Skocz do zawartości

Zdjęcie

Same Roller - brak ciśnien ia w silniku :(

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share piotrek4x4

piotrek4x4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Zainteresowania:samochody, tunning, rolnictwo

Napisany 23 listopad 2010 - 10:11

Same Roller - brak ciśnien ia w silniku :( W tym roku zauważyłem że gdy ciągnik bardzo się rozgrzał zaczeły sie zapalać kontrolki od smarowania na obrotach jałowych. Podejrzenie padło na olej gdyż w tym roku ciągnik został zalany olejem innego producenta i był podejrzanie rzadki, rozwarzaliśmy też prawdopodobieństwo dostawania się paliwa do oleju przez membranę pompy paliwowej, ale to by wtedy przybytwało oleju w misce, a stan się jednak utrzymywał na tym samym poziomie. pompka po wymontowaniu okazała się szczelna, olej wymieniliśmy na taki którym był zalany rok wcześniej, niestety nic się nie poprawiło, w czasie orki wyraźnie widać że kontrolki zapalają sie po chwili od momentu gdy obroty spadną, jak by silnik tracił ciśnienie. Miał ktoś z was taki problem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Same Roller - brak ciśnien ia w silniku :( Dzisiaj, 05:59
  •  

#2 Share Godlech912

Godlech912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 10:46

Same Roller - brak ciśnien ia w silniku :( Kolega miał podobnie w Mtz, myśleli już, że silnik do remontu, ale wymienili tylko zegar od ciśnienia i śmigają dalej, bo jak mechanik zbadał ciśnienie swoim sprzętem to wyszło dobre.

#3 Share matios34

matios34

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 10:50

Same Roller - brak ciśnien ia w silniku :( no najprawdopodobniej jak to kolega juz powiedział to bedzie wina zegara lub pompa oleju jest do wymiany i dlatego ma słabe ciśnienie. widziałem jak jeden mechanik sprawqdzał pompe oleju napędzając ja wiertarką i patrzył jak wtedy pompuje.

#4 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 11:02

Same Roller - brak ciśnien ia w silniku :( w miejsce czujnika wkręcić zegar i będzie wiadomo co i jak.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#5 Share jozin

jozin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, Motoryzacja.

Napisany 23 listopad 2010 - 11:35

Same Roller - brak ciśnien ia w silniku :( Tak jak koledzy piszą trzeba zacząć od sprawdzenia ciśnienia zegarem najlepiej na rozgrzanym silniku jeżeli będzie słabe to szykuje się remoncik a ile motogodzin ma już?

#6 Share piotrek4x4

piotrek4x4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 18:10

Same Roller - brak ciśnien ia w silniku :( 2600 mtg mu stukło ostatnio. Mechanicy u mnie w robocie też podejrzewają pompe oleju. jako że ciągnik niema zegara tylko kontrolki sygnalizujące niskie ciśnienie bede musiał znaleźć jakiś zegar pomiarowy z odpowiednią końcówką. Już ojciec sie za tym rozgląda, tylko narazie niema jak wjechać na pole żeby go rozgrzać bo można tylko utonąć...

#7 Share Binladen

Binladen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Zainteresowania:na wsi podstawa jest znaleźć wybrankę płci pieknej,którą interesuje rolnictwo i bedzie kochała męża a nie jego pieniądze, bo w innym przypadku potem są tylko opłakane skutki takiego materializmu i bezczelności

Napisany 23 listopad 2010 - 21:03

Same Roller - brak ciśnien ia w silniku :( Nowy trza kupić teraz są promocje, nowego deutzh-fahra kupisz za 130000 brutto o mocy 85 km a same za 120000 z klimą i rewersem ,ogólnie fullwypas , wszystkie marki się chowają
Pisz prawdę, nie przejmuj się innymi;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 23 listopad 2010 - 21:32

Same Roller - brak ciśnien ia w silniku :( A co to ma do tematu? 120000tyś brutto full wypas :) może jeszcze Explorer3?

#9 Share Binladen

Binladen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Zainteresowania:na wsi podstawa jest znaleźć wybrankę płci pieknej,którą interesuje rolnictwo i bedzie kochała męża a nie jego pieniądze, bo w innym przypadku potem są tylko opłakane skutki takiego materializmu i bezczelności

Napisany 23 listopad 2010 - 21:51

Same Roller - brak ciśnien ia w silniku :( Explorrer nie exolorrer ale za małą kase można kupić nowy same lub lambo.... z dobrym wyposazeniem z rzeczami nie koniecznie potrzebnymi lecz kupowanymi wyłącznie dla szpanu "zastaw sie a postaw się" ,a wrócąc do tematu ciągniki z serii DF..... mają dobrą opinie mimo składania we włoszech razem z
newhollandem i casem..
Oczywiście chodzi o małe traktorki 85 -100 km bo większe to madein GERMANY

#10 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 25 listopad 2010 - 21:51

Same Roller - brak ciśnien ia w silniku :( Kolego, chyba Ty się machnąłeś, wydaje mi się że ja dobrze napisałem :D

#11 Share piotrek4x4

piotrek4x4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 14:14

Same Roller - brak ciśnien ia w silniku :( Czy ja mam postawić zepsuty ciągnik na podwórku i kupić nowy? Ja się nie o to pytałem i nie obchodzi mnie ile nowy kosztuje,bo drugiego takiego nie kupie. Nie stać mnie póki co na taki ciągnik a temat dotyczy problemu z silnikiem!

#12 Share vitoma

vitoma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 30 listopad 2010 - 21:41

Same Roller - brak ciśnien ia w silniku :(

Nowy trza kupić teraz są promocje, nowego deutzh-fahra kupisz za 130000 brutto o mocy 85 km a same za 120000 z klimą i rewersem ,ogólnie fullwypas , wszystkie marki się chowają

Ktorego dealera reprezentujesz ?

Bardziej bezsensowej odpowiedzi na zadnym forum dawno nie widzialem.

#13 Share Binladen

Binladen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 05 grudzień 2010 - 12:05

Same Roller - brak ciśnien ia w silniku :( A czy muszę reprezentować ?wyraziłem swoją opinię o danej sprawie, każdy ma swój swiatopogląd :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share piotrek4x4

piotrek4x4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 12:48

Same Roller - brak ciśnien ia w silniku :( Kolego Binladem, masz coś do powiedzenia w sprawie mego problemu z ciągnikiem? jak widzisz mnie ten full wypas nie interesuje bo mam problem z ciągnikiem marki same, którą ty tak bardzo zachwalasz a najprawdopodobniej takiego ciągnika niemasz i nawet nim nie pracowałeś więc twoje gadanie jest bez sensu...

Dodaj odpowiedź