,5 l/h to raczej minimalne spalanie w lekkiej pracy, a nie średnie.

Minimalne to uzyskiwałem 2,2l/ godz zegarową, ale z tymi lekkimi pracami to bym tak nie przesadzał, w sumie wszystkie prace poza pracami polowymi to lekkie prace dla mf-a i tak latanie z rozsiewaczem zgrabiarką, rozrzutnikiem, ładowaczem beczkowozem itd itd i po całym dniu takiej roboty wejdzie do baku 20 l ropy albo i nie :), w kosiarce rotacyjnej potrafi zechlać i 4,5l/godz jak jest miękka łąka, to wlać 40l po całym dniu koszenia to już stres, a tak wogóle nie wyobrażam sobie jak ciągnik c 360, czy 7211 pali podobno około 5l/godz zegarową to co po całym dniu rozsiewania nawozów czy układania bel miałbym zalać ropy za 200PLN!!! @Dominikpocisk masz hodowlę, czy tylko w polu tymi ciągnikami jeździsz?
Dobra C 360 w lekkich pracach pali około 3,5-4l/godz zegarową jeśli komuś pali więcej to ma coś nie tak :lol: co i tak jest około 1-1,5l/godz więcej od mf 255, z tym że w lekkich pracach różnica sięga 2l/godz w ciężejszych różnica maleje, ale i tak jest się te 400 l ropy do przodu z mf-em :) (dokładne pomiary z sąsiadem przez miedzę :) )
A jeśli mf 255 komuś jest za duży do zgrabiarki :) to ja latam ciągnikiem 80km ze zgrabiarką :), ale przerabiałem przez długie lata wariant mf za głowny ciągnik i mniejszy pomocniczy, to ten mniejszy pomocniczy ZAWSZE spalił więcej w tych lżejszych pracach niż mf bo jeśli c 330 po torfowej łące prawie się gotuje ze grabiarką na wyższym biegu, lub zdycha z rozrzutnikiem to musi spalić więcej

#45 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 05 grudzień 2009 - 08:09

Ile pali ursus 3512 @DominikPocisk
Sam sobie przeczysz, najpierw dziwi Cie że małym MF ktoś jeździ ze zgrabiarką a potem piszesz że każdy ciągnik ma swoje zadania... To co, mam nim orać? Zawsze myślałem że to mały traktorek do lekkich prac i do takich go używam, nie wiem z czym masz problem? :lol: Wyjaśnij mi bo nie ogarniam tego co tu piszesz.

#46 Share DominikPocisk

DominikPocisk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 05 grudzień 2009 - 09:56

Ile pali ursus 3512 wiecie co to ja podziękuje... Bo tak z nikim do porozumienia dojść nie idzie...

Ps. jak dla mnie co co 3p ma ciagnąć zgrabiarkę , jak moze to zrobić 330

#47 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 05 grudzień 2009 - 11:15

Ile pali ursus 3512 Sorry Ferdek-ale z tym zużyciem paliwa przez C-360 i Zetora 7211 w lekkich pracach to Ty albo masz coś z lekka nierówno pod sufitem (myśl sobie co chcesz ale to już chyba Twój setny post o tym traktujący) albo już sam nie wiem co-po prostu przyjmij na wiarę że w tych tzw."lekkich pracach" nie ma jakiejś dużej różnicy między w/w a TWOIM Ferdżim.

#48 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 05 grudzień 2009 - 12:50

Ile pali ursus 3512

wiecie co to ja podziękuje... Bo tak z nikim do porozumienia dojść nie idzie...

Ps. jak dla mnie co co 3p ma ciagnąć zgrabiarkę , jak moze to zrobić 330

Ale o czym chcesz sie porozumieć? Napisz po polskiemu a nie strzelasz focha jak baba...

Jaka C330? O czym Ty piszesz? Skumaj, mam 3 ciągniki, najmniejszy to mały ferdek, co Ci w tym nie pasuje? Że za mało pali wg Twojej filozofii? Sorry, nic na to nie poradzę. Zwróć uwagę że użytkownicy tych ciągników podają zbliżone wartości spalania czy to w małym czy w większym obciążeniu... napewno sie wszyscy zmówili i równo ściemniają :lol:

#49 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 05 grudzień 2009 - 16:00

Ile pali ursus 3512 @Jaro jakiejś dużej różnicy to nie ma, ale mała maleńka różnica jest, tak mała jak te ciągniki, a ktoś tu w tym temacie jeszcze się czepia że 3512 to za duży ciągnik do zgrabiarki i co tu o tym myśleć :lol:

#50 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 05 grudzień 2009 - 17:19

Ile pali ursus 3512 Ferdek-tak się składa że Ty pisałeś o zużyciu rzędu 4 w przypadku C-360 i 5 (!) l/h w przypadku Zetora gdzie przy tych samych pracach Ferdżi palił o 1,5-2 l/h mniej-to powiem Ci-guzik prawda (specjalnie ze swoim Starszym porozmawiałem i się razem pośmieliśmy-swoją drogą ciekawy niesamowicie jest ten fenomen przekonania sporej części rolników o tej niesamowitej oszczędności w paliwie -C 360 vs. 3512 lub 3p).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 05 grudzień 2009 - 17:42

Ile pali ursus 3512 Z sąsiadem robiliśmy dokładne pomiary, z zegarkiem w ręku w tych samych pracach no i wychodziło to co napisałem 1-1,5l mniejsze w mf :lol:, w sumie to tylko sąsiadowi zależało na tych pomiarach i prosił mnie żebym potestował ile wychodzi spalanie, bo miał chęci zmienić c 360 na mf-a lub 3p, ktoś inny też robił te pomiary na mf na jego prośbę i wyszło tak samo, w sumie i tak nei zmienił c 360 na perkinsa bo wyliczył sobie że szkoda kasy, bo do mf-a musiał by 10 tyś dołożyć :) co mu się w paliwie nie zwróci, a dodam tylko że sąsiad też był sceptykiem i nie wierzył że mf pali 2,5l/godz w lekkich pracch zobaczył to się przekonał :)

#52 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 05 grudzień 2009 - 18:41

Ile pali ursus 3512 Powiedz sąsiadowi aby pompę ustawił-zaoszczędzi na paliwie i przestaniecie z miarką i zegarkiem biegać...

#53 Share DominikPocisk

DominikPocisk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 05 grudzień 2009 - 19:05

Ile pali ursus 3512

Ale o czym chcesz sie porozumieć? Napisz po polskiemu a nie strzelasz focha jak baba...

Jaka C330? O czym Ty piszesz? Skumaj, mam 3 ciągniki, najmniejszy to mały ferdek, co Ci w tym nie pasuje? Że za mało pali wg Twojej filozofii? Sorry, nic na to nie poradzę. Zwróć uwagę że użytkownicy tych ciągników podają zbliżone wartości spalania czy to w małym czy w większym obciążeniu... napewno sie wszyscy zmówili i równo ściemniają :lol:

a mój najmniejszy ciągnik to c330 kumasz?? a focha nie strzelam tylko po prostu po co mam się wypowiadać... Skoro wg Ciebie sie po prostu na tym nie znam. Wiec przyznaję wam wszyscy posiadacze 3p wasze ciągniki są najbardziej oszczędnymi ciągnikami jakie kiedykolwiek powstały. i Przepraszam że śmiałem w to wątpic

Ps. Piszę się "po polsku" a nie "po polskiemu" a babą to sam siebie możesz nazywać a nie mnie

#54 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 grudzień 2009 - 19:07

Ile pali ursus 3512 @Ferdek07 jesteś wielkim fanem MF255 i czasem z Twoich postów wynika, że MF zawstydza Twojego SDF. Ty masz jakiś wyjątkowy dar do lania wody. 360 ma prawo więcej palić, ale weź pod uwagę, że więcej robi. Tylko nie wyjeżdżaj teraz, że MF zrobi więcej. Dodany obrazek Miałem 3514 i nie palił jakoś znacząco mało, na pewno nie tyle ile pisałeś. Na w przewracaniu siana to on może i te 2,5l/h spalił.

#55 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 05 grudzień 2009 - 19:13

Ile pali ursus 3512 Niby co więcej zrobi c 360 od mf 255? Tylko nie wyjeżdzaj że orka, bo orka to 10% pracy ciągnika w ciągu roku, więc co szybciej ze zgrabarką polata, czy z rozsiewaczem?

#56 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 05 grudzień 2009 - 19:18

Ile pali ursus 3512 ale się kłócicie o te spalanie, ja mam 3p i zwykłą 60 i jeden i 2 mało pali, 60 przy zwożeniu, owijaniu i układaniu bel na 6 godzin zegarowych spaliła raz ok 16 litrów więc trochę ponad 2.6l/h więc tyle co 3p czy MF, więc nie widzę dalszego sensu kłócić się o ten litr czy półtora przez kilka stron

#57 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 05 grudzień 2009 - 19:20

Ile pali ursus 3512 @qazi-a o czym ja niby piszę-dokładnie to samo co Ty

#58 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 05 grudzień 2009 - 19:22

Ile pali ursus 3512 @jaro ja wiem o czym Ty piszesz ale chyba wszyscy tego niewiedzą

Edit

wcześniej zapomniałem dopisać że przez te 6 godzin zegarowych wykręci jakieś 3mth czyli ok 5,5l na mth i już mamy różnice w spalaniu ok 3l :lol:

#59 Share Piterr

Piterr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 05 grudzień 2009 - 19:22

Ile pali ursus 3512 A ja wam powiem coś takiego mam sieczkarnie jednorzędową pottinger mexIIK i kosiłem nią razem z sąsiadem do spółki on ciągał ją C360 a ja U3512 i różnica w spalaniu na dzień pracy około 10 godzin wyszła 10-12l w zależności od wielkości kukurydzy.Kolega ma ten i ten ciągnik i wszystkie prace typu zwózka balotów prasowanie kostką,wywóz obornika, transport,uprawa pod siew wykonuje Ferdkiem a C360 tylko sieje i chodzi z drugim rozrzutnikiem oraz czasami w beczkowozie.I on sam mi powiedział że lepszego ciągnika w tej klasie mocy niema pod względem spalania a jeśli chodzi o dynamikę jazdy i chociażby o moc podnośnika to C360 musi się schować.I mam jeszcze jedno doświadczenie znajomy wywozi ode mnie obornik w zamian za słomę robi to ursusem 1224 i zetorem 77xx bez przedniego napędu ale oznaczenia nie pamiętam.I zdarzyło się tak iż raz przed akcją popsuł mu się ten zetor a że miał najętego człowieka to pożyczyłem mu Ferdka aby nie woził dwa dni jednym ciągnikiem.Ciągnik był zatankowany do pełna pod korek po skończeniu pracy znajomy przywiózł paliwo i zaczeliśmy tankować ferdka i wyszło nam iż na 8 godzin pracy w transporcie z 0,5 godziny przerwy spalił 25 litrów ropy.Znajomy jak to zobaczył to stwierdził że zetorem w życiu by się w tych litrach nie zmieścił.A dodam jeszcze że ciągnik jeździł z tą sama przyczepą co zetor i w tych samych warunkach terenowych, a kierowcami byli znajomy i jego pracownik.Tak więc nikt mnie nie przekona że zetor czy nawet C360 w lekkich pracach spalą tyle co ferdek a różnica według moich doświadczeń to około 1l/h.A co do tego że C360 zrobi więcej niż ferdek to nie uwierzę bo sąsiedzi mają i ciagają te same maszyny co ja ciągałem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 grudzień 2009 - 19:24

Ile pali ursus 3512 Nie czytasz ze zrozumieniem, jak Ci napisałem, żebyś tak nie pisał to się uparłeś i napisałeś, bo uraziłem Twoją dumę. 360 ma większy uciąg, lepiej zestopniowaną skrzynie, większy rozstaw osi. Ma większy moment i większe masy zamachowe, tym samym w pracach z WOM silnik ma lżej. W transporcie lepiej się sprawdzi. Ma prawo więcej spalić, ale nie musi, a mityczne różnice o których @jaro wspominał można wsadzić między książki.