Skocz do zawartości

Trwają prace konserwacyjne. Logowanie jest zablokowane.
Zdjęcie

Głośna praca hydrauliki w 6630

26 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jacek83

jacek83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 17:47

Głośna praca hydrauliki w 6630 Witam. W marcu 2010 kupiłem 6630 Confort, zrobiłem nim 450 mth, od początku użytkowania, po rozgrzaniu wyje hydraulika i orbitrol wydaje dziwne odgłosy podczas szybkiego obrotu kierownicą. Mam wrażenie, że ten ciągnik nie ma 130 km. Co o tym sadzicie i czy ktoś z was miał takie problemy. Czekam na odp.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
John Deere 7730 ROK 2010

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki John Deere
  • 198000.00 PLN
  • 28 gru 2017
John Deere 6810 Premium 4x4 wersja Niemiecka stan Perfekcyjny I właściciel

• 125000.00 PLN
  • 14 lis 2017
6320 SE z Niemiec I Właściciel Prywatnie Pełen Serwis Oryginał Przebieg

• 115000.00 PLN
  • 13 lis 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Głośna praca hydrauliki w 6630 Dzisiaj, 23:54
  •  

#2 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1849 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 18:19

Głośna praca hydrauliki w 6630 skoro masz taki problem na gwarancji to go zgłoś serwisowi a nie zadajesz tego typu pytania tu. Jak ciagnik nie ma 130 koni ? to ile ma według Ciebie ? dziwne uwagi coś dajesz bracie
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#3 Share minor15

minor15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 18:31

Głośna praca hydrauliki w 6630 hmm... Powiem Ci żejateż pracuje na 6630 i mam to samo. Na poczatku sie balem bo tak nagle zaczelo wyc. Ale wlasciciel jezdzil i nic z tym nie robil wiec chyba ok.

#4 Share wojtas6230

wojtas6230

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 20:19

Głośna praca hydrauliki w 6630 zglos to na gwarancji to ci pomoga napewno

#5 Share jacek83

jacek83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 24 listopad 2010 - 21:33

Głośna praca hydrauliki w 6630 serwis był dwa razy pomierzył cisnienia ,były ok,wymienił orbitrol nowy rónież wydawał takie same odgłosy wiec spowrotem zamontowali ten orginalny !teraz mają wymienić zawó sterujacy dziwne że serwis tak zgaduje i nie jest pewien .co do mocy może dziwne mam wrażenia ale cianik pracuje z pługiem z unii grudziąc 4x48cm do tego pługa podpieliśmy kolegi 6620 2500mth na tym samym polu z ta sama głębokością jego 6620 jeżdził na d2 przy obrotach silnika 1800 a moj 6630 nie był w stanie !załamka mam szersze i wyższe opony może mieć to jakieś znaczenie?

#6 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1849 postów

Napisany 24 listopad 2010 - 21:58

Głośna praca hydrauliki w 6630 przyczyną może być pierdoła trudna do zdiagnozowania, proponuję napisac do wjanusza23 on cos droadzi. Co do rozmiaru opon jak najbardziej ma znaczenie, w książce obsługi w dziale prędkości skrzyni biegów masz prędkości na poszczególnych biegach, a pod tabelą procentowe różnice prędkości przy różnych rozmiarach opon, np w moim różnica jest nawet 8 % .
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

#7 Share jacek83

jacek83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 03 grudzień 2010 - 20:09

Głośna praca hydrauliki w 6630 po raz 4 był serwis z człowiekiem który jest "opiekunem lubelskiego serwisu" stwierdził że to łożyska w kolumnie kierowniczej i że john deere tak mają. po moim stanowczym sprzeciwie postanowił że wymienią kolumnę i pochodzi 10 godzin i bedzie tak samo to dla mnie nie do pojęcia że kupiłem tak markową maszyną a takie głupie słysze stwierdzenia że po 10 godzinach łożyska zaczną głosniej pracować.co mam z tym zrobic jeśli wymiana kolumny nie pomoże?

#8 Share rafal3113

rafal3113

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 03 grudzień 2010 - 21:10

po raz 4 był serwis z człowiekiem który jest "opiekunem lubelskiego serwisu" stwierdził że to łożyska w kolumnie kierowniczej i że john deere tak mają. po moim stanowczym sprzeciwie postanowił że wymienią kolumnę i pochodzi 10 godzin i bedzie tak samo to dla mnie nie do pojęcia że kupiłem tak markową maszyną a takie głupie słysze stwierdzenia że po 10 godzinach łożyska zaczną głosniej pracować.co mam z tym zrobic jeśli wymiana kolumny nie pomoże?

powiem ci jedno każde zgłoszenie do serwisu na piśmie i żądaj pisemnej odpowiedzi z pieczątką i data dilera
oni sami niewiedzą co jest te łożyska to ściema żebyś dał sobie spokuj
podczas skrętu powinieneś słyszeć co najwyżej szum przepływu oleju po otwarciu szyby tylnej napisz jeszcze jaką masz pompe tłoczkowa czy zębatą bo to są dwa różne układy
po wymianie kolumny na pewno bedzie to samo

#9 Share jacek83

jacek83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 03 grudzień 2010 - 23:31

Głośna praca hydrauliki w 6630 nie jestem pewien raczej zębata .ten z serwisu też tak mowi i że to dużo rozbierania i on w sojego ciągnika na darmo by nie rozbierał jak słysze coś takiego to mam ochote ten serwis nagrać i do sadu podać ! zwłaszcza że wcześniej stwierdzi ten sam człowiek ze słychać diwne odgłosy podczas szybszego obrotu kierownicy .czy tez tak mieliście ze serwis nie chce naprawic albo zweekw wymyćlajac cuda niewidy ? jak to załatwiliście?

#10 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1849 postów

Napisany 04 grudzień 2010 - 11:18

Głośna praca hydrauliki w 6630 jeśli serwis nie wie co jest tak jak napisal kolega wyżej, kilka napraw poświadczonych pismem i pieczątką stanowi ważny argument na ewentualnej drodze sądowej, przykro mi to mówić ale na tym etapie trzeba o to zadbać bo później się mogą wypiąć na Ciebie a tak będziesz miał czarno na białym. Nie wiem jak to jest usankcjonowane prawnie, znam przypadki przy samochodach że kilkakrotna naprawa tego samego elementu łączyło się z wymiana na nowy egzemplarz. To jest nowy ciagnik objety gwarancją dlatego nie ma bata żebyś był przegrany. Radzę Ci poradę prawną o radcy prawnego dowiedz się co teraz trzeba robić gdyby sprawa wylądowała w sądzie. Poza tym nie wiem z kim rozmawiałeś ale jeżeli był juz kierownik oddziału to teraz możesz rozmawiać z osobą postawioną wyżej to zawsze ich mobilizuje. Jeżeli ciągnik teraz Ci nie jest aż tak na gwałt potrzebny powiedz żeby go zabrali i oddali naprawiony bo Twoja cierpliwość się skończyła.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share jacek83

jacek83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 04 grudzień 2010 - 15:24

Głośna praca hydrauliki w 6630 mowiłem żeby go zabroli do siebie czyli lublina i oddali naprawiony powiedzeli ze beba naprawiali u mnie.mam jeszcze jedno pytanie czyemu serwisant twierdzi ze uzupełnienie oleju po wymianie orbitrola nie podlega gwarancjii nie majatek 1 litr ale chyba powinien uzupełnić? serdeczne .dzieki za rady .

#12 Share rafal3113

rafal3113

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 04 grudzień 2010 - 17:02

Głośna praca hydrauliki w 6630 [quote name='jacek83' timestamp='1291472654' post='594240']
mowiłem żeby go zabroli do siebie czyli lublina i oddali naprawiony powiedzeli ze beba naprawiali u mnie.mam jeszcze jedno pytanie czyemu serwisant twierdzi ze uzupełnienie oleju po wymianie orbitrola nie podlega gwarancjii nie majatek 1 litr ale chyba powinien uzupełnić? serdeczne .dzieki za rady .
[/quot
gdyż serwis ma zapłacone za części i robociznę 1 litr to nic co by było gdyby pękł wąż i trzeba by było wlać z 60l itrów to był by problem
Jeśli wymienili orbitrol to już będzie dobrze z tym hałasem

#13 Share jacek83

jacek83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 26 grudzień 2010 - 10:57

Głośna praca hydrauliki w 6630 zamontowali mi nowa kolumnę kierowniczą tak jak przypuszczałem nic to nie dało !i nastała cisza ze strony serwisu nie wiedza co z tym teraz zrobić .john deere moj model to przereklamowany szajs za 300 tyaiecy .a wsród nas rolników jest tak ze nikt nie chce sie przyznać drugiemu że kupił badziewie niech i ktoś sie meczy nie tylka ja ludzie zastanówcie sie dobrze przed wyborem marki.

#14 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 642 postów

Napisany 31 grudzień 2010 - 14:40

Głośna praca hydrauliki w 6630 Ciągnik rolniczy, to nie jest bezszelestna łódź podwodna.. Ogólnie JD jest cichym ciągnikiem. Jednak dla kogoś kto nie miał z nim do czynienia może się wydawać dziwne że coś w nim hałasuje. A to już tak jest że olej pod wysokim ciśnieniem w hygdraulice wydaje specyficzny dźwięk, Również orbitrol jeśli wpadnie w rezonans może skrzypieć. Wszystko zależy od warunków pracy i oleju. Moim zdaniem jeśli hydraulika i wspomaganie działa prawidłowo, to nie ma specjalnie powodu do robienia afery.

#15 Share arturs860

arturs860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 15:11

Głośna praca hydrauliki w 6630 może sieczkarnia to nie traktor ale mialem podobny problem, zimą cały ole nie wyciekł, wiec nalałem hydraulicznego hl 66 nastepnie orbitrol tez głośno chodził, praktycznie sieczkarnia ciszej chodziła niż orbitrol, po dniówce to głowa bolała od tego orbitrolu, na ale w akcji nie ma czasu na takie naprawy. ale wąż pęłk i znowów olej wylał sie wiec dolałem nowy tym razem jednak hl 46 i orbitrol ucichł.

