piotrek4x4

Same Roller - brak ciśnien ia w silniku :(

Polecane posty

piotrek4x4    30

W tym roku zauważyłem że gdy ciągnik bardzo się rozgrzał zaczeły sie zapalać kontrolki od smarowania na obrotach jałowych. Podejrzenie padło na olej gdyż w tym roku ciągnik został zalany olejem innego producenta i był podejrzanie rzadki, rozwarzaliśmy też prawdopodobieństwo dostawania się paliwa do oleju przez membranę pompy paliwowej, ale to by wtedy przybytwało oleju w misce, a stan się jednak utrzymywał na tym samym poziomie. pompka po wymontowaniu okazała się szczelna, olej wymieniliśmy na taki którym był zalany rok wcześniej, niestety nic się nie poprawiło, w czasie orki wyraźnie widać że kontrolki zapalają sie po chwili od momentu gdy obroty spadną, jak by silnik tracił ciśnienie. Miał ktoś z was taki problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Godlech912    1

Kolega miał podobnie w Mtz, myśleli już, że silnik do remontu, ale wymienili tylko zegar od ciśnienia i śmigają dalej, bo jak mechanik zbadał ciśnienie swoim sprzętem to wyszło dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matios34    1

no najprawdopodobniej jak to kolega juz powiedział to bedzie wina zegara lub pompa oleju jest do wymiany i dlatego ma słabe ciśnienie. widziałem jak jeden mechanik sprawqdzał pompe oleju napędzając ja wiertarką i patrzył jak wtedy pompuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

w miejsce czujnika wkręcić zegar i będzie wiadomo co i jak.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozin    0

Tak jak koledzy piszą trzeba zacząć od sprawdzenia ciśnienia zegarem najlepiej na rozgrzanym silniku jeżeli będzie słabe to szykuje się remoncik a ile motogodzin ma już?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek4x4    30

2600 mtg mu stukło ostatnio. Mechanicy u mnie w robocie też podejrzewają pompe oleju. jako że ciągnik niema zegara tylko kontrolki sygnalizujące niskie ciśnienie bede musiał znaleźć jakiś zegar pomiarowy z odpowiednią końcówką. Już ojciec sie za tym rozgląda, tylko narazie niema jak wjechać na pole żeby go rozgrzać bo można tylko utonąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Binladen    10

Nowy trza kupić teraz są promocje, nowego deutzh-fahra kupisz za 130000 brutto o mocy 85 km a same za 120000 z klimą i rewersem ,ogólnie fullwypas , wszystkie marki się chowają


Pisz prawdę, nie przejmuj się innymi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Binladen    10

Explorrer nie exolorrer ale za małą kase można kupić nowy same lub lambo.... z dobrym wyposazeniem z rzeczami nie koniecznie potrzebnymi lecz kupowanymi wyłącznie dla szpanu "zastaw sie a postaw się" ,a wrócąc do tematu ciągniki z serii DF..... mają dobrą opinie mimo składania we włoszech razem z

newhollandem i casem..

Oczywiście chodzi o małe traktorki 85 -100 km bo większe to madein GERMANY


Pisz prawdę, nie przejmuj się innymi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek4x4    30

Czy ja mam postawić zepsuty ciągnik na podwórku i kupić nowy? Ja się nie o to pytałem i nie obchodzi mnie ile nowy kosztuje,bo drugiego takiego nie kupie. Nie stać mnie póki co na taki ciągnik a temat dotyczy problemu z silnikiem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

Nowy trza kupić teraz są promocje, nowego deutzh-fahra kupisz za 130000 brutto o mocy 85 km a same za 120000 z klimą i rewersem ,ogólnie fullwypas , wszystkie marki się chowają

 

Ktorego dealera reprezentujesz ?

 

Bardziej bezsensowej odpowiedzi na zadnym forum dawno nie widzialem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Binladen    10

A czy muszę reprezentować ?wyraziłem swoją opinię o danej sprawie, każdy ma swój swiatopogląd :(


Pisz prawdę, nie przejmuj się innymi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek4x4    30

Kolego Binladem, masz coś do powiedzenia w sprawie mego problemu z ciągnikiem? jak widzisz mnie ten full wypas nie interesuje bo mam problem z ciągnikiem marki same, którą ty tak bardzo zachwalasz a najprawdopodobniej takiego ciągnika niemasz i nawet nim nie pracowałeś więc twoje gadanie jest bez sensu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj