majster

Ile pali ursus 3512

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mój mf 255 przy sianie ( zwożenie, przewracanie i grabienie , czyli lekka robota) spalił ok 2-2,5 l/ mth. Silnik jest po kapitalce to dużo nie pali, ale po żniwach podczepię go do kultywatora i zobaczę ile spali przy max obciążeniu( jak da rade na siłowej, bo normalnie nie może go uciągnąć) na hektar i jak to sie ma do c 360, ale myślę, że spali podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek21    4

ja sprawdzałem mojego 3512 w cyklopie-czyli prawie zadne obciazenie to wyszedł mi 2,5 l/mth a w orce jak dostał tak naprawde po garach to 3,5! dla mnie to te ursusy to sa rewelacyjne ciągniki pod wzgledem spalania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeronik    5

Spalanie dobre, tylko trzeba odpowiedni sprzęt do niego podpiąć, bo na pusto to troche chla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
w orce max 4 :)

Są to bardzo oszczędne ciągniki w orce spala około 3,5-4 litra na mtg, w prasie transporcie pryskaniu kopaniu spali z granicach 3 litrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

popieram bardzo mało palą


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BYCZEK7    0

Mój Ferdek Palo 5,5 Litra ropy na godzine przy orce. To Mi Sie Podoba :P:D

 

Na forum piszemy bez włączonego caps locka....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Edytowano przez tommy66692
Pisanie z włączonym caps lockiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
MÓJ FERDEK PALI 5,5 LITRA ROPY NA GODZINE PRZY ORCEI TO MI SIE PODOBA :P:D

To moja "paliwożerna" c 360 pali 4,5 :D

PS Pisz bez caps locka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przy orce 2x 35 , 3 szosowa mały gaz i jazda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

mi wyszło około 17,4 litra na ha w orce z filmu. Było dość twardo więc nie miał lekko i przejazdów trochę na pusto było.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BYCZEK7    0

a w transporcie ile wam spali 3512???????????

mi tyle samo co w orce godzina orki i godzina transportu 5,5 litra z przyczepą 4.5 tony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
a w transporcie ile wam spali 3512???????????

mi tyle samo co w orce godzina orki i godzina transportu 5,5 litra z przyczepą 4.5 tony.

Coś już dowalony masz silnik albo coś nie tak, bo w najcięższych orkach jak mieżyłem, tzn obr pod 2,5 tysi i wskazówka od temperatury na czerwone pole to spalanie podchodziło pod 6l/godz zegarową, ale tak normalnie to 3,5 do 4 l/godz to już jak ma cieżko np. w rotacyjnej, a tak jak zgrabiarka i lekki transport około 2,2 -2,5 l /godz zegarową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pejus94    1

mój ferdek pali 4litry na mtg. przy orce


W moim gospodarstwie żądzą MF 255 i URSUS C330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
i jeszcze jedno czy mają wspomaganie?

Co do wspomagania to kręci się bardzo lekko jak w moim a u znajomego ledwo co ukręci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Mój Ferdek Palo 5,5 Litra ropy na godzine przy orce. To Mi Sie Podoba

A mi nie bardzo... Sprawdź czy Ci płomieńówka przypadkiem cały czas nie leje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
A mi nie bardzo... Sprawdź czy Ci płomieńówka przypadkiem cały czas nie leje...

Może i tyle spalić wszystko zależy obciązenia, kiedyś robiłem dokładne pomiary i mf ma za***isty rozrzut w spalaniu, czasem w orce spali 3,5l/godz a czasem jak jest zaperzone pole i wale głęboko to też potrafił i do 5,5 a może i do 6ciu l/godz dojść (orka na 2h z 3x30 a obroty cały czas spadały B) ) ale apsolutny max ile moze spalić mf 255 z dobrym silnikiem to jest 6l bo bardziej obciążony poprostu się zagotuje.

Mam 2 kosiarki rotacyjne ze starą kosiarką pali 3,5l/godz z nową ponad litr wiecej a tylko trochę ciężej chodzi nowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Temat dawno nie odwiedzany, więc odświeżę....

 

Dziś robiłem próbę czasowo/spalinową przy cięciu kiszonki. Obroty silnika rzadko przekraczały 1500, tylko jak podnosiłem kukurydzę i z nią jechałem... (Obejrzyjcie filmiki na jakich obrotach pracuje)

 

Ciąłem przez 1h 50min w tym czasie licznik wykręcił dokładnie 1Mth, przed cięciem zatankowałem pod korek, aż się przelało. Po skończonej pracy w kubełku miałem 3l, zacząłem lać z myślą że wszystko wejdzie, a tu klapa, leje sie B) W kubełku zostało około litra. B)

 

Więc zastanawia mnie jedno, czy zetor 5211 w tym samym czasie zrobił by 1mth i spalił ok. 2 litrów ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez emtecc
      Witam
      Użytkuje ktoś siewnik stopkowy Agro Masz 2.5m z ursusem 3512. Ma to sens czy tylko męczenie się? Sama waga (590kg) siewnika nie napawa optymizmem 
    • Przez TomaszN
      Witam czy może ktoś posiada komplety przedni napęd od ursusa 5314 ?
    • Przez Bandziornoo
      Witam wszystkich jestem nowym posiadaczem ursusa 3512  97r  nieznam się zbytnio na tych traktorach  ale podczas jazdy z górki jest cichutki jak chybryda ale już pod górkę  coś wyje tak jakby Między silnikiem a skrzynią biegów  mam tylko nadzieję że to nie będzie skrzynią biegów  a zwolnic tam nie ma  ?? Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez Piotr5314
      Witam posiadam 5314 z 96r i prosze abyście napisali coś na jego temat tylko obiektywnie <_<
    • Przez Jamalek
      Witam,
      Zwracam się z prośbą o podpowiedź w dwóch tematach
      1) Nasz ursus zaczął w ostatnim sezonie dość mocno kopcić na czarno szczegolnie podczas pracy pod obciążeniem. Od czego może to być. Oleju nie bierze, słaby nie jest, czy pali więcej nie wiem nie sprawdzaliśmy leję się i jedzie. Może trochę ciężej pali na zimnym silniku szczególnie teraz w zimę- one ogólnie ciężko pala zimą ale teraz jakby trochę bardziej. Dwa sezony temu miał robione wtryski, ale czy sa ok to nie wiem. Wyciągać je do sprawdzenia czy szukać gdzieś indziej.
      2) Co się dzieje jak linka od ssania na ciepłym silniku nie chce się wcisnąć, na zimnym wciska się bez problemu. 
       
      Dziękuję za wszystkie podpowiedzi 🙂
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj