Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wszystko o Massey Fergusonie 675

29 odpowiedzi na ten temat

#21 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2124 postów

Napisany 16 czerwiec 2015 - 22:10

Poszukaj instrukcję obsługi Ursusa 4512. Tam dużo ciekawych rzeczy się dowiesz:) Pozycyjna to od siedzenia, siłowa od błotnika. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wszystko o Massey Fergusonie 675 Dzisiaj, 05:10
  •  

#22 Share pczelarz

pczelarz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 17 czerwiec 2015 - 06:51

Wszystko o Massey Fergusonie 675 Znaczy to, ze wysokosc reguluje ta galka przy siedzeniu, a sile podnosnika ta druga (przy blotniku)?

#23 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2124 postów

Napisany 17 czerwiec 2015 - 09:13

Tu znajdziesz instrukcję w .pdf : http://www.tractoor....-4512-5314.html

To nie do końca jest tak jak myślisz - regulacja pozycyjna to nie tylko ustalanie wysokości ale można to też tak ustawić ( od siedzenia ustawiasz wysokość a podnosisz i opuszczasz tą od błotnika). Wg. instrukcji - dźwignia od siedzenia ( regulacja pozycyjna ) używana jest wtedy gdy potrzebujemy ustawić wymagane położenie ramion tuz ( np. rozsiewacz ), a ustawia się to tak: dźwignia od błotnika max. do tyłu, natomiast dźwignią od siedzenia ustawiasz np. żądaną wysokość i ustawiasz w tym miejscu ogranicznik. ( operujesz tylko tą dźwignią ). 

W takich pracach jak np. orka - dźwignia od siedzenia w położenie transport ( w MF 690 to będzie max do tyłu, choć ja w 390 ustawiam ją tak jak chcę aby mi max. podnosił) i jej nie używasz, regulujesz tylko tą od błotnika ale musisz pamiętać że ona steruje głębokością pracy narzędzia ( np. pługa ) w glebie, dlatego musisz ją ustawić w takim położeniu aby to narzędzie pracowało równo i na żądanej głębokości ( w praktyce oznacza to że jak za bardzo przesuniesz tą dźwignię do przodu to pierwsza skiba będzie niżej niż pozostałe pomimo że łącznik ustawiłeś prawidłowo, dlatego ustawiasz ją na ta określoną pozycję i ustawiasz ogranicznik - ja robię to tak że ogranicznik ustawiam jakieś 2 cm niżej aby móc w razie potrzeby docisnąć pierwszą skibę). Mam nadzieję że pomogłem

#24 Share pczelarz

pczelarz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 17 czerwiec 2015 - 21:41

akmaly, baaardzo mi pomogłeś :D . Przesiadam się z ciapka na MF-a i przeżywam "szok cywilizacyjny". Stokrotne dzięki!

Edytowany przez pczelarz, 17 czerwiec 2015 - 21:42.

#25 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2124 postów

Napisany 18 czerwiec 2015 - 08:55

Co do tej instrukcji to nie miałem namyśli być złośliwy tylko chciałem CI pomóc. Zdawałem sobie sprawę że nie miałeś z mf kontaktu wcześniej a Ursus 4512 jest bardzo podobny. Jak coś to pytaj. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share pczelarz

pczelarz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 25 lipiec 2015 - 20:49

Następny problem do rozwiązania Panowie, mianowicie podnośnik wolno podnosi, pomimo ustawienia pod siedzeniem szybkości  na  + .

Ponad to, gdzie sprawdzić poziom oleju w skrzyni i poziom płynu hydrauliki?

Edytowany przez pczelarz, 26 lipiec 2015 - 10:57.

#27 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2124 postów

Napisany 28 lipiec 2015 - 21:04

Poziom płynu hydrauliki??? W tym ciągniku masz wspólny obieg oleju dla przekładni i hydraulik ( dlatego leje się oleje hydrauliczno-przekładniowe ). Miarka powinna znajdować się po prawej stronie od tyłu ciągnika ( pod kabiną ). Jeśli nie możesz namierzyć to zobacz gdzie idzie cięgło od tego pokrętła szybkości reakcji ( co nim kręciłeś na +). Z tej samej pokrywy powinna wychodzić miarka oleju:)

#28 Share pczelarz

pczelarz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 30 lipiec 2015 - 11:36

Super, już znalazłem, wiedziałem z ursusowej instrukcji że z tyłu po prawej, ale nie pomyślałem że może być od dołu, dzięki

P.S.poziom oleju na max, a coś wolno reaguje i drży z z agregatem 2,5m

#29 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2124 postów

Napisany 01 sierpień 2015 - 06:42

Jeśli masz w okolicy dobrego mechanika co wie co to przyrządy pomiarowe to podjedź i poproś o pomiar ciśnienia oleju hydraulicznego. Druga sprawa to czy jest różnica na wolnych obrotach i na dużych - jeśli te drgania dzieją się na wyższych obrotach ( na wolnych podnoś wolniej ale płynnie ) to sprawdź filtr oleju hydraulicznego ( w tym MF-ie jest pod spodem w tylnym moście taki dekielek na 3 śruby, jak go odkręcisz to zobaczysz filtr - tylko wcześniej spuść olej:)). Co do tego pomiaru to ciśnienie w gniazdach hydrauliki zewnętrznej nie ma nic wspólnego z ciśnieniem oleju podnośnika ( mechanik będzie wiedział w którym miejscu wykonać pomiar, a jeśli będzie miał problem to poszukaj na forum).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów

Napisany 02 sierpień 2015 - 09:08

wymiana filtra nic nie da,pompa do wymiany tak jak u mnie, zrobiłw zasadzie z takim podnoszeniem ze 700 mth ale teraz zimą musze wymienić bo coraz słabiej podnosi a po zgaszeniu ciągnika od razu opuszcza.