#16 Share JohnD6830

JohnD6830

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 15:00

Głośna praca hydrauliki w 6630 kolego jacek83 jak nie wiesz jaka to pompa to sprawdz w specyfikacji jesli wydajność jest mniejsza niż 110 l/min to jest zębata w moim jest cicho jedyny chałas tylko występuje przy pełnym skręcie ale to normalne. Czasem mam wrażenie że silnik jest słabszy i strasznie się olej grzeje a pompa jakby chodziła pod pełnym obciążeniem ja mam tłoczkową gdzie wydajność jest zmienna zależna od zapotrzebowania i chyba czasem się gdzieś zaworek zacina w zębatej jest trochę inaczej ale też prócz orbitrola są inne zawory regulujące bo na orbitrol wydaje mi się że kierowane jest mniejsze ciśnienie więc może coś z tymi zaworani...

#17 Share anx

anx

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 14:57

Głośna praca hydrauliki w 6630 kolego jacek83

absolutnie odradzam wam zakup w firmir CHARTER AGRO-MASZ w Garzynie , chamstwo z jakim tam sie spotkałem ze strony własciciela tej firmy P. CHARTERA ( anglika ) jest nie do opisania

miałem podobny problem z hydrałlika w 6230 PREMIUM , hałas pompy i powietrze w oleju hydrałlicznym

w serwisie rozgrzebali mi go na maxa , chciało sie ryczec , ciagle tylko meile do fabryki wymiana jakiejs czesci i zero postepów .

Ciagnik prawdopodobnie do dzis nie naprawiony oto on : http://otomoto.pl/jo...ium-A25451.html

jesli ktos kupił RPT test przyczep rolniczych 10 ton to tez mozna go tam zobaczyc został uzyty do testów nr rejestracyjny PL 4242 PL4242

po wojnie , wzieciu prawnika , listach do fabryki , telefonach do importera został mi wymieniony na nowy

tak ze walcz kolego o swoje

Edytowany przez anx, 17 luty 2011 - 21:03.

#18 Share Kris115

Kris115

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 28 luty 2011 - 09:54

Witam. W marcu 2010 kupiłem 6630 Confort, zrobiłem nim 450 mth, od początku użytkowania, po rozgrzaniu wyje hydraulika i orbitrol wydaje dziwne odgłosy podczas szybkiego obrotu kierownicą. Mam wrażenie, że ten ciągnik nie ma 130 km. Co o tym sadzicie i czy ktoś z was miał takie problemy. Czekam na odp.

Cześć mam to samo ale w ciągniku case ih maxxum -nowy na gwarancji serwis wymienił orbitrol,
pompę: po rozgrzaniu kręcąc w prawo czy lewo układ jest hałaśliwy, jęczy przy próbie skrętu awaria wystąpiła po 70mtg ciągnik nadal jest w serwisie proszę o odpowiedz co u ciebie w tej sprawie czy awaria usunięta.
Kontakt wyśle na email zadzwonię porozmawiam.

Edytowany przez Kris115, 28 luty 2011 - 13:48.

#19 Share jacek83

jacek83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 19:51

może sieczkarnia to nie traktor ale mialem podobny problem, zimą cały ole nie wyciekł, wiec nalałem hydraulicznego hl 66 nastepnie orbitrol tez głośno chodził, praktycznie sieczkarnia ciszej chodziła niż orbitrol, po dniówce to głowa bolała od tego orbitrolu, na ale w akcji nie ma czasu na takie naprawy. ale wąż pęłk i znowów olej wylał sie wiec dolałem nowy tym razem jednak hl 46 i orbitrol ucichł.

kolego jaka masz sieczkarnię ja mam JD 6710 jestem z niej bardzo zadowolony z wyjatkiem tego ze mam problem z stawaniem masy przed walcami w momencie gdy nierówno wchodzi wyłamanna kukurydza przez omacnice .walce sa w bardzo dobrym stanie .nie wiesz co moze być przyczyna ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share jacek83

jacek83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 20:32

kolego jacek83 jak nie wiesz jaka to pompa to sprawdz w specyfikacji jesli wydajność jest mniejsza niż 110 l/min to jest zębata w moim jest cicho jedyny chałas tylko występuje przy pełnym skręcie ale to normalne. Czasem mam wrażenie że silnik jest słabszy i strasznie się olej grzeje a pompa jakby chodziła pod pełnym obciążeniem ja mam tłoczkową gdzie wydajność jest zmienna zależna od zapotrzebowania i chyba czasem się gdzieś zaworek zacina w zębatej jest trochę inaczej ale też prócz orbitrola są inne zawory regulujące bo na orbitrol wydaje mi się że kierowane jest mniejsze ciśnienie więc może coś z tymi zaworani...

witam mam zebata pompe masz racje na orbitrol ciśnienie oleju jest znacznie mniejsze zawór który steruje tym był zmieniony bez efektu jak mozesz to weż szybko krec kierownica bez przerwy od lewej do prawej i odwrotnie wtedy u mnie mocno słychać te odgłosy . a przy skrecie na maksa to wiem ze to normalne